Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

+11
KarolStark
Daniell
xclolka
Drover
CB93
Przemek
Wilk
Dastame
vestmann
Liver
Morison
15 posters
Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 15:13
No tylko że jakiś wyznacznik musi być, a każdy już ma własny rozum co wystawić. "Umca umca" też jest dość niejednoznaczne, ale najogólniej to kojarzy się raczej z muzyką taneczną/szybką, która ma wiele odmian. W takich edycjach tematycznych łatwo jest niestety nagiąć regulamin jak to było podczas imiennej, dlatego ta strona zaproponowana przez Wilka byłaby dobrą opcją. Ja bym zostawił to 120 BPM, ale dał link do strony i zaznaczył, że danceability i energy musi być powyżej 60. W ten sposób raczej wykluczylibyśmy ballady (w takim sensie, że piosenki raczej spokojne, niezbyt nadające się do tańca, typu "To nie ja Edzi", bo jest to raczej energiczny utwór, ale "Umca umca" to zdecydowanie nie jest, btw "To nie ja" spełnia wymogi tej edycji, tzn ma. ponad 140 BPM xd) z edycji. Trzeba jednak też pamiętać, że muzyka "up-tempo" ma wiele odmian/znaczeń i ktoś może wystawić Siren Song MARUV (chociaż to ma 115 BPM, ale mówię tak hipotetycznie xd), a ktoś dajmy na to coś od SOPHIE czy Charli XCX - niby oba "umpa umpa", ale jedna to typowa rąbanka, a druga jednak trochę ambitniejsza muza. Mając to na uwadze fajnie, że jest różnorodnie (w hip hop na pewno też tak będzie, bo ktoś może zgłosić M.I.A, a ktoś 2Paca), ale też nie zapominajmy tematu edycji. Moim zdaniem prowadzący jeśli już dali takie zasady a nie inne to przynajmniej powinni zdyskwalifikować piosenkę, jeśli ich zdaniem wyraźnie nie pasuje do edycji - tym samym uniknęlibyśmy tego, co miało miejsce w "imiennej", a gdzie prowadzący zdecydowanie powinni zareagować (wiecie, że Burn Down This Room jest imieniem? Szeroki uśmiech W takim kontekście, bo przecież Down to nazwisko!!1 co z tego, że w kontekście tytułu ani tekstu nie ma to absolutnie żadnego sensu, sorry, ale nadal mnie cringe łapie jak myślę o tej edycji xd szkoda że nikt nie zgłosił czegoś po polsku typu Nasza nadzieja umiera ostatnia to pokazałoby jeszcze dobitniej jak regulamin był pobłażliwy dla takich trolli).

CB93 lubi ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 15:24
zdenerwowalam sie bo mialam przygotowany BOP z syri... a tu sie okazuje ze to ma 92 mbps zmierzone linijkol?? no to sie wkurwilam i wystawie kotlecisko po prostu wracamy do korzeni ze tak powiem

Dawid, Przemek, Sebek, Wilk and CB93 lubią ten post

xclolka
xclolka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 66
Płeć : Female
Skąd : Łódź

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 15:42
KarolStark napisał:zdenerwowalam sie bo mialam przygotowany BOP  z syri... a tu sie okazuje ze to ma 92 mbps zmierzone linijkol?? no to sie wkurwilam i wystawie kotlecisko po prostu wracamy do korzeni ze tak powiem

Ja też szukałam piosenki, którą miałam 'w głowie' długi czas; myślę sobie 'to jest fajny, rytmiczny bop przy którym zawsze się bawię', PO CZYM WIDZE ŻE TO MA 90 BPM XD. Trudno, znalazłam coś innego Przypał
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 15:54
Heja o co chodzi jestem po impresce

CB93 lubi ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 15:56
Weście sie za sprawdzanie narodowosci artystow, a nie takie pierdoły

marjuz, Przemek and Darka lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:01
Czej, jeśli kiedyś zrobimy PdF umpa-umpa w wersji Eurowizyjnej to według pomysłodawców idei "BPM" wyglądałoby to tak:

Efendi - Mata Hari 100 BPM
Eleni Foureira - Fuego  101 BPM
Tamta - Replay 102 BPM
Hurricane - Hasta La Vista 103 BPM
Hurricane - Loco Loco 104 BPM
Senhit - Adrenalina 104 BPM
Elena Tsagrinou - El Diablo 114 BPM

Sorry kochane, nie przechodzicie dalej do edycji umpa-umpa eurovision
bo jedyny słuszny up-tempo song z tego grona to

Salvador Sobral - Amar Pelos Dois 176 BPM  

kurtyna xd

@Dawid sry ale jesteś jedną z ostatnich osób na tym forum która powinna mi tłumaczyć pojęcie umpa-umpa & up-tempo song Szeroki uśmiech Nie, nie ma tu żadnego nieporozumienia w kwestii jaki miał być zamysł edycji umpa-umpa - zamysł miał być taki sam jak XX lat temu w 43 edycji KP bo wtedy odbywała się edycja o tej samej nazwie i jej regulamin był prosty jak budowa cepa (wystarczyło zapytać o szczegóły organizatora tamtej edycji który jest aktywny tutaj na forum) a wy we dwójkę w tym momencie skomplikowaliście zasady edycji do granic możliwości tym totalnie nielogicznym BPM. Piosenki które miałem przygotowane na umpa łącznie z Agnes Lososia która ledwo się załapała miały i tak ponad 120 BPM ale nie mogę przejść obojętnie jeśli tysiące innych piosenek które są tak samo umpa jak moje albo nawet bardziej nie mogą wziąć udziału w edycji z uwagi na kuriozalny zapis zasad. Oczywiście po złości mógłbym teraz wystawić wam wolną balladę i nic nie moglibyście mi zrobić ale nie będę robił większego circus niż już jest. Produkowałem się tu tylko dlatego że po pierwsze cieszyłem się mega na powrót po 98? edycjach do konkursu BOPiarskiej edycji samych szybkich songów, tym bardziej na okres wakacyjny a po drugie to była moja propozycja do ankiety, bez tego prawdopodobnie nie byłoby tej edycji wgl w tej serii a teraz sam w niej nie wezmę udziału ale mi nawet nie jest żal bo już na starcie ją spaliliście, w sumie jak wspomniał CB93 nie jest to nawet dla mnie w tym momencie edycja umpa-umpa... jeśli wystawienie w wielu przypadkach definitywnego umpa umpa jest zabronione.

Przemek, Dastame and CB93 lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:23
prosze o POMOC

jedna strąka pokazuje mi ze moj utwur z syri ma bpms 117 ale druga ze ma 140 corobic?

Dawid, KarolStark, Sebek and Xytros lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2130
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:23
Wilk napisał:@Dawid sry ale jesteś jedną z ostatnich osób na tym forum która powinna mi tłumaczyć pojęcie umpa-umpa & up-tempo song Szeroki uśmiech
A ja nie powiem kto byłby pierwszą z osób, która by się obraziła za takie ad personam Szeroki uśmiech

To jest twoja definicja tej edycji z tematu z propozycjami:
Wilk napisał:Zapomniałem jeszcze wpisać edycji Umpa-Umpa która miała się przecież odbyć w obecnej serii :p jest to idealne zastąpienie wakacyjnej bo jako punkt jej regulaminu można dać że musi to być up-tempo song i wtedy pozbędziemy się wystawiania wolniejszych piosenek które właśnie wspomniana wakacyjna dopuszczała.

Nie jest moją winą, że niepoprawnie używasz sformułowania up-tempo. Mam sporo jazzowych up-tempo piosenek, a według twojej definicji takie granie na trąbce pewnie byłoby zdyskalifikowane.




Dlatego zapytałem też @Aleks jak organizatorzy będą klasyfikować co się nadaje, a co nie. Aleks mi odpowiedział, że bd warunek 120 bpm. Też mi się wydaje, że to trochę późno na wprowadzenie takiego punktu, ale nw nie ja decyduję.

A "Mata Hari" poza tym, że śpiewa ją ładna laska i lubią ją eurofans nie czyni jej piosenką up-tempo, więc nie rozumiem (?)

marjuz and Aleks lubią ten post

avatar
Xytros
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 70
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Warsaw

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:26
Od siebie tylko dodam fakt wyszukiwania punktów BPM, że jak już został określony prób minimum to proponuję jeszcze dodać link, z którego uczestnicy mogliby korzystać do porównania piosenki, czy dany aspekt on spełnia...porównałem sobie trzy strony z taką wyszukiwarką (jedną dostałem od Livera, drugą skorzystałem od vestmanna z postu zgłoszeniowego, trzecią stronę sam znalazłem) i sprawdziłem sobie kilka piosenek. Wyniki nie pokrywały się ze sobą w 100%, przykładowo w dwóch został przekroczony próg 120 BPM, natomiast w jednej wyniósł on ledwie 98. Potem przez to wyjdzie komplikacja, że ktoś wystawił nieregulaminowy utwór i zrodzi się z tego drama, którą można teraz łatwo uniknąć, choć i tak już jest dosyć gorąco xD
Reasumując - ustalcie konkretny link ze sprawdzaniem tego, albo potwierdźcie, że z dowolnej strony można udowodnić zgodność BPM.
Teraz sam mam problem na co postawić przy wyborze piosenki, więc wolę się upewnić Język 2

Drover, Aleks and CB93 lubią ten post

avatar
Gość
Gość

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:29
a moze zrubmy anonimowa tera co wy na to
Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 20:47
z takimi zasadami to powinna sie nazywac ta edycja up-tempo a nie umpa srumpa

Przemek and CB93 lubią ten post

hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 21:05
Hahaha, a jak Wilk zaproponował żeby zorganizować edycję "Bez Zasad" to wszyscy płakali żeby jej nie robić, bo się syf i burdel zrobi. Po czym już w drugiej edycji serii, zrobił się totalny syf i burdel przy organizacji "prostej jak budowa cepa" edycji Umpa Umpa.

Umpa Umpa w założeniu KP to było narzucenie gatunku muzycznego. Miała to być skoczna, taneczna, trochę nawet mało ambitna muzyka. Takie trochę łubu dubu, czy nawet coś na kształt techniawy, gdzie powtarzał się motyw wbijania gwoździa młotkiem, stąd jakże ambitna nazwa "umpa umpa". I tak samo jak ktoś dostał DSQ wystawiając rocka w edycji balladowej, tak samo tutaj szła DSQ gdy ktoś wystawiał balladę w umpa umpa. Nie było akcji, że ktoś sobie organizował edycję ogólnoświatową w umpa-umpa, bo 2-3 zdania opisujące rodzaj wystawianych piosenek, większości ludziom wystarczały i raczej nikt nie miał problemów, żeby zgodny z założeniami edycji utwór wystawić.

Daniell, Przemek, Wilk and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 21:41
OŚWIADCZENIE ORGANIZATOREK KONKURSU "PIOSENKA DLA FORUM" W SPRAWIE ZASAD OGÓLNYCH PRZEPROWADZENIA 42. EDYCJI KONKURSU

W związku z zaistniałą sytuacją, rada organizatorek PdF podjęła decyzję o zmianie następującej zasady 42. edycji konkursu.

Poprzedni zapis:
- Jest to edycja Umpa-umpa, więc zgłaszamy piosenki w tempie większym lub równym 120 BPM.

Nowy zapis:
- Jest to edycja Umpa-umpa, więc zgłaszamy szeroko pojęte piosenki up-tempo.

Wyrażamy ubolewanie, że próba uściślenia zasad edycji (na co wielokrotnie nalegano w dotychczasowej historii rozgrywania tego typu edycji) spotkała się ze zmasowaną krytyką i brakiem zrozumienia. Punkt dotyczący BPM został wprowadzony w celu zwalczenia prób naciągania zasad na swoją korzyść, jakie miało miejsce w poprzednich tego typu edycjach. Oczywiście, rozumiemy niezadowolenie, które może się pojawić w każdej sprawie i z każdej przyczyny - jednak robienie zupełnie niepotrzebnych dram i afer przez niektóre osoby z pewnością nie pomaga nam w rozwiązywaniu problemów i wątpliwych sytuacji. Niemniej jednak, jako że prowadzimy konkurs dla Was (uczestniczek), postanowiliśmy wziąć Wasze zdanie pod uwagę i głęboko wierzymy w to, że liberalizacja zasad nie zwiększy chaosu, który już pojawił się w trakcie tej edycji.

W związku z dużą ilością niepotrzebnego spamu, temat zostaje zamknięty, a dyskusja zakończona. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących edycji, zapraszamy do kontaktu poprzez system prywatnych wiadomości.

Pozdrawiamy i życzymy miłego wieczoru!

Przemek, Liver, Morison and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Nie 18 Lip - 21:54
Dodatkowo informujemy, że termin zgłoszeń zostaje wydłużony do 24 lipca (sobota) do godziny 23:59, zaś każda osoba, która dokonała wyboru utworu do dzisiaj do godziny 21:42 (patrz lista: @Łosoś, @Dastame, @Fenistil, @Przemek, @vestmann, @Darka, @Szymek79, @Cryo, @xclolka, @Drover, @Aleks i @Yngwie) ma prawo do jednorazowej zmiany utworu pod warunkiem, że nowy utwór będzie spełniał nowe wymogi edycji. Chęć takiej zmiany należy zgłosić do @Morison (organizatorka edycji) poprzez wiadomość prywatną do 23 lipca (piątek) do godziny 23:59, wówczas temat z dotychczasowym utworem zostanie usunięty, co umożliwi zgłoszenie nowego utworu.

Yngwie / admin, xclolka and CB93 lubią ten post

Sponsored content

ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ - Page 2 Empty Re: ZASADY OGÓLNE + TERMINARZ

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach