Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś macedońskiej propozycji?

0 - 0%
0 - 0%
1 - 14%
1 - 14%
2 - 29%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 14%
2 - 29%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 7
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 10 Gru - 17:38
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:macedonia: Macedonia Północna wybrała! Pierwszą zwyciężczynią zorganizowanych po 7 latach preselekcji została Andrea, która będzie reprezentować swój kraj z utworem "Circles".

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) AVvXsEh4YFU3uVMcQK9rxWyBmyBCBntPrMuT-UtU21EDO69t7bijTiNeypJ1qfasqnODApDPxXFphE_OpJpQIf-TvykS7ft8X0-LdOndmXHUn7SEr0hidTv9I-oJhoFiefHhGqvuWXIMcUJYHndzDKLdCo_tswAzEAH5dn8ZmuVDRBnrAL12SWshi6H64TKqKw=s16000

Andrea Koevska ma 21 lat. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się już w dzieciństwie, kiedy wraz z rodzicami przeprowadzili się na rok do Harlem, w stanie Nowy Jork, gdzie zakochała się w dźwiękach muzyki gospel, soul oraz jazz. Kariera Andrei rozpoczęła się dosyć przypadkowo - kiedy wokalistka dla zabawy wstawiała filmiki śpiewając na Instagrama, zauważył ją znany producent Aleksandar Masevski, który zaprosił ją do studia oraz skłonił ją do rozpoczęcia kariery muzycznej. Wraz z nim wydała swój najbardziej znany dotąd utwór "I Know" który dotarł do słuchaczy w wielu krajach na świecie, oraz osiągnął 4 mln. wyświetleń w serwisie TikTok. Kolejnym krokiem dla jej kariery będzie udział na Eurowizji w Turynie, gdzie zaprezentuje się w drugim półfinale.


:macedonia: ANDREA - CIRCLES :macedonia:



:macedonia: :macedonia: :macedonia: :macedonia: :macedonia:

ANDREA - CIRCLES:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Czw 10 Mar - 15:09, w całości zmieniany 11 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 10 Gru - 17:44
Telewizja macedońska dzisiaj poinformowała, że po 7 latach powraca do wyboru reprezentanta poprzez preselekcje. W konkursie wystąpi 6 artystów. Zgłoszenia potrwają do 16 stycznia.

https://eurovoix.com/2021/12/10/north-macedonia-national-final-eurovision-2022-entry/

.....................................


MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Laura-poldvere-laura
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 21 Sty - 20:26
MRT, macedoński nadawca publiczny, ujawnił sześciu uczestników Eurosong 2022.
Do MRT wpłynęło łącznie 47 zgłoszeń, z których sześć zostało wybranych:

:macedonia: Kalina Velkovska (Kaly) – Love and Light
:macedonia: Yon Idy – Dreams
:macedonia: Lara Ivanova – Flower of Sorrow
:macedonia: Viktor Apostolovski – Superman
:macedonia: Andrea Koevska – Circles
:macedonia: Boris Cvetanovski – Flying to Berlin

Wszystkie utwory zostaną upublicznione 28 stycznia 2022 roku podczas Stisni Play na MRT 1 o 22:00 CET. Po zakończeniu programu głosowanie publiczne potrwa do 4 marca. O wyniku finału krajowego zadecyduje głosowanie jury (50%) i głosowanie widzów (50%). Zwycięzca będzie reprezentował Macedonię Północną w Turynie.

Format macedońskich preselekcji zakłada nagranie filmików z konkurującymi piosenkami, w których artyści prawdopodobnie wykonają swoje utwory na żywo, na podobnym tle - jest to ten sam format używany przez czeskie preselekcje ESCZ w tym roku.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 28 Sty - 22:32
Piosenki są już dostępne - (LINK)



Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Wto 1 Lut - 16:10, w całości zmieniany 2 razy

.....................................


MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Laura-poldvere-laura

Yngwie / admin lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 28 Sty - 22:42
Macedońska strona eurowizyjna padła pod naporem 30 eurofanów...

podsumowanie macedońskich pre:

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) FKOJjtTUUAAQT2v?format=jpg&name=small

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Łosoś and Sebek lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pon 31 Sty - 18:55
To są nieironicznie jedne z lepszych selekcji w tym roku. Powinniśmy dostać raczej "normalną" piosenkę, a w tym roku pewnie nie będzie to częste (no chyba że jury nie uwali "Superman"). "Circles" i "Dream" spokojnie z potencjałem na awans i troszkę wyłamujące się ze schematu. Nie jestem natomiast fanem "Flower of Sorrow", bardzo wtórna ballada która niezbyt mnie rusza, taki typ piosenki Aminaty gdzie każde słowo jest do bólu nudne i nic nie zaskakuje po przesłuchaniu 15 sekund, poza tym brzmi jak stworzone z 10 lat temu. Ta 17 latka wygląda też na kompletnie niecharyzmatyczną. Co innego Andrea, której utwór też jest "o czymś". Życzę Macedonii dobrego doboru jurorów do selekcji Wink

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Wto 1 Lut - 15:48
"Dreams" i "Circles" poruszają bardzo podobne tematy, ale pan z gitarą zrobił to mniej szablonowo. Muzycznie też mniej "teen drama", dojrzalej, i like it. Przy pierwszym wysłuchaniu stawki moim top 1 było "Flower of Sorrow". Rzeczywiście jest baaardzo standardowa bondowa ballada, ale przez to wydawała się najbardziej dopracowana. Od razu można sobie wyobrazić jak to wyglądałoby na scenie eurowizyjnej. Dam chyba jednak swój kredyt zaufania do Yona Idy.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pią 4 Lut - 22:20
Preselekcje zwycięża Andrea z utworem "Circles".

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) 273021401_266796348897644_5553047989180885138_n-1024x576

.....................................


MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Laura-poldvere-laura
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Sob 5 Lut - 14:42
Preselekcje macedońskie raczej będą należeć do tych, o których dość szybko zapomnę. Tyle dobrego, że nie wygrał Superman.

Circles jest dość niezłą balladą. W początkowych fragmentach utworu ładnie się on buduje, refren jest przyjemny do ucha. Czuć tutaj jakieś emocje. Niestety mam wrażenie, że od około 2 refrenu dzieje się to samo, a pod koniec piosenki czuję się już lekko znudzony całością. Liczę, że wersja na żywo oprawiona klimatycznym występem i dobrym wokalem uwydatni więcej emocji, co sprawi, że propozycja będzie bardziej do zapamiętania.
Nie skreślam z walki o finał, bo czuć tu jakiś potencjał. Myślę też, że Circles to ten typ utworu, który zyskuje z czasem. Podsumowując: jest dużo lepiej niż rok temu, ale jednak to nie poziom Todevskiej z 2019.

6/12
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Pon 7 Lut - 20:15
Pomysł na piosenkę, wokal i cała otoczka wokół bardzo mi odpowiadają, choć z pewnością brzmi to na dość niedorobione - tak jakby trochę czasu brakowało i trzeba było na szybko pewne rzeczy dopychać kolanem. Taki urok zaściankowych selekcji, gdzie wszystko trzeba robić na własną rękę. I tak utwór z ręki kompletnego randoma + samej wokalistki dość przypadkowo dostaje szansę zaprezentowania przed 180 milionami widzów. Mój nos wyczuwa niemniej, że Andrea włoży w projekt dużo pracy - spodziewam się niezłego revampu, dobrego zaprezentowania na scenie i nieźle przepracownego sezonu eurowizyjnych pre-party.

Czego brakuje:
a) Nieco lepszego audio. We zwrotkach pojawiają się jakieś instrumenty, ale w refrenach w zasadzie mamy tylko coś co wygląda jak przerysowany i elektrycznie brzmiący dźwięk fałszowania na skrzypcach. W drugim refrenie czuć, że jest to troszkę mocniej od pierwszego, ale mało wyraźnie. Twórcy mam wrażenie widzą, że to trzeba wzmocnić na końcu.
b) Zmiany tekstu. Zwrotka nr 1 i zworka nr 2 są IDENTYCZNE, stąd poczucie że z biegiem piosenki słucha się tego samego. Tu nie jestem pewien czy to zostanie zmienione, ale zdecydowanie powinno. Utwór ma tekst mimo wszystko dośc płytki, choć tytułowy motyw bardzo mi się podoba, jest ciekawy i daje możliwości sceniczne. Jest tu potencjał by coś ciekawego zawrzeć np. w zmienionej drugiej zwrotce.

Sama wokalistka jest główną zaletą piosenki, wydaje się mieć dobry wokal i spore pokłady charyzmy. Budzi moją sympatię i daję jej kredyt zaufania. Na razie 6/12, czekam na więcej.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Nie 27 Lut - 2:42
Od ballady oczekuję raczej dużego ładunku emocjonalnego, a słuchając tego nie czuję kompletnie nic. Muzycznie to dla mnie też jest niewypał, zwrotki jak zwrotki, niby przygotowują do czegoś większego, a tu nagle jeb refren, który jest tragiczny. xD Mam wrażenie, że chciano tu połączyć tradycyjną eurowizyjną balladę z nowymi trendami, ale kompletnie się nie udało. Wokal też mi nie pasuje i wzbudza we mnie lekką irytację, dla mnie ona tak bez emocji śpiewa, "na jedno kopyto". Tekst jak tekst, nie jest jakiś żałosny, ale wybitny też nie, taki trochę żaden jak cała piosenka. Podsumowując nic mi się tu nie podoba.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Czw 10 Mar - 15:05

Łosoś lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 198
Płeć : Male
Wiek : 29

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Nie 13 Mar - 20:31
O ile Armenia i Azerbejdżan czegoś spektakularnie nie zepsują to "Circles" rozgości się na 40 miejscu w moim rankingu. To jest tak bardzo irytująco przeciętne, płaskie jak The Ride. Gdzie jest ta Macedonia którą kochałem? Gdzie jest Eye Cue, Jana co tańczy czy sama, albo nawet Kajmakoski przed revampem...

Morison and Luna lubią ten post

Sponsored content

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles) Empty Re: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Andrea (Circles)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach