Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

+11
KarolStark
Daniell
xclolka
Drover
CB93
Przemek
Wilk
Dastame
vestmann
Liver
Morison
15 posters
Go down
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Sob 17 Lip - 23:23

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Pdf42

:spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain:  

Po spektakularnym zwycięstwie Sebka, kolejna edycja odbędzie się w Madrycie!

► REGUŁY 42. EDYCJI PIOSENKI DLA FORUM: 
- Wybieracie jedną piosenkę.
- Jest to edycja Umpa-umpa, więc zgłaszamy piosenki up-tempo, w szerokim tego pojęcia znaczeniu.
- Utwór może być z dowolnego kraju i w dowolnym języku.
- Utwór musi być zgodny z regulaminem Konkursu.

► WZÓR TYTUŁU ZGŁOSZENIA: 
KRAJ: Wykonawca - Tytuł

► TERMINARZ:
(Może ulegać zmianom)
18.07 - 24.07 godz. 23:59 [ZGŁOSZENIA]
25.07 - 30.07 godz. 18:00 [GŁOSOWANIE W PÓŁFINAŁACH]
31.07 godz. 21:00 [WYNIKI PÓŁFINAŁÓW]
01.08 - 07.08 godz. 18:00 [GŁOSOWANIE W FINALE]
08.08 godz. 21:00 [WIELKI FINAŁ]

• W związku ze zwycięstwem w poprzedniej edycji, automatyczny awans do finału uzyskuje Sebek!

• W tej edycji udziału nie mogą wziąć syguu, Batiooo oraz hawk21cmb

• Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasz utwór spełnia wszystkie wymogi regulaminu, zapraszam do kontaktu ze mną na PW.



:spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain: :spain:


Ostatnio zmieniony przez Morison dnia Nie 18 Lip - 22:00, w całości zmieniany 2 razy
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:22
Morison napisał:- Jest to edycja Umpa-umpa, więc zgłaszamy piosenki w tempie większym lub równym 120 BPM.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego ale przykładowo
utwór vestmanna z PdF :

Heidrik - Red Hair 150 BPM

VS

Ava Max - My Head & My Heart 116 BPM


Jak widać suma tego BPM ma się nijak do tego czy coś jest umpa czy nie... Jak już bardziej istotne byłoby zwrócenie uwagi na "Energy" i "Danceability" z https://tunebat.com/

Według obecnej zasady mogę w tym momencie zgłosić balladę a typowe umpa się nie kwalifikuje do wystawienia xdd

vestmann and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:30
Wilk napisał:Według obecnej zasady mogę w tym momencie zgłosić balladę a typowe umpa się nie kwalifikuje do wystawienia xdd

Nie ma lepszego kryterium określającego tempo utworu jak beats per minute (czyt. BPM). Musieliśmy przyjąć kryterium, które jasno określi fakt, że utwór jest up - tempo - w innym wypadku mógłbym wystawić sobie balladkę 20 BPM i uzasadniać całemu wszechświatu, że jest to dla mnie up - tempo song bez większego pokrycia w uzasadnieniu. Oczywiście, to kryterium ma swoje wady, jednakże nie ma innej lepszej opcji, która pozwoliłaby na jasne określenie, czy dany utwór jest up - tempo czy też nie. Wobec tego, zasady edycji pozostaną w niezmienionym kształcie.

Fenistil lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:32
aleeee, zasady edycji tak brzmiały:

Aleks napisał:-> Umpa-umpa - Zgłaszamy szerokopojęte piosenki up-tempo.

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ MaNoe3y

fast = szybki

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ DJV8e2n

mega analiza, dzia

Fenistil, Aleks, Morison and CB93 lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:41
Żadne obiektywne kryterium, ale ta Ava to akurat przykład na to, jak zarżnąć ponadjęzykowego i ponadkulturowego bangera.

https://www.youtube.com/watch?v=i2GY_Q5GetU
https://www.youtube.com/watch?v=pXnpsBBBMo4

Aleks lubi ten post

avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:50
Wilk napisał:
Morison napisał:- Jest to edycja Umpa-umpa, więc zgłaszamy piosenki w tempie większym lub równym 120 BPM.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego ale przykładowo
utwór vestmanna z PdF :

Heidrik - Red Hair 150 BPM

(...)
Według obecnej zasady mogę w tym momencie zgłosić balladę a typowe umpa się nie kwalifikuje do wystawienia xdd

Jej dobrze wiedzieć, że wszystkie taneczne piosenki które miałem przygotowane na tą edycję nie są jednak up-tempo. Chyba muszę poszukać czegoś bardziej w stylu "Red Hair" xd

Wilk and CB93 lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 0:56
ja musze powiedzeic ze administratowki i dwg maja troche racji ale musze tez powiedziec ze wilk i vestman tez maja troche racji musze tez powiedziec ze jak zwykle spierdolilysmy hah kocham was najbardziej na swiecie  <3

Dawid, marjuz, Liver, Darka, iguś, Fenistil, Sebek and Aleks lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:14
Czyli mogę rozumieć że nie mogę wystawić Poker Face od Lady Gagi bo ma 119 BPM ale mogę za to wystawić piosenkę 2 Bajki od Virgin która ma 144 BPM? I według was to jest najlepsze kryterium określające tempo utworu? Przecież to jest absurdalne co najmniej i niestety Dawid twoja teoretyczna analiza, tabelki i cyferki tego nie zmienią bo nijak się to ma do rzeczywistości... a to tylko przykłady pierwsze z brzegu.

Jak dla mnie każdy powinien wystawiać up-tempo według własnego uznania a potem ewentualnie powinno to być korygowane i oceniane przez organizatorów czy jest ok czy nie, tak było kiedyś jak Hawk bodaj prowadził i była edycja umpa-umpa, ktoś walnął wtedy balladę to była do zmiany i po sprawie.

Przemek, vestmann and CB93 lubią ten post

Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:19
no akurat takie uparte kierowanie się tylko i wyłącznie bpmem nie jest najlepszym rozwiązaniem, wiecie ze przykladowo takie When We Were Young od Adele ma 144 bipiemy? bardzo żwawa piosenka

Daniell, vestmann, Wilk and CB93 lubią ten post

avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:20
Przemek napisał:no akurat takie uparte kierowanie się tylko i wyłącznie bpmem nie jest najlepszym rozwiązaniem, wiecie ze przykladowo takie When We Were Young od Adele ma 144 bipiemy? bardzo żwawa piosenka

A "El Diablo" Eleny Tsagrinou 114 BPM... Lol

marjuz, Przemek, Wilk and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:23
@Wilk
Ja całkowicie rozumiem o co Ci chodzi. Ty natomiast mylisz pojęcia i strasznie mieszasz. Tak, bpm ZAWSZE wyznacza TEMPO utworu. Natomiast tempo utworu nie jest zawsze wyznacznikiem tego czy utwór jest taneczny czy nie... Można dyskutować o ewentualnym usunięciu słowa "up-tempo" z wymogów, ale nie zmieni się definicji słowa "tempo".

marjuz, iguś and Aleks lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:24
Wydaje mi się, że wraz z @Dawid wyczerpaliśmy już temat - oczywiście respektuję prawo do swobodnej wypowiedzi, jednak tak jak już wspomniałem - kryteria edycji są ostateczne i nie ulegną jakimkolwiek zmianom.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 1:37
Jeszcze dorzucając słówko - po prostu tu jest nieporozumienie w tym jaki był zamysł i cel edycji. W temacie z dyskusją przed serią pojawiało się hasło "up-tempo", a nie "taneczne/dyskotekowe/żywe". "Umpa" w nazwie też raczej jest nieprecyzyjne.

Aleks lubi ten post

avatar
Gość
Gość

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 8:05
az czlowiekowi odechciewa sie beac udzialu, tworze muzyke i zapewniam was ze da sie zeobic szybki utwor nawet w 90bpm xd
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 260
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 14:24
Zgadzam się z Wilkiem a jego przykłady pokazują to dobitnie. Już po niektórych piosenkach wystawionych widać że nie pasują do tej edycji IMHO ale ok. Jeśli organizatorzy tak uznali i nie bierzemy pod uwagę demokratycznych standardów to będzie jak jest. Natomiast warto zmienić nazwę edycji bo od KP Umpa umpa niesie ze sobą inne skojarzenia.

Darka, vestmann and Wilk lubią ten post

Sponsored content

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach