Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji ukraińskiej?

1 - 9%
3 - 27%
2 - 18%
1 - 9%
1 - 9%
1 - 9%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
2 - 18%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Sro 5 Sie - 15:39
:ukraine: :ukraine: :ukraine:

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Hero

Go_A to ukraiński elektrofolkowy zespół, którego idea powstania sięga 2012 roku. Ukraiński nadawca publiczny 18 Marca 2020 ogłosił, że zespół będzie reprezentować Ukrainę na Konkursie Eurowizji w Rotterdamie.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Go_A wykona utwór pt. Шум (Shum)

:sukraine: :sukraine: :sukraine: (AUDIO) :sukraine: :sukraine: :sukraine:

TEKST / Go_A / Shum (Шум):




Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Wto 9 Mar - 22:21, w całości zmieniany 7 razy
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Wto 2 Lut - 12:16
Jury w poniższym składzie wybrało utwór dla Go_A. Czekamy na premierę!

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) 145302378_1350217831979170_6761950029148928060_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=U8g5ZUpjpVAAX-EdsMX&_nc_ht=scontent-frt3-1
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Wto 2 Lut - 14:37
Dawid napisał:Jury w poniższym składzie wybrało utwór dla Go_A. Czekamy na premierę!

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) 145302378_1350217831979170_6761950029148928060_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=U8g5ZUpjpVAAX-EdsMX&_nc_ht=scontent-frt3-1
HI ANIA, HI MARUV, I'VE GOT VERY UNCOMFORTABLE QUESTION FOR YOU - CRIMEA IS UKRAINE?
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Sro 3 Lut - 18:09
Premiera najprawdopodobniej jutro, dostępne są urywki 3 utworów, które uczestniczyły w selekcjach: https://www.instagram.com/p/CK1RrQZBUIb/
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 15:30
"SZUM" eurowizyjnym wyborem z :ukraine: Ukrainy! Piosenka przejdzie jeszcze revamp - trzeba skrócić o minutę.



Pierwsze wysłuchanie zaraz po premierze jakoś specjalnie mnie nie poruszyło, bo piosenka dość długo trzyma słuchacza w niepewności. Potem impreza rozkręca się na całego i nie sposób nie dać się porwać. Jeżeli wyrzucą przydługawy wstęp (jak na eurowizyjne standardy) to utwór bardzo mocno zyska. Nowoczesna, pandemiczna, post-imprezowa łupanka to coś czym na pewno znów się wyróżnią! "Solovey" urzekł mnie folkiem, tutaj jest go zdecydowanie mniej, więc raczej wybieram song z 2020, ale na pewno nie jest źle. "Solovey" pewnie skończyłoby na 18. miejscu u jury, a tutaj jest potencjał na podpasowanie szerszemu gronu słuchaczy. Trzymam kciukasy.

Łosoś and Dastame lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 15:38
Ja też wolałem Słowika, ale nadal będę kibicował Ukrejn w tym roku. Myślę, że skrócenie do 3 minut tylko temu utworowi może dodać, bo póki co troszkę się dłuży.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 19:02
Świetny wybór Ukraińców.

marjuz lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 20:17
A mi o wiele bardziej podoba się Szum niż Słowik. O ile w propozycji z 2020 główną rolę grał przenikliwy głos wokalistki i sposób w jakim nim operowała, tak tutaj jest nieco schowany chaotycznym, a za razem uporządkowanym intrumentalem Serce Jednak jednak ale ale... No aż tak różowo nie jest. Po pierwsze studyjnka jest tak porobiona, że boję sie o wersje live bardzo. Po drugie skrócenie może znacznie naruszyć kontrukcje utworu - którzy niestety nie jest tak oryginalny jak być powinien. No gdzieś z tyło głowy mam fakt, że jest ZBYT inspirowane muzyka ludową.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 20:30
Niestety, "Solovey" było w mojej opinii znacznie lepsze, chwytliwe, klimatyczne i bardziej przyswajalne dla osoby, która na co dzień nie obcuje z muzyką ludową i traktuje ją w ramach sympatycznego urozmaicenia. Oczywiście tragedii nie ma i jakość w tym wszystkim słychać (jury vibes), ale mam wrażenie, że jest to zbyt chaotyczne, ciężkie i abstrakcyjne dla przeciętnego eurowizyjnego słuchacza. Język 3  Z niecierpliwością czekam na skróconą wersję eurowizyjną - ciekawi mnie to, jak :sukraine: Ukraińcy upchną taki utwór w 3 - minutową paczkę podarowaną słuchaczowi. Obym się nie zawiódł, na razie mam mieszane uczucia. Bardzo smutny

Yngwie / admin lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 22:46
Nie wiem do końca co sądzić o Szumie, ale w tym przypadku to akurat pozytyw, bo czuję, że w tym utworze jest dużo więcej do odkrycia, co zachęca mnie do ponownego jego odtworzenia. Z jednej mam wrażenie, że Szum jest dosyć chaotyczny, ale z drugiej w tym chaosie jest cel. Na pewno życzyłbym sobie aby ludowych brzmień w tle znalazło się tutaj więcej. Utworu na pewno nie słucha mi się źle, ale nie mogę wyzbyć się wrażenia, że jest dosyć ciężki, choć tutaj skrócenie może pomóc (jak będą te kilkadziesiąt sekund wywalać to myślę, że trzeba zrobić to w początkowej fazie piosenki). Na plus intrygująca końcówka.

Na pewno wolałem Solovey, ale w jakimś stopniu przemawia przeze mnie kwestia osłuchania się z zeszłorocznym utworem. Z pewnością jednak był on bardziej melodyjny i chwytliwy, a wokal Kateryny bardziej intrygował.

Póki co oceniam Szum na 6/12.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 23:15
Dokładnie tego oczekiwałem od Go_a - utworu jeszcze bardziej ambitnego od Solovey i nieskierowanego na wynik poprzez nadmierne użycie atrakcyjnie brzmiącego folkowego instrumentalu. W zasadzie mogłoby go tam w ogóle nie być, bo odpowiedniego klimatu dostarcza sam wokal i tekst. A teledysk - art w pigułkach. Podobne tu mam odczucia jak co do The Roop i Eden Alene - tegoroczne utwory podobają mi się dużo bardziej, ale faktycznie wydają się być mniej eurowizyjne.

Dzieje się tu bardzo dużo, ale nie czuć przesytu - wręcz przeciwnie, przyzwyczajone do ładowanych łopatą do głowy dźwięków ucho poczuje się lekko znużone. Utwór z pozoru jest jednostajny, a składa się z trzech dość różnych części od siebie, które oddzielają dwa bardzo charakterystyczne, około 30-sekundowe fragmenty oczekiwania na drop, poprzez budowanie od zera nastroju i swoiste "odwlekanie" w czasie oczekiwanej kulminacji.

Pierwszą część, moim zdaniem najsłabszą, dzieli typowa folkowa wstawka w 0:37 i już mi się tu paliła lampka w głowie, że nie ma refrenu. Swoją drogą znaną taktyką dj'ów jest na początku wydarzenia puszczanie utworów i dźwięków którzy wszyscy znają, by wyciągać ludzi do tańca, po czym konsekwentnie puszczać coraz to ambitniejszą muzykę, tak by nawet nie zorientowali się że coś jest nie tak. Być może Go_a myślało tu podobnie; ja idąc tą drogą, odnośnie revampu to zacząłbym utwór w 0:37 właśnie od tej folkowej wstawki by przykuć nią uwagę, omijając dwie pierwsze, mało potrzebne zwrotki.

Przed druga częścią (1:11 - 1:42) genialna zabawa dźwiękami, trzeba olbrzymiego kunsztu by takie zestawienie nie brzmiało jak kakofonia. Kulminacja tu wydaje się być płaskawa, bo to mniej więcej przedłużenie tego co było w pierwszej części - lecz nie wydaje się być to kwestią przypadku, gdyż odwrotnie ma to miejsce w części trzeciej. Tu znów załamanie, budowanie nastroju nie jest już tak intensywne, ale drop powala -  mocne przyspieszenie tempa, cieszy ucho że można nacieszyć się tą zwrotkową "łupanką". Szkoda że utwór musi być skrócony, ale widząc jak wszystko jest tu przemyślane, nie wątpię że Go_a zrobi przycinkę doskonale.

Fajnie jest się w tę podróż udać. Tak mnie nachodzi pytanie - co jest bardziej artystyczne, takie Voila czy Wym? Warto może odejść od schematu francuskiej ballady jako kwintesencji artyzmu. Ja twierdzę, że znacznie łatwiejsze produkcyjnie są ballady, także te nawiązujące do klasyki, a w tego typu utworze potrzeba było znacznie większego wysiłku. To cieszy, że zespół zrobił to czego oczekiwałem od wszystkich powtarzających się uczestników, czyli ciężkiej pracy przez ponad rok, a nie szukania utworu na ostatnią chwilę. Na 12 poczekam do revampu, 10 póki co.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Czw 4 Lut - 23:28
Jestem usatysfakcjonowany, to bardzo ciekawy i porządny utwór. Oceniam go na bardzo podobnym poziomie jak Solovey (choć chyba ciut lepiej) i podoba mi się, że choć w obu są pewne elementy wspólne charakterystyczne dla zespołu, to jednak klimat i sposób budowania napięcia diametralnie się teraz różnią. Ogólnie jest dużo bardziej "dziko", jestem szalenie ciekawy występu live.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Wto 9 Lut - 22:12
Ukraina w tym roku mocno ryje banie i lepiej wchodzi do głowy niż przeceniana Litwa. Przez co jest lepsza od Słowika. Sam utwór z tym klimatem zajeżdża mi skrzyżowaniem Mołdawii z Polską i pod ich szyldem (zwłaszcza sąsiada ze wschodu) jakoś bardziej pasuje.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Pią 5 Mar - 23:24
Wow, moim zdaniem to najbardziej twórczy utwór w tym roku, a jednocześnie świetny. Początkowo trochę mnie przytłaczał, a ogłos "ła ła ła ła" z początku lekko irytowały. Na polubienie go tak bardziej bardziej potrzebowałem więcej czasu niż w przypadku Słowika, ale przekonałem się do niego zdecydowanie bardziej (choć zeszłoroczną propozycję też bardzo cenię).

Jak wyczytałem, tytułowy "Shum" (co można tłumaczyć też jako dźwięk) to duch lasu, a tekst jest wariacją folkowych piosenek śpiewanych w rytuale z okazji wiosny. Trochę było zawirowań, czy może być dopuszczony do konkursu ze względu na czerpanie z istniejących już folklorystycznych tekstów, ale ostatecznie wszystko jest w porządku i jedynie trzeba doprowadzić nagranie do odpowiedniej długości (ma to być prawdopodobnie na początku marca).

ART przez duże A.

Jesteśmy teraz w tym momencie, w którym zima zbliża się do końca i nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, także pod względem treści jest to dla mnie utwór trochę jak impreza z okazji początku wiosny xD. Bardzo fajna impreza, taka folkowo-elektroniczna. Świetnie połączyli nowoczesność z folkiem, tworząc kompozycję, która ma w sobie wiele do odkrycia. Dużo się dzieje, ale jakoś dobrze jest poukładane, jakby było na właściwym miejscu, a jednocześnie zaskakuje słuchacza. Zwolnione tempo z gitarami po 2:12 brzmi interesująco i świetnie się buduje, a to, co się dzieje po 2:53, po dzyń, to już bomba na całego. Super utwór, z wybranych dotychczas 20 utworów mój zdecydowanie ulubiony. Zastanawiam się, jak zostanie przyjęty, ja sam od razu tak go nie polubiłem. Intuicja mi mówi, że powinno być dobrze, ale dla wielu może to być zbyt przytłaczające, szczególnie przy pierwszej styczności.

Póki co mocne 10/12
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Sob 6 Mar - 10:20
We wtorek 9 marca ma pojawić się revamp propozycji Ukrainy.
Sponsored content

UKRAINA: Go_A (Shum / Шум) Empty Re: UKRAINA: Go_A (Shum / Шум)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach