Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji portugalskiej?

4 - 57%
2 - 29%
0 - 0%
1 - 14%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 7
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Wto 18 Sty - 16:29
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Saudade, saudade.. w czasie niepokoju i wojny Portugalia przynosi ukojenie i nostalgię. Reprezentantką Portugalii podczas Konkursu Eurowizji w Turynie została MARO, która wykona utwór pod tytułem saudade, saudade. *

*  SAUDADE - portugalski i galicyjski pozytywny autostereotyp postrzegany jako wartość narodowa; rodzaj nostalgii i melancholii związanej z silną waloryzacją przeszłości, kontemplacją przemijania i piękna rozkładu, odbieranej z subtelną dumą i radością, w sposób pozytywny.

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  AVvXsEjIWm7bo255Jz1Pft7GPB3A6znIY54zjCaAG1ttsr3NVSfRpbKtOWQRNbES6iTm491bHfGA1zwbZDi_ak_WTret_jcO4_6VEOHr9BLGL7hDA2TY1J9ex1QKGgTcXlU9drzJZ5A4-sRoist1LZT5hyvDDGX50Cge1_wiAmzPSBdtFZ5HGSpTjPvs0xk44g=s16000

Dla większości osób słuchających jej muzyki tym, co od razu rzuca się w oczy, jest jej ciepła barwa głosu lub znakomite i wysmakowane umiejętności pisania piosenek. Można jednak sięgnąć nieco głębiej i zastanowić się, co sprawiło, że Jessie J zakochała się w jej osobie, tak jak każdy artysta portugalskiego przemysłu muzycznego. Albo nawet Quincy Jones (zdobywca największej liczby nagród Grammy i największej liczby nominacji w historii) zdecydował się na ten krok i włączył Maro do swojego projektu wspierania młodych muzyków.

MARO urodziła się w 1994 roku. Jej matka jest nauczycielką muzyki, a ojciec wielkim pasjonatem. Maro nie tylko zaczęła uczyć się muzyki we wczesnym wieku, ale także miała styczność z różnorodną muzyką w rodzinnym domu.  Pierwszym instrumentem, na którym nauczyła się grać, było pianino, ale wielokrotnie przyznawała się, że nie lubi ćwiczyć tak dużo, jak wymagał tego program szkolny. Dopiero gdy po raz pierwszy wzięła do ręki gitarę, wystawiła na próbę swoją kreatywność i zaczęła pisać własne piosenki.

Kiedy zdecydowała się odłożyć na bok karierę weterynarza, wyruszyła w podróż za ocean, do Bostonu, gdzie zapisała się na jedną z najlepszych uczelni muzycznych na świecie, Berklee College of Music. Jak sama mówi, najbardziej satysfakcjonującą częścią tego doświadczenia było granie z wieloma ludźmi z różnych krajów i środowisk muzycznych. W wyniku tej fascynacji MARO stworzyła projekt "Berklee People", który inspirował studentów do współpracy, a nie rywalizacji.

Po ukończeniu studiów stało się dla niej jasne, że miejscem, do którego powinna się udać, jest Los Angeles. Będąc tam, zwróciła na siebie uwagę takich nazwisk, jak Willow Smith, Teoriah i Jacob Collier. Jako że ten ostatni jest urodzonym w Anglii współczesnym odpowiednikiem kompozytora, który zapisał się w historii muzyki, nie mógł się powstrzymać i natychmiast zakochał się w talencie i umiejętnościach MARO, znajdując w niej brakujący element swojego zespołu. Podczas tras koncertowych, które odbywała z nim w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Australii, publiczność ze wszystkich tych krajów miała okazję posłuchać jej muzyki w określonej części koncertu.

:portugal: MARO - SAUDADE, SAUDADE :portugal:

(Występ z preselekcji)


MARO - SAUDADE, SAUDADE:

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Esc_portugal


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Nie 13 Mar - 9:24, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Wto 18 Sty - 16:47
PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Festival-da-Cancao-2022

Półfinał 1
5 marca 2022

Półfinał 2
7 marca 2022

:sportugal:
FINAŁ
12 marca 2022

Festival da Canção 2022 będzie 56. edycją konkursu, który tradycyjnie wybiera portugalskiego reprezentanta na Konkursu Piosenki Eurowizji.

Konkurs składać się będzie z dwóch półfinałów i finału.  8 września 2021 r. po potwierdzeniu swojego udziału w Eurowizji, RTP rozpoczęło proces selekcji dwudziestu artystów, którzy wezmą udział w Festival da Canção, zasady wyboru przedstawiają się w następujący sposób:

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 16 kompozytorów zostało zaproszonych przez RTP do skomponowania utworów ze wskazaniem wykonawcy/wyoknawców oraz do przesłania prowizorycznej wersji kompozycji do 31 października 2021 r.;

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 Obywatele Portugalii  mogli zgłaszać swoje utwory do 21 października 2021 r. w wolnym naborze -  cztery z nich zostały wybrane przez profesjonalne jury i wezmą udział w konkursie.

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 Wszyscy wybrani uczestnicy byli zobowiązani do przedstawienia RTP ostatecznej wersji swoich utworów do 30 listopada 2021 r.

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 Szósty rok z rzędu nadawca publiczny zniósł ograniczenia językowe, dzięki czemu artyści mogą przesyłać piosenki w dowolnym języku (językach).

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 W dniu 25 października 2021 r. RTP zadeklarowała, że ​​otrzymała ponad 600 wniosków. Wybranych kompozytorów ogłoszono 4 listopada 2021 roku, utwory poznamy 21 stycznia 2022 roku.

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  2747 W każdym półfinale wystąpi 10 uczestników, z  każdego półfinału zakwalifikuje się pięć piosenek. Wielki Finał składać się będzie z 10 piosenek, a zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie 50% głosów widzów i 50% głosowania jury.

KOMPOZYTORZY

Półfinał 1: Aurea | Fado Bicha | FF | Joana Espadinha | Kumpania Algazarra | Maro | Norton |The Mister Driver (wolny nabór) | Tiago Nogueira (Os Quatro e Meia) (wolny nabór) | Valas

Półfinał 2: Agir | Blacci | Cubita | DJ Marfox | Fábia Rebordão | Os Azeitonas | Pedro Marques (wolny nabór) | Pepperoni Passion (wolny nabór) | PZ | Syro
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Pią 21 Sty - 14:56
UCZESTNICY:

I SF:
Aurea “Why”
Fado Bicha “Povo pequenino”
FF “Como É Bom Esperar Alguém”
Diana Castro “Ginger Ale”
Kumpania Algazarra “A Minha Praia”
Maro “saudade, saudade”
Norton “Hope”
The Mister Driver “Cali Sun”
Os Quatro e Meia “Amanhã”
Valas & Os Astronautas “Odisseias”

II SF:
Milhanas “Corpo de Mulher”
Blacci “Mar No Fim”
Cubita “Uma Mensagem Tua”
Pongo & Tristany “Dégra.Dê”
Jonas “Pontas Soltas”
Os Azeitonas “Solta a Voz e Canta”
Inês Homem de Melo “Fome de Viagem”
Pepperoni Passion “Código 30”
O Vampiro Submarino “Ao Lado de Mim”
SYRO “Ainda nos Temos”

Utwory dostępne są tutaj: PLAYLISTA

.....................................


PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Laura-poldvere-laura
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Pią 4 Mar - 12:04
Fajnie wyszedł Portugalii wybór tych utworów. Jedne z niewielu preselekcji, gdzie lubię większość utworów. Stawka jest dosyć zróżnicowana. Szczególnie moją uwagę zwróciły Saudade, Saudade (bardzo przyjemne, takie kojące i emocjonalne), Povo Pequenino (ciekawa muzycznie, interesujący tekst odnoszący się do przeżyć Portugalii), Código 30 (tekst opisujący jakby kryzys wieku 30 lat i też fajne brzmienie, dosyć mocno niedoceniony utwór IMO),  Dégra.Dê (bardzo oryginalne brzmienie). Choć przynajmniej połowa z pozostałych utworów byłaby spoko, to właśnie kogoś z tej wspomnianej czwórki najchętniej usłyszałbym na ESC. Zdaje się, że dosyć popularny jest SYRO - Ainda nos Temos. Ciężko mi się tego słucha, myślę, że to słaby utwór. Aurea też ma sporo wyświetleń. Utwór nie najgorszy, nawet niby dosyć ładny, ale trochę męczy. Szkoda byłoby tak dobre preselekcje poświęcić na wybór kogoś z tej dwójki. Jedną z faworytek pozostaje też Maro z Saudade, Saudade... no trzymam kciuki, bo z moich ulubionych to chyba ona ma największe szanse.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Nie 13 Mar - 2:10
To co nie udało się w zeszłym roku jednemu saudade, udało się w tym roku dwóm - Maro zwycięża Festival da Canção.


.....................................


PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Laura-poldvere-laura

Yngwie / admin and iguś lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Nie 13 Mar - 9:32
ludzie, dajcie odetchnąć, ledwo pozbierałem się po wygranej Corneli, a już :portugal: serwuje mi mój top1.

saudade, saudade to art, art w czystej postaci, prosty rytm i melodia  przez które głos MARO sunie niczym przez taflę lodu, czysty, głęboki i niezachwiany - cała kompozycja zdaje się być skromna i niezwykle spokojna, ale to nie przeszkadza jej bombardować mnie salwami dźwięków, które mój mózg odbiera niczym najpiękniejszy ASMR świata.


Trochę posłodziłem, ale potrzebowałem takiej poezji na Eurowizji. Portugalia idzie swoim torem i nie ogląda się na innych. Moje uszanowanko. :portugal: Serce

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

marjuz, iguś, Drover and Sebek lubią ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Nie 13 Mar - 16:36
Okej, to mój nowy numer 1. Kibicuję z całego serduszka. Ogromny szacun dla Portugalii za to, że nie patrzy na wynik i znowu zgłasza coś mniej komercyjnego. Nawet nie obchodzi mnie czy wejdzie do finału czy flopnie jak Conan, dla mnie to jest świetne.

Przede wszystkim czuć ból i melancholię płynące z tej piosenki, ale z drugiej strony bije od niej taki spokój, jakby wokalistka pogodziła się ze swoim losem. Ja ogólnie w muzyce bardzo cenię sobie szczerość i tutaj to dostałem. Maro po prostu weszła na scenę i opowiedziała swoją historię. Jak przyjmie to Europa? Zobaczymy. Ja to kupuję.

Yngwie / admin, Dawid, marjuz and iguś lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Nie 13 Mar - 20:29
Absolutnie się zgadzam z tym co zostało napisane na temat samego utworu w ostatnich dwóch postach. Dodam tylko, że wczorajszej nocy byłem już całkowicie dopieszczony po wynikach w Szwecji i Islandii, po czym jeszcze Portugalia zdecydowała zapodać się nam absolutnie fantastyczny wybór, w co już wgl nie mogłem uwierzyć. xD To była perfect night. Serce Wszystkie bóle sjuzonu preselekcyjnego zostały wczoraj wynagrodzone. <3

PS. A degra.de będę chyba słuchać całe lato, to był slay w każdym znaczeniu tego słowa. Zakochany

A dla Saudasysz x2 leci 10/12.

Yngwie / admin lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Wto 29 Mar - 15:58
Absolutnie genialna MAGICZNA piosenka <3 Widzę ją jako soundtrack portugal wersji Call Me by Your Name! Ogólnie występ jest uważam gotowy, bo nic więcej nie jest tu potrzebne MARO perfekcyjna i PIEKNA <3
9/10

Fenistil lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Pią 29 Kwi - 0:09
Mam kilka takich eurowizyjnych propozycji, które początkowo średnio mi się podobały, lecz z czasem wyrastały na jednego z moich głównych faworytów przed konkursem (:albania: 2018, :czech: :slovenia: 2019, :russia: :switzerland: 2021). W wersji studyjnej utwór Maro po prostu się nie wyróżniał, swoją drogą podobnie było w pierwszym półfinale selekcji. Ale jak zatrybi to nie ma zmiłuj

Art w pigułkach. Piosenka o zjawisku lingwistycznym. W tle klimaty jakby zaczerpnięte z byłych portugalskich kolonii. Dziewczyna awans na Eurowizję wykorzystuje nie po to by szlajać sie po pre-parties, a zrobić teledysk z Sobralem i śpiewać z ludźmi w kaplicy albo na placu zabaw. Skromne, ale jakże mocno ekstratyczne. Jurorzy muszą tu włączyć tryb Cesar/Todevska. 12/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

vestmann and Fenistil lubią ten post

Sponsored content

PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)  Empty Re: PORTUGALIA: MARO (saudade, saudade)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach