Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Nie 6 Wrz - 16:48
Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Gf-E4Qo-UKqG-cJkz_szansa-na-sukces-eurowizja-junior-2020-664x442-nocrop

TVP ponownie zdecydowała, że reprezentanta na Konkurs Eurowizji Junior wyłoni na drodze eliminacji poprzez format Szansy Na Sukces. Program będzie nadawany w niedzielę o godz.15:15, odpowiednio  6 / 13 / 20 września 2020 r.  W każdym odcinku udział weźmie 7 uczestników (z przedziału wiekowego 9-14 lat), do finału awansuje tylko jeden uczestnik. Odcinek finałowy zostanie wyemitowany
27 września 2020 roku.

FINAŁ

Zwycięzca odcinka 1 (6.09)
Lena Marzec
(wykonany utwór Andromeda z repertuaru Edyty Górniak)

Zwycięzca odcinka 2 (13.09)
Agata Serwin
(wykonany utwór What makes you beautiful z repertuaru One Direction)

Zwycięzca odcinka 3 (20.09)
Ala Tracz
(wykonany utwór Kolorowy wiatr z repertuaru Edyty Górniak [Pocahontas])
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Pią 25 Wrz - 0:29
Jako że już w niedzielę finał, to postanowiłem nadrobić sobie odcinki eliminacyjne. Ogólnie nazwałbym to na pewno zmianą na plus w porównaniu do zeszłego roku, bo tematy wydawały się jakieś takie bardziej przystępne. Pierwszy odcinek to trochę mieszanka klaskanych klasyków od Rubika, które wszyscy kochają, z nowoczesnym popem od Górniak i Gabor. W drugim odcinku postawiono na współczesne światowe hity - i bardzo dobrze, bo to pewnie głównie takiej muzyki ci młodzi ludzie na co dzień słuchają, a przy okazji sprawdziło się też ich angielski. W trzecim odcinku zaś piosenki z animacji - zdawać by się mogło, że tematyka dziecinna, ale przecież dobrze wiemy jak ciekawe i dojrzałe potrafią te utwory być.

Wstępnie nastawiam się na kibicowanie w finale Ali Tracz, bo jej wykonanie było dla mnie zdecydowanie jednym z dwóch najlepszych spośród wszystkich odcinków. Ma coś bardzo interesującego w głosie, potrafi też wydobyć z siebie autentyczną delikatność. Zresztą zrobiła na mnie wrażenie skromnej i nieśmiałej. W ostatnich latach nasze reprezentantki to były raczej takie pewne siebie gwiazdeczki pop, taka zmiana wizerunku mogłaby nam wyjść na dobre.

Na drugim miejscu spośród finalistek umieściłbym Lenę Marzec. Ma dużą pewność siebie i moc w głosie, jej występ eliminacyjny był bardzo dobry (choć nie przepadam za samą piosenką, więc zrobił na mnie trochę mniejsze wrażenie). Żałuję jednak, że zamiast niej w finale nie znalazła się Amelia Karczewska z tego samego odcinka - to był fantastyczny występ (chyba nawet lepszy od Ali), a dziewczyna nie dość że bardzo sympatyczna, to ma przyjemną głęboką barwę głosu i fantastyczną kontrolę nad nim. No i początek występu miała niemal jak solowy duet Houdeka. xD

Nie przekonała mnie za bardzo Agata Serwin. Potencjał ma i zaprezentowała w swoim występie bardzo fajną energię, ale próbowała też chwilami robić jakieś dziwne rzeczy z głosem i trochę mnie to zraziło. Niemniej na pewno jej nie skreślam.

Yngwie / admin lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Pią 25 Wrz - 11:43
Ja też zrobię krótkie podsumowanie.

Format Szansy na Sukces jaki jest każdy wie, ale przy Eurowizji Junior mi to nie przeszkadza, nawet dobrze się sprawdza taka forma wyboru w przypadku dzieci. Odcinek pierwszy nieco eurowizyjny Edyta Górniak (eurowizja 1994), Piotr Rubik (eurowizja junior 2017) oraz Viki Gabor (eurowizja junior 2019) jako jury. W drugim odcinku podobnie Cleo (eurowizja 2014), Gromee (eurowizja 2018) oraz Wiśniewski (eurowizja 2003 i 2006) . Trzeci odcinek trochę inny od pozostałych Kwatkowski, Marina i Kasia Łaska - pani od Krainy Lodu 2 na Oscarach.  

Jak dla mnie Lena Marzec ma najlepszy głos, silny z ładną barwą i śpiewa z lekkością - bardzo dobrze oglądało się jej występ. Ala Tracz również ma silny głos ale tutaj nie podoba mi się jej barwa i tonacja (zbyt dziecinna, wiem to eurowizja junior ale mimo wszystko). Agata Serwin miała chyba najbardziej pod górkę bo po angielsku, co do głosu jest ok. ale miała problemy z niskimi dźwiękami, mimo wszystko nadrabia swoją mega-pozytywną osobowością.

Tak więc jeśli chodzi o mnie to:
1. Lena Marzec
2. Agata Serwin
3. Ala Tracz

przypominam, finał już 27 września w TVP2 o 15:15
w Jury zasiądzie: Viki Gabor, Cleo i Dawid Kwiatkowski
(czyli po jednej osobie z każdego odcinka półfinałowego)

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Eurowizja-Junior-2020-oto-finalisci-Szansy-na-sukces-.-Znamy-tez-nazwiska-jurorow_article

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Fenistil lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Nie 27 Wrz - 18:04
:poland: :poland: :poland: Reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020 została Alicja Tracz w utworze  I’ll Be Standing :poland: :poland: :poland:


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Nie 27 Wrz - 18:07
Pozostałe utwory

Lena Marzec - You & Me



Agata Serwin - What I Am Made Of



osobiście przyznam, że wygrała najlepsza piosenka.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Nie 27 Wrz - 18:51
Yngwie napisał:[center]Pozostałe utwory



osobiście przyznam, że wygrała najlepsza piosenka.

W sumie to piosenki były na zbliżonym poziomie, nie było jak rok temu, że był Superhero i długo, długo nic.
Ja najbardziej kibicowałem Ali Tracz, chociaż Lena też mogłaby nas reprezentować, tym bardziej że jej piosenka na żywo w programie jakoś bardziej mi wpadła w ucho. Po paru przesłuchaniach, jednak piosenka "I’ll Be Standing" ma większy potencjał. Ciekawy jestem jej studyjnej wersji.
Uważam że w tym roku wysyłamy coś w stylu australijskich piosenek na jesc. Trzeci raz z rzędu juniora nie wygramy, ale powinniśmy być wysoko.

PS. ktoś nie może przeboleć wyników finału Język 4
https://www.petycjeonline.com/anulowa_wyniki_finau_programu_szansa_na_sukces_eurowizja_junior_2020
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Pon 28 Wrz - 18:51
Jestem zadowolony z końcowego wyboru naszej piosenki oraz reprezentantki. Ala ma jeszcze nad czym popracować, ale ma bardzo ciekawy głos, a wystawienie kogoś młodszego i mniej przebojowego po naszych popowych gwiazdeczkach z dwóch ostatnich lat uznaję za fajną odmianę. Piosenka jest bardzo w porządku - może nie zwaliła mnie z nóg przy pierwszym przesłuchaniu, ale z chęcią do niej wracam, a niesamowicie przyjemny i ożywiający motyw trąbki na pewno jest moim ulubionym fragmentem. Mimo to finał był bardzo wyrównany i na jakikolwiek inny wynik naszych preselekcji też bym się nie obraził.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Sob 3 Paź - 13:30
Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Gh6HFYc

xd Nawet mnie by to bawiło gdybyśmy trzeci raz z rzędu mieli petardę ale nie ma się co oszukiwać, nie mamy i jest tylko poprawnie, chociaż w sumie jeśli poziom będzie słaby i do tego głosowanie online na własny kraj to kto wie co tam się wydarzy. Po pierwszym przesłuchaniu stawiałem zdecydowanie na Lenę, dla mnie najlepsza piosenka i jakoś bardziej rozwinięta niż I’ll Be Standing - gdzie ciągłe powtarzanie w kulminacyjnym momencie tych słów a potem to samo tylko po polsku Będę siłąąąą jakoś nie brzmi to zbyt ciekawie moim zdaniem ale widocznie nie chcemy wygrać w tym roku :p gdybyśmy chcieli to wybór byłby prosty i wewnętrzny - Maciejczak i z odpowiednią kompozycją pozamiatane, z tego co mi się wydaje jego wiek jeszcze pozwalał mu reprezentować nas w tym roku na Juniorze więc szkoda no ale mam nadzieję że po prostu trzymają go na dorosłą Eurowizję.
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 32
Skąd : Kraków

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Nie 25 Paź - 1:01
Cóż, mnie piosenka w tym roku nie powala. W sumie może nawet uznałabym ją za dobrą gdyby nie zakatarzone śpiewanie Ali Tracz. Uwydatnia się to jeszcze bardziej w studyjnej wersji, którą produkował wielbiciel chamskiego masteringu. Jak za wygląd występu będzie odpowiadała osoba podobna światopoglądowi producenta, zaliczymy sromotnego klopsa. Zdecydowanie byłam za Leną Marzec, o wiele ładniejszy głos taki mniej "lepki" od Alowego Szeroki uśmiech
Mimo wszystko Alu powodzenia, bo źle Ci nie życzę Wink
Sponsored content

Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020 Empty Re: Szansa Na Sukces: Eurowizja Junior 2020

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach