Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji włoskiej?

3 - 30%
0 - 0%
3 - 30%
2 - 20%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 10%
1 - 10%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 10
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 4 Gru - 22:17
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
:sitaly: Czy poczujemy Brividi w Turynie? Jeśli nie na własnej skórze to na pewno usłyszymy na eurowizyjnej scenie. Po 5 nocach prestiżowego konkursu Festival della Canzone Italiana di Sanremo 2022 wyłonieni zostali zwycięzcy Mahmood & Blanco w utworze Brividi, jako reprezentanci gospodarzy konkursu Eurowizji, a zarazem członkowie wielkiej piątki obaj artyści wystąpią podczas finału Eurowizji 2022 w podalpejskim Turynie 14 maja.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi AVvXsEhYn--o1PqvJynoUri-gT57qBTEOa1kg84sdvEt0iLfiy6fO5f1XhOEiLu-CGK7yGZ9EIVdbOAVP5T6ZNyGS07m0hn940TYtgI2HJZxp72Pd9bukrmZHfssP89QLHD-sgtYtrWPwDWxaSGSfvF4RFAut0AGgDldxY1xq9jpj-z_SAPYtP0i7OfEgjHS2g=s16000

MAHMOOD (Alessandro Mahmoud) urodził się w Mediolanie, dorastał na przedmieściach Gratosoglio. Jego matka pochodzi z Sardynii, a ojciec – z Egiptu. Pomimo pochodzenia ojca nie mówi po arabsku, posługuje się za to płynnie językiem sardyńskim. Deklaruje się jako stuprocentowy Włoch. Od wczesnych lat dzieciństwa uczył się śpiewać. 21 września 2018 nakładem Island Records oraz Universal Music Italia wydał debiutancki solowy minialbum pt. Gioventù bruciata, na którym umieścił pięć utworów. 30 listopada przedstawił pierwszą reedycję płyty, poszerzoną o tytułowy utwór Gioventù bruciata. 6 lutego 2019 wydał drugie wznowienie epki, wzbogacone o utwór Soldi, z którym brał udział w 69. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Wygrywając w sekcji młodych artystów, zagwarantował sobie udział w głównym konkursie festiwalu. Zajął w nim pierwsze miejsce, dzięki czemu otrzymał możliwość reprezentowania Włoch w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel-Awiwie, gdzie uplasował się na drugim miejscu. Po sukcesie na Eurowizji wydał sześć kolejnych singlów, które podbiły włoskie listy przebojów: Barrio (2019), Rapide, Moonlight Popolare, Dorado (2020), Inuyasha, Zero (2021).

BLANCO (Riccardo Fabbriconi) urodził się w Calvagese della Riviera, małej gminie w prowincji Brescia, 10 lutego 2003 r. Jego ojciec pochodzi z Rzymu, matka z Lombardii. Większość dzieciństwa spędził między rodzinnym miastem Brescia a Desenzano del Garda, gdzie uczęszczał do szkoły. 9 czerwca 2020 r. wydał swoją pierwszą EPkę Quarantine Paranoid w serwisie SoundCloud. Po podpisaniu kontraktu z wytwónią Universal zadebiutował albumem studyjnym Blu Celeste 10 września 2021 r.. Album okazał się sukcesem i wylądował na pierwszym miejscu listy albumów FIMI (włoska federacja przemysłu muzycznego). Blu celeste pokrył się 3x platyną. Jego najbardziej udana do tej pory piosenka Mi fai impazzire ze znanym włsokim raperem Sferą Ebbasta, przez osiem tygodni był na szczycie włoskiej listy singli i uzyskał we Włoszech sześciokrotną platynę.

:italy: MAHMOOD & BLANCO - BRIVIDI :italy:

(występ z preselekcji)



(oficialny videoclip)



MAHMOOD & BLANCO - BRIVIDI:
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Esc_italy


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 21 Kwi - 20:20, w całości zmieniany 6 razy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 4 Gru - 23:03
"E buonasera signore e signori
Fuori gli attori..."

Włoski nadawca publiczny telewizja RAI ogłosiła, że po raz kolejny owiany dobrą sławą konkurs włoskiej piosenki w Sanremo pozostanie sceną na której wybrany zostanie także reprezentant Włoch w konkursie Eurowizji.  Zwycięzca konkursu będzie miał prawo pierwszeństwa by przyjąć propozycję reprezentowania kraju na Eurowizji w Turynie, w innym przypadku telewizja RAI zaproponuje ofertę innemu artyście ze ścisłej czołówki festiwalu.

Sanremo 2022

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Sanremo-2022-logo-ufficiale-facebook

Miejsce:
Teatro Ariston / Sanremo / Liguria / Włochy

Daty:
NOC 1 - 1 Luty 2022
NOC 2 - 2 Luty 2022
NOC 3 - 3 Luty 2022
NOC 4 - 4 Luty 2022
NOC 5 - 5 Luty 2022

Liczba uczestników:
Sekcja "Wielkich artystów" z których wybrany zostanie eurowizyjny reprezentant będzie liczyła 24 uczestników
W konkursie "wschodzących artystów" udział weźmie 12 uczestników.


Prowadzący:
Wszystkie festiwalowe noce poprowadzi znany nam Amadeus, który pełnić będzie także rolę dyrektora artystycznego festiwalu. Współprowadzący będzie zmieniał się każdej festiwalowej nocy, wiadomo że jeden koncert poprowadzi Fiorello, który był stałym prowadzącym w poprzednich latach.

Głosowanie:
Głosowanie odbędzie się za pomocą kombinacji trzech metod:

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355 Teległosowanie publiczne, prowadzone za pośrednictwem telefonu stacjonarnego, telefonu komórkowego, oficjalnej aplikacji mobilnej konkursu oraz głosowania online.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355 Jury Press Roomu, Telewizji, Radia i Internetu.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355  Demoskopowe jury, składające się z 1000 fanów muzyki, którzy będą głosować ze swoich domów za pośrednictwem elektronicznego systemu głosowania zarządzanego przez Ipsos.

Ich głosowanie zostanie przekazane w następujący sposób:

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355  Pierwsze dwie noce: 12 uczestników z każdej nocy będzie ocenianych przez trzy oddzielne panele jury złożone z dziennikarzy.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355  Trzecia noc: wszyscy uczestnicy będą oceniani w systemie dzielonym 50/50 za pomocą teległosowania i jury demoskopowego. Wyniki zostaną połączone z wynikami z poprzednich nocy.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355  Czwarta noc: głolsowanie w tym samym systemie co przez trzy pierwsze noce.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 1f355  Piąta noc: kandydaci będą oceniani tylko przez teległosowanie, które zostanie dodane do wyników uzyskanych do tej pory; ostatecznie w pierwszej trójce odbędzie się ostateczna tura głosowania (ponownie suma teległosów i dwóch jury), która wyłoni zwycięzcę.


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sro 2 Lut - 21:04, w całości zmieniany 1 raz

Wilk lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 4 Gru - 23:06
:italy: Ogólnie wyciekła lista uczestników Sanremo 2022, szykuje się wielki powrót Mahmooda.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi FFystFvWYAMPPP6?format=jpg&name=large

Dawid lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1244
Wiek : 23

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 11 Gru - 22:40
Yngwie napisał::italy: Ogólnie wyciekła lista uczestników Sanremo 2022, szykuje się wielki powrót Mahmooda.

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi FFystFvWYAMPPP6?format=jpg&name=large

Przepraszam bardzo, gdzie jest Annalisa???

Dawid, Skrzeczek and Łosoś lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Czw 16 Gru - 14:06
Tytuły piosenek:

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi FGr5mF-XwAYbRea?format=png&name=small

.....................................


WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Laura-poldvere-laura

Dawid lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sro 2 Lut - 21:19
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Sanremo-2022-logo-ufficiale-facebook

:sitaly: NOC 1 - WYNIKI głosowania dziennikarzy :sitaly:
(1 luty 2022)  
Pierwsza 12-nastka artystów


WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3 Mahmood & Blanco ~ Brividi
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 32-20e3 La Rappresentante di Lista ~ Ciao ciao
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 33-20e3 Dargen D'Amico ~ Dove si balla

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 34-20e3 Gianni Morandi ~ Apri tutte le porte
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 35-20e3 Massimo Ranieri ~ Lettera al di là dal mare
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 36-20e3 Noemi ~ Ti amo non lo so dire
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 37-20e3 Michele Bravi ~ Inverno dei fiori
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 38-20e3 Rkomi ~ Insuperabile
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 39-20e3 Achille Lauro feat. Harlem Gospel Choir ~ Domenica
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3 Giusy Ferreri ~ Miele
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3 Yuman ~ Ora e qui
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 32-20e3 Ana Mena ~ Duecentomila ore

:sitaly: NOC 2 - WYNIKI głosowania dziennikarzy :sitaly:
(2 luty 2022)  
Ostatnia 13-stka artystów


WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3 Elisa ~ O forse sei tu
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 32-20e3 Emma ~ Ogni volta è così
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 33-20e3 Ditonellapiaga i Rettore ~ Chimica

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 34-20e3 Irama ~ Ovunque sarai
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 35-20e3 Fabrizio Moro ~ Sei tu
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 36-20e3 Giovanni Truppi ~ Tuo padre, mia madre, Lucia
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 37-20e3 Sangiovanni ~ Farfalle
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 38-20e3 Matteo Romano ~ Virale
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 39-20e3 Highsnob i Hu ~ Abbi cura di te
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 30-20e3 Iva Zanicchi ~ Voglio amarti
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3 Aka 7even ~ Perfetta così
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 32-20e3 Le Vibrazioni ~ Tantissimo
WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 31-20e3  WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi 33-20e3 Tananai ~ Sesso occasionale

_________________________

:sitaly: Ogólnie nie chcę robić przykrości @Liver ale może to jakieś pocovidowe powikłania, ale w tym roku nie mogę obejrzeć dłużej SanRemo niż 15 minut, ten włoski humor do mnie nie trafia, a cały konkurs jest taki rozciągnięty w czasie i przegadany, że coś mnie trafia. Na dodatek faworyt press roomu po pierwszej nocy Mahmood & Blanco zaprezentowali dość nijaki utwór, nie rozumiem zachwytów fanek.


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sob 5 Lut - 10:33, w całości zmieniany 2 razy

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Skrzeczek, marjuz, Liver and Wilk lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1244
Wiek : 23

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Pią 4 Lut - 3:15
Sytuacja po 3 dniu:

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Obraz_47

Obecna klasyfikacja to suma wyników jury z poprzednich dwóch dni i głosowania w 3 dniu - 50% na 50% głosowanie demoskopijne i televoting. Warto więc zwrócić uwagę na awanse - mogą ona zwiastować jeszcze lepsze wyniki w televotingu niż wynika to z klasyfikacji. Nie wiemy więc jak ułożyło się dokładnie głosowanie tele/demo, choć można się domyślać Wink.

UWAGA - jutrzejszy, 4 dzień też będzie miał wpływ na wyniki finału. Artyści będą sobie klasycznie coverować z zaproszonym gościem i wpływ na wynik 4 dnia będą mieli: 33% dziennikarze, 33% głosowanie demoskopijne, 34 televoting. Te głosy będą dodane do głosów obecnych (z tego co zrozumiałem, sam 4 dzień rywalizacji będzie miał 1/3 wpływu na klasyfikację, bo dodaje się głosy z 1/2 dnia, 3 dnia i 4 dnia)

W finale głosuje tylko televoting i jego wpływ na wynik... to 1/4 bo znów dodaje się głosy. Top 3 klasyfikacji leci do finala i tam od nowa jak zawsze.

Wnioski: jutrzejszy randomowy dzień może być kluczowy w kwestii awansu lub nie do finału. Spory awans Iramy i Sangiovanniego mogą zwiastować dobre wyniki w tele w finale - ale jutro zobaczymy czy może Gianni Morandi nie odskoczy.
Na oko Mahmood & Blanco oraz Elisa powinni być spokojni o miejsce w TOP 3. Trzecie miejsce jest niewiadomą. Istotna wiadomość - dziennikarze jeszcze nie głosowali, zagłosują na covery w 4 dniu, ale to nie jest wiarygodna sprawa. Natomiast w top 3 podział będzie następujący: dziennikarze 33%, jury 33%, televoting 34%. Diodato wygrał San Remo w zasadzie tylko dzięki press jury, więc wszystko jest w grze.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Liver, Fenistil and Wilk lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Pią 4 Lut - 15:19
Trochę wstyd się przyznać ale po raz pierwszy w życiu włączyłem Sanremo i nie ogarniam do końca tego dziwnego, dłużącego się formatu więc post powyżej ^^ dużo mi rozjaśnia sprawę. Wczoraj nie byłem w stanie wytrzymać do końca i poszedłem sobie lulu Śpiący Nie wiem dlaczego oni aż do piątej nocy festiwalu nie eliminują przynajmniej połowy stawki i nawet podczas finału dalej w grze jest 25 piosenek, przez to oglądanie tego jest mega nużące. Następnym razem obejrzę sobie sam finał.

Jeśli Mahmood i Elisa rzeczywiście wejdą do top3 finału jako faworyci to z tej czołówki która jest teraz chciałbym widzieć w top3 Iramę "Ovunque sarai" i aby tam finalnie skopał im dupska, piękną ma balladę i boski vocal, jestem pod wrażeniem aleee również mi się bardzo podoba ballada Elisy, takie to bardzo festiwalowe. Zgadzam się z Yngwie co do Mahmooda, przereklamowany, mam nadzieje że nie wygra.

Michele Bravi ze swoją specyficzną barwą głosu zasługuje na Eurowizje ale ten utwór mimo że u mnie na podium to chyba zbyt spokojny aby cokolwiek tu ugrać :( jednak trzymam kciuki aby przynajmniej skończył w top10, tak samo zresztą jak Aka 7even Serce 4

marjuz lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Pią 4 Lut - 18:35
@Wilk w drugim poście wyjaśniłem ogólne zasady SanRemo (chyba, że coś zmienili, ale co roku tak to wygląda). Ja osobiście chcę wygranej Iramy, bardzo porządna, włoska ballada. Jeśli chodzi o głosowanie to nie przywiązywałbym zbytniej uwagi do niego, rok temu Maneskin byli po kilku nocach na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej, a o zwycięstwie Diodato w 2020 roku zdecydował głównie press room - tak więc wszystko się może jeszcze zdarzyć  Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Wilk lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 5 Lut - 11:06


Po czwartej nocy Elisa spadek na 3 miejsce a dziadzia Gianni zwycięstwo w coverach oraz awans w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Ogólnie niewielkie rotacje w top10.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 5 Lut - 18:01
W końcu ten pierwszy raz zdołałem zapoznać się z całą stawką tego kultowego festiwalu. Choć nie ma tutaj utworów, które mógłbym ocenić 10/10, piosenek idealnych, znalazło się grono utworów, które bardzo dobrze odbieram. Najlepsze pierwsze wrażenie zrobił na mnie Gianni Morandi Szeroki uśmiech. Jego utwór jest bardzo pozytywny, acz nie głupi. Jedynie uwagę miałbym do refrenu, są momenty, gdy utwór ciekawie się buduje, a potem pojawia się refren brzmiący całkiem w porządku, ale słabiej od innych części piosenki. O Forse Sei Tu dobrze odebrałem już od pierwszego odsłuchu, ale przekonała mnie tak bardziej dopiero w późniejszym odsłuchaniu. Nie wydaje się być jakimś rewolucyjnym i super odkrywczym utworem, ale bardzo przyjemnie słucha się jej. Lubię sposób w jaki wypowiada słowo "sempre". Czuję z tego pewne emocje. Nie mogę nie wspomnieć o Ciao Ciao, którą określiłbym jako najbardziej chwytliwą piosenkę w stawce. Relaksująca Demonica, fajny pop rock od Le Vibrazioni, czy też przyjemny tanenczy Dove si balla to przykłady innych dobrych wg. mnie propozycji. Coraz bardziej zaczynam też przekonywać się do Inverno dei fiori, który wydawał się być mi mało ciekawym w brzmieniu utworem, ale polubiłem jego tekst, jakoś bardziej czuję ten utwór dzięki niemu. Pozostałe propozycje są w większości w porządku, choć tak dużego wrażenia na mnie nie robią, a część wykonawców, po których mógłbym spodziewać się utworów, które mnie przekonają, raczej zawiodła. Przede wszystkim Emma - lubię jej utwór z Eurowizji 2014, a także kilka innych utworów spoza Eurowizji. Ogni Volta È Così nie jest złe, ale jakoś średnio mi leży, a Fabrizio Moro ma jedną z najmniej ciekawych ballad w stawce. Mahmood też mnie dosyć zawiódł. Zupełnie nie leży mi jego utwór (nagrany wspólnie z Blanco). Nie zdołał mnie poruszyć, a ich wokale tutaj jakoś mnie irytują, ale jak inni ten utwór tak bardzo lubią, to lepiej dla nich. Zdaje się być w tym momencie zdecydowanym faworytem do wygrania San Remo, ale może jednak jakaś miła niespodzianka mnie spotka. Elisa i Gianni są obecnie także na poidum Uśmiech.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2110
Wiek : 24

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Sob 5 Lut - 18:26
Wygra Mahmood + BLANCO. Miłego Show.

Aleks lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Nie 6 Lut - 3:16

.....................................


WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Laura-poldvere-laura
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Nie 6 Lut - 18:36
Tegoroczne Sanremo absolutnie mnie nie zawiodło, myślę, że około 10 utworów trafi na moją playlistę. Tym bardziej mnie cieszy, że ostatecznie zwyciężył ten, który był moim numerem 1. Co tu dużo mówić, Brividi chwyciło mnie już przy pierwszym odsłuchu. Utwór niesie ze sobą ogrom emocji, które udało mi się odczuć nawet bez znajomości tekstu po angielsku. Do tego piosenka po prostu przepięknie płynie, wszystko jest na swoim miejscu, ma to dla mnie jakąś magię. Serce Głosy Mahmooda i Blanco fajnie ze sobą kontrastują, ale i dobrze się łączą. Jeśli już do czegoś mam się przyczepić to w wersji na żywo Mahmood trochę nie wyciąga gór, ale nie burzy to w żadnej sposób mojego uwielbienia dla całości.
Mahmood wraca na ESC po 3 latach z czymś w zupełnie innym klimacie, ale moim zdaniem tak samo dobrym. Wolę minimalnie Soldi na ten moment, ale nie jest to znaczna różnica.
Klątwa gospodarza z pewnością zostanie w tym roku przełamana. Liczę na TOP10, na więcej nie, bo byłoby w tej chwili wróżenie z fusów.

10/12, na wystawienie tej najwyższej noty jeszcze poczekam. Zobaczę jak będę odbierać Brividi za kilka tygodni, ale na ten moment propozycja gospodarzy jest dużo lepsza od innych wybranymi dotąd piosenek na ESC w Turynie. W końcu jakiś ART w stawce.

Edit: Dobra, od tygodnia słucham Brividi codziennie i chyba z każdym odsłuchem lubię tę piosenkę coraz bardziej. Nie ma na co czekać, 12/12.


Ostatnio zmieniony przez iguś dnia Nie 13 Lut - 19:02, w całości zmieniany 1 raz

Aleks and Luna lubią ten post

Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Nie 6 Lut - 23:43
*Gordon Ramsey voice*: Delicious, finally some good fucking music

No bo serio, myślałam, że już się nie doczekam w tym roku czegoś, co chcę sobie włączyć sama z siebie i słuchać. Brividi to pierwsza dobra piosenka w tegorocznej stawce, choć nie przekonała mnie od razu. Oglądałam pierwszą seratę i zupełnie nie zarejestrowałam tego występu. Musiałam dopiero zacząć przesłuchiwać playlistę ze stawki San Remo by uświadomić sobie, że mam do czynienia z artem. Sama struktura piosenki schodzi tu na drugi plan, piosenka sobie leniwie płynie nie wiadomo dokąd, ale to nieważne, bo można po drodze się pozachwycać w różnych momentach, a potem włączyć jeszcze raz, by zobaczyć, czy chowa w sobie coś jeszcze. I jeszcze ten tekst, a zwłaszcza zwrotka Blanco, z powtarzanym "tu" Serce Ale żeby nie było tak słodko, to drażni mnie trochę wokal Mahmooda, zwłaszcza w wyższych partiach i zwłaszcza na żywo, gdzie Biały go zjada głosem i charyzmą. No i nie rusza mnie ten utwór na żywo, a takie utwory powinny chwytać bardziej na żywo. Tak czy inaczej, 12/12

I jeszcze chciałam zostawić honorable mentions dla Farfalle i Inverno dei fiori, które katowałam przez ostatnie dni na zmianę z Brividi i River. Ogólnie to ogromne propsy dla Brawego Michała, który kupił mnie już od pierwszego występu (w sumie to on miał to coś, czego nie mieli Mamut z Białym), mam nadzieję, że kiedyś wygra San Remo i pojedzie na eurowizję, bo go na niej potrzeba.

iguś lubi ten post

Sponsored content

WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi Empty Re: WŁOCHY: Mahmood & Blanco - Brividi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach