Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji holenderskiej?

0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 33%
0 - 0%
1 - 33%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 33%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 3
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Sro 5 Sie - 18:12
:netherlands: :netherlands: :netherlands:

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Jeanguheader-1600x740-1

Jeangu Macrooy urodzony w 1993 w Paramaribo, surinamski piosenkarz i songwriter mieszkający od 2014 roku w Holandii. Jego styl muzyczny często określany jest jako nowoczesny soul. W 2011 roku wraz ze swoim bratem bliźniakiem stworzył zespół Between Towers. Po przeprowadzce do Holandii poznał producenta muzycznego Perquisitea, z którym podpisał kontrakt, rozpoczynając występy pod szyldem jego wytwórni muzycznej Unexpected Records. W kwietniu 2016 wydał debiutancką epkę pt. Brave Enough, którą promował singlem 'Gold', wykorzystanym w ścieżce dźwiękowej do serialu Gra o tron. Jeangu został oficjalnie ogłoszony reprezentantem Niderlandów, gospodarza Konkursu Piosenki Eurowizji 2021.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Jeangu Macrooy wykona utwór pt. Birth Of A New Age

:snetherlands: :snetherlands: :snetherlands: (AUDIO) :snetherlands: :snetherlands: :snetherlands:
(WYSTĘP NA ŻYWO)

TEKST / Jeangu Macrooy / Birth Of A New Age:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią 5 Mar - 15:47, w całości zmieniany 2 razy
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Czw 4 Mar - 19:56
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Pią 5 Mar - 14:43
Takie akurat na walkę ze spain
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Pią 5 Mar - 15:55
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Pią 5 Mar - 17:39
Zeszłoroczne Grow miało to w sobie, że pomimo powolnego budowania gdzieś to prowadziło, a mianowicie do fantastycznej końcówki.
Birth of a New Age zaciekawia na początku i też zdaje się gdzieś prowadzić, ale nagle momentalnie to siada i przez minutę za bardzo nic się nie dzieje, te 60 sekund trochę męczy. Następnie jednak zaczyna się najbardziej charakterystyczny i najlepszy element utworu, czyli wjazd motywów z Króla Lwa i afrykańskich dźwięków. Plus też za część tekstu w afrykańskim dialekcie, o ile rozumiem to pochodzi on z terenów gdzie Jeangu się urodził, także miło, że takowy motyw został przemycony.
Generalnie nie są to za bardzo moje klimaty, Grow bardziej mi się podobało, ale obiektywnie ta propozycja jest w pewien sposób unikatowa w porównaniu do reszty stawki i zasługuje na docenienie choćby dlatego. W finale może być jednak ciężko o top20.

5/12

Skrzeczek lubi ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Pią 5 Mar - 22:45
iguś napisał:Zeszłoroczne Grow miało to w sobie, że pomimo powolnego budowania gdzieś to prowadziło, a mianowicie do fantastycznej końcówki.
Birth of a New Age zaciekawia na początku i też zdaje się gdzieś prowadzić, ale nagle momentalnie to siada i przez minutę za bardzo nic się nie dzieje, te 60 sekund trochę męczy. Następnie jednak zaczyna się najbardziej charakterystyczny i najlepszy element utworu, czyli wjazd motywów z Króla Lwa i afrykańskich dźwięków. Plus też za część tekstu w afrykańskim dialekcie, o ile rozumiem to pochodzi on z terenów gdzie Jeangu się urodził, także miło, że takowy motyw został przemycony.
Generalnie nie są to za bardzo moje klimaty, Grow bardziej mi się podobało, ale obiektywnie ta propozycja jest w pewien sposób unikatowa w porównaniu do reszty stawki i zasługuje na docenienie choćby dlatego. W finale może być jednak ciężko o top20.

5/12

Moje odczucia w dużym stopniu się pokrywają z tą wypowiedzią. Od siebie dodam, że podobają mi się słowa utworu, a gdy pierwszy raz słuchałem piosenki, to usłyszałem "You're not my brocoli" haha.

Na razie daję 7 pkt.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Pią 5 Mar - 23:32
Zasadniczo się z Wami zgadzam. Jest to dość intrygujące, ale szybko wkrada się jednak pewien niedosyt. Na ten moment Grow uważam za lepszy utwór, bo tam dla odmiany wraz z końcówką przychodziło poczucie spełnienia. Mimo to nabrałem sporo sympatii do Jeangu i jego muzyki, więc na razie daję Birth of a New Age swego rodzaju kredyt zaufania.

A tekst o brokułach będzie tam słyszało raczej wielu, widziałem już gdzie indziej tego typu komentarze. I weź tu człowieku śpiewaj na Eurowizji po swojemu...
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Sob 6 Mar - 3:00
Skrzeczek napisał:Od siebie dodam, że podobają mi się słowa utworu, a gdy pierwszy raz słuchałem piosenki, to usłyszałem "You're not my brocoli" haha.

A wiecie że :slovenia: i :austria: mają ten sam tytuł piosenki????? Beka nie hahahahahahha

***

Nie mam zamiaru ci cokolwiek wytykać albo być niemiłym, ale chcę tu przyjrzeć się pewnemu zjawisku. Otóż często jeśli znajduje się jakiś dość charakterystyczny element w zaprezentowanym utworze (typu: "Vasil jest gejem a tańczy w teledysku z kobietą", albo "Benny Cristo zrobił rok temu 3 revampy to oby nie zrobił teraz hehe"), to fani mają jakąś niepohamowaną żądzę podzielić się swym odkryciem ze światem, mimo iż zrobiło to wcześniej 3000 innych osób w komentarzu. Przez to wyrażanie własnej charakterystycznej opinii jest zaciemniane powtarzającą się masą bezużytecznej informacji.

*o utworze później*

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Sob 6 Mar - 15:47
Lepsze i mniej anonimowe niż ich zeszłoroczne zgłoszenie, które było mi zupełnie obojętnie. Niemniej nie są to nadal moje klimaty muzyczne. Daję 5/12 na zachętę bo są tu całkiem przyjemne chwile w tym utworze (mam na myśli wersję studyjną). Zaskoczyłoby mnie miejsce inne niż pierwsza 3-ka od dołu tabeli tym bardziej, że jest to host entry.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Nie 7 Mar - 18:03
Brzmi to trochę jak mashup czyli celowe łączenie kilku piosenek w nieprzerywany ciąg, który bardziej pasowałoby na interval act. Jeangu w 3 minutach umieścił całą swoją artystyczną duszę i ma świetną okazję zaprezentować ją światu. Cieszy wyraźne pokazanie własnych korzeni, tak jak podobało mi się nawiązanie Eden Alene do języka amharskiego i ukazania bliskości Izraela z Etiopią. Zawsze fascynował mnie Surinam z którego Jeangu pochodzi, który jest swoistą mieszanką wielu różnych kultur na małej powierzchni. "Birth of A New Age" to  przyspieszony kurs etnologii z pewnym gospelowym odchyleniem. Dla osób chcących troszkę więcej, szeruję bardzo ciekawy film:



Wersja na żywo faktycznie wyglądała trochę dziwnie, lecz studyjną słucha się wybitnie. Bardzo moje klimaty przez początek piosenki, później troszkę zalatuje klimatem brazylisjkiego hymnu mundialu. Niemniej wokół dzieje się tak dużo, że nie uwłacza to jakości. Jeangu nic nie musi, o ile "Grow" walczyłoby o lewa stronę tabeli, tak tu może być ciężej; dużo zależeć będzie od prezentacji. 10/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid and Fenistil lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Sob 17 Kwi - 18:27
Takiej duszy nie ma chyba żaden tegoroczny utwór. Cieszy mnie że po zeszłorocznym, chłodno przyjętym Grow jest jeszcze bardziej nonkomfiristycznie, ale kiedy wysyłać takie utwory jak nie wtedy, kiedy jest się gospodarzem? Kompozycyjnie jest to dla mnie chyba jednak zbyt duży chaos, ale doceniam odwagę i klimat, jak leci to nie przełączam, jednak sam z siebie rzadko do BONA wracam. Szczyt to tabeli to nie będzie, ale nie taki jest cel.
Traveler
Traveler
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 118
Płeć : Female

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Sro 21 Kwi - 21:21
W moim odczuciu jest zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym roku. Choć na początku przeszłam obok tego utworu zupełnie obojętnie, to po kilku przesłuchaniach zaczęłam doceniać. To naprawdę kawałek porządnej muzyki z historią i przesłaniem.

Dawid, marjuz and Aro lubią ten post

Sponsored content

HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age) Empty Re: HOLANDIA: Jeangu Macrooy (Birth Of A New Age)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach