Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady Empty CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady

Wto 24 Lis - 0:23
[You must be registered and logged in to see this image.]

Po dłuższych przemyśleniach postanowiłem zaprezentować Wam w tej edycji trochę prawdziwego K-popu. Szeroki uśmiech

Hyon Song-wol to urodzona około 1977 roku [You must be registered and logged in to see this image.] północnokoreańska piosenkarka, której szczyt popularności przypadł na przełom lat 90. i 2000. Ma na swoim koncie wiele hitów, takich jak np. "Footsteps of Soldiers", "I Love Pyongyang", "She is a Discharged Soldier" czy "We are Troops of the Party". Niegdyś wokalistka w orkiestrze Pochonbo Electronic Ensemble, obecnie zaś liderka kobiecej grupy Moranbong Band. W 2013 roku zaczęły krążyć plotki o jej rzekomej egzekucji, które jednak na szczęście okazały się nieprawdą.

W naszym konkursie Hyon Song-wol zaprezentuje się ze swoją najpopularniejszą piosenką, wydaną w 2005 roku. Opowiada ona iście radosną historię o pewnej kobiecie, która jest przodownicą pracy w swojej fabryce i na 100% korzysta ze swoich zdolności ku chwale Wodza. Trochę nie wiedziałem co zrobić z tytułem (w oryginale 준마처녀 - Junma Cheo'nyeo), który widziałem tłumaczony na kilka różnych sposobów: "Warhorse Maiden", "Woman in the Saddle of a Steed" czy też moje ulubione "Excellent Horse-Like Lady". Ostatecznie wystawiam to pod tą ostatnią nazwą - nie dość, że wydaje się dla tego utworu najbardziej... odpowiednia, to w internecie najłatwiej go znaleźć właśnie po tym tytule. I nie chodzi w tym wszystkim wcale o [You must be registered and logged in to see this link.]- jest to po prostu określenie na kogoś niesamowicie pracowitego.

Teledysk:

Skrót: 2:31 - 3:21

Angielskie lyric video:


Ostatnio zmieniony przez Fenistil dnia Wto 24 Lis - 0:27, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady Empty Re: CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady

Wto 24 Lis - 0:26
XNT muza, sam to chciałem wystawić Serce

Fenistil lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady Empty Re: CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady

Pon 7 Gru - 1:11
Jak tylko zobaczyłem temat to byłem jak 👀👁👄👁
Sama piosenka też mnie nie zawiodła Xd Czuć propagandę pełną gębą. Jednak samo brzmienie jest dość... Urocze 😃 Powiem szczerze, że wielkiego sukcesu się nie spodziewałem, jednak ostatnie miejsce to nieporozumienie.

Fenistil lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady Empty Re: CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady

Sob 12 Gru - 13:28
Chyba tylko ty mogłeś zgłosić taki utwór. xddd Nie przestajesz zaskakiwać! Bardzo to... ciekawe. Słucha się całkiem przyjemnie. Szeroki uśmiech
Sponsored content

CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady Empty Re: CZECHY: Hyon Song-wol - Excellent Horse-Like Lady

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach