Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji maltańskiej?

2 - 50%
0 - 0%
1 - 25%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 25%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 4
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sro 5 Sie - 17:05
:malta: :malta: :malta:

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Destiny-Chukunyere-1


Destiny Chukunyere, znana po prostu jako Destiny, została oficjalnie potwierdzona jako kolejna reprezentantka Malty na Eurowizji 2021. Destiny to jedna z najmłodszych uczestniczek nadchodzącej Eurowizji w Rotterdamie. Zaledwie 17-letnia, maltańska piosenkarka zdążyła zaskarbić sobie serca fanów Eurowizji poprzez zwycięstwo w Eurowizji Junior 2015 z utworem 'Not My Soul'. Destiny pochodzi z mieszanej rodziny, jej ojciec jest Nigeryjczykiem, a matka Maltanką, ma dwójkę młodszego rodzeństwa. Młoda piosenkarka ma za sobą udział i zwycięstwo w festiwalach dla dzieci m.in. popularnym Asterisks Music Festival w Macedonii Północnej czy SanRemo Junior we Włoszech - oprócz tego udział w brytyjskim Mam Talent (2017) gdzie dotarła do półfinałów.


Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Destiny wykona utwór pt. Je Me Casse

:smalta: :smalta: :smalta:  (AUDIO) :smalta: :smalta: :smalta:

TEKST / Destiny / Je Me Casse:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią 19 Mar - 20:41, w całości zmieniany 2 razy
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pon 15 Mar - 17:03
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pon 15 Mar - 17:12
Możemy sobie wsadzić w dupę wszystkie księżniczki z tego roku, bo właśnie pojawiła się KRÓLOWA Destiny ocierająca się swoimi bimbałami o klatę jakiegoś gościa jest czymś czego wszyscy potrzebowaliśmy. Reffen nie jest śpiewany po to aby Destiny pokazała w tym czasie swój genialny ruchy scenicznie. Trochę poważniej to micha mi się cieszy jak oglądam teledysk i cłucham tej piosenki <3 Destiny zdecydowanie nie zawiodła. Ma miejsce na popis wokalem, a instru jest zdecydowanie łatwo zapamiętać. Czy podoba mi się to bardziej od zeszłego roku - trudno powiedzieć. Tamta jest bardziej w moim klimacie, ale to jest taki BOP Destiny pewny finał mam nadzieje że da rade być w top 10 <3  9/10 + 1 za destiny pieknosc 10/10
QUEEN STAYS QUEEN

marjuz, Fenistil and Rahei lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pon 15 Mar - 19:37
Jeszcze jeden taki sobie kawałek na Eurowizję. Na plus oceniam wyjście poza utarty eurowizyjny schemat od Malty, bo jest tu dużo swingu i wokale a la Aguilera. Całość mnie nie porywa, a refren ledwo tu istnueje w przeciwieństwie do zeszłego roku.  6/12
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 256
Płeć : Female
Wiek : 25

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pon 15 Mar - 22:06
Rok temu Malta miała tak wspaniałą piosenkę ale tego nie jestem w stanie posłuchać do końca. Dla mnie asłuchalne
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pon 15 Mar - 23:27
Dziecko drogie, dopiero się tarzałem z radości jak wygrywałaś Juniora, a teraz obmacujesz tutaj jakichś panów...
A tak na serio - Malta mnie powaliła na łopatki. Serce Serce Serce Kompletnie się czegoś takiego od Destiny nie spodziewałem, ale to jest tak genialne. Serce
Coś zupełnie innego od All of My Love, ale tak samo cudowne. Serce
Energia tego kawałka porwała mnie od pierwszych sekund. Nie ma tutaj elementu, który by mi się nie podobał. Mieszanka stylów z dodatkiem gigantycznych pokładów charyzmy Destiny zdecydowanie mnie kupiła. <3 Miejsce na to, żeby Maltanka popisała się swoimi umiejętnościami wokalnymi też się tutaj znalazło. Zakochany
Całość trochę przypomina mi stylistykę Lizzo, której płytę bardzo lubię.

Bałem się dostanę coś a'la UK 2015, a tymczasem wciąż jestem w ogromnym pozytywnym szoku. Zaskoczony

Jestem szczerze zachwycony, 12/12. Liczę na top10 w maju. Zakochany

Fenistil lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Wto 16 Mar - 2:09
iguś napisał:Dziecko drogie, dopiero się tarzałem z radości jak wygrywałaś Juniora, a teraz obmacujesz tutaj jakichś panów...
A tak na serio - Malta mnie powaliła na łopatki. Serce Serce Serce Kompletnie się czegoś takiego od Destiny nie spodziewałem, ale to jest tak genialne. Serce
Coś zupełnie innego od All of My Love, ale tak samo cudowne. Serce
Energia tego kawałka porwała mnie od pierwszych sekund. Nie ma tutaj elementu, który by mi się nie podobał. Mieszanka stylów z dodatkiem gigantycznych pokładów charyzmy Destiny zdecydowanie mnie kupiła. <3 Miejsce na to, żeby Maltanka popisała się swoimi umiejętnościami wokalnymi też się tutaj znalazło. Zakochany
Całość trochę przypomina mi stylistykę Lizzo, której płytę bardzo lubię.

Bałem się dostanę coś a'la UK 2015, a tymczasem wciąż jestem w ogromnym pozytywnym szoku. Zaskoczony

Jestem szczerze zachwycony, 12/12. Liczę na top10 w maju. Zakochany
Widzę, że łatwo cię zachwycić. Dla mnie utwór jakich wiele, w tym współczesnym swingowym stylu o niebo lepsze utwory nagrała taka Caro Emerald chociażby. Zadziwia mnie wielce to, że Malta jest obecnie 1 lub 2 u bukmacherów - ale na pewno Malta dostanie od groma punktów w głosowaniu jury, a Destiny na scenie czuje się jak ryba w wodzie, więc dobry rezultat zapewnie będzie, ale nie czuję zwycięstwa od "Je me casse".

marjuz lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Wto 16 Mar - 9:41
@Iker kochana przestań mnie cytować Słonko, bo zazwyczaj i tak to co piszesz nijak się ma do tego co napisałem ja, a na dodatek cytowanie całych postów i to tych zaraz nad sprawia, że na phorum robi się bałagan. :') W razie potrzeby skontaktuję się z policją, bo czuję się stalkowanai nie mogę normalnie żyć!!! Zaskoczony Zaskoczony Zaskoczony KC sis miłego dzionka Serce

Koniec off-top ;*

marjuz lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 187
Płeć : Male
Wiek : 29

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Wto 16 Mar - 10:17
Wczoraj miałem chyba jakiś gorszy dzień, bo się gubiłem w strukturze tej piosenki, mimo że po czasie widzę, że nie jest nazbyt skomplikowana. Jeżeli miałbym wskazać jedną rzecz, która mnie zachęca do ponownego kliknięcia Play, to byłby to ten instrumental z tytułem. Nie mam wątpliwości, że Destiny da czadu w maju, nie zmienia to faktu, że postrzegam Je Me Casse trochę jak taką mieszankę studencką, z której sobie wyjadam te lepsze orzechy a rodzynki odpuszczam.

Iker lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sro 17 Mar - 23:35
Ależ mnie Destinka nasza zaskoczyła! Electro swingu to ja się na tej Eurowizji już nie spodziewałem i w sumie trochę nie umiem się jeszcze zdecydować, co o tym sądzę. Bardzo chciałbym to uwielbiać, ale coś mi jednak jeszcze trochę zgrzyta. Jakby za dużo w tym chaosu i nie pomaga też zupełny brak należytego refrenu. Tak czy inaczej finału szczerze życzę choćby za inność (i za bycie Destiny ofc Serce ), a potem się zobaczy.

Iker lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1248
Wiek : 23

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sro 24 Mar - 0:57
Koło electro-swingu to moim zdaniem nie stało, to taka delikatna posypka, ażeby popowa potrawa nie była zbyt mdła. Rok temu twórcy poszli w gospelowy makijaż i bardziej z nim było Destiny do twarzy. Dosypano dokładnie tyle electro-swingu by mnie irytować. Bez niego by się pewnie obeszło, a w drugą stronę: lubię gdy w tego typu piosence idzie się na całość i w warstwie instrumentalnej aż roi się od niespodzianek jak chociażby w twórczości Parova Stelara czy wspomnianej Caro Emerald. Natomiast mieszanka z lambadziarskim popem (zwłaszcza z tym tekstem) jest dla mnie średnio zjadliwa. Zamiast być zaskakiwanym, po pierwszej minucie zna się cały utwór.

Wstawka instrumentalna na instrumencie dętym faktycznie często pojawia się w electro-swingu, lecz raczej nie występuje jak tu po refrenie/przedrefrenie, brakuje tu oczekiwania na dropa, w zamian mamy konstrukcje bliższym fuegowym bezrefrenowcom. Zresztą dziwi że te przysłowiowe trąbki mogą tak źle brzmieć. Żadnych załamań, szarpanego instrumentalu, elektronicznych dźwięków też tu próżno szukać. Destiny ani nie brzmi mi dobrze w tym klimacie ani nie brzmi w ogóle, bo wokalnie nie ma się tu gdzie popisać. Nie odnajduję się w tej piosence, nic mi się tu nie podoba. Na szczęście w stronę electro (folku) jest świetna piosenka z :ukraine: a idąc w podobny typ radiówki jest :unitedkingdom:.

***

Szanse na wynik :malta: oceniałbym subiektywnie tak jak szanse :unitedkingdom:. Jest radiówka? - jest. Są trąbki? - są. Jest dobry wokal? - jest. Jest nadwaga wokalisty? - jest. Jest jakość? - powiedzmy że jest. Nawet obu krajów podobnie widzowie nie lubią. A do tego w :unitedkingdom: ma lepszy tekst, jest bardziej przystępne. :malta: nie każdemu musi się podobać, a dodatek electro-swingu jest na tyle mały, że nie spodziewam się wielkiej ekstazy u jurorów. Oczywiście Destiny jest bardziej popularna bo wygrała 6 lat temu juniora - jej występ finałowy ma w końcu aż 900 tyś wyświetleń na YT, a James to jedynie brat wokalisty którego utwory sięgają do 900 milionów wyświetleń. Jak to mówił Artur Orzech o Charlotte Perrelli w 2008 roku: będzie wysoko, być może będzie w pierwszej "5", ale nie wygra.

Dawid and Iker lubią ten post

Dastame nie lubi tego postu

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sob 17 Kwi - 18:45
Na koniec maratonu komentatorskiego zostawiłem sobie faworytkę notowań bukmacherskich.

No i zacznę od wrażeń z pierwszego przesłuchania, które było jednym wielkim WTF. Patrząc na same nazwiska Destynacja była jedną z ostatnich osób, którą połączył z takimi elektroswingowymi klimatami. I kiedy oswoiłem się z na pierwszy rzut oka z nieco pokręconą strukturą utworu to stwierdzam, że to BOP Serce (chociaż minimalnie wolę All Of My Love). Świetny, energetyczny kawałek który poradzi sobie bardzo dobrze.

Pytanie tylko czy na tyle dobrze, żeby skończyć na szczycie tabeli finałowej. Szanse są na to duże, ale stoją na przeszkodzie dwie kwestie. Po pierwsze występ. Je Me Casse jest baaaaardzo sceniczne i łatwo w takim przypadku zrobić niezamierzony cyrk na scenie, a Malta lubi przesadę i nawrzucanie wszystkiego co tylko możliwe do występu . (flashbacki z Tabboo). Drugą kwestią jest... tematyka. Boję się że chwilę po wygranej Netty kolejna piosenka o girl power i szeroko pojętym feminizmie nie zatriumfuje. A, no i ten televoting. Z jednej strony :malta: jest w nim wybitnie kiepska, ale przypominam, ze w 2002 i 2005 (wieki temu I know) to właśnie tylko i wyłącznie widzowie wywindowali ten kraj na drugie miejsce.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sob 17 Kwi - 19:39
Minął już miesiąc od premiery a ja dalej nie rozumiem dlaczego to jest faworyt do zwycięstwa w tym roku. Zmartwiony

marjuz, vestmann, Fenistil, Batiooo and Traveler lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Pią 23 Kwi - 10:42
:malta: Maltańczycy oburzeni faktem, że na scenie nie wystąpi żaden lokalny tancerz, a ekipa Destiny bez castingu wybrała zagraniczny team. Lokalne grupy i szkoły taneczne czują się pokrzywdzone.

https://lovinmalta.com/lifestyle/eurovision/controversy-erupts-over-choice-of-foreign-dancers-for-maltas-eurovision-performance/
Traveler
Traveler
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 118
Płeć : Female

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Sro 28 Kwi - 22:14
Nie dołączę do szerokiego grona pochlebców, jakie zdaje się mieć w tym roku Malta. Do mnie utwór Destiny absolutnie nie trafia - mam wrażenie, że panuje w nim negatywne zamieszanie, a przez to całość jest ciężkostrawna. Niestety ode mnie czerwone światło dla Malty
w tegorocznym konkursie.
Sponsored content

MALTA : Destiny (Je Me Casse) Empty Re: MALTA : Destiny (Je Me Casse)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach