Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Wto 16 Sty - 23:22
Kaleen została wewnętrznie wybrana na reprezentantkę :austria: Austrii :austria: podczas Eurowizji 2024 w Szwecji.
Marie-Sophie Kreissl, posługująca się pseudonimem Kaleen, pochodzi z Wiednia. Dziewczyna jest nie tylko piosenkarką, ale też zawodową choreografką i tancerką. Ma na koncie kilkadziesiąt nagród w tej dziedzinie i właśnie z tańca mogą kojarzyć ją fani Eurowizji. W 2018 roku jako statystka wykonała Fuego Eleni Foureiry podczas prób przed konkursem w Lizbonie (tzw. stand-in). W ostatnich latach współpracowała natomiast z Hiszpanami, przygotowując ich choreograficznie m.in. do występu na Eurowizji Junior 2021 i 2022. Rok temu, podczas Eurowizji w Liverpoolu, wspierała ekipy z Austrii, Armenii, Gruzji i Niemiec. Debiutancki album z twórczością Kaleen ukazał się w zeszłym roku.
Tytuł piosenki Kaleen to „We Will Rave" a sam utwór wyciekł zarówno w formie studyjnej jak i... przesłuchania online stacji ORF do Eurowizji.

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Eurowizja-2024-Kaleen

TEKST:
[Zwrotka 1]
Ice running through my veins
You just did it again
Good, but I can't be your friend
And here I am again

[Pre-Refren]
So I go-go-go
Where them broken hearted go
No one knows a thing
About my heart and soul
I go-o-o
Wanna dance it off alone
I won't let it show
They will never know

[Refren]
When the darkness hits
And we can't be saved
We ram-di-dam-dam-dam
We will rave
When the hearts are burning
We feel no pain
We ram-di-dam-dam-dam
We will rave
(We ram-di-dam-dam-dam)
(We will rave)
(We ram-di-dam-dam-dam)
(We will rave)
(We ram-di-dam-dam-dam)
(We will rave)
(We will rave)
(Rave, rave, rave, rave, rave, rave, rave, rave)
We will rave

[Zwrotka 2]
See only silhouettes
I just wanna forget
'bout everything we said
And the demons in my head

[Pre-Refren]
So I go-go-go
Where them broken hearted go
No one knows a thing
About my heart and soul
I go-o-o
Wanna dance it off alone
I won't let it show
They will never know

[Refren]
When the darkness hits
And we can't be saved
We ram-di-dam-dam-dam
We will rave
When the hearts are burning
We feel no pain
We ram-di-dam-dam-dam
We will rave
(We ram-di-dam-dam-dam)
(We will rave)
(We will rave)
(We will rave)

WERSJA STUDYJNA (DEMO/FANMADE) WE WILL RAVE

NAGRANIE Z CASTINGU STACJI ORF
https://chomikuj.pl/Poland7/Filmy/Piosenki/Kaleen+-+We+will+Rave+(Austria+ESC+2024),9116139996.mp4(video)


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Sob 10 Lut - 10:14, w całości zmieniany 2 razy
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Pią 9 Lut - 19:27
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Sro 3 Kwi - 20:47
Oh, mio padre! Zacznijmy od pozytywów, bo jest ich mniej. We Will Rave na pewno podąża za obecnymi trendami w popie, które zwracają się ku początkowi XXI wieku. No i to by było na tyle, ponieważ cała reszta to dramat. Autorzy dosłownie zesrali się na pięciolinie i próbują wcisnąć to jako pełnoprawny produkt. W songu panuje okropny burdel, kompozytorsko i produkcyjnie jest po prostu źle. Tandeta wylewa się z ekranu i słuchawek hektolitrami. Oczywiście można to zrzucać na wspomnianą wcześniej inspirację przełomem wieków, czyli czasem kiedy kiczowata estetyka była bardzo popularna, ale istnieją przecież piosenki inspirowane tamtymi latami, które są składne, porządnie wyprodukowane i mimo inspiracji przeszłością czuć w nich świeżość na miarę 2024 roku. Żadnej z tych cech We Will Rave jednak nie posiada. W kontekście Austrii ten wybór jest tym bardziej przykry, ponieważ ten kraj zazwyczaj w ostatnich latach na ESC serwował muzykę. W swoich trzech ostatnich piosenkach natomiast tak bardzo chcą się przypodobać fanom konkursu, że muzyka i jej jakość zdają się schodzić na dalszy plan. No szkoda.

vestmann lubi ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 264
Płeć : Male
Skąd : Poznań

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Wto 30 Kwi - 14:14
Dla mnie się nawet podoba.
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Pią 3 Maj - 20:54
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:saustria: AUSTRIA // po próbach

Nad środkiem sceny wisi odwrócona piramida wykonana z metalowego rusztowania, która strzela laserami, nadając scenie klimat rave. Kaleen ma na sobie srebrny błyszczący trykot i buty do ud, a na początku występu nosi biały długi płaszcz. Piosenkarce na scenie towarzyszy czterech tancerzy wspierających, ubranych w czarne spodnie cargo, kurtki bez rękawów i duże okulary. Wraz z Kaleen wykonują pełny układ taneczny, który obejmuje całą scenę. Jest też ruch obrotowy bioder w rytm piosenki i refrenowe RUM-DE-DUM-DA-DA. Całość dopełniają strumienie dymu i pary. Jest energicznie i bardzo w klimatach disco lat 90-tych.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Pon 6 Maj - 14:00
Prawdopodobnie wspominałem już na łamach tego forum, że bardzo lubię eurodance rodem z lat 90. Wyobraźcie sobie zatem moją reakcję, gdy nastąpił wyciek "We Will Rave" i okazało się, że utwór ten czerpie mocno właśnie z tegoż gatunku. Byłem co najmniej zaintrygowany, zdążyłem jednak odrobinę zapomnieć o tym (mimo usilnych starań naszego forumowgo kolegi Polanda), w międzyczasie na tegorocznej playliście pojawiło się kilkanaście nowych piosenek, ale w końcu nadeszła uroczysta premiera "We Will Rave", nie mogłem więc przepuścić okazji i zapoznałem się z całością.

"We Will Rave" mnie irytuje. Irytuje mnie fakt, że głównym pomysłem na siebie tego kawałka jest "hej, jesteśmy trochę retro, robimy tu eurodance" (dla uściślenia - nie wyłącznie eurodance, bo równie mocno pachnie tu taką XXI-wieczną Cascadą), a nie np. "hej, mamy fajny, łatwo wkręcający się hook". Mamy motywy z różnych elektronicznych gatunków, ale wszystko jest takie sztuczne (tak, wiem, że rękę przyłożył tu Jimmy Joker). Nie wydaję mi się, by był to hicior w 1996. Moje rozczarowanie jest niewyobrażalne, idę słuchać Masterboy "Feel The Heat Of The Night", bo mnie roznosi.

28. miejsce, 12/16 w II półfinale
Sponsored content

AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave) Empty Re: AUSTRIA: Kaleen (We Will Rave)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach