Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 29 Cze - 11:58


Wystawiłem już Gin kilka edycji temu, ale tylko z powodu szukania piosenki (i wygranych pre) do 00's. Tak naprawdę od powrotu myślałem o wystawieniu tej propozycji. Wierzę w nią tak samo jak wierzyłem w 'рано-раненько' Go_A ;P
To już ostatnia piosenka Gin pod moją flagą, no chyba że wyda jeszcze kiedyś coś zaebistego. Polecam wszystkim jej płyty w poszukiwaniu swoich perełek Uśmiech

Skrót od 2:08 pls Uśmiech

Drover lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Pią 2 Lip - 16:10
Super piosenka, którą znam już oczywiście od dawna. Chyba nawet jej najbardziej znana, bo pojawiła się w jakimś znanym serialu. Mogę się z nią po części utożsamiać. 😎

CB93 lubi ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Pią 2 Lip - 16:53
A to nie wiedziałem o serialu, na Spoti chyba 2. pod względem ilości przesłuchań.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 0:30
Komisja rewizyjna PDF chyba nie sprawdziła narodowości piosenkarki Szeroki uśmiech

Fenistil and Aleks lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 0:36
marjuz napisał:Komisja rewizyjna PDF chyba nie sprawdziła narodowości piosenkarki Szeroki uśmiech

To prawda, byłem niemalże pewny, że jest ona Amerykanką. No cóż, moja strata, czasami się zdarza pomyłka w tej kwestii. Wink

marjuz lubi ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 7:08
O fuck ;( Przepraszam Was najmoncniej :( Moja wina w sumie... Ten country zadzior mnie zmylił. I co teraz robimy, nie chcę dsq ;(

Jestem głuptaz, UGH!

Imo powinniśmy zagłosować nad karą dla mnie: dsq, każdy obniża mi punkty zgodnie z własnym sumieniem, obniżenie mi końcowego wyniku (np. Max 4 msc), chłosta, słuchanie The Ride kilka razy dziennie (o zgrozo!) itp. Można być kreatywnym i proponować.

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 11:58
CB93 napisał:I co teraz robimy, nie chcę dsq ;(

Ale tu nie ma mowy o żadnym DSQ - przecież to jest mój błąd i podobnie jak w innych przypadkach, które w przeszłości się zdarzały, biorę to na siebie i dopuszczam piosenkę. Gdybym wypatrzył to dwa tygodnie temu, to poprosiłbym Cię o zmianę, ale teraz jest to już moja wina i nie musisz się niczym przejmować. Zawstydzony

Liver lubi ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 12:07
No ok, wyszło tak że mogłem wziąc z Usa a wziąłem z mniejszego rynku także powiedzmy, że na moją niekorzyść i pozostali uczestnicy mi wybaczą, pobłaguję o wybaczenie. 3 zdrowaśki i po sprawie?

marjuz and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 17:44
Protest :sweden: szwedzkiej delegacji ws. piosenki Armenii

Piosenka jest nieregulaminowa / niezgodna z regułami edycji co oznacza, że nie powinna brać dalszego udziału w konkursie. Gdybyśmy się dowiedzieli o tym już po wynikach finału - wtedy rzeczywiście nie ma już sensu nic robić (bywały zresztą już takie sytuacje w KPdF, że dopiero po jakimś czasie się to okazywało). Niemniej tutaj jest jeszcze sporo czasu na naprawienie niedopatrzenia. Na etapie zgłoszeń obowiązkiem uczestnika jest wybranie regulaminowego utworu, a gdy tego nie zrobi, utwór jest wycofywany. Nie uważam, że powinno to ominąć "Black Sheep", gdyż rywalizacja wciąż trwa. W regulaminie jest napisane, że organizator może pomóc rozwiać wątpliwości co do regulaminowości utworu, ale nie ma nic i chyba nigdy nie było praktykowane skrupulatne sprawdzanie każdego utworu przez organizatora.

3.1 Piosenka nie może znajdować się na liście dotychczas wystawionych w Konkursie (oraz tych, które zostały wystawione w KPESC na poprzednim forum). Obowiązkiem uczestnika (nie organizatora) jest sprawdzenie czy piosenka znajduje się na liście. Jeżeli po zakończeniu edycji podczas wpisywania utworów przez organizatora na listę okaże się, że piosenka już brała wcześniej udział – wynik zostaje anulowany, a uczestnik otrzymuje dyskwalifikację na kolejną edycję.

Regulamin rzeczywiście ma pewną lukę, gdyż mocno wyszczególnia jedynie sytuację, gdy dany utwór już pojawił się w przeszłości w konkursie, a zgłaszający nie spojrzał na historyczną listę utworów. Nie uważam jednak, że sytuacja gdy po prostu utwór jest nieregulaminowy musiała mieć kompletnie inny i odwrotny proces działania.

Uważam, że decyzja o dopuszczeniu jest podwójnie krzywdząca dla osób, które poza wrzuceniem linku często dopisują ciekawostki o danym muzyku. Na etapie redagowania notki taki błąd by się bardzo szybko wyłapało i nie byłoby mowy o jego udziale w konkursie.

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep 26a0 Zwracam przede wszystkim uwagę, że dopuszczenie Armenii może być sytuacją precedensową, gdyż w takim razie od teraz trzeba zakładać, że organizator zawsze kontroluje wszystkie piosenki i to na jego barkach cała weryfikacja spoczywa! Ja osobiście uważam, że to wyłącznie błąd uczestnika, który trzeba naprawić usuwając utwór z finału.

Podpisano:

Dawid
13.07.2021

Fenistil and CB93 lubią ten post

avatar
Gość
Gość

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 17:56
Nie chce być niegrzeczny, ale czy w ogóle jest jakakolwiek weryfikacja piosenek? Przecież wystarczy wpisać imie tej laski i wyskakuje jak byk, że jest z NZ. xD
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 18:29
Rozumiem protest. Sytuacja chyba rzeczywiście jest bezprecedensowa a regulamin nieprecyzyjny, aczkolwiek znalazłem w nim też punkt następujący:

"4.8 Utwór który okaże się nieregulaminowy można zmienić raz, ponowne wystawienie nieregulaminowego utworu wiąże się z dyskwalifikacją z obecnej edycji."

W związku z powyższym proponuje że wystawię inny utwór, a ten chciałbym wykorzystać w najbliższej możliwej pliska.
Mam nadzieję, że się zgodzicie i nikt nie poczuje się urażony, może zróbmy referendum?
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 19:30
Dawid napisał:Piosenka jest nieregulaminowa / niezgodna z regułami edycji co oznacza, że nie powinna brać dalszego udziału w konkursie. Gdybyśmy się dowiedzieli o tym już po wynikach finału - wtedy rzeczywiście nie ma już sensu nic robić (bywały zresztą już takie sytuacje w KPdF, że dopiero po jakimś czasie się to okazywało).

Szczerze to nie widzę zbytniej różnicy co do tego kiedy taka sytuacja wychodzi - teraz też jesteśmy w na tyle dalekim etapie edycji, że każda opcja oprócz pozostawienia piosenki CB w konkursie stwarza chaos i problem zarówno Wam (CB zostałby niesłusznie zdyskwalifikowany, nie mając możliwości wystawienia innej piosenki, część głosów finałowych pewnie już spłynęła) jak i nam. Osobiście wychodzę z założenia, że takie sytuacje trzeba rozwiązywać możliwie jak najłagodniej (jeden pokrzywdzony i tak będzie) i pomyśleć o tym, żeby nie zdarzały się w przyszłości (obowiązkowe będzie dopisanie punktu w regulaminie odnośnie tej sprawy, bo obecnie mamy tylko zapis w zasadach zgłoszeń).

Drover, Aleks, Wilk and CB93 lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 19:31
Głupio wyszło, ale ani nie mamy jasnej podstawy prawnej, ani nie idzie to w parze z duchem rywalizacji, żeby w trakcie finału wykluczać piosenkę z powodu oczywiście regulaminowego, ale nie decydującego w tej edycji. W najbliższym czasie
Regulamin powinien zostać zaktualizowany, my też nie możemy bezgranicznie ufać wystawiającym i musimy być czujniejsi i to chyba tyle. Zdrowy rozsądek nikomu nie zaszkodzi.

W następnej edycji CB skomentuje przynajmniej 10 piosenek na 200 znaków i będzie ok.

Dawid, Drover, Aleks, Morison and CB93 lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 19:41
Różne propozycje rozwiązania sprawy się tu pojawiały, ale przecież na jakiekolwiek zamiany piosenek czy inne dziwactwa jest już o wiele za późno... Zresztą niektórzy już pewnie zdążyli zagłosować w finale. Wyjścia są dwa: albo DSQ, albo nic. W tym drugim przypadku dorzuciłbym nakaz wystawienia piosenki ze strefy w edycji Anonimowej (pod żadną inną edycję tej serii by się chyba Gin nie załapała). Ewentualnie jeszcze to słuchanie "The Ride" kilka razy dziennie brzmi ciekawie jeśli chcemy być wyjątkowo sadystyczni. Wink

Co do tego "czyja to wina", to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo zaniedbanie było u obu stron, a regulamin nie rozstrzyga sprawy. Na pewno musimy z tego wyciągnąć trzy lekcje na przyszłość:
1. Organizatorzy powinni być bardziej czujni. Nie wiem na jakiej zasadzie i czy w ogóle obecnie odbywa się sprawdzanie, ale choćby wklepanie nazwiska w google powinno być standardem, nawet gdy jesteśmy pewni.
2. Jak widać regulamin jest zupełnie nieprzygotowany na takie sytuacje jak ta i wymaga usprawnienia.
3. Uczestnicy powinni przejąć na siebie choć trochę tej odpowiedzialności. Rozumiem, że nie każdemu chce się pisać dłuższe notki o artystach, ale byłbym za tym, żeby w zgłoszeniu był obowiązek zawsze chociaż w dwóch słowach napisać dlaczego dany utwór się kwalifikuje pod edycję (oczywiście jeśli edycja ma jasno określone reguły, a nie jakieś umpa-umpa Wink ).
Normalna/krajowa -> informacja z jakiego kraju jest artysta
Filmowo-serialowa -> z jakiego filmu/serialu pochodzi i skąd wniosek, że powstała specjalnie na jego potrzeby
Lata 90' - jaki jest rok wydania utworu

Dawid, Liver, vestmann, Sebek, Aleks, Morison and CB93 lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Wto 13 Lip - 19:53
marjuz napisał:Komisja rewizyjna PDF chyba nie sprawdziła narodowości piosenkarki Szeroki uśmiech

jeżus po co mi to było..

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid, Sebek and CB93 lubią ten post

Sponsored content

ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep Empty Re: ARMENIA: Gin Wigmore - Black Sheep

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach