Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 256
Płeć : Female
Wiek : 25

FRANCJA: Oasis - Live Forever  Empty FRANCJA: Oasis - Live Forever

Nie Paź 31, 2021 11:36 am
Lata 90 to niezwykle barwny okres w muzyce. To czas grunge'u, wielkich diw, eurodance, wielu popularnych boysbandów i girlsbandów,  coraz bardziej prężnego rozwijania się hip-hopu, powstania też k-popu. Krótko mówiąc to bardzo różnorodny muzycznie okres. Aspektem na który ja postawiłam jest jednak britpop.

Britpop to muzyka gitarowa z Wielkiej Brytanii, która była tworzona głównie w latach 90. Artyści brali wzorce z brytyjskiej muzyki lat 60. Gatunek stanowił przeciwwagę do amerykańskiego grunge'u. Do najbardziej znanych przedstawicieli tego gatunku zaliczamy Oasis, Blur, Pulp i Suede, którzy tworzą tak zwaną "wielką czwórkę".

A jako, że Oasis to mój ulubiony zespół wszech czasów to wybrałam właśnie ich piosenkę. "Live Forever " to trzeci singel zespołu. Piosenka ukazała się na ich debiutanckiej płycie "Definitely Maybe" w 1994 roku. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że jest to ulubiona piosenka wokalisty tego zespołu.

Oasis to zespół z Manchesteru, który został utworzony w 1991 roku. Wokalistą grupy był  Liam Gallagher . Do grupy nalezał również jego brat Noel. Oasis zakończyli swoją działalność po tym jak w 2009 roku bracia się tak pokłócili przed koncertem w Paryżu, a potem nie rozmawiali ze sobą przez kilka następnych lat.

My wróćmy jednak do czasów debiutu tego zespołu i do "Live Forever"

Maybe I just wanna fly
Wanna live, I don't wanna die
Maybe I just wanna breathe
Maybe I just don't believe
Maybe you're the same as me
We see things they'll never see
You and I are gonna live forever

Fenistil lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

FRANCJA: Oasis - Live Forever  Empty Re: FRANCJA: Oasis - Live Forever

Pon Lis 01, 2021 9:43 pm
Ja uważam, że lata 90 to najlepsze lata britpopu, ileż tu było perełek włączając tu również cenione przez mnie Placebo z Brianem Molko w roli głównej. Oasis to wręcz zespół instytucja, optymistyczne, sentymentalne i melodyjne dźwięki - według mnie jest tu bardzo klasycznie, po prostu kawał dobrej muzyki, która mogłaby lecieć w tle jeszcze 2 godziny i by mi to nie przeszkadzało. Podsumowując jest tu bardzo gatunkowo i solidnie. pozdrawiam

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1867
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

FRANCJA: Oasis - Live Forever  Empty Re: FRANCJA: Oasis - Live Forever

Sro Lis 10, 2021 9:46 pm
Wyraźnie czuć w tej piosence tę "gatunkowość". Muzyka jest relaksująca, a jednocześnie z wyraźnym charakterem. Obecne tu specyficzne tony gitary brzmią dla mnie dość nostalgicznie - wydaje mi się, że w którejś ze starszych odsłon FIFY słyszałem przed laty kawałek w podobnych klimatach.
Sponsored content

FRANCJA: Oasis - Live Forever  Empty Re: FRANCJA: Oasis - Live Forever

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach