Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji izraelskiej?

0 - 0%
0 - 0%
1 - 8%
3 - 25%
5 - 42%
0 - 0%
1 - 8%
1 - 8%
1 - 8%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 6 Sty - 10:20
:israel: :israel: :israel:

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Hero

Eden Alene urodziła się w 2000 roku w Jerozolimie w rodzinie Felaszów (etiopskich żydów). Od dziecka była utalentowana muzycznie, karierę rozpoczęła w 2017 roku, wystąpiła wówczas podczas ceremonii upamiętniającej 70-tą rocznicę ustanowienia państwa Izrael. W październiku 2017 roku Alene była zawodniczką trzeciego sezonu konkursu wokalnego X Factor Israel. W przesłuchaniach zaprezentowała swoje wykonanie piosenki 'Stone Cold' Demi Lovato. W styczniu 2018 roku wygrała finał sezonu. 22 Marca izraelski nadawca, telewizja KAN ogłosiła Eden reprezentantką kraju na Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Ponadto KAN ogłosił preselekcje całkowicie skupione na osobie Eden - Izraelczycy będą mogli wybrać swój eurowizyjny utwór spośród 16 specjalnie przygotowanych na tą okazję piosenek.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Eden Alene wykona utwór pt. Set Me Free

:sisrael: :sisrael: :sisrael: (AUDIO) :sisrael: :sisrael: :sisrael:

TEKST / Eden Alene / Set Me Free:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Wto 16 Lut - 20:52, w całości zmieniany 2 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Pon 25 Sty - 21:24
Oficjalnie: "Set Me Free" jedzie do Rotterdamu.

.....................................


IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Laura-poldvere-laura

Yngwie / admin and marjuz lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Pon 25 Sty - 22:36
tragedia xD

marjuz nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Pon 25 Sty - 22:56
Z tych trzech shietuw najlepsza Uśmiech
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Wto 26 Sty - 2:46
Projekt robienia lambadziary ze wszystkiego co się rusza i jest ok. 20-letnią kobietą znów się nie powiódł, a więc z grona finalistów wybrano utwór zdecydowanie najlepszy. Czuć tu pewien powiew kreatywności, a teledysk jak i sama Eden ładnie uwypuklają zalety piosenki, gdzie na sucho widać było głównie niedoróbki. Ciekawy instrumental, w którym ja przynajmniej dostrzegam elementy widoczne też na izraelskim rynku muzycznym (ale nie jest to zrobione wprost czy pseudo-folkowo), jest kilka smaczków i zmian tempa, w których istotnie pomagają chórki. Konstrukcja piosenki dość nietypowa, bo ze zwrotkami Eden leci jak z armaty i te zaskakują; refreny są tu dla wytchnienia i są niestety dość przewidywalne. W przeciwieństwie do "Feker libi" coś tu ewidentnie przyciąga i utwór się nie dłuży, gdzie tam mimo że pierwsze wrażenie jest świetne, to od infantylizmu trudno było dosłuchać do ostatniej minuty. Tutaj nie ma efektu wow na początku, ale po drodze jest coś niestandardowego i choć dynamika utworu jest na podobnym poziomie przez 3 minuty, to końcówka też nie zawodzi.

Istotnym problem jest samo tytułowe "Set Me Free" i pierwsza faza refrenu, które w połączeniu brzmią dość kartonowo. Jakby zamiast tego zwrotu Eden używała innego, albo w innym języku to brzmiało by to dużo lepiej. Może Eden na to wpadnie, bo w tym roku pewnie będzie trzeba do końca walczyć o awans. 6/12

Dawid, iguś, Fenistil and Dastame lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Wto 26 Sty - 12:38
Rozpoczynamy serię pt. "Wielkie oczekiwania po 2020 i wielkie rozczarowania."

Wszystkie 3 propozycje z izraelskiego finału były na podobnym poziomie i naprawdę obojętne mi było, która z nich zwycięży. Padło na "Set Me Free". Tragedii oczywiście nie ma, jest za to.. zwyczajnie. Plus za zmiany tempa i izraelskie klimaty w tle gdzieniegdzie. Słucha się przyjemnie, ale nie mogę się wyzbyć wrażenia, że czegoś mi bardzo brakuje w tym utworze.
Eden na pewno poratuje na scenie swoją charyzmą i energią, bo tych jej absolutnie nie brakuje, a i wokalnie w finalnej partii utworu będzie miała okazję się wykazać. Natomiast z całości pakietu jak Izrael serwuje w tym roku aż krzyczy "zmarnowany potencjał". ;(

6/12

vestmann and Dastame lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Wto 26 Sty - 16:07
temat zaktualizowany, dodana ankieta.

Co do wyboru Izraela, to jest on dla mnie w porządku, wolałem Feker Libi, ale Set Me Free jest przyjemne dla ucha.  Wszyscy wiemy, że Eden udźwignęłaby  dużo bardziej skomplikowany utwór, na scenie jest perfekcyjna i sprawia wrażenie, że śpiewanie połączone z choreografią nie sprawia jej żadnego problemu, to jest jej ogromny atut. Piosenka jest skalibrowana zarówno pod jury (jest kilka miejsc, w których Eden może pokazać swoje możliwości wokalne), a także pod widzów - przecież to 100% radiówka, którą np. taka eska może grać od dziś i np. taki ktoś jak ja w samochodzie będzie stukał paluszkiem w rytm zwrotek, a refren wgl jest bardzo chwytliwy i zostaje w głowie. Izrael nie zawodzi, dla mnie murowany kandydat do finału. 8/12

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Skrzeczek and Aro lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Wto 26 Sty - 17:11
Piosenka jest skalibrowana zarówno pod jury (jest kilka miejsc, w których Eden może pokazać swoje możliwości wokalne)

Piosenka pod jury (Eden może pokazać swoje możliwości wokalne)

jury Eden możliwości wokalne

jury. możliwości wokalne

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) 340?cb=20190210162345

Fenistil and Sebek lubią ten post

Yngwie / admin nie lubi tego postu

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1871
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Czw 28 Sty - 23:43
Piosenka nie jest zła, ale na swój sposób zwyczajna i czuć tu zmarnowany potencjał Eden. Feker Libi potrafiło zaintrygować swoją innością, tutaj tego na razie nie czuję. Mimo to piosenka w ostatnich dniach sporo zyskała w moich uszach. W zwrotkach jest spory potencjał dla Eden, żeby popłynąć z rytmem i pokazać nieco charakteru. Za to refren z tym okropnym "o o o" najlepiej jakby w ogóle nie istniał, bo bardzo ciągnie tę piosenkę w dół.

vestmann lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 3 Mar - 10:05
"Set me free" przejdzie revamp z uwagi na komentarze jakie pojawiły się po wyborze utworu. Premiera nie wcześniej niż połowa marca.
https://eurovoix.com/2021/03/03/%f0%9f%87%ae%f0%9f%87%b1-israel-set-me-free-set-to-undergo-revamp-for-eurovision/

Jestem przerażony. Fanki liczyły na BE BE BE UO LA LA LA LA LOVE, a dostały przeraźliwy song z normalnym tekstem! Trzeba było więc zhejtować.

marjuz lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 3 Mar - 14:47
Ja sie cieszę wszystkie te 3 songi co weszły do ostatecznej fazy jej pre były meh może coś się poprawi

Iker lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 3 Mar - 21:47
Nie chwyta mnie jak Feker libi, ale nie jest źle.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Czw 4 Mar - 20:01
Patrząc obiektywnie, Feker Libi było bardziej twórcze, ale „Set Me Free” lubię prawie tak samo i tak słaby odbiór tego utworu mnie zaskakuje. Uważam, że to bardzo chwytliwe, fajnie brzmiące, a przy tym nośne nagranie. Z grona tych bardziej „zalotnych” piosenek wybranych do tej pory przekonuje mnie najbardziej. Rzeczywiście mógłby lecieć w radiach, wypadając zdecydowanie lepiej od większości w nich granych utworach. Przekonuje mnie już teraz, ale z zainteresowaniem oczekuję revampu.

8/12

Iker lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 198
Płeć : Male
Wiek : 29

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 17 Mar - 10:54
Feker Libi było bardzo spoko, o ile było się w stanie przymknąć oko na to, że refren brzmiał jak z totalnie innej parafii. Miałem z tym trudy, ale się oswajałem... aż przyszło anulowanie konkursu i zostałem z tym oswojeniem jak Himilsbach z angielskim. 
Co mogę powiedzieć o "Set Me Free"? Parafrazując Ojca Świętego - nie mogę powiedzieć, żebym tego nie lubiał. No może za dużo jest w moim odczuciu wstawek z tytułową frazą, bo niepotrzebnie melodia w nich się zmienia w wzniosłą, ostatni fragment IMO pokazuje, że mogliby spokojnie zostawić tam bit. Generalnie odczuwam frajdę z tych pozostałych segmentów, spoko smaczkiem są te zwrotki pod różne rytmy. Eden jest cholernie charyzmatyczna i wierzę, że odczuję to jeszcze bardziej w maju.

marjuz and Iker lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Sro 17 Mar - 16:38
Nie przyzwyczajajcie się do tej wersji Set Me Free, ptaszki ćwierkają, że będzie to revamp w stylu Ukrainy, czyli praktycznie całkiem przearanżują tą piosenkę (i jak narazie zapowiada się bardzo obiecująco).   IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) 1f53b  IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) 1f53b  IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) 1f53b

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Ewr1Ye3W8AA47vs?format=jpg&name=small

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks and Iker lubią ten post

Sponsored content

IZRAEL: Eden Alene  (Set Me Free) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Set Me Free)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach