Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Sro Sty 15, 2020 2:10 pm
PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 LogoFC_geral-794x507

Dzisiejszego dnia :portugal: portugalska telewizja RTP, ogłosiła utwory uczestników, tradycyjnych już preselekcji - "Festival da Canção".

Zasady pozostają niezmienione w porównaniu do zeszłego roku. 16 uczestników podzielonych zostało na dwa półfinały, po 8 w każdym. Połowa z każdego półfinału, przechodzi do finału, gdzie o zwycięzcy zadecydują jury oraz widzowie.

UCZESTNICY:

I SF:

Bárbara Tinoco - Passe-Partout
Blasted  - Rebellion
Elisa - Medo De Sentir
Filipe Sambado - Gerebera Amarela do Sul
Ian Mucznick - O Dia De Amanhã
J.Jazz - Agora
MEERA - Copo De Gin
Throes + The Shine - Movimento

II SF:

Cláudio Frank - Quero-te Abraçar
Dúbio feat. +351 - Cegueira
Elisa Rodrigues - Não Volte Mais
Jimmy P. - Abensonhado
Judas - Cubismo Enviesado
Kady Diz -
Luiz Caracol & Gus Liberdade - Dói-Me O País
Tomás Luzia - Mais Real Que O Amor

DATY:

I Półfinał - 22.02
II Półfinał - 29.02
Finał - 07.03

PLAYLISTA

:portugal: :portugal: :portugal: :portugal: :portugal:
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Sro Sty 29, 2020 7:22 pm
Uwielbiam Festival da Canção, w tym roku też nie rozczarowuje. To chyba moje ulubione preselekcje z tych które dotąd przesłuchałem, blisko z Czechami. Jak zwykle jest tu dużo typowych portugalskich smętów, które zwyczajnie miło się słucha, ale dla odmiany mamy też coś typowo francuskiego, rock, rap czy piosenkę niczym z sountracku najnowszej FIFY. Bardzo liczę, że wygra coś fajnego!
Alpaka
Alpaka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 112
Płeć : Other / Decline to state

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Nie Lut 23, 2020 12:27 pm
Finaliści z pierwszego półfinału:

Filipe Sambado - Gerbera Amarela do Sul
Bárbara Tinoco - Passe-Partout
Elisa - Medo de Sentir
Throes + The Shine - Movimento

Movimento pozamiatało, mam nadzieje że wygrają z łatwością bo to chyba jedyny logiczny wybór dla portugalii
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Sro Lut 26, 2020 8:14 pm
Fenistil napisał:Uwielbiam Festival da Canção, w tym roku też nie rozczarowuje. To chyba moje ulubione preselekcje z tych które dotąd przesłuchałem, blisko z Czechami. Jak zwykle jest tu dużo typowych portugalskich smętów, które zwyczajnie miło się słucha, ale dla odmiany mamy też coś typowo francuskiego, rock, rap czy piosenkę niczym z sountracku najnowszej FIFY. Bardzo liczę, że wygra coś fajnego!

Heh, ja mam całkiem odwrotne zdanie co do preselekcji portugalskich i to nie tylko przez te smęty Uśmiech . Ciężko mi było nawet ułożyć TOP10 Festival da Canção. Jedynie moją uwagę przykuł utwór Rebellion. Ale po tym jak na żywo Blasted Mechanism całkowicie zarżnęło piosenkę, to dalej nie śledzę tych preselekcji.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Czw Mar 05, 2020 1:34 am
Zgadzam się z Alpaką, że ciekawe pre, ale więcej wyrazistości by tu nie zaszkodziło, choć w sumie to nigdy chyba nie ceniłem Portugalii za wyrazistość ich propozycji a bardziej oderwanie od eurowizyjnych norm. Chciałbym więc, by w sobotę wygrał Filip Sambado. Jego piosenka jest z innej galaktyki, zarówno stylistycznie jak i patrząc, jaki mamy obecnie rok.
Sponsored content

PORTUGALIA: Festival da Canção 2020 Empty Re: PORTUGALIA: Festival da Canção 2020

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach