Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Czw 7 Paź - 22:21
Reprezentantami :kazakhstan: Kazachstanu na Eurowizji Junior w Paryżu zostali Álınur & Beknur
w utworze pt. Fairy World.


KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Hero


Zwycięzca został wyłoniony w 50% głosowaniu publicznym i 50% głosowaniu jury, ale od samego początku był to zacięty wyścig. Połączone wyniki dały remis między Beknurem Zhanibek i Alinurem Khamzin - obaj zdobyli po 30,5% głosów, co oznaczało, że ostateczny wynik preselekcji zależał od decyzji jury. Natomiast jury nie mogło zdecydować między dwoma uczestnikami i ogłosili, że do Paryża pojadą obaj chłopcy we wspólnym utworze, śpiewanym oryginalnie przez Alinura w języku kazachskim (pt. Ertegi Alemi) - dlatego też należy się spodziewać mocnego revampu finałowej piosenki.


KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Kazakh10


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sob 20 Lis - 13:10, w całości zmieniany 4 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Czw 7 Paź - 22:37
Finał kazachskie preselekcji do Eurowizji Junior odbędzie się 6 listopada 2021 r.

:skazakh: Kazachskie preselekcje dzielą się na trzy etapy:

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) 1f535  1 wrzesień - 6 październik: etap nadsyłania zgłoszeń, jury wybierze 30 piosenek które wezmą udział w głosowaniu online.
KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) 1f535  8 październik - 12 październik: etap głosowania online, 10 piosenek z najwyższym wynikiem przejdzie do wielkiego finału.
KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) 1f535  12 październik: ogłoszenie wyników głosowania online.
KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) 1f535  6 listopad: Finał (na żywo).

Udział w preselekcjach mogą wziąć tylko obywatele Kazachstanu lub osoby, które legalnie przebywają na terenie Kazachstanu od minimum 2 lat.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Czw 7 Paź - 22:43
To, że Eurowizja Junior w dalekim Kazachstanie cieszy się ogromną popularnością nie świadczy tylko zaangażowanie kazachskiego nadawcy, ale także liczba zgłoszeń do udziału w preselekcjach narodowych, a ta znów jest imponująca i wyniosła w tym roku 819 zgłoszeń! (prawie o 100 więcej niż rok temu). Z tej liczby 6 jurorów wybrało 30 propozycji do etapu głosowania online: link wstawiam link do strony z głosowaniem, jednak działa ona fatalnie.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Sob 6 Lis - 22:23
Kazachstan wybrał. Beknur Jánibekuly z piosenką Human i Álınur Khamzin z piosenką Ertegi alemi uzyskali taki sam wynik. Remis mieli rozstrzygnąć jurorzy, ale nie zdołali wybrać zwycięzcy. Nadawca skonsultował się z twórcami utworów. Zadecydowano: Beknur i Álınur będą reprezentować Kazachstan razem z piosenką Álınura, której tytuł został zmieniony na "World of Fairytales". Beknur urodził się z nie do końca wykształconymi rękami i nogami.

Występ Álınura z preselekcji: link

Co mógłbym rzec o wyborze kazachskim? Pewnie później zostanie nam przedstawiona piosenka z udziałem obu dzieci, na ten moment nie jestem w stanie nic pozytywnego dostrzec w tym wyborze (w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych propozycji wybranych na JESC 2021 do tej pory, nawet jeśli któraś nie przekonuje mnie jakoś bardzo, przynajmniej ma jakiś urok, czy coś choć trochę interesującego). Taka zupełnie nie ciekawa ta piosenka dla mnie na ten moment... ciężko ją mi jakkolwiek określić. Nie porusza mnie, nie chwyta mnie. Nie ma porównania do poprzednich wyborów Kazachstanu i trochę zaskakuje mnie, co przedstawiają w tym roku. Nie oglądałem tych preselekcji, ale wiem, że mieli sporo zgłoszeń. Może w preselekcjach były jakieś lepsze utwory.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Sob 6 Lis - 22:40
Decyzja jurorów chyba była tylko po to by nie zrobić przykrości temu dziecku na wózku. Przepraszam ale Kazachstan będzie dla mnie przerwą na toaletę.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Nie 7 Lis - 10:07
Ja nie skreślałbym Kazachstanu zawczasu, pewnie zepną co nieco i w Paryżu zobaczymy kompletny i niezły występ (jak zawsze w przypadku tego kraju), zwłaszcza, że znamy tylko ramową wersję utworu, na ostateczną po angielsku chyba sobie jeszcze poczekamy.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Nie 7 Lis - 11:37
Na razie nie zapowiada się to dobrze - piosenka Álınura nie jest najwyższego kalibru, a wokal Beknura (z pełnym moim szacunkiem do jego niepełnosprawności) pozostawia trochę do życzenia. Jednak bardzo liczę na spory revamp i poskładanie tego wszystkiego do kupy, żeby Panom udało się godnie i z klasą reprezentować swój kraj. Wiadomym jest, jakie :skazakh: Kazachstan ma parcie na ten konkurs, wobec czego chyba nikt nie ma wątpliwości, że wykona w ciągu najbliższego miesiąca kawał solidnej roboty, aby to wszystko wyglądało dobrze. Wink
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Czw 25 Lis - 22:32


Wielu skazywało na totalną porażkę - tymczasem prezentuje się to naprawdę nieźle. Może nie jest to :skazakh: Kazachstan najwyższych lotów patrząc na ostatnie lata, ale na pewno zaskoczenie na plus i daję mocną okejkę. Wink
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Pią 26 Lis - 10:34
Bardzo dobrze wyszło im połączenie Alnura i Beknura w taki sposób, że choć utwór początkowo wykonywany był tylko przez jednego z nich, to drugi wnosi do niego coś swojego. Nadal słabo do mnie trafia, ale coś bardziej interesującego zaczęło się tutaj dziać, przez co nie odbieram jej już tak źle, jak na początku.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Sro 1 Gru - 22:47
Niby nie jest to nic nadzwyczajnego, ale jakoś tak się klei jako całość i mam tę balladę w swojej ścisłej czołówce. Z refrenu przebija się ciekawa nutka dramatyzmu, plumkające "nanana" po refrenie o dziwo przyciąga zamiast irytować, a wszystko jest okraszone wysoką jakością produkcyjną. Oprócz tego Alinur jest bardzo dobrym wykonawcą, a Beknura udało się naprawdę ciekawie w to wszystko wpleść, tak że nadaje swojej części piosenki odmiennego charakteru. Bez wątpienia jest on wartością dodaną.

Niestety słyszałem wieści, że ze względu na restrykcje Kazachstan być może nie będzie mógł wystąpić na żywo w Paryżu i zamiast tego zostanie wyświetlony teledysk.
https://eurowizja.org/eurowizja-junior-2021-kazachstan-covid-19/
Oby do tego nie doszło...

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Czw 9 Gru - 22:22
Nie śledziłem muzycznie tego co się działo w preselekcjach, a po pierwszych reakcjach spodziewałem się niespecjalnie udanej propozycji. Srogo się zdziwiłem, bo "Fairy World" jest prześliczne! Mamy tu klasyczną wschodnią pompatyczność, ale wszystko jest zgrabne i spójne. "Nanana" nadaje charakteru mimo, że mogło popsuć całość. Rapsy Beknura też są fajnym uzupełnieniem. Trzymam kciuki za :kazakhstan: Kazachstan.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Sponsored content

KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World) Empty Re: KAZACHSTAN - JESC 2021: Álınur & Beknur (Fairy World)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach