Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NORWEGIA: Maria (Hold On Be Strong) Empty NORWEGIA: Maria (Hold On Be Strong)

Sro 17 Mar - 22:52



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 54


Ten występ to na pierwszy rzut oka naprawdę nic specjalnego - ot, piątka chórzystów stojących w miejscu oraz delikatnie spacerująca sobie po scenie wokalistka. W tle też za bardzo nic się nie dzieje. Przy użyciu kilku prostych zabiegów udało się jednak sprawić, że wyszło to w oku kamery bardzo dynamicznie. Przede wszystkim choć na pozór wszyscy stoją w miejscu, to jednak Maria kręci zmysłowo biodrami jak szalona. Na dodatek wraz z chórzystkami przez cały czas aktywnie gestykulują, tworząc w ten sposób coś w rodzaju charakterystycznej choreografii w miejscu, a gdy w trakcie ostatniego refrenu w końcu ruszają się one z miejsca i maszerują przez środek, to robi to naprawdę ogromne wrażenie. Oprócz tego same ujęcia kamery są tu bardzo ciekawe i dynamiczne, często pokazując nam np. obraz pod kątem. Niesamowicie podoba mi się też ten klucz stylistyczny w ubiorze, którego trzymają się tutaj panie: bardzo ładna granatowa sukienka Marii jednocześnie pasuje i znacząco się odróżnia od bluzek chórzystek. Co ciekawe, panowie chórzyści też są tu niby na widoku, ale jednocześnie jakoś zupełnie dla mnie niewidoczni...

Jeśli zaś chodzi o piosenkę, to nie można jej na pewno odmówić charakteru. W sumie nie wiem co mogę o niej więcej powiedzieć poza tym, że ten instrumental zawsze działał na mnie w pewien sposób ożywczo i intrygująco. Zwrotki zaczynają się dość powolnie i pozwalają przy tym Marii na pokazanie swojej wrażliwszej strony, ale potem w bardzo sprawny sposób następuje przyspieszenie rytmu i wejście w bardziej rozrywkowe klimaty. Od utworu bije klimat pewności siebie i wzajemnego wsparcia, który zresztą płynie też prosto z tekstu.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach