Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

+15
Skrzeczek
Wilk
Szymek79
Dawid
Fenistil
Aleks
Liver
marjuz
Yngwie / admin
iguś
vestmann
Dastame
justi578
KarolStark
Łosoś
19 posters
Go down
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Wto 10 Maj - 21:00
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:  :portugal: :netherlands: :iceland: :switzerland: :slovenia: :latvia: :moldova: :greece:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :austria: :albania: :norway:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :armenia: :bulgaria: :croatia: :denmark: :lithuania: :ukraine:


Ostatnio zmieniony przez marjuz dnia Sro 11 Maj - 12:08, w całości zmieniany 1 raz

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Wto 10 Maj - 23:44
To jest ten dzień kiedy Art zwyciężył.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid, iguś, Fenistil, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Wto 10 Maj - 23:49
Zdecydowanie. Aż dziwne, że Norwegia przemknęła wśród tych minimalistycznych piosenek.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 1:08
To byłyby piękne wyniki gdyby nie awans biesiadnej :moldova:
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 1:11
Dawno się tak dobrze nie bawiłem, jak przy występie :moldova: Mołdawii - bardzo cieszę się z finału. Serce 1

Wyniki absolutnie fantastyczne - chyba lepiej być nie mogło. Moi faworyci z niniejszego półfinału - :greece: :netherlands: :armenia: meldują się w finale. Zakochany

RRRRAAAAAA, nie mogę się doczekać czwartkowych emocji - HAJDEEEEE! Uśmiech

marjuz, iguś and Fenistil lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 1:43
Fenistil napisał:
Natomiast podsumowałem też nasze typy z forumowego typera i oto co wyszło:

Pewniaki do awansu
:netherlands: 20/20
:portugal: 20/20
:ukraine: 20/20
:armenia: 20/20
:greece: 20/20
:norway: 20/20

Większość widzi ich w finale
:moldova: 16/20
:lithuania: 15/20

:latvia: 13/20
Na granicy walki o ostatnie wolne miejsce
:albania: 10/20
:iceland: 10/20
:switzerland: 8/20

Raczej bez szans
:austria: 4/20
:bulgaria: 2/20
:slovenia: 1/20
:denmark: 1/20
:croatia: 0/20

Całkiem dobrze nam się sprawdziło. Jedynie Łotwa delikatnie przeszacowana. Przeciętny forumowicz trafił aż 8,45/10 finalistów.

- - -

A ja jestem bardzo zadowolony z wyników. Poza gronem 6 pewniaków dalej przeszedł bardzo fajny zestaw. Będzie mi oczywiście trochę brakować :croatia: Chorwacji, :slovenia: Słowenii czy :austria: Austrii, ale obiektywnie patrząc żadne z nich nie zasłużyło na ten awans bardziej niż np. :lithuania: Litwa i :iceland: Islandia, których flopa przeczuwałem. A i tak największe zwycięstwo dnia, to że Europa poznała się na :albania: Roneli. Szeroki uśmiech

marjuz, iguś, Sebek and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 7:30
Gdyby tak jeszcze Słowenię za Norwegię to byłaby perfekcja. Niemniej Europa wczoraj z wielkim G U S T E M

marjuz, iguś, Sebek and Dastame lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 8:51
Wyniki przeszły moje oczekiwania, :portugal: Portugalia, :netherlands: Holandia i przede wszystkim :iceland: Islandia Serce awansowały do finału.

O awans byłem pewien dla :lithuania: Litwy, w moim gronie oglądających od razu padły porównania do Mireille Mathieu i ogólnie Monika spodobała się prawie wszystkim.

Wcale nie dziwi mnie brak awansu :latvia: Łotwy i :slovenia: Słowenii, w zeszłym roku miałem tak z czeskim Omaga, podczas którego nie podzielałem zachwytu.
____________________

Organizacja show podlega dyskusji, dawno nie oglądałem tak źle przygotowanego półfinału. Brzydkie, wręcz paskudne pocztówki, oprawa graficzna kiczowata, nie spodziewałem się tego po Włochach - jasnym punktem był jedynie występ Diodato. Prowadzący ok.


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

marjuz lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 17:37
Odniosłem wrażenie po wczorajszej konferencji prasowej, że ukraińska delegacja wychodzi z założenia, że im się wręcz należy zwycięstwo w tym roku. Oleh po wylosowaniu pierwszej połówki był ewidentnie zdegustowany takim obrotem sprawy i szczerze mimo, że lubię utwór nie obraziłbym się gdyby otwarli finał.

Wilk and Luna lubią ten post

Dawid nie lubi tego postu

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 18:31
Brawa dla Pana Antonio Diodato za najlepszy występ wczorajszego wieczoru Serce  Statuetka powinna powędrować do niego a tymczasem w październiku spełni się moje dream i usłyszę go na żywo Krokodyle łzy tęcza a potem zaproszę na tiramisu...

Dawid, marjuz and Rahei lubią ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 20:04
Fenistil napisał:
Całkiem dobrze nam się sprawdziło. Jedynie Łotwa delikatnie przeszacowana. Przeciętny forumowicz trafił aż 8,45/10 finalistów.

Dużo lepiej niż bukmacherzy. Chyba nikt u nas nie typował tego półfinału gorzej od nich (w przeciwieństwie do 2016 roku, gdy trafili 18/20, a u nas najlepsze wyniki to były  właśnie 18/20, zobaczymy, co będzie w II półfinale). Mnie udało się trafić 8/10, więc nieco zaniżam średnią, ale bardzo ciężko układało mi się typy w tym półfinale, gdyż widziałem 12 utworów, które w moim odczuciu bardziej pasowały na awans niż odpadnięcie i gdzieś 5-6 utworów miało w moim odczuciu 50-70% szans na awans. Typy bukmacherów PO WYSTĘPACH PÓŁFINAŁOWYCH okazały się trafne tylko w 7/10. To co, typowali na 8-10 zostało zastąpione utworami typowanymi na 11-13. Jeszcze sama kolejność wyczytanych utworów... 4 pierwsze to były już ich 3 pomyłki i wtedy pytanie, kto "flopnął". Faktem jest, że dość dużo spokojniejszych utworów przeszło, szkoda w takim razie, że nie ma dalej Łotwy, która ładnie ubarwiłaby stawkę finału, ale nie jest też tak, że jakoś bardzo po niej rozpaczam i dalej bardzo odpowiadają mi te wyniki. Nigdy takiej sytuacji nie było, by mój ulubiony utwór w półfinale awansował, gdy tego się nie spodziewałem. Ostatecznie modlitwa jednak podziałała i moje top2 awansowało (:iceland:, :lithuania:), choć oba właśnie zatypowałem do odpadnięcia.

Fenistil lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 12:58
Z awansów, które cieszą najbardziej:
:iceland: - Awans Systurek obstawiłem w typerze bardziej życzeniowo, bo realnie nie robiłem sobie większych nadziei. Wyczytanie Islandii było dla mnie bardzo pozytywnym szokiem, aż pisknąłem. Jak widać, prawdziwy i niekwestionowany ART zawsze się obroni. Serce
:netherlands: - S10 absolutnie mnie zachwyciła - w dużej mierze dzięki olbrzymim emocjom jakie jej towarzyszyły podczas występu. Całość wyszła bardzo autentycznie. S10 miała wszystko wypisane w oczach. Nutka niepewności pojawiła się podczas wyników - w ostatnich ich sekundach ściskałem kciuki w nadziei na wyczytanie Holandii. Udało się. Serce
:portugal: - Klimat, ART, no co dużo mówić, Maro rozwaliła stage. Okulary
:greece: - Piękny, nieprzedobrzony występ ze świetnym wokalem, całkowicie pasujący do charakteru utworu. To mógł być jury winner tego półfinału.

---
:armenia: dobrze wyglądała w obrazku, zyskała na pewno na pozycji startowej i na tym, że Rosa jako jedyna w tym półfinale miała na scenie jakąś większą konstrukcję;
:norway: była pewniakiem;
piosenki z  :moldova: nadal nie znoszę, ale występ miał fantastyczną energię, aż sam lekko podrygiwałem, awans zasłużony jak najbardziej;
:lithuania: Monia całe szczęście wybroniła się charyzmą i niepowtarzalnym charakterem utworu;
:switzerland: to była naprawdę klasa, która jak widać się wybroniła - awans zasłużony + zdziw fanów "jak to weszło?!?!?!?" zawsze na plus;
:ukraine: pewniak

---
Cieszy mnie niezmiernie flop :albania: i :austria: - obydwie tragiczne w wersji live, na szczęście nikt się nie dał na to nabrać, a wygórowany hajp fanek pozostał niczym więcej niż wygórowanym hajpem bez pokrycia w eurowizyjnych realiach.

---
Nie wiem czy to kwestia, że zdążyłem się stęsknić za ESC, czy może coś innego, ale szoł naprawdę świetnie mi się oglądało, a te 2h15m bardzo szybko mi zleciały. Organizacyjnie jednak jest daleko od bajki. Grafiki akceptowalne; prowadzący bardzo cringowi; scena w obrazku nie prezentowała się tak źle jak się to po próbach zapowiadało, ale wciąż jest ona najsłabszą od 2017 roku + to małe półkole z ledami u dołu słoneczka wyglądające jak z nocy kabaretowej w bałtyckim kurorcie pod koniec lat 00 doprowadzało mnie do pasji. xD Intervale spoko, ale z pewnością żadnego na dłużej nie zapamiętam - obiektywnie jednak Diodato zaprezentował się fantastycznie. Ok

---
Najważniejszym elementem wtorkowego wieczoru były jednak wyniki, a w nich wygrał po prostu ART, co zapewne przyczyniło się do pozytywnych wrażeń całego koncertu. Czy Słońce nad krainą artu i dobrej muzy zaświeci również dziś czy może jednak aura się pogorszy? Okaże się niedługo.

Fenistil lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 13:49
Najbardziej cieszy awans Islandii, która była pewnie na granicy oraz flop Albanii, która jednak miała dużo fanów i bałem się, że może przejść dalej. Cieszy również awans Moniki, mimo że ja byłem pewny przejścia dalej to bookerzy już tak nie bardzo, więc jednak były jakieś tam obawy. Zaskoczenie to awans Szwajcarii, ale można się było tego spodziewać. Mołdawii raczej też. Reszta raczej oczywista.

Najlepsze występu wieczoru: Portugalia oraz Holandia. Jakoś ujęła mnie ta wrażliwość S10. Widać, że dała z siebie na scenie wszystko. Najgorsze występy: Albania, Bułgaria i, niestety, Austria. Piosenka to takie typowe "guilty pleasure" i nawet nie mam nic do samego występu, bo okej, miało być futurystycznie, ale te wokale... no nie.
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Pią 13 Maj - 16:28
Generalnie jestem usatysfakcjonowana wynikami, szkoda Łotwy, ale nie był to jury friendly song i zostali dobici pozycją startową. Nie dziwi mnie awans Szwajcarii, przewidywałam go, mógł zostać przepchnięty przez jury bo to był dobry występ, piosenka nie jest w targecie widzów Eurowizji ale też mógł od nich coś dostać. Cieszy mnie brak awansu Albanii, nie cierpię tej piosenki od początku ale do czasu prób przewidywałam, że się przecisną, jednak od FIKu podjęli szereg błędnych decyzji i teraz mają. Wcale się nie zdziwię jeśli się okaże, że nie awansowali ani u jury, ani u widzów. Najbardziej zaskoczył awans Islandii. Ogólnie jakoś się nie emocjonowałam tym półfinałem, miałam tylko dwóch faworytów w top 10 i o obydwu byłam spokojna.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Sob 14 Maj - 16:47
FANTASTYCZNE wyniki I półfinału, w zasadzie tylko :norway: Norwegię wymieniłbym na :slovenia: Słowenię, ale na awans Wilczków byłem już przygotowany. :netherlands: Holandia, :greece: Grecja i :portugal: Portugalia i :ukraine: Ukraina były pewniakami, awans :iceland: Islandii to była bardzo pozytywna niespodzianka, :switzerland: Szwajcaria też zasłużenie awansowała, a wycie faneq po jej awansie bardzo bawi. Na plus też awans :lithuania: Litwy i :armenia: Armenii. :moldova: Mołdawia też w finale cieszy, choć za tą piosenką nie przepadam to we wtorek właśnie do niej najlepiej się bawiłem. Flop potężnych faworytów fanek czyli :albania: Albanii i :austria: Austrii - fantastyczny.
Sponsored content

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ) - Page 2 Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (I PÓŁFINAŁ)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach