Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Sob 16 Kwi 2022, 00:26

Jak myślicie czy prawdą mogło być że mało brakowało a Edyta Górniak mogła nie być pierwszą reprezentantką Polski na Eurowizji? Mam tu na myśli że TP czyli dawne wcielenie TVP mogło rozważać start naszego kraju już w 1975 roku. Według legendarnych pogłosek miała nas w tym debiucie reprezentować Anna Jantar z piosenką pt. „Mój, tylko mój" ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość Jugosławii (podobnie jak Polska kraju komunistycznego/ którą to zamiast nas wybrało EBU z tej racji że ten kraj był w stawce Eurowizji już od 1961 roku


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Sob 16 Kwi 2022, 01:37, w całości zmieniany 2 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Sob 16 Kwi 2022, 01:10
uwazam ze...nie

.....................................


Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Laura-poldvere-laura

Sebek lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Sob 16 Kwi 2022, 01:57
Tylko że w tym samym roku powstała Interwizja którą to TP mogła utwirzyć po dostaniu kosza od EBU.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Sob 23 Kwi 2022, 20:55
Ja słyszałem wersję, że zamiast Polski "wybrano"/zdecydowała się Turcja (która zresztą zadebiutowała w 1975), więc... trochę brakuje nam konkretnych źródeł.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 928
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Sob 23 Kwi 2022, 23:37
bzdury mialo wtedy zadebiutowac CCCP

Dawid lubi ten post

Liver nie lubi tego postu

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Nie 24 Kwi 2022, 09:20
Liver napisał:Ja słyszałem wersję, że zamiast Polski "wybrano"/zdecydowała się Turcja (która zresztą zadebiutowała w 1975), więc... trochę brakuje nam konkretnych źródeł.

Właśnie też o tym słyszałem tylko pisząc post post pomylił mi się ten kraj z Jugosławią.
Sponsored content

Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975? Empty Re: Polska chciała wystąpić na Eurowizji 1975?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach