Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty ŁOTWA: Supernova 2020

Czw Sty 09, 2020 7:51 am
ŁOTWA: Supernova 2020 Supernova

Dzisiejszej nocy, odbyła się premiera utworów tegorocznej edycji :latvia: łotewskich preselekcji "Supernova". Ponownie zostało wybranych 26 artystów, którzy zawalczą o udział na Eurowizji.

Uczestnicy wystąpili w audycjach, gdzie byli oceniani przez łotewskie jury, złożonego głównie z przedstawicieli lokalnych radiostacji. Jednakże zaszły pewne zmiany - w odróżnieniu od zeszłorocznej edycji, odbędzie się tylko finał. Jury wybierze 8 artystów, którzy przejdą do finału. Oprócz tego, nowością będzie fakt, że jury podczas wyboru weźmie pod uwagę odbiór utworu przez fanów na serwisie YouTube. Widzowie zadecydują o zwycięzcy.

Powracający artyści:

MADARA
Samanta Tina
Markus Riva
Alekss Silvers
Edgars Kreilis
Aivo Oskis
Laika Upe
Toms Kalderauskis

PLAYLISTA

:latvia: :latvia: :latvia: :latvia: :latvia:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Sro Lut 05, 2020 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Pią Sty 10, 2020 3:07 am
Jezusicku ale paździerz. Nie spodziewałem się że to napiszę, ale z grona "powracających" chyba najlepiej prezentuje się Alekss Silvers, bo jako jedyny poprawia się względem zeszłorocznej propozycji. Reszta do odrzutu. Na czele bandy Tina, takiego koszmaru jak ten utwór to nie słyszałem dawno. Riva już chyba nie wzbudza żadnych emocji, co roku jego propozycje są coraz nudniejsze i wzbudzają jedynie politowanie. Edgars Kreilis tym razem z piosenką kompletnie bez energii, wieje nudą, dużo gorzej niż w ostatnich dwóch latach. Madara niby spoko, ale też trzeba być zdolnym by tego typu folkowy utwór nie wpadał w ucho, a tak tu jest.

Oczywiście mapox poleca Bad Habits "Sail With You", bo country, co prawda utwór nuży po jakimś czasie, ale i tak na tle towarzystwa jest nieźle. Rzecz jasna na ESC nie pojedzie, bo fandom już daje do topek na ostatnich miejscach Wink

W finale widziałbym:

Alekss Silvers “Again” (normalna piosenka, ale na ESC się nie nadaje, bo nie ma refrenu)
Miks Dukurs “I’m Falling For You” (wali plagiatem i ma ohydnego wąsa, ale dziad z gitarką więc mapox docenia)
Madara “Māras zeme” (jakąś jakość ma)
Edgars Kreilis “Tridymite” (jw.)
Bad Habits “Sail With You” (wiadomo)
Katrīna Bindere “I Will Break Your Heart” (głównie za wygląd, ale piosenka też uszu nie gwałci),
Seleste “Like Me” (niezła piosenka, ale jej prezencja sceniczna jest dość... mało sympatyczna)
Rūta Ķergalve “Izgaismots” (skomplikowany utwór po łotewsku, szału nie ma, ale przynajmniej ambitnie)

I pewnie zamiast ostatniej trójki wejdzie Riva z Tiną i pewnie jakiś Aivo, w każdym razie czwarty flop z rzędu w semi to w tym momencie niemal pewność.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Czw Sty 16, 2020 7:47 am
ŁOTWA: Supernova 2020 GFrLKwa

Finaliści tegorocznej edycji.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Pią Sty 17, 2020 10:09 pm
Jakieś bardzo mocne te preselekcje nie są, ale znalazło się grono piosenek, które dosyć mi się podobają, choć te 2 najbardziej mnie przekonujące odpadły:
- Alise Haijima - Meme Song, które mnie bardzo chwyciło, jakoś wyróżnia się i pewnie obstawiałbym, że znajdzie się w finale, gdybym wcześniej poznał stawkę. Takie moje guilty pleasure.
- Antra Stafecka & Atis Ieviņš - Coming Over będące piosenką taką chyba najbardziej w moim stylu i wywołuje u mnie w jakimś stopniu poczucie pogodności.
W stawce finałowej kibicuję Seleste i Bad Habits i Annnnni.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Sob Sty 18, 2020 12:04 pm
Moim zdaniem Łotwa idzie w dobrym kierunku, pomyśleć że jeszcze kilka lat temu mieli preselekcje w jakimś miejskim domu kultury i wygrało takie coś jak bake a cake, swoją drogą bardzo mi przykro, że co roku Łotysze krzywdzą Madarę, która jest przecudowna.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Sro Lut 05, 2020 12:55 am
Mam głęboką nadzieję, że jury w sobotę udupi Samantę, bo zazwyczaj pokazują bardzo dobry gust. Już w wyborze stawki mocno mnie pozytywnie zaskoczyli wywaleniem Rivy, a wstawianiem chociażby Seleste czy Bad Habits. W zeszłym roku w TOP 2 mieli Carousel i Laime Pilniga. Jak widać mają w dupie opinię fanów i tak ma być.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Sro Lut 05, 2020 2:08 pm
marjuz napisał:Mam głęboką nadzieję, że jury w sobotę udupi Samantę, bo zazwyczaj pokazują bardzo dobry gust. Już w wyborze stawki mocno mnie pozytywnie zaskoczyli wywaleniem Rivy, a wstawianiem chociażby Seleste czy Bad Habits. W zeszłym roku w TOP 2 mieli Carousel i Laime Pilniga. Jak widać mają w dupie opinię fanów i tak ma być.

sry, zapomniałem zedytować temat - w tym roku decydują tylko widzowie.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Sro Lut 05, 2020 5:03 pm
Łosoś napisał:
marjuz napisał:Mam głęboką nadzieję, że jury w sobotę udupi Samantę, bo zazwyczaj pokazują bardzo dobry gust. Już w wyborze stawki mocno mnie pozytywnie zaskoczyli wywaleniem Rivy, a wstawianiem chociażby Seleste czy Bad Habits. W zeszłym roku w TOP 2 mieli Carousel i Laime Pilniga. Jak widać mają w dupie opinię fanów i tak ma być.

sry, zapomniałem zedytować temat - w tym roku decydują tylko widzowie.

Nie no dziś to ogłosili więc wszystko gra : ))))
Sponsored content

ŁOTWA: Supernova 2020 Empty Re: ŁOTWA: Supernova 2020

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach