Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji izraelskiej?

0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 9%
1 - 9%
0 - 0%
2 - 18%
1 - 9%
3 - 27%
3 - 27%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Wto 01 Cze 2021, 00:15
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Tegoroczna edycja :israel: izraelskiego X Factora za nami. Jury i widzowie zdecydowali, że do Turynu pojedzie Michael Ben David, z utworem "I.M'.

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) AVvXsEiloJtTE0FIVWnFD9zRsMxOYvKqQZnJohQhlHwnJnt4GHkOXsTPcsW0uDege5jvWAjt12XA3Oyyov23cKldl9j-Skthd6NYMWz-KlnVi8RNVdSJKqPsPEHhJtXpWepXjvBUghI9x1Zz3a5RjlxDXT_YQjwStBjmaJdD6nv_SfsvdxzKaJVWEBX8nA2KmA=s16000

:israel: MICHAEL BEN DAVID - I.M :israel:

(Wersja studyjna)



(Występ preselekcyjny)



:israel: :israel: :israel: :israel: :israel:

TEKST:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Sro 16 Mar 2022, 01:22, w całości zmieniany 7 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Wto 01 Cze 2021, 00:19
Telewizja KAN już w kwietniu potwierdziła udział :israel: Izraela w przyszłej edycji. Wraz z nową edycją, zmieniony został tryb wyboru reprezentanta kraju - do tej pory reprezentanta wybierano poprzez talent show "HaKokhav HaBa", zaś w tym roku przyszłoroczny reprezentant kraju zostanie wybrany poprzez talent show "X Factor". Zwycięzca będzie reprezentować Izrael we Włoszech.

http://esctoday.com/182598/israel-x-factor-israel-confirmed-as-mechanism-for-eurovision-2022/

.....................................


IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Laura-poldvere-laura
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2125
Wiek : 24

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Nie 30 Sty 2022, 13:08
X Factor właśnie dotarł do odcinków preselekcyjnych (HaShir Shelanu L'Eurovizion). Czworo pozostałych uczestników nagrało po dwie piosenki.

Inbal Bibi - ZaZa
Inbal Bibi - Marionette
Sapir Saban - Breaking My Own Walls
Sapir Saban - Head Up
Michael Ben David - Don't
Michael Ben David - I.M
Eli Huli - Blinded Dreamers
Eli Huli - Nostalgia

3 lutego odbędzie się specjalny półfinał na żywo, gdzie każdy z wykonawców pozbędzie się gorszego z jego utworów. Głosowanie odbywa się przez stronę telewizji KAN. Waga głosów: 50% widzowie, 25% jury X Factora (Aviv Geffen, Netta, Margol, Ran Danker, Miri Mesika), 25% profesjonalne jury.

Natomiast 5 lutego będzie Grande Finale. Zaśpiewają najpierw covery, a później swoje eurowizyjne propozycje. Głosowanie na tych samych zasadach. Winner takes it all.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Sob 05 Lut 2022, 23:00
Zaledwie jednym punktem zwycięzcą preselekcji zostaje Michael Ben David z utworem "I.M".

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) JWSGHF7


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 06 Lut 2022, 03:06, w całości zmieniany 2 razy

.....................................


IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Laura-poldvere-laura

Dawid and iguś lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Sob 05 Lut 2022, 23:04
IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Cahcashun-lovely-peaches

:sisrael: posmievisko na całą EVROPE :sisrael:

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Cahcashun-lovely-peaches

marjuz, Sebek and Luna lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Nie 06 Lut 2022, 12:14
Od niepamiętnych czasów, nie stop. inaczej od bardzo dawna a nawet nigdy, nie pamiętam aby Izrael wysłał na Eurowizję coś tak pozbawionego gustu i dobrego smaku. Fatalny wybór.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

marjuz lubi ten post

Dawid nie lubi tego postu

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Nie 06 Lut 2022, 18:11
Kiedy okazało się, że Michael wygrywa 1 punktem to autentycznie zaniosłem się takim śmiechem, że nie mogłem się uspokoić przez pół minuty. xD 3,5 miesiąca specjalnego talent szoł i koniec końców Izrael zostaje z Aj Em. Lol

Zarówno Marionette, jak i Blinded Dreamers bardzo spodobały mi się w wersjach studyjnych, w ostatnich dniach obydwie piosenki zdążyły mi się wkręcić. Wygrana Aj Em jednak kompletnie nie dziwi, bo:
1) Inbal bardzo zawiodła na żywo w swoim utworze, miałem wrażenie, że bardzo męczyła się ze swoim wokalem. Zamysł sceniczny niby jakiś był i nawet nawiązywał do tekstu, ale jednocześnie zdawał się momentami na siłę, a Inbal i w tym elemencie nie czuła się na scenie pewnie.
2) Eli nie zawiódł jeśli chodzi o głos, ale jego występ niezbyt przyjemnie się oglądało. Huli sprawiał wrażenie jakby bardzo niekomfortowo czuł się w swojej piosence, biła od niego energia pt. "jezu jak ja nie chcę tego śpiewać".
Oczywiście, obydwie powyższe ewentualności byłyby lepszymi alternatywami od faktycznego zwycięzcy, ale trzeba przyznać, że Michael był świetny na żywo. Totalnie odnalazł się w swoim utworze i biła od niego super energia. Patrząc pod kątem samego występu zasłużenie zwyciężył X Factor. Ale no właśnie, X Factor to talent szoł poszukujący najlepszego wokalisty i pokazuje to jedynie, że taki sposób wyboru piosenki na Eurowizję jest totalną pomyłką. ;/

Samo Aj Em to biedne połączenie (Drop Dead) Beautiful Britney Spears ze Swish Swish Katy Perry. Drop w refrenie jest wręcz koszmarny, ale to ten najgorszy element sprawił, że piosenka została mi w głowie po odsłuchaniu. Całość daje mi totalnie vibe okolic ESC 2011, ale chyba niekoniecznie chcę wracać do czasów tamtego konkursu.  Cichy

No i btw nie wierzę, że ja to piszę (jako fanka wielu żeńskich bopów z konkursu na przestrzeni lat), ale myślę, że odbiór propozycji z Izraela byłby lepszy gdyby nawet ten sam zły utwór śpiewała chociażby Chanel lub Elena Tsagrinou. W sumie miło, że dostaniemy na ESC yas slay queen energy w wersji męskiej, ale no chociażby Luca Hanni w 2019 zrobił to milion razy lepiej.

Raczej nie chciałbym widzieć Izraela w finale w Turynie, ale mają na to większe szanse niż chociażby Irlandia.

4/12, mimo wszystko szkoda Inbal i Eliego.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Nie 06 Lut 2022, 19:00
Szczerze jebłem jak wygrał, ale on ma z tego 100% fun może sobie wyrwie jakiegoś italiano z big makaroni. Nie mam zamiaru tego słuchac ale zycze finalu #homozyciemaznaczenie

Dawid and Fenistil lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1252
Wiek : 23

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Pon 07 Lut 2022, 21:32
Nie wiem kto przypisywał finalistom piosenki, ale mam wrażenie że wszelkie wysiłki były włożone w to, by to Eli Huli jechał na Eurowizję, bo jego utwory jako jedyne brzmiały przyzwoicie. "I.M" brzmi natomiast jak nieudolna sklejka kilku piosenek zrobiona na szybko w półtorej doby i współczuję że przypadkowo Michaelowi się z tym wygrało. "Blinded Dreamers" to naprawdę dobra piosenka i jeżeli jedyną wadą ma być to że wokalista wygląda na niezaangażowanego, to ja chcę takie wady na Eurowizji. No ale jak się wymyśla tak durne punktacje, że mając maxa u jury zrobi się nad piosenką mającą wszędzie ostatnie miejsce 40 pkt przewagi, co odpowiada ok. 13% w televotingu, to tak się dzieje.

Nie oceniam człowieka, oceniam kwestie artystyczne. Maniera śpiewania i prezencja na scenie są dla mnie poniżej jakiejkolwiek krytyki i nie sądzę, że powinienem na to patrzeć z jakąś taryfą ulgową. Mnie to osobiście nie bawi i naraża konkurs na śmiesznosć, mam zresztą wrażenie, że jest to celowo przerysowane. Nie widzę powodu by traktować inaczej piosenki o ruchaniu, niezależnie czy hetero (jak w "El Diablo"), czy homo jak tu. Można śpiewać o miłości domyślnie homoseksualnej jak Duncan i wygrać Eurowizję, można śpiewać utwór nadający się do klubu dla gejów. Generalnie oczekuję jakiegoś elementarnego poczucia smaku.

I'm shameless and I'm spotless and I'm flawless
Always take it up 'cause I'm a winner, I don't want less
Going for the things I should and maybe I'm ferocious
Making you the one I want and I'm not even topless (Be cautious)
It's going down for real
Twenty twenty-two, let's seal the deal
(Middle East) Is the new sex appeal
Bam, bam, this is how it feel

0/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Pon 14 Mar 2022, 22:50
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Czw 17 Mar 2022, 13:54
Piosenka podnosząca na duchu, o pewności siebie, fajnie, tylko że... to jest takie złe. xd Mam wrażenie, że nawet królowa tandetnej muzyki dance-podobnej Jennifer Lopez stworzyłaby coś ciekawszego.
avatar
Mrs.Nobody
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 48
Płeć : Female
Wiek : 22
Skąd : Ślunsk

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Pon 04 Kwi 2022, 10:12
Pomocy, mi się to podoba jak cholera i nie mogę się od tego uwolnić XD

Fenistil lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Wto 12 Kwi 2022, 00:15
Wszystko jest tu na maksa przegięte, ale w sumie nawet nieźle się przy tym bawię - tak pół-ironicznie, bo refren jest jednak dość chwytliwy. Po revampie wciąż nie do końca mogę się przyzwyczaić do tych zmian i trochę u mnie spadło w rankingu, ale wciąż mam do tego pewną słabość (niestety Szeroki uśmiech ).

Mrs.Nobody lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Wto 12 Kwi 2022, 20:02
Miałem tego nie pisać, ale z Aliną było podobnie i okazało się prawdą.

Więc za sprawą izraelskiej TV zrobiło się głośno o wycofaniu się Izraela z Konkursu Eurowizji, sytuacja ma być spowodowana strajkiem izraelskiego MSZ przez co służby specjalnie tego kraju nie będą zdolne do zapewnienia wystarczającej ochrony izraelskiej delegacji we Włoszech. Nie wiem o ile w tym wszystkim jest prawdy, ale ile być może *promocji*, pewnie dowiemy się wkrótce.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Sponsored content

IZRAEL: Michael Ben David (I.M) Empty Re: IZRAEL: Michael Ben David (I.M)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach