Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji irlandzkiej?

0 - 0%
0 - 0%
2 - 29%
4 - 57%
1 - 14%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 7
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 18 Gru - 20:08
IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Hero

Telewizja irlandzka potwierdziła ponowny wybór Lesley Roy, jako reprezentantki :ireland: Irlandii w konkursie w Rotterdamie. Tym razem zaśpiewa Ona utwór pt. "Maps" .

Lesley urodziła się w 1987 roku, w Dublinie. Dotychczas jej największym sukcesem jest wydany w 2008 roku, album "Unfaithful". Wokalistka poza albumem ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Katy Perry czy Adam Lambert. Od czasu wydania albumu, Lesley skupiła się na pisaniu tekstów piosenek. Piosenkarka pisała teksty piosenek dla wspomnianego Adama Lamberta, ale również i dla Mediny, Desmond Child czy Miss Montreal. Lesley miała reprezentować Irlandię z utworem "Story of My Life" na Eurowizji w roku 2020, jednakże z powodu koronawirusa, konkurs się nie odbył.

:ireland: (AUDIO) :ireland:

TEKST:

I'm gonna let go of the armor
Let off the power that I've been lighting
Not afraid of the monsters, of the nightmares
That I've been fighting

Easy to run, harder to stay
Finding colors in the grey
You thought I was done
But I've gotta go on
I fell twice, now I'm twice as strong

(Refren)
I've been searching all the wrong places
I've been trying too many faces
Only one way to go
This is the way back home
I've been searching all the wrong places
I've been trying too many faces
Only one way to go
This is the way back home

I had to take all of the wrong ways
All of the wrong ways
As I couldn't see
All the signs, all the mistakes
Pointing one way to get back to me

Easy to run, harder to stay
Finding colors in the grey
You thought I was done
But I've gotta go on
I fell twice, now I'm twice as strong

I've been searching all the wrong places
I've been trying too many faces
Only one way to go
This is the way back home
I've been searching all the wrong places
I've been trying too many faces
Only one way to go
This is the way back home

My soul is a map, my heart is a compass
I am the road
There's only one way to go
This is the way back home
My soul is a map, my heart is a compass
I am the road
There's only one way to go
This is the way back home

(Refren...)


:ireland: :ireland: :ireland: :ireland: :ireland:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pią 26 Lut - 11:11, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 19 Lut - 22:03
Tytuł utworu: "Maps", premiera 26 lutego.

https://twitter.com/lesleyroyreal/status/1362861454458781697
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 26 Lut - 10:30

Fenistil lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 26 Lut - 11:36
Naprawdę niezłe - w stosunku do poprzednich irlandzkich startów ogromny progres, a już w szczególności do zeszłorocznego. Dobrze, że :sireland: Irlandia wraca na dobrą ścieżkę. Wink

vestmann and Wilk lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 26 Lut - 15:22
Mega pozytywnie <3 Zdecydowanie chciałbym powrót Irlandii do finału, ale niestety bedzie to niezwykle trudne. W sumie fajna piosenka na otwarcie pierwszego semi

Skrzeczek lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 26 Lut - 21:36
Podpisuje się pod Aleksem, ciężko byłoby zrobić jeszcze bardziej dziecinną piosenkę niż ta z poprzedniego roku więc teraz jest duża poprawa pod tym względem. Jednocześnie mimo wszystko nie miałem zbyt wysokich oczekiwań względem Irlandii a tutaj otrzymaliśmy dość przyjemną propozycję. Pozostaje trzymać kciuki za dobry staging bo dużo od tego będzie zależało.

Aleks lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 26 Lut - 23:07
Ale to fajne. Serce Zeszłoroczna propozycja nie była niczym wybitnym, ale ujęła mnie tym, że przenosiła mnie w lata dzieciństwa i nostalgia ta przerodziła się w szczerą sympatię do utworu. I tutaj jest bardzo podobnie. Szeroki uśmiech Maps to połączenie Katy Perry z 2010 roku i piosenek z seriali Disney Channel z podobnego okresu, ale brzmi ono zdecydowanie mniej cringe'owo niż przed rokiem. Utwór nie jest niczym odkrywczym, brakuje większego kopa w refrenie i raczej o wielki wynik w Rotterdamie nie powalczy, ale no japa mi się autentycznie cieszy jak tego słucham. Zakochany Uwielbiam takie przyjemne uczucie nostalgii.

7/12

Łosoś lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Sob 27 Lut - 4:34
Sympatyczna radiówka, w której jednak przez 3 minuty dzieje się mniej więcej to samo. Typowa konstrukcja w trzy segmenty: zwrotka + refren, w zasadzie po przesłuchaniu pierwszego znamy cały utwór, więc słuchanie reszty może i nie sprawią bólu, ale niezbyt ciekawi i kompletnie nie angażuje słuchacza. Taki układ myślę, że wynika głównie z wachlarzu możliwości wokalnych Lesley - a te są istotnie ograniczone, trudno by jej było zaśpiewać mocną końcówkę czy nawet refren.

Po tytule liczyłem na nieco więcej; na pewno na plus ciekawy i niemiłosny tekst oraz drobny powiew irlandzkiego/celtyckiego klimatu. Puszczonego na spotify utworu bym nie wyłączył, ale z pojedynczego przesłuchania trudno coś wynieść. Być może jakoś wpada w ucho, ale szybko z niego wypada. Idealny utwór na otwarcie półfinału - nie zmęczy tak początku (choć mógłby), jest "niegroźny" i w miarę energiczny, a Irlandia dawno nie rozpoczynała. Awansu się nie spodziewam, skoro w "The Late Show" nie było występu na żywo jak rok temu, to pewnie wokalnie też idealnie nie będzie. Cieszy że w tym roku nawet utwory, które raczej flopną trzymają jakiś poziom 5/12.

EDIT: Utwór bardzo wciąga, bardzo mnie cieszy że w stawce znajduję się też radiowe piosenki, które są przyjazne i które ze smakiem obejrzeć cała rodzina. Kojarzy mi się mocno z latami 2015-2016. Ja osobiście mam tak że lubię muzykę definiować po kolorach - i to był czas gdzie muzyka była niebieskawa, a rynek muzyczny był chłodny i północny. Obecnie definiowałbym rynek muzyczny kolorem czerwony, gdzie w większości piosenek up-tempo wszystko musi być ogniowe, ostre, dzikie i niegrzeczne. Miła odmiana, podwyższam na 7/12.


Ostatnio zmieniony przez marjuz dnia Pią 5 Mar - 16:37, w całości zmieniany 1 raz

iguś and Fenistil lubią ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Czw 4 Mar - 20:03
Lubię tę propozycje za to, że wywołuje u mnie pewnego rodzaju poczucie nostalgii i optymizmu, choć brzmi dosyć typowo i nie ma niestety takiej werwy, jak „Story Of My Life”. Jak przygotują dobry staging, to może uda się wejść do finału, choć łatwo o to nie będzie.

7/12
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Sro 31 Mar - 11:25
Ta piosenka to definicja wiosny. Brzmi bardzo przyjemnie, lekko i odprężająco, do tego można czerpać z tej piosenki niczym nieskrępowaną przyjemność. Mam jednak mały problem - albo coś poszło nie tak z miksem, albo to głos Lesley, ale refren to jedno wielkie seplenienie (?) i ciężko wyłapać poszczególnie słowa (co na reprezentację kraju anglojęzycznego jest sztuką). Mimo, że wolałem Story of my Life to od 2015 i tak obie piosenki Roy są moimi ulubionymi z Irlandii.

Obawiam się że może być kiepsko z wynikiem. Mimo całej sympatii piosenka to przyjemna, ale wciąż dość zwykła radiówka. I z jednej strony może się zagubić (szczególnie kiedy flaga raczej nie pomaga). Jednak z drugiej strony po cichu liczę na efekt Estonii 2019, która dała wytchnienia spośród gruzińsko--australijsko-islandzko-portugalskiego kombo i na luzie awansowała. I mam nadzieję, że Maps spośród bopów nastawionych na podbicie fandomu i alternatywnych brzmień okaże się przyjemną odskocznią i co najmniej awansik będzie.

marjuz and Iker lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Czw 1 Kwi - 19:02
Aro napisał:Ta piosenka to definicja wiosny. Brzmi bardzo przyjemnie, lekko i odprężająco, do tego można czerpać z tej piosenki niczym nieskrępowaną przyjemność. Mam jednak mały problem - albo coś poszło nie tak z miksem, albo to głos Lesley, ale refren to jedno wielkie seplenienie (?) i ciężko wyłapać poszczególnie słowa (co na reprezentację kraju anglojęzycznego jest sztuką). Mimo, że wolałem Story of my Life to od 2015 i tak obie piosenki Roy są moimi ulubionymi z Irlandii.

Obawiam się że może być kiepsko z wynikiem. Mimo całej sympatii piosenka to przyjemna, ale wciąż dość zwykła radiówka. I z jednej strony może się zagubić (szczególnie kiedy flaga raczej nie pomaga). Jednak z drugiej strony po cichu liczę na efekt Estonii 2019, która dała wytchnienia spośród gruzińsko--australijsko-islandzko-portugalskiego kombo i na luzie awansowała. I mam nadzieję, że Maps spośród bopów nastawionych na podbicie fandomu i alternatywnych brzmień okaże się przyjemną odskocznią i co najmniej awansik będzie.

Byłoby miło gdyby Irlandii udało się awansować, ale coś czarno to widzę. Nie znosiłem ''Story of my Life'' - przede wszystkim za ten kretyński fragment w refrenie z ''nanana'' brzmiącymi jak nabijanie się bachora z innego bachora ale ''Maps'' bardzo lubię.

marjuz lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Czw 1 Kwi - 20:04
Aro napisał:Mam jednak mały problem - albo coś poszło nie tak z miksem, albo to głos Lesley, ale refren to jedno wielkie seplenienie (?) i ciężko wyłapać poszczególnie słowa (co na reprezentację kraju anglojęzycznego jest sztuką). Mimo, że wolałem Story of my Life to od 2015 i tak obie piosenki Roy są moimi ulubionymi z Irlandii.

A to dziwne, bo nie zajrzałem nawet do tekstu a cały refren był dla mnie zrozumiały, choć teraz sprawdziłem i tam gdzie jest "searching" myślałem że jest "I've been search in all the wrong places" no ale tak jak się zapomina Present Perfect Continousa ze szkoły to tak jest. Swoją drogą ciekawy temat, ja z odczytywania tekstu ze słuchu nie jestem zbyt dobry, ale mam wrażenie że refreny są na tyle charakterystyczne w tym roku (kiedy są :&gt;=): ) że nie ma problemu ze zrozumieniem o co chodzi. Choć ja np. kompletnie nie rozumiem refrenu w :estonia: jest jakiś natłok słów i gubienie sylab, :poland: nie da się słuchać bo brzęczy coś w audio a Rafał też ma taki "brzęczący" wokal i się to zlewa, szału nie ma też w :norway: ale tekst jest dość prosty. Myślę że jurorzy wymowę też uwzględnią, tak jak to zrobiono ze Szpaqiem.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 2 Kwi - 13:35
"Story Of My Life" brzmiało jak theme jakiegoś serialu na Disney Channel, "Maps" znacznie bardziej mi się podoba, ale w ogólnym rozrachunku nie aż tak bardzo, żebym miał to wysoko w rankingu. Raz przy słuchaniu uśmiechnę się bardziej, raz mniej. Flopa w stylu "22" może nie będzie (zabili na scenie całkiem klawy utwór), ale awans uważam póki co za dyskusyjny.
avatar
Xytros
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 70
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Warsaw

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 9 Lip - 21:16
Bardzo lekka Irlandzka propozycja, naprawdę bardzo mnie ona urzekła, wiele razy ją sobie odtwarzałem przed majowym występem, szkoda, że jednak wokalnie Pani nie dała rady, występ był nieco przekombinowany ale miało to w sobie nieco uroku, co oczywiście doceniam, mimo wszystko nie uważam, że Irlandia zasłużyła na ostatnie miejsce, moim zdaniem inny kandydat lepiej by tam pasował xd Ocena 8/12 oczywiście biorąc pod uwagę studyjkę.
Bzyku
Bzyku
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Zgorzelec
http://www.instagram.com/mati_bzyku/

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Pią 9 Lip - 21:50
Piosenka miała potencjał, ale wokal Lesley na żywo to był koszmar, wielu pewnie zrobiło sobie wtedy przerwę na siku. 😜 Zasłużone NQ.
Sponsored content

IRLANDIA: Lesley Roy (Maps) Empty Re: IRLANDIA: Lesley Roy (Maps)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach