Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Czy chcesz powrotu Eurowizyjnych Zagadek?

7 - 78%
2 - 22%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Eurowizyjne Zagadki

Wto 4 Kwi - 18:28
ZASADY ZAGADEK:

A więc wygląda to mniej więcej tak:

1. Aby runda się odbyła muszą w niej uczestniczyć minimalnie 4 osoby.
2. W każdej rundzie zadawane jest 20 pytań.
3. Pierwsze pytanie w pierwszej rundzie zadam ja jako organizator; w kolejnych rundach pierwsze pytanie zadawane będzie przez zwycięzcę rundy poprzedniej.
4. Pytania muszą oczywiście dotyczyć Konkursu Piosenki Eurowizji tudzież jego dziecięcej odmiany. Pytania nt. Eurowizji dla Młodych Muzyków/Tancerzy w przeszłości się pojawiały, nie widzę przeszkód, aby nie pojawiały się teraz.
5. Po zadanym pytaniu osoba, która odpowie poprawnie jako pierwsza otrzymuje punkt. Osoba, która zadawała pytanie musi wskazać tę osobę. Przykładowo: Daniell zadaje pytanie "Jaki kraj wygrał Eurowizję 2016?" Powiedzmy Liver i ja odpowiadamy "Ukraina", ale Liver napisał to pierwszy i wtedy Daniell pisze "Liver", co znaczy, że otrzymuje on punkt. Wink
6. Przed zadaniem każdego pytania trzeba zaczekać aż wstawię aktualną punktację oraz osoba zadająca pytanie musi je poprzedzić słowem "UWAGA!" aby uczestnicy przygotowali się na jego zadanie.
7. Istnieje także skrót "KRAT" - już tłumaczę o co chodzi. Jeśli zadane pytanie będzie brzmiało "KRAT 7. miejsce na Eurowizji 2016" to wtedy trzeba wskazać kraj, rok, artystę i tytuł piosenki spełniającej kryteria. W tym przypadku będzie to więc "Armenia 2016 Iveta Mukuchyan LoveWave".
8. Można również zadawać pytania z cytatami z piosenek - podać cytat jakiejś eurowizyjnej piosenki i poprosić o jej KRAT.
9. Jeśli po wszystkich 20 pytaniach dojdzie do jakichś remisów będą one rozstrzygnięte przez dogrywki pomiędzy osobami o tej samej liczbie punktów.
10. Po każdej rundzie jej wyniki będę wstawiał w tym temacie.
I na koniec najważniejsze: Odpowiadając na pytania NIE KORZYSTAMY Z POMOCY CIOCI WIKIPEDII I INNYCH STRON! W większości pytań po ich zadaniu gdyby ktoś chciał się wesprzeć pomocami naukowymi, pewnie by nie zdążył przed tym jak ktoś poda prawidłową odpowiedź, ale zdarzać się będą też takie pytania, na które nikt nie będzie znał odpowiedzi i będzie czas się takimi pomocami wesprzeć. Grajmy uczciwie i nie róbmy tego.

KLASYFIKACJA ZWYCIĘZCÓW ZAGADEK:
1. Łosoś - 14 zwycięstw
2. Dawid/iguś - 3 zwycięstwa
3. Sebek - 2 zwycięstwa
4. Cryo - 1 zwycięstwo


Ostatnio zmieniony przez iguś dnia Czw 2 Lip - 23:15, w całości zmieniany 12 razy
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Wto 4 Kwi - 23:03
Uważam, że Eurowizyjne Zagadki powinny wrócić, bo od ostatniej listopadowej rozgrywki minęło już trochę czasu. Optymalny termin to końcówka tygodnia (piątek - niedziela), może już nawet tego?

Poza tym, jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem to nie widzę żadnego problemu. Mi to nie sprawa już takiej satysfakcji, radości jak kiedyś, a Zagadki potrzebują trochę świeżej krwi.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Wto 4 Kwi - 23:17
Jak najbardziej byłbym chętny prowadzić Zagadki, a data myślę, że mogłaby być ruchoma. Ewentualnie ustalałoby się daty wstępne, jakby komuś nie pasowało, a chciałby zagrać to można by wtedy pokombinować z datą/godziną. Uśmiech

Jak dla mnie pierwsza runda mogłaby się odbyć już jakoś w ten weekend.
A i od razu zaznaczam, że mi w sumie nie pasuje tylko godzina 20-22 w piątki, bo wtedy mam korki, a tak to cały piątek po południu i weekend raczej zazwyczaj jestem wstanie się dostosować co do daty i godziny. Uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Czw 6 Kwi - 19:16
UWAGA!! Pierwsza runda Zagadek wstępnie odbędzie się już jutro o godzinie 18:15. Pewnie będzie obsuwa, więc prędzej jak o 18:30 nie zaczniemy. :P Link pojawi się na chatboxie około godziny 18. Myślę, że dobrze by było przedstawić zasady w tym temacie, myślę, że zrobię to jakoś jutro, edytuję pierwszy post i tam to wsadzę. Wink Zasady większości i tak są znane, ale niech będą. :P

ZAPRASZAM SERDECZNIE!
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Pią 7 Kwi - 11:58
ZASADY ZAGADEK: (zdecydowałem, że dam je w osobnym poście, bo gdybym edytował pierwszy post nie wiem czy ktoś by się skapnął, że one tam są :P )

A więc wygląda to mniej więcej tak:

1. Aby runda się odbyła muszą w niej uczestniczyć minimalnie 4 osoby.
2. W każdej rundzie zadawane jest 20 pytań.
3. Pierwsze pytanie w pierwszej rundzie zadam ja jako organizator; w kolejnych rundach pierwsze pytanie zadawane będzie przez zwycięzcę rundy poprzedniej.
4. Pytania muszą oczywiście dotyczyć Konkursu Piosenki Eurowizji tudzież jego dziecięcej odmiany. Pytania nt. Eurowizji dla Młodych Muzyków/Tancerzy w przeszłości się pojawiały, nie widzę przeszkód, aby nie pojawiały się teraz.
5. Po zadanym pytaniu osoba, która odpowie poprawnie jako pierwsza otrzymuje punkt. Osoba, która zadawała pytanie musi wskazać tę osobę. Przykładowo: Daniell zadaje pytanie "Jaki kraj wygrał Eurowizję 2016?" Powiedzmy Liver i ja odpowiadamy "Ukraina", ale Liver napisał to pierwszy i wtedy Daniell pisze "Liver", co znaczy, że otrzymuje on punkt. Wink
6. Przed zadaniem każdego pytania trzeba zaczekać aż wstawię aktualną punktację oraz osoba zadająca pytanie musi je poprzedzić słowem "UWAGA!" aby uczestnicy przygotowali się na jego zadanie.
7. Istnieje także skrót "KRAT" - już tłumaczę o co chodzi. Jeśli zadane pytanie będzie brzmiało "KRAT 7. miejsce na Eurowizji 2016" to wtedy trzeba wskazać kraj, rok, artystę i tytuł piosenki spełniającej kryteria. W tym przypadku będzie to więc "Armenia 2016 Iveta Mukuchyan LoveWave".
8. Można również zadawać pytania z cytatami z piosenek - podać cytat jakiejś eurowizyjnej piosenki i poprosić o jej KRAT.
9. Jeśli po wszystkich 20 pytaniach dojdzie do jakichś remisów będą one rozstrzygnięte przez dogrywki pomiędzy osobami o tej samej liczbie punktów.
10. Po każdej rundzie jej wyniki będę wstawiał w tym temacie.
I na koniec najważniejsze: Odpowiadając na pytania NIE KORZYSTAMY Z POMOCY CIOCI WIKIPEDII I INNYCH STRON! W większości pytań po ich zadaniu gdyby ktoś chciał się wesprzeć pomocami naukowymi, pewnie by nie zdążył przed tym jak ktoś poda prawidłową odpowiedź, ale zdarzać się będą też takie pytania, na które nikt nie będzie znał odpowiedzi i będzie czas się takimi pomocami wesprzeć. Grajmy uczciwie i nie róbmy tego.

Zasad wydaje się dużo, ale w praktyce Zagadki idą dosyć sprawnie. Zapraszam dziś na 18:15 na pierwszą rundę - link pojawi się na chatboxie około godizny 18. Szeroki uśmiech

Gdyby ktoś miał jakieś pytania/zażalenia to proszę się nie krępować. Uśmiech
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Pią 7 Kwi - 14:09
Nie wiem, czy również u Ciebie uczestnik będzie mógł otrzymać DSQ, jeżeli "wpadnie" z używaniem pomocy. Jeżeli tak to można by dopisać Uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Pią 7 Kwi - 14:28
Tak myślę, że jeśli ktoś przypadkowo wpadnie to powinna dyskwalifikacja być, ale się jeszcze zobaczy, zresztą na 90% taka sytuacja się zdarzy (choć raz już coś takiego było o ile sobie przypominam dobrze). Szeroki uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Sob 8 Kwi - 10:59
Jak wiemy, wczoraj Zagadek zrobić się nie udało z wiadomych względów, dziś jest ten Amsterdam, więc, aby się nie śpieszyć moim zdaniem najrozsądniej byłoby zrobić Zagadki jutro. Uśmiech Jakoś w godzinach popołudniowych, ewentualnie wieczorem. Wczoraj na Zagadki przyszło aż 8 osób za co bardzo, ale to bardzo dziękuję (<3), liczę na podobną frekwencję na ponownej próbie rozegrania pierwszej rundy. :P
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Nie 9 Kwi - 17:02
Zapraszam wszystkich na Zagadki na 18:30 tutaj - https://www.watch2gether.com/rooms/zagadki-ee9jhkmkt3klr6xcuy Jeśli będzie mniej niż 4 osoby to runda odbędzie się dopiero w piątek. Uśmiech
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Sob 23 Mar - 23:47
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 1 - 23 marca 2019 - godz. 22:30

Klasyfikacja:
1. Łosoś - 6pkt
2. iguś - 5pkt
3. Dawid - 2++pkt
4. vestmann - 2+pkt
5. Skrzeczk - 2pkt
6. Sebek - 1++pkt
7. Fenistil - 1+pkt
8. Aleks - 1pkt
9. Drover - 0+pkt
10. Morison/Dastame - 0pkt

Fantastyczna frekwencja podczas pierwszych Zagadek na tym forum. Serce Dziękuję pięknie. <3
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Nie 14 Kwi - 0:04
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 2 - 13 kwietnia 2019 - godz. 22:25

Klasyfikacja:
1. Łosoś - 5pkt
2. Dawid - 4+pkt
3. iguś - 4pkt
4. Skrzeczk - 3+pkt
5. Fenistil - 3pkt
6. Sebek - 1pkt
7. Cryo/KarolStark - 0pkt
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Sob 4 Maj - 23:24
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 3 - 4 maja 2019 - godz. 22:20

Klasyfikacja:
1. Łosoś - 6pkt
2. iguś - 5pkt
3. Liver - 3+pkt
4. Dawid - 3pkt
5. Sebek - 2pkt
6. Skrzeczk - 1pkt
7. Eyida - 0++pkt
8. Fenistil - 0+pkt
9. Aleks - 0pkt
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Sob 10 Sie - 23:17
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 4 - 10 sierpnia 2019 - godz. 22:12

Klasyfikacja:
1. iguś - 9pkt
2. Sebek - 5pkt
3. Łosoś - 4pkt
4. Dawid - 2pkt
5. Dastame - 0pkt
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Sob 14 Wrz - 23:49
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 5 - 14 września 2019 - godz. 22:20

Klasyfikacja:
1. Cryo - 5pkt
2. iguś - 4+pkt
3. Łosoś - 4pkt
4. Fenistil - 3pkt
5. Sebek - 2+pkt
6. Dawid - 2pkt
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Nie 23 Lut - 22:52
Eurowizyjne Zagadki Eurowizyjnie Forum
Runda 6 - 23 lutego 2020 - godz. 20:40

Klasyfikacja:
1. Dawid - 4+pkt
2. iguś - 4pkt
3. Łosoś - 3+pkt
4. Sebek - 3pkt
5. Morison - 2+pkt
6. Liver - 2pkt
7. marjuz - 1+pkt
8. Batiooo - 1pkt
9. Fenistil - 0pkt
Sponsored content

Eurowizyjne Zagadki Empty Re: Eurowizyjne Zagadki

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach