Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

+21
Poland
Kuba
Fenistil
Yngwie / admin
Blainers
Mrs.Nobody
Aro
Contratiempo
Sebek
Bluee
Iker
marjuz
Dastame
monkeyy
Batiooo
IgorBielak
Drover
Morison
Skrzeczek
magou
iguś
25 posters
Go down

Na ile punktów oceniasz tegoroczny wybór Norwegii?

5 - 28%
2 - 11%
3 - 17%
2 - 11%
1 - 6%
1 - 6%
2 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 6%
1 - 6%
 
Wszystkich Głosów: 18
 
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 0:11
NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) KeiiNO

Tegoroczne :snorway: norweskie :snorway: preselekcje Melodi Grand Prix wygrała formacja KEiiNO i to oni z piosenką Spirit in the Sky reprezentować będą swój kraj w Tel Avivie.

W skład trio wchodzą (od lewej na zdjęciu): Alexandra Rotan, Fred Buljo i Tom Hugo. Zespół utworzony został w 2018 roku, z myślą o uczestnictwie w preselekcjach narodowych do Eurowizji.

WERSJA STUDYJNA
WYSTĘP NA ŻYWO



Tekst utworu:

Can't you stay, stay with me into the night?
Stay, I need you close
You can go back when the sun rise again
Just stay tonight, just stay

Have you seen my spirit, lost in the night?
The violent nightshade, they took away my light
They call us nothing, my name is nothing
Come see me, please see me
'Cause I've been running with the demons now
They all see my fear
They say there's nothing, nothing here

I see your spirit in the sky
When northern lights are dancing
He lå e loi la
I hear you calling me at night
Whenever wind is blowing
He lå e loi la
I can see your spirit in the sky
When northern lights are dancing
He lå e loi la
Čajet dan čuovgga

I'll follow you until the daylight
Shy us away

I need a hero, I need my light
Her shining lightwaves will break away the night
I call it freedom, our name is freedom
Come find me, please find me

'Cause I am dancing with the fairies now
They all sing our name
I got my light here, shining here

I hear you calling me at night
Whenever wind is blowing
He lå e loi la
I can see your spirit in the sky
When northern lights are dancing
He lå e loi la
Čajet dan čuovgga

I hear you calling me at night
Whenever wind is blowing
He lå e loi la
I can see your spirit in the sky
When northern lights are dancing
He lå e loi la
Čajet dan čuovgga

I see your spirit in the sky
When northern lights are dancing (Lights are dancing)
He lå e loi la
Čajet dan čuovgga
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 8:12
Gdyby wyrzucić tego łysego śpiewającego przez nos to byłaby całkiem dobra piosenka. Ale na Boga co wnosi ten charczący idi....a? Serio de....ny pomysł.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 11:30
Ogólnie Norwegia miała fajne preselekcje, więc ciężko byłoby stamtąd wybrać coś, co mnie nie przekonuje. Ostatecznie wygrał faworyt chyba zarówno bukmacherów, jak i fanów, spoko. Utwór brzmi jako całość fajnie, jest dobrze, występ też był dosyć ciekawy, ale również nieco przeszkadza mi ten "charczący". 7/10
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 11:35
Doskonały wybór Norwegii, po ubiegłorocznym zawodzie przyznam szczerze, że centralnie zapomniałem o norweskich selekcjach i pierwszy raz przesłuchałem piosenki w piątek ale od tego czasu na moich głośnikach leciało prawie wyłącznie Keiino, jedyną konkurencją dla niego mogła być pani ze skrzypcami, a po występach live (nad czym Hugo, który niestety jest najsłabszym ogniwem zespołu, chyba, że tylko mnie ta barwa głosu strasznie irytuje i Aleksandra muszą trochę popracować Szeroki uśmiech), można było rozważać świetnego Adriana i świetny pokaz D'Sound, jednak u nich wokalistka nie jest najwyższych lotów. Skoro mamy taki numer w stawce finałowej eurowizji, to chyba za tydzień już nie chcę Fjalgrena Szeroki uśmiech
Trzeba też wspomnieć ogólnie o produkcji, bo budżetowo i produkcyjnie przebijają o dwa poziomy Melodifestivalen i właściwie każda prezentacja była godna konkursu ESC.
8/12
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 12:08
Opinie o piosence pt. typowa jewrobaczyjna euro-siechka są jak najbardziej zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że po prostu kocham ten utwór. Serce Serce Serce
Po pierwszym przesłuchaniu w styczniu, Spirit on the Sky nie zrobiło na mnie wrażenia, ale z czasem lubiłem piosenkę coraz bardziej i bardziej, aż w końcu na początku lutego była już moim absolutnym faworytem MGP.
Kupuję to w całości, od początku do końca, słucha mi się tego rewelacyjnie. 🇩🇯 Od trio na scenie bije pozytywna energia. Bałem się bardzo o live, jak widać niepotrzebnie, wokalnie było bez zarzutu. Motywu z bębnami nie będzie można wykorzystać w Izraelu, jestem więc ciekaw jaki zamysł na występ w maju mieć będzie Norwegia.

Nie może być inaczej, 12/12
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 12:15
Ja mam problem z tą piosenką. Z jednej strony wpada w ucho, z drugiej strony nie da się ukryć, że no jest dość kiczowata i trochę irytuje. Na koniec robi się monotonnie, a trwa tylko trzy minuty, mogliby wrzucić jakąś zwrotkę zamiast powtarzania trzy razy tego refrenu. Nie jest tragicznie, bo przynajmniej pamiętam jak to brzmiało, ale to zdecydowanie nie jest mój faworyt.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 12:20
Zadowolony jestem z wyboru Norwegów. Odpowiada mi połączenie nowoczesnej muzyki z tym lapońskim stylem, chociaż momentami ten gość staje się irytujący xD. Pomysł na występ jakiś fajny by się przydał i myślę, że mogą osiągnąć rezultat podobny do zeszłorocznego.
Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 303
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 12:25
magou napisał:Ale na Boga co wnosi ten charczący idi....a? Serio de....ny pomysł.
W jednym zdaniu odnosisz się do Boga i zarówno nazywasz kogoś idiotą, nieładnie... Stop nienawiści

W końcu jakieś kraje wybrały normalne piosenki! Brawo Norwegio, uwielbiam Spirit In The Sky i trafia do mojego top5 Szeroki uśmiech
Jeśli ktoś jest ciekawy to Alexandra Rotan śpiewała dla Alana Walkera na Eska Music Awards 2016 w Szczecinie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 14:51
Sporo norweskich piosenek mi się podobało w tym roku, a "Spirit in the Sky" było gdzieś tuż poza tym gronem, więc nie mogę być do końca zadowolony. Odczucia co do piosenki mam mieszane. Z jednej strony jest to, tak jak pisał Igi, typowa jewrobaczyjna euro-siechka podobna do wszystkich innych, które już słyszeliśmy (szczególnie refren przywołuje mi skojarzenia z ubiegłorocznym :finland: "Monsters", za którym nie przepadałem). Muszę jednak przyznać, że refren łatwo wchodzi do głowy, a do tego nie można nie docenić użycia w tej piosence języka północnolapońskiego (choć na żywo ten koleś wypadł dość dziwnie). Na razie odłożę tę piosenkę na bok i wrócę do niej za jakiś czas - może wtedy mnie przekona.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 15:27
Winner alert. Świetne połączenie ludowych wstawek z nowoczesną rąbanką. Głos Alexandry jest po prostu zjawiskowy.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 16:12
Najlepsza piosenka preselekcji wygrała <3 Do zarzucenia mam jedynie kiepskawy jak dla mnie pomysł na występ i to jak na żywo wychodzi łysy pan. Nie słucha się jego partii przyjemnie. Cała przyjemna niby standardowa, ale jak cudowna <3 2 główne głosy ogarniają, a piosenka może lecieć zapętlona i się nie znudzić. MOCNE 10/12 mam nadzieje ze nie zepsują tego jakimś kiczowatym występem i na końcu wylądują gdzieś wysoko. <3
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Nie 3 Mar - 22:07
Tak jak Portugalia przetransportuje nas w maju do odległej przyszłości, tak Norwegia z Finlandią przypomną nieco dawniejsze dzieje. Skandynawskie "Spirit in the Sky" i "Look Away" brzmią naprawdę mocno przestarzale. Zresztą utwór kojarzy mi się ze Szwajcarią 2007, chyba nawet hype podobny. 

No nie podoba mi się, dla mnie to połączenie melodi-łupanki z quasi folkiem jest mocno niezjadliwe, choć przyznaję, że momentami nawet wpada to w ucho. Myślę że to nie jest to na tyle ciekawe by zaistnieć w televotingu, ani na tyle jakościowe by namieszać u jury. 3/12
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Pon 4 Mar - 11:59
iguś napisał:Opinie o piosence pt. typowa jewrobaczyjna euro-siechka są jak najbardziej zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że po prostu kocham ten utwór. Serce Serce Serce
Po pierwszym przesłuchaniu w styczniu, Spirit on the Sky nie zrobiło na mnie wrażenia, ale z czasem lubiłem piosenkę coraz bardziej i bardziej, aż w końcu na początku lutego była już moim absolutnym faworytem MGP.
Kupuję to w całości, od początku do końca, słucha mi się tego rewelacyjnie. 🇩🇯 Od trio na scenie bije pozytywna energia. Bałem się bardzo o live, jak widać niepotrzebnie, wokalnie było bez zarzutu. Motywu z bębnami nie będzie można wykorzystać w Izraelu, jestem więc ciekaw jaki zamysł na występ w maju mieć będzie Norwegia.

Nie może być inaczej, 12/12

Oj zgadzam się, o ile na co dzień słucham zgoła innej muzyki to akurat ''Spirit in the Sky'' naprawdę lubię. Podobają mi się też ich dystynktywne głosy - każdy z nich ma zapamiętywalną barwę głosu, wbrew opiniom niektórych dla mnie joikujący (joik to styl śpiewania, choć podobno to jest trochę pseudo-joik) łysy facet daje radę.  Utwór jest prosty, ale jest i bardzo chwytliwy. Ja lubię tego typu połączenia, chce mi się do tego nawet tańczyć. Dla mnie 10/12. Występ na żywo może nie oszałamiał, ale nie był też zły (tylko ci tancerze beznadziejni, ale wokalnie trio dobrze sobie radzi). Jest to bardzo eurowizyjne, ale po to jest też i Eurowizja Uśmiech

Dla mnie to był od początku faworyt norweskich preselekcji, więc cieszę się, że wygrał.
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Pon 4 Mar - 23:10
Bardzo doby wybór!! To prawda typowy Eurowizyjny utwór ale to jest naprawdę dobre Szeroki uśmiech te wstawki po lapońsku tego pana podczas występu wyszły śmiesznie XDD ale i tak 12/12 Szeroki uśmiech
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 673
Płeć : Male
Wiek : 20

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Wto 5 Mar - 16:20
Szczerze mówiąc to sam się dziwie sobie, że ten utwór mi się podoba Szeroki uśmiech Niby jest to taka zwykła europopowa sieczka z poprzedniej dekady ale Spirit in the Sky jest bardzo przyjemne w odsłuchu. Wykonanie na żywo podczas preselekcji byłoby w stu procentach na plus gdyby nie Fred, którego głos kompletnie mi nie się nie spodobał. Jestem ciekawy jak sobie poradzi Norwegia z prezentacją na eurowizyjnej scenie, bo kluczem porażek utworów tego typu w ostatnich latach według mnie były właśnie słabe występy.
7/12
Sponsored content

NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky) Empty Re: NORWEGIA: KEiiNO (Spirit in the Sky)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach