Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice Empty NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice

Nie 6 Wrz - 15:19
We are high, Alice

NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice Jenny-Hval

W tej edycji powraca artystka, z którą wszystko się zaczęło - Jenny Hval reprezentowała Norwegię w 1. edycji Piosenki dla Forum, niestety "That Battle Is Over" nie udało się przejść do Wielkiego Finału. Tym razem jej propozycja nosi nazwę "High Alice" i znajduje się na jej najnowszym albumie "The Practice of Love".

"“For a while, this song felt like my entire album. I had no idea what the rest of it would be, just a feeling like this song and the title, the two words ‘High Alice,’ would get me there. My guiding stars at the time were Clarice Lispector’s The Hour of the Star and Kylie Minogue’s ‘Confide in Me.’ Maybe High Alice is the narrator of this album. I don’t know how I wrote it, it was automatic. But I found it really funny that I mentioned the sea three times. High Alice goes to all the places I have taught myself to avoid, like the four Big Themes: Love, death, life, the ocean. The ocean. The ocean.”

avatar
Gość
Gość

NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice Empty Re: NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice

Pon 7 Wrz - 12:15
Lekko specyficzny utwór, lecz zdarzały się bardziej nietypowe wybory w konkursie, tutaj, jeśli mam porównać do piosenki z 1 edycji PdF to jest bardziej dynamiczny, więcej dźwięków uderza dosłownie do głowy i przez ten cały czas niewiele się zmienia pod tym względem, myślę, że to jest piosenka do kilku przesłuchań, za pierwszym razem ciężko jest się oswoić z propozycją, jednak przyjemne smaczki udało się odkryć. Podsumowując ciekawy wybór i czy tym razem uda się ugrać finał?
Powodzenia :P
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice Empty Re: NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice

Czw 10 Wrz - 21:31
Intrygujący wybór, sporo się w nim dzieje, także na pewno nie ma nudy, jednocześnie nie mam też wrażenia chaosu, chociaż im bliżej końca tym większe miałem wrażenie, że tych składowych mogłoby być troszkę mniej. Nie przypadł mi w stu procentach do gustu od razu, ale jest w nim na pewno "coś", być może przez to zapadnie mi w pamięć i w rezultacie spodoba mi się w przyszłości bardziej. Powodzenia!

Drover lubi ten post

Sponsored content

NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice Empty Re: NORWEGIA: Jenny Hval - High Alice

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach