Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

LUKSEMBURG: Michèle Arnaud (Ne crois pas) Empty LUKSEMBURG: Michèle Arnaud (Ne crois pas)

Sro 10 Lut 2021 - 18:38


Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 98


Fakt, że ta piosenka zmieściła się w mojej topce, zszokował nawet mnie samego. Uśmiech Fakt - spodobała mi się bardzo i postanowiłem dać jej szansę przepuszczając do coraz to dalszych etapów selekcji, aż w końcu w ostatniej chwili sobie to miejsce wywalczyła. Podejrzewam, że w pewnym sensie stanowiła odświeżającą odmianę od całej reszty stawki i właśnie to pozwoliło jej zagarnąć dla siebie decydujące punkty.

Pierwszą edycję Eurowizji ogółem całą bardzo lubię i już kiedyś jej słuchałem, choć wtedy z jakiegoś powodu na tę luksemburską propozycję nie zwróciłem szczególnej uwagi. A jednak mimo swojego wieku wciąż prezentuje się ona świetnie, głównie ze względu na nieco szybszy rytm oraz intrygujący klimat. Instrumenty są tu bardzo dobrze wykorzystane w budowaniu tego klimatu, wokal Michèle Arnaud też oczywiście daje radę. Szkoda, że nie zachował się żaden obraz z tego występu, bo o ile w tamtych czasach raczej zbyt wiele się na scenie zazwyczaj nie działo, to akurat w przypadku takiej szybszej piosenki ciekawie byłoby zobaczyć tę sceniczną ekspresję piosenkarki.

Całkiem ciekawie robi się, gdy spojrzymy na tekst tej piosenki, o francuskojęzycznym tytule "Nie wierz". A kto i w co ma nie wierzyć? Otóż utwór mówi o pewnym młodzieńcu, który jest znany z wyjątkowej atrakcyjności. Dzięki temu może zgrywać niedostępnego w kontaktach z kobietami, a mimo to wciąż cieszy się iwśród nich sporym zainteresowaniem. Michèle mówi mu, że to wszystko jest przelotne, a wraz ze starością przyjdzie otyłość, utrata włosów oraz zębów i wtedy już nikt na niego nie spojrzy. Ma "nie wierzyć", że jego młodość jest wieczna i że zawsze będzie tym samym przystojnym chłopcem. Zamiast bawić się relacjami damsko-męskimi tak jak obecnie, powinien on "wykorzystać" swój obecny wygląd - zapewne po to, żeby na lata związać się z jakąś kobietą.

A na koniec małe gdybanie: jak niektórzy z Was pewnie wiedzą, w na pierwszej Eurowizji każde państwo miało w jury swoich dwóch przedstawicieli, którzy mogli głosować także na swój własny kraj. Luksemburg nie mógł wtedy wysłać swoich przedstawicieli, więc w imieniu Luksemburga głosy oddawali Szwajcarzy... Chyba widzicie, gdzie to prowadzi. Uśmiech Ciekawe, czy w jakimś alternatywnym wszechświecie nie odbyło się głosowanie na równych warunkach, po którym to właśnie Michèle Arnaud została naszą Lys Assią. Wink

Dawid and Skrzeczek lubią ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach