Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Losowanie półfinałów Empty Losowanie półfinałów

Sob 26 Sty - 14:23
Znamy już koszyki z których odbędzie się losowanie do półfinałów:

Koszyk 1Koszyk 2Koszyk 3
:albania: Albania
:croatia: Chrowacja
:macedonia: Macedonia
:montenegro: Czarnogóra
:serbia: Serbia
:slovenia: Słowenia
:denmark: Dania
:estonia: Estonia
:finland: Finlandia
:iceland: Islandia
:norway: Norwegia
:sweden: Szwecja
:armenia: Armenia
:azer: Azerbejdżan
:belarus: Białoruś
:georgia: Gruzja
:russia: Rosja
:ukraine: Ukraina
Koszyk 4Koszyk 5Koszyk 6
:australia: Australia
:ireland: Irlandia
:lithuania: Litwa
:latvia: Łotwa
:poland: Polska
:portugal: Portugalia
:austria: Austria
:belgium: Belgia
:czech: Czechy
:hungary: Węgry
:netherlands: Holandia
:switzerland: Szwajcaria*
:cyprus: Cyprus
:greece: Grecja
:malta: Malta
:moldova: Mołdawia
:romania: Rumunia
:sanmarino: San Marino

* za zgodą EBU Szwajcaria wystąpi automatycznie w 2 półfinale.
Losowanie już 28 listopada!
Macie jakieś wymarzone losowanie?

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 28 Sty - 17:45
Losowanie półfinałów DyAyVV9WkAAXmdH

Minus jest taki, że nie ma żadnego kraju, który często nam sprzyja.
Plus jest taki, że z każdorazowych faworytów do finału mamy tylko Ukrainę i Australię.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 28 Sty - 18:13
W sumie ciekawe się zapowiadają półfinały. W pierwszym jest dużo państw, które często miały kłopoty z awansem do finału. W drugim za to jest mnóstwo państw, które zazwyczaj awansują do finału.
Trochę nam jednak szczęście nie sprzyjało, bo mało mamy państw z liczną polonią. W pierwszym półfinale będą głosowały: Izrael, Francja oraz Hiszpania; w drugim zaś Niemcy, Wielka Brytania i Włochy. Szkoda że nie na odwrót, ale nie ma co narzekać.
Wonder
Wonder
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 266
Wiek : 103
Skąd : Manjolowo (gmina)

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 28 Sty - 18:19
Super, że w naszym półfinale jest Slayhat, to będę mógł głosnąć na niego Serce
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 28 Sty - 22:14
1 półfinał jest dla nas lepszy od drugiego, gdzie jest masa pewniaków, w 1 półfinale mamy bądź co bądź sąsiadów Ukrainę, Białoruś, Czechy + Węgry i nie oszukujmy się UK nie jest krajem nam sprzyjającym, głosy z diaspory są rok w rok niwelowane poprzez głosowanie jury, które zazwyczaj umieszcza Polskę po za top 10.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pią 8 Mar - 12:31
No to znamy już prawie wszystkie piosenki z naszego półfinału, oprócz naszego killer songa. Trzeba przyznać, że całkiem ciekawa stawka. Nie wiem co tam nam dzisiaj dziewczyny zaserwują, ale zostanie w półfinale raczej nam w tym roku nie grozi. Szeroki uśmiech
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pią 8 Mar - 12:53
Po wycofaniu Ukrainy, zwolniło się jedno miejsce w półfinale. 7 państw musi pozostać w półfinale, na tą chwilę wydaje mi się że będzie to: Białoruś, Czarnogóra, San Marino, Gruzja, Islandia Trudno mi wskazać 2 pozostałe państwa, które nie awansują, ale jeżeli już musiałbym kogoś wskazać to byłyby to Węgry i Finlandia. Czekam jednak z obawami na piosenkę Tulii...
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pią 8 Mar - 18:17
Moim zdaniem grono wyłonione do awansu będzie wyglądać tak:

:cyprus: :portugal: - jak dla mnie pewniaki
:iceland: :belgium: - raczej też ale nie dam sobie za nich uciąć kończyny

:georgia: :montenegro: - iluzoryczne szanse
:belarus: :sanmarino: - też raczej nie (sorry Serhat)

:greece: nie flopnie trzeci raz w ciągu 4 lat
:australia: bym dał najniżej z grona dziwadeł ale znowu jury podciągnie
:estonia: - tu zadziałają widzowie

:slovenia: - wyróżni się normalnością Uśmiech
:serbia: - żeby zgadzała się ilość ballad w finale
:poland: - bo muszę napisać że awansują
---
:finland: - zbyt miałkie na awans
:czech: - j.w. ale tu ze znakiem zapytania bo może zaskoczyć
:hungary: - jest sporo entuzjastów takiej muzyki więc nie skreślam

Podsumowujac: mam 7 faworytów do awansu, 4 odrzuciłem na wstępie, a pozostałe 6 (w tym Polska) będą się biły o 3 wolne miejsca
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pią 8 Mar - 19:03
Skoro znamy już wszystkie piosenki naszego półfinału to i ja pokuszę się o typowanie (które i tak do maja zmieni się jakieś 50 razy Uśmiech ).

Pewniaki:
:greece: :cyprus: :iceland:

Stawiam, że awansują, ale sobie ręki uciąć nie dam:
:portugal: :belgium:

Nie awansują:
:georgia: :montenegro: :hungary: :sanmarino:

Będą bić się o awans (od tych z największymi szansami do tych z najmniejszymi):
:slovenia: :estonia:  :serbia: :poland: :czech:  :finland: :australia: :belarus:
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pią 8 Mar - 19:30
Moim zdaniem:

Prawie na pewno wejdzie:
:cyprus: Cypr

Najprawdopodobniej wejdą też:
:greece: Grecja
:belgium: Belgia
:iceland: Islandia
:portugal: Portugalia
:australia: Australlia

Ciężko powiedzieć:
:slovenia: Słowenia
:estonia: Estonia
:czech: Czechy
:poland: Polska
__________________
:hungary: Węgry
:finland: Finlandia

Najprawdopodobniej nie wejdą:
:sanmarino: San Marino
:serbia: Serbia
:belarus: Białoruś

Prawie na pewno odpadną:
:georgia: Gruzja
:montenegro: Czarnogóra (daję jej 90% szans na ostatnie miejsce, najmniejszy potencjał ze wszystkich eurowizyjnych piosenek w ostatnich latach...)


Ostatnio zmieniony przez Skrzeczek dnia Nie 10 Mar - 12:24, w całości zmieniany 1 raz
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Sob 9 Mar - 12:15
Pewniaki:
1. :iceland: Islandia
2. :portugal: Portugalia
3. :cyprus: Cypr
4. :australia: Australia

Powinny wejść:
5. :greece: Grecja
6. :belgium: Belgia
7. :hungary: Węgry

Trudno powiedzieć - raczej tak:
8. :czech: Czechy
9. :slovenia: Słowenia
10. :sanmarino: San Marino

Trudno powiedzieć - raczej nie:
11. :estonia: Estonia
12. :poland: Polska

Powinny nie wejść:
13. :serbia: Serbia
14. :georgia: Gruzja
15. :finland: Finlandia

Nie ma szans:
16. :belarus: Białoruś
17. :montenegro: Czarnogóra
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Sob 9 Mar - 20:05
Nie wiem co wy macie z tą Islandią. Przecież tą piosenkę to jury zmasakruje, a widzów będzie maksymalnie na 9 miejscu. Po za tym moje przewidywania są prawie identyczne jak w poście powyżej @Kuby. Jedynie bym zamienił miejscami Słowenię z Węgrami; a Islandię oczywiście umieścił razem z Białorusią i Czarnogórę.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1239
Wiek : 23

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 11 Mar - 1:51
mercator napisał:Nie wiem co wy macie z tą Islandią. Przecież tą piosenkę to jury zmasakruje, a widzów będzie maksymalnie na 9 miejscu. Po za tym moje przewidywania są prawie identyczne jak w poście powyżej @Kuby. Jedynie bym zamienił miejscami Słowenię z Węgrami; a Islandię oczywiście umieścił razem z Białorusią i Czarnogórę.

Ta, już widzę jak przeraźliwie ciekawe Węgry, Słowenia i San Marino wywalają z finału Islandię. Mam wrażenie, że tylko na tym forum mogą powstać takie pomysły Szeroki uśmiech

Pewniakami są :cyprus: :finland: :belgium: :estonia: :portugal: :iceland: :greece: i to raczej bezdyskusyjnie. Do odpadu :georgia: :belarus: :sanmarino: :montenegro:. O 3 miejsca w finale powalczą :czech: :poland: :serbia: :hungary: :slovenia: i :australia:.

Australia to może być taki pewniak jak Veronka w 2017, kiczowata opera to chyba ostatnia rzecz którą doceniają jurorzy. "Zachodni" nie zagłosują na Australię, bo mają trochę więcej świadomości. "Wschodni" może i by zagłosowali, gdyby wystawiła to Mołdawia czy inne coś z Kaukazu. Nie wyróżnia się na tle :portugal: i :iceland:, 0 diaspory, i do tego nikt tej piosenki nie lubi (chyba nie widziałem topki na yt w której Australia byłaby w top 30). Liczę na flopa.

Duże szanse daję za to :czech:, utwór wydaje się być stworzony pod jury i wyróżni się na tle ciężkostrawnej pierwszej połówki. Dwa pozostałe miejsca w tym momencie raczej dla :serbia: i :hungary:, choć serce podpowiada :poland: i :slovenia:.

-------

W drugim półfinale jest jeszcze ciekawiej. Pewniakami wydają się być :sweden: :switzerland: :netherlands: :russia: :norway: :denmark:. Na pierwszy rzut oka, w finale powinny się też znaleźć :armenia: :malta:. Będzie więc ciasno. :lithuania: i :albania: mają zagwarantowane masę punktów od diaspory; Litwa to ma w ogóle idealny zestawik (Irlandia, UK, Norwegia, Łotwa + Kaukaz i Rosja), Albania też nieźle (Włochy, Macedonia, Szwajcaria). Moim zdaniem brak południowej Europy pozostawi Albanię w semi, a Litwie znów się uda. Ostatnie miejsce widzę dla :romania:, bardzo kibicuję :latvia:, ale awans wydaje się być mało realny.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 11 Mar - 7:00
Forum jest po to żeby dyskutowaćWink. Jak dla mnie nigdy nie ma 100% pewniaka do awansu, ani też nie można od razu kogoś wskazywać na pozostanie w półfinale. Rok temu tylko nie liczni przewidywali że Albania, Mołdowia czy Irlandia tak dobrze poradzi sobie na ESC 2018. Z drugiej strony mieliśmy masę "pewniaków", z Grecją na czele, którzy polegli w półfinale. Z jednej strony chwalicie za "inność" Islandię, a z drugiej jedziecie za to "Australię". Że jakaś piosenka jest inna, to nie znaczy, że ma automatyczny awans do finału :P. Zresztą na razie to tylko takie nasze przewidywania, wiele piosenek znamy tylko w wersji studyjnej, nie wiadomo jak one zabrzmią na żywo.
Co do Węgier to też mi się wydaje że odpadnie w półfinale, ale Finlandia nie wydaje mi się takim pewniakiem do finału.
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Pon 11 Mar - 13:32
No więc tak. Na tym etapie mogę wyróżnić tylko kilku 'pewniaków' (choć z tym i tak nie wiadomo) do awansu i jego braku. Większość się wyklaruje dopiero po pierwszych próbach. Ogólnie podobają mi się obydwa półfinały, drugi ma ogólnie lepszy poziom, ale pierwszy jest bardziej zróżnicowany.

SF I:
Awansują:
- Cypr 95%
- Belgia 80%
- Grecja 80%
- Islandia 70%
- Portugalia 65% - ciężko mi przewidzieć, jak poradzą sobie te bardziej nietuzinkowe utwory, a w tym półfinale jest ich sporo
- Słowenia 65%
- Serbia 65% - bo ma kto na nich głosować

Flopną:
- Gruzja 95% - pewnie znowu będą ostatni
- Czarnogóra 85%
- Polska 80% - dość trudno przyswajalny utwór, żyri ma alergię na folk, no i nie ma za bardzo na nas kto głosować poza może innymi słowiańskimi państwami :(
- San Marino 70% - ten dość niezrozumiały dla mnie hype na Serhata panuje tylko na forach eurowizyjnych :P
- Białoruś 65%

Reszta na razie wypada 50/50. W sumie myślę, że Czechy mogą być takim surprise qualifier.

Sama w finale chcę (w tej kolejności): Portugalię, Węgry, Islandię, Grecję, Belgię, Czechy, Polskę, Słowenię, Serbię i Cypr


SF II:
Awansują:
- Rosja 95% - niby odbiór piosenki gorszy niż w 2016 (ja za to wolę tegoroczny utwór) ale jednak pewniaczek
- Holandia 95%
- Szwajcaria 90% - jak tego nie będzie w finale to ja bojkotuję taką Eurowizję Szeroki uśmiech
- Norwegia 90%
- Szwecja 85%
- Azerbejdżan 80%
- Rumunia 60%
- Litwa 60% - bo mają dobre kraje do zbierania głosów w półfinale, w przeciwieństwie do nas

Flopną:
- Mołdawia 90% - niestety ale oni sobie radzą najlepiej gdy są memiczni
- Austria 80%
- Irlandia 75%
- Chorwacja 65%
- Macedonia 60%

Reszta 50/50.

A sama chcę awansu (w tej kolejności): Szwajcarii, Albanii, Holandii, Azerbejdżanu, Rosji, Szwecji, Łotwy, Malty, Rumunii i Norwegii.
Sponsored content

Losowanie półfinałów Empty Re: Losowanie półfinałów

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach