Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

+14
Bluee
mercator
Morison
Dastame
magou
Fenistil
Yngwie / admin
CzerwonePaznokcie
Sebek
Drover
iguś
Skrzeczek
Kuba
Łosoś
18 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantom Finlandii?

0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 13%
2 - 25%
2 - 25%
0 - 0%
2 - 25%
1 - 12%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Wto 29 Sty - 12:55
FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Zrzut-ekranu-2019-01-29-o-12.29.27-696x380

:finland: Fińska telewizja YLE, zgodnie z oczekiwaniami opublikowała nazwisko swojego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję. Został nim fiński DJ Ville Virtanen, znany szerszej publiczności pod pseudonim "Darude", który zaprezentuje się w duecie z wokalistą Sebastianem Rejmanem z utworem "Look Away".

Ville Virtanen urodził się w 1975 r. - jest on jednym z bardziej znanych fińskich muzyków. Swoją muzykę zaczął tworzyć w 1995 roku, zaś 4 lata później wydał swój najbardziej dotychczas znany utwór pt. "Sandstorm" który zajął 6 miejsce na liście Bilboard, oraz stał się ogólnoświatowym przebojem. Rok później wydał swój debiutancki album "Before The Storm" który swoją swiatową premierę miał w 2000 roku. Kolejny album "Next To You" muzyk promował w USA oraz wschodniej Europie, a jego premiera odbyła się w 2003 roku. Kolejne albumy "Label This" z 2007 roku, oraz "Moments" z 2013 roku, doczekały się umiarkowanego sukcesu na rynku fińskim. Ostatni jego tour po Ameryce Północnej odbył się w 2015 roku. W tym roku będzie mógł przypomnieć o sobie w Tel-Avivie, gdzie zaprezentuje się z utworem "Look Away". Piosenka, głosami widzów oraz jury, pewnie zwyciężyła fińskie preselekcje.

:finland: (AUDIO) :finland:
:finland: (LIVE) :finland:

TEKST:

There is something you should know
I can't sing a love song anymore
There's something going on
And I can't turn my back on it anymore

How can we go to sleep at night
And lay there in our beds?
When we know what's going on
With the world today

(Refren)
Is it in my head?
Am I the only one?
Is it in my head?
When the war has just began

We look away, look away, look away, look away
Look away, look away, look away, look away
Is it in my head?
Is it in my head?
Look away, look away, no

There's something in the air at night
That feels so different
And I don't understand
I didn't see this [wind?] coming

How can we go to sleep at night
And lay there in our beds?
When we know what's going on
With the world today

Is it in my head?
Am I the only one?
Is it in my head?
When the war has just began

We look away, look away, look away, look away
Look away, look away, look away, look away
Is it in my head?
Am I the only the one?
Is it in my head?
When the war has just began
We look away, look away, look away, look away
Look away, look away, look away, look away, no


:finland: :finland: :finland: :finland: :finland:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 3 Mar - 1:21, w całości zmieniany 4 razy
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Wto 29 Sty - 13:08
Wchodząc tutaj bezpośrednio ze strony głównej byłem pewny, że ktoś wpisał Darude - Sandstorm dla jaj xD Mem wiecznie żywy...

Warto jeszcze dodać, że wokalistą w utworach Darude będzie 41-letni Sebastian Rejman z zespołu The Giant Leap.

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) 1408606060_original_sebastian_rejman_kj
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Pon 11 Lut - 13:22
Jak kończą "wielkie gwiazdy"  po latach na Eurowizji, to chyba wszyscy wiemy  Lol

Co nie zmienia faktu, że moment zobaczenia Darude na Eurowizji dał mi ładną dawkę endorfin, ze Sandstorm mam zdecydowanie dobre wspomnienia. Nawet jak ostatecznie wybrany utwór okaże się kiczem, cieszę się z decyzji o wykonawcy... ale po wydanym 2 lata temu Moments od tego samego duetu i opublikowaniu pierwszej propozycji, która rzekomo najmniej spodobała się twórcom - jestem dobrej myśli 8)
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 11:40
Z wybranych tej nocy piosenek tę mogę uznać, przynajmniej w tej chwili, za najsłabszą. Tragedii nie ma, ale utwór nie wzbudza u mnie jakichś większych odczuć, a to nie świadczy o nim najlepiej. Jest niespecjalnie ciekawy. Nie skreślam jednak Finlandii w walce, odbiorcy takiego stylu muzycznego są i może ten utwór im przypaść do gustu, sam Darude jest też dość popularny, choć popularniejszym wykonawcom zdarzyły się na Eurowizji ostre flopy. Dużo będzie z pewnością zależeć od występu. Jak zrobi on wrażenie, może przyjść dobry wynik, ale na ten moment nie wygląda to optymistycznie 4/10
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 911
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 11:52
UMK obejrzałem, ale bez większych emocji, bo żadna z trzech propozycji Darude i Sebastiana nie przypadła mi specjalnie do gustu.
Wybrany przez Finów utwór (tak jak pozostałe 2) jest dla mnie spóźniony, brzmi jak z lat 00. Nawet Sandstorm jest dla mnie bardziej nowoczesne, choć swoje lata już ma.
Wracając do Look Away - nie jest to męczące w odsłuchu, raz kiedyś można tego przesłuchać, ale na pewno nie zagości na mojej playliście na dłużej. Wokalnie też średnio bym rzekł.
Nasze zeszłoroczne Light Me Up było dużo lepsze, ale nie mam żadnych wątpliwości, że Finlandia będzie potrafiła przedstawić na scenie tego typu utwór sporo lepiej niż my, co już zresztą było widać w UMK.

5/12
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 12:20
Spóźnione o kilka lat - dokładnie. Tak samo pomyślałem kiedy to przesłuchałem. Brzmi jakby wyjęte z lat, kiedy rządziły białe kozaczki, każda kobieta chodziła na solarium, a w radiach leciało "Ev'ry Night" Mandaryny. Nie potrafię tego nawet wysłuchać do końca, dawno nie słuchałem czegoś tak strasznego. W pełni zasłużone ostatnie miejsce w moim rankingu.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 665
Płeć : Male
Wiek : 20

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 12:48
Cóż... po pierwszym przesłuchaniu utworów z fińskich selekcji, żaden nie został mi w pamięci a to już chyba coś znaczy. Look Away nie wzbudza u mnie właściwie żadnych emocji. Propozycja dobra, ale tylko na jedno wysłuchanie, bo każde kolejne to wieje nudą max. Zgadzam się z tym, że ta propozycja brzmi jak spóźniona o kilka(naście) lat.
4/12
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 12:53
A mi się podoba występ jako całość.
Fajnie się Darude kręci w klatce, nie jest nachalny, tancerka nie przeszkadza. Ta klatka jako visiual dobrze się prezentuje.
Wizualnie przyjemnie się to ogląda. Tak gdzieś sobie wyobrażam DJ występ na ESC (hmm, ekhmm Gromee). Jest to dla mnie spójne i z (prostym, bądź co bądź) pomysłem w przeciwieństwie do naszego zeszłorocznego występu.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 12:57
Darude to "miszcz" jak sprzedać byle jaki, edm'owy kawałek w atrakcyjny sposób, tak że nawet mi się to podoba! Look Away w studyjnej wersji totalnie mi nie podchodził, a po występie wow to jest naprawdę dobre, wycisnęli wszystko co się dało z tego kawałka - naprawdę szacunek! Jedyne co zawodzi to głos Sebastiana, tak jak w przypadku naszego Lukasa jest marny, ale liczę na porządne chórki w Tel Avivie. Co do występu jeszcze raz - super! moment gdy dziewczyna "wynurza" się ze screenu.. epic.

moje 8/12 zostawiam.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 14:42
Wszystkie trzy piosenki Darude wypadły na żywo podobnie słabo i nie wywarły na mnie żadnego wrażenia, ale "Release Me" i "Superman" wciąż potrafię mniej więcej zanucić, a "Look Away" wylatuje mi z głowy niemal natychmiastowo i przez to uważam to za najsłabszy możliwy wybór. W prezentacji scenicznej też nie widzę żadnego potencjału. Nie lubię tegorocznej Finlandii, oby została w półfinale.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 15:17
Najsłabsza piosenka wygrała. Szczerze to nie wróżę sukcesu. Zobaczymy jak jury potraktuje Finlandię. Jeśli dadzą im sporo punktów na które de facto nie zasługują to znaczy że mamy podwójne standardy. Ponadto Sebastian na żywo śpiewa jak Lucas czyli słabo...
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Nie 3 Mar - 16:04
Preselekcje z Finlandii były w tym roku jednym ze słabszych niestety. Udało się wygrać najlepszemu z 3 utworów, ale mimo to nie jestem zadowolony. Na żywo utwór się jakoś broni i to jedyna szansa Finów aby wejść do finału.  Dla mnie marne 3/12 jeśli Sara rok temu ledwo weszła do finału to to zdecydowanie powinno w nim pozostać.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Pon 4 Mar - 18:19
Widzę sporo głosów, że wybrano najlepszy z 3 kawałków - dla mnie wszystkie brzmiały tak samo Uśmiech To niestety jest najlepszym komentarzem do całego tegorocznego UMK, w ostatnich latach normalnych selekcji potrafili znaleźć nawet kilka perełek, po przejściu na nowe zasady co prawda awansowali do finału, ale brak fińskich preselekcji niestety odbija się w jakimś tam procencie na całym sezonie.
Jak na złość Finlandia jest w tym bardziej "skocznym" na chwilę obecną półfinale, może się nie przebić przez ścianę Victorów Kronów i Riplejów.

6/12
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Pon 4 Mar - 21:52
Takiego utworu właśnie spodziewałem się po Darude. Widać że Fin swoje najlepsze lata ma już za sobą i występem na ESC chce o sobie przypomnieć. Ciekawy jestem czy uda mu się awansować do finału...
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Pon 4 Mar - 22:48
Wygrał jedyny utwór który mi się nie spodobał!! Masakra. Może się przekonam do tego utworu. Wokal Sebastiana niestety kiepski. Jednak Finlandia na pewno będzie miała mocny występ i to na pewno im pomoże. Zobaczymy jak to będzie ale pewniakiem do finału to Finlandia na pewno nie jest. 2/12 niestety
Sponsored content

FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away) Empty Re: FINLANDIA: Darude feat. Sebastian Rejman (Look Away)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach