Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty VII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 11 Sie 2022, 21:15
Dobry Wieczór Drogim Forumowiczom!  Wink

Nadszedł najwyższy czas, aby rozpocząć dyskusję nie tylko nad kolejną, VII serią PdF, ale i całą najbliższą przyszłością konkursu, co jest nierozerwalnie związane z toczącą się równolegle dyskusją o przyszłości forum.

Znajdujemy się teraz w kluczowym momencie - to zdecydowanie ostatni dzwonek, by podjąć działania mające na celu chociażby częściową odbudowę frekwencji uczestników konkursu z jego najlepszych okresów. Powodów, z których znaleźliśmy się w obecnej sytuacji jest z pewnością wiele - poczynając od braku wiary w sam sens istnienia forum w dzisiejszych czasach, bądź też braku chęci do dalszego uczestnictwa w trwającej już sporo lat formule zabawy, kończąc na zakończeniu okresu pandemicznego, który niewątpliwie tchnął nowe życie w konkurs po średnio obiecującej II serii.

Nie ma co ukrywać - konkurs wówczas sam z siebie rozkwitł pod wpływem ówczesnej sytuacji, której rezultatem była większa ilość czasu i przeniesienie dużej części naszego życia do internetu, a teraz sam z siebie gaśnie - z racji chociażby powrotu stanowczej większości z nas do "normalnego życia", w którym niewątpliwie jesteśmy starsi aniżeli młodsi.

To ostatnie dotyczy również nas samych - prowadzących, którym przez ostatnie 2 / 2,5 roku przygody z konkursem niewątpliwie przybyło lat i obowiązków, które mają na głowie, a ubyło zdecydowanie czasu i również pomysłu na to wszystko wokół.

Trudno bowiem mówić o jakiejś świeżości, nowym natchnieniu bądź też spojrzeniu na konkurs, gdy stoi się de facto na jego czele przez niemalże 2 lata.

Dlatego właśnie, aby próba uratowania zarówno konkursu jak i całego forum mogła się urzeczywistnić, konkurs w mojej opinii powinien być kierowany i nadzorowany przez nową, świeżą administrację w postaci szanownego @Dawid - w końcu jeśli nie on tchnie życie w ten konkurs, tak jak niewątpliwie tchnął życie w ostatnią serię dawno minionego już KP, to nie widzę ze swojej strony większych szans na polepszenie tego, co jest obecnie w kontekście frekwencji - może jedynie pozostać tak jak jest, chociaż w związku z czynnikami opisanymi powyżej, również wydaje się być to mało prawdopodobne.

W tym miejscu pragnę podziękować Wam za 2,5 roku mojej przygody z prowadzeniem konkursu, która zakończy się po obecnej serii. Podobnie będzie w przypadku moich drogich kolegów @Liver i @Morison. Panowie, było mi naprawdę bardzo miło współpracować z Wami przez ten kawałek czasu.  Zawstydzony

Tak jak już wspomniałem, nadszedł czas na podmuch świeżości i możliwe, że ostatnią próbę tchnięcia w ten konkurs dawnego życia. Oddając zarządzanie tym konkursem w Twoje ręce @Dawid, wierzę w to i bardzo liczę na to, że Ci się uda - że jeszcze dojdziemy do tej 100. edycji PdF, w której będziemy mogli zrobić prawdziwe fantastyczne bibsko na W2G, jakkolwiek nierealnie by to w tym momencie nie brzmiało.  Zabawny

To właściwie wszystko z mojej strony jak na razie - jeszcze raz bardzo Wam dziękuję zarówno w imieniu swoim własnym, jak i @Liver i @Morison. Od tej pory prowadzić dyskusję w sprawie przyszłości konkursu, jak i osobą decyzyjną we wszystkich kwestiach jego dotyczących będzie @Dawid - życzę powodzenia w tej niełatwej misji i oczywiście deklaruję swoją pomoc, jeśli takowa okazałaby się być kiedykolwiek potrzebna.  Szeroki uśmiech

Pozdrawiam Was bardzo cieplutko - dyskusję czas zacząć!  Hot

Dawid, marjuz, Liver, Fenistil, Morison, Wilk and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 11 Sie 2022, 22:20
Z mojej strony bardzo dziękuję Organizatorkom za poświęcony czas i pracę. Dzia szczególnie dla @Aleks z którym od poprzedniej serii dużo pisałem i był otwarty na moje sugestie. Dużo dram i kłótni się wydarzało na przestrzeni tych lat. Przepraszam za nie, ale wciąż uważam, że pisałem to wszystko w celu podniesienia poziomu organizacyjnego, a na PdF bardzo mi zależało od III serii wzwyż.

Swojej nominacji powiewem świeżości bym nie nazwał. Prowadziłem KP ponad 4 lata temu! Dużo od czego czasu i we mnie i moim życiu zdążyło się zmienić. Co prawda do niedawna jeszcze miałem duże nadzieje, pomysły i wiarę w PdF, ale ostatnia duża drama i ogólnie cała obecna seria bardzo mocno przygasiły ten płomyk zaangażowania. Stali uczestnicy rezygnują, recapów się nie robi, pocztówek już też, zaangażowanie uczestników w ogóle w udział też maleje. Nie ukrywam, że po prostu brakuje mi pomysłu jak Konkurs możnaby w tym kryzysowym momencie jeszcze odbudować. W czasach KP wszedłem w organizację konkursu, który doskonale sobie radził i wystarczyło kontynuować to co jest. Nie wszystkim podobało się moje niezdecydowanie przy upadku ESCForum/KP, więc mam nadzieję że może drugi konkurs przy mnie nie upadnie. Nie chcę znowu brzmieć negatywnie, ale sami widzicie, że jest źle - najgorzej od początku istnienia.

Czy przyjmuję tytuł Organizatora? Nie wiem. Myślę.
Rok temu jeszcze się widziałem w tej roli, ale teraz sytuacja w jakiej znalazł się konkurs jest zupełnie inna - ulepszanie organizacji schodzi na dalszy plan, gdy trzeba w ogóle walczyć, aby ktokolwiek wziął udział i edycja ruszyła. Gdy Aleks zasugerował mi jakiś czas temu to co dziś opublikował - pomyślałem, że może @Fenistil i np. @marjuz mogliby przejąć organizację. Może i z moim zwierzchnictwem, bo jednak lubię mieć wszystko pod kontrolą. Z tą dwójką prowadzone są dyskusje. Organizator to przede wszystkim osoba, której można zaufać i która umie słuchać. marjuz rzucił też pomysłem, abym np. ja był zwierzchnikiem, a same edycje prowadziło większe grono osób. Co sądzicie o takiej opcji?

Strasznie mało konkretnie i tu i w moim expose piszę, więc kończę. Kochani Forumowicze i Uczestnicy PdF - liczy się każdy komentarz przy obecnej sytuacji konkursu. Opiszcie poniżej wszystko co myślicie!

Fenistil, Aleks, Wilk and CB93 lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 11 Sie 2022, 23:54
Przede wszystkim powinniśmy kontynuować PdF za wszelką cenę, bo od zawsze było tak, że konkurs i forum wzajemnie się napędzały. W ostatnim czasie działało to już trochę jednostronnie (konkurs napędzał forum, a w drugą stronę nie bardzo), ale tak czy inaczej plany rewitalizacji forum są ściśle powiązane z funkcjonującym PdF. Ja ze swojej strony na pewno postaram się w jakiś sposób dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Mnie samemu trudno jest wymyślić jakiekolwiek zmiany, których zastosowanie magicznie naprawiłoby sytuację. Potencjał na nowych uczestników jest na razie niski, więc póki co warto się przede wszystkim zastanowić co zadecydowało o odejściu tych, którzy potencjalnie mogliby wrócić. Jeżeli ktoś zrezygnował z udziału lub nie startuje regularnie, to teraz jest najlepszy moment, żeby wyartykułować publicznie lub prywatnie z Dawidem dlaczego tak jest oraz jakie zmiany w konkursie miałyby szanse to zmienić. Każda taka opinia na pewno będzie niezwykle cenna.

Dawid and Wilk lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 12 Sie 2022, 23:35
Fenistil napisał:Jeżeli ktoś zrezygnował z udziału lub nie startuje regularnie, to teraz jest najlepszy moment, żeby wyartykułować publicznie lub prywatnie z Dawidem dlaczego tak jest oraz jakie zmiany w konkursie miałyby szanse to zmienić. Każda taka opinia na pewno będzie niezwykle cenna.

Rozpisałem się adminowi na priv zwracając uwagę na kilka różnych i moim zdaniem ważnych kwestii więc tu tylko powtórzę to że propozycja nowego składu Fenistil, marjuz i Dawid jest bardzo obiecująca i myślę że są to jak najbardziej odpowiednie osoby do przejęcia konkursu. Pozdrawiam Jednorożec

Fenistil and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 15 Sie 2022, 22:30
Obserwujemy cały czas obecną liczbę uczestników, ale celowałbym w standardowy start nowej serii. Widzę coraz większe zaangażowanie u paru osób, a to bardzo dobrze wróży. Zakochany

Sprawa organizatorska wygląda na ten moment następująco:
VII seria PdF - ogólna dyskusja  1f538 Główny Organizator, człowiek od dram, zaklepywania państw, regulaminu itd. - @Dawid
VII seria PdF - ogólna dyskusja  1f538 Organizatorzy edycji, przyjmowanie głosów, pisanie postów, organizowanie wieczorków itd. - @Dawid @Fenistil @marjuz + może jeszcze ktoś by się przydał, znajdą się chętni?
VII seria PdF - ogólna dyskusja  1f538 Twórcy filmów - @Wilk @Dawid + może ktoś jeszcze byłby chętny?
VII seria PdF - ogólna dyskusja  1f538 Pocztówki - @Dawid dopóki @yngve nie da się namówić na powrót na stanowisko
VII seria PdF - ogólna dyskusja  1f538 Statystyki - @Fenistil

Daną edycję prowadziłaby jedna osoba - z zastępstwami ze strony reszty grona organizatorskiego w kryzysowych sytuacjach. Całe grono oczywiście byłoby w stałym kontakcie jako doradztwo. Pewien forumowicz wyraził (niewielkie) zainteresowanie, ale wyłącznie jako opcja awaryjna, więc szukamy jeszcze jednej osoby.

Bardzo zależy mi na przywróceniu filmów, bez nich dość głucho. W przypadku ciągłego braku półfinałów byłyby to tylko skróty piosenek, ale zawsze to podniesienie wagi konkursu. Na pewno chętnie bym korzystał ze skrótów na wieczorkach (choćby leciały w tle). Bardzo mi miło, że Wilk wyraził zainteresowanie ich tworzeniem. Jeśli doszłoby do powrotu półfinałów to wynikowymi filmami zająłbym się pewnie ja. Może też Fenistil jeśli ma doświadczenie z Karaoke???

Start serii pokrywałby się z początkiem października, a koniec w trakcie szczytu sezonu preselekcyjnego. Może jakiś powrót edycji podwójnej jako zwieńczenie, żeby nieco rozciągnąć terminarz w tamtym okresie? Zgadzam się też z ostatnią wiadomością od @Daniell, że tematy edycji powinny być jak najmniej udziwnione. Np. po jednej dodatkowej Normalnej i Ogólnoświatowej.

Parę zmian regulaminowych też pewnie przy okazji by się wprowadziło. Proponuję:
- Ustalenie minimalnej liczby uczestników edycji na 10.
- Uściślenie zasad o piosenkach ludowych, bo zasady które obowiązują nie są spisane.
- Ustalenie zasad zmian składu organizatorskiego, np. zmiana organizatora głównego wymaga publicznej dyskusji i głosowania jeśli chętnych będzie więcej niż 1.

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. Ostatnio jak zaplanowałem w pełni serię (edycje 101-110) to Forum i KP umarło. Fajnie, żeby jednak PdF przetrwało. Wink

Like Share Com

marjuz, Liver, Fenistil, Wilk and CB93 lubią ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 259
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 17 Sie 2022, 23:54
Ja chętnie wrócę, zobaczyć jak teraz będzie to funkcjonować.

Dawid, marjuz, Liver and Wilk lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 27 Sie 2022, 12:45
Odzewu wielkiego nie ma, więc sobie strugamy nieduże zmiany w gronie organizatorskim.

To co na pewno się pojawi to system antymanipulacyjny, czyli zasada, że organizator nie otwiera wiadomości z głosami dopóki sam nie zagłosuje. Ze strony uczestnika jest to łatwo widoczne, bo wiadomość przechodzi do innego folderu w momencie otwarcia. Organizator natomiast będzie musiał zapisywać notatkę, która automatycznie wstawi datę i godzinę utworzenia. Tych głosów nie będzie mógł już zmienić. Tej transparentności bardzo brakowało i była powodem wielu dram. Zaufanie zaufaniem, ale takie coś na pewno pomoże.

Zachęcam też już do dzielenia się pomysłami na edycje. Raczej zwiększy się liczba standardowych edycji, ale znajdzie się przecież miejsce na coś jeszcze.

Wilk and CB93 lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 02 Wrz 2022, 10:56
Zachęcamy do zgłaszania propozycji na edycje w przyszłej serii Szeroki uśmiech. Jak zwykle liczymy na waszą forumową kreatywność Wink

Od siebie dodam że edycja romanskojezyczba była bardzo udana i trzeba iść tym tropem - coś co wystawić łatwo (bo każdy zna piosenki po francusku/włosku/hiszpańsku) a jednak jakoś ograniczająca).

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 02 Wrz 2022, 16:25
Zgadzam się, że Romańskojęzyczna to był udany pomysł i bardzo dobry przykład tematu, do którego zawsze coś się znajdzie, ale który nadaje edycji jakikolwiek charakter. Rzucajmy propozycjami, żeby było z czego wybierać oraz żeby było czuć, że konkurs wciąż żyje. Nie wystarczy, że zmieni się organizacja, bo to wkład uczestników będzie głównym czynnikiem tego czy to przedsięwzięcie się uda, czy nie.

Ja póki co nie mam za bardzo żadnych dobrych, a zarazem nowatorskich pomysłów na edycje, ale spróbuję coś podrzucić. Od biedy można zwrócić się w stronę sprawdzonych i dających sporo swobody, ale niezbyt pasjonujących tematów typu Męski Wokal, Polscy Artyści, Zespoły czy Duety..

Jeśli myślimy o edycji regionalnej, to ostatnia edycja narobiła mi trochę smaka na powrót Latynoamerykańskiej, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych to pewnie za trudne. Może łatwiejsza będzie np. Nordycka? Ewentualnie po prostu powrót Europejskiej po latach, ale różnica w stosunku do Ogólnoświatowej pewnie była niewielka.

Z tematów, które padały już kiedyś, na pewno warto wziąć pod uwagę Lata 80. Korci mnie wspomniana kiedyś idea edycji Preselekcyjnej, gdzie każdy musi zrobić jakąś formę preselekcji z wyborem piosenki, bo tęsknię za czasami kiedy okres zgłoszeń tętnił życiem, ale chyba nie ma to większego sensu przy luźniejszych tematach w serii, gdzie przegrane piosenki w takich preselekcjach i tak można na luzie wystawić przy pierwszej lepszej okazji. Idąc tropem preselekcji, może Artyści Preselekcyjni, z artystami, którzy byli w preselekcjach ESC? Chrześcijańską oraz Erotyczną w głębi serduszka bym chciał, najlepiej razem edycji podwójnej Szeroki uśmiech, ale jeśli chcemy przystępne tematy, to chyba nie ma co w tę stronę brnąć. Ale skoro przystępność, to może w końcu nadszedł czas chwały dla Kotletowej?

No i myślę, że powinien być rozkład 2 krajowe + 3 normalne + Anonimowa (niech wam będzie) + 4 ogólnoświatówki/tematyczne. Tak więc nie potrzeba dużo, wystarczą ze 2-3 dobre pomysły.

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 02 Wrz 2022, 17:30
Super @Fenistil, że się rozpisałeś, bo i mi nagle zapaliła się żarówka.

Śmiem wysunąć tezę, że zasadniczą siłą ostatniej edycji była cząstka -języczna. To sprawiło, że utwory brzmiały lokalnie i mniej generycznie. Także wycieczka Nordycka brzmi na papierze ciekawie, ale znając rynek, skończy się w 70% na piosenkach po angielsku, które będą brzmieć międzynarodowo. Także ja bym optował za jakąś edycją z ograniczeniem językowym. Mogę zaproponować: Germańskojęzyczna (bez angielskiego), Słowiańskojęzyczna (bez polskiego?).

Fenistil napisał:Męski Wokal, Polscy Artyści, Zespoły czy Duety..
A co powiedzielibyśmy na Żeński Wokal? Po latach walki udało się w końcu zaktywizować męskie piosenki, a Męski Wokal był stosunkowo niedawno.

Fenistil napisał:warto wziąć pod uwagę Lata 80
Z uwagi na niedawne trendy w muzyce i częste zapożyczanie brzmień tych lat, osobiście wolałbym, np. Lata 60 & 70 połączone.

Fenistil napisał:Chrześcijańską oraz Erotyczną w głębi serduszka bym chciał, najlepiej razem edycji podwójnej
Przyjdzie nam organizować edycję numer 69! Trzeba wykorzystać okazję. Powyższy pomysł brzmi cudownie, a oba tematy przewijały się już w dyskusjach do poprzednich serii. Może tylko Religijna zamiast Chrześcijańskiej? Jesteśmy tolerancyjne dla wszystkich wyznań... Kotletowa od biedy też ujdzie, ale duże pole do interpretacji.

Fanem artystów eurowizyjnych / preselekcyjnych też nie jestem. Opisana przez ciebie Preselekcyjna niezła, faktem jest, że ostatnio nikt już nie korzysta z tej formy wyboru, byłaby to jakaś odskocznia.

marjuz and Fenistil lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 09 Wrz 2022, 10:16
Pomysły na tematy edycji przyjmujemy jeszcze tylko do końca tygodnia. Później powstanie ankieta.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 09 Wrz 2022, 16:05
69 - Erotyczna lub Seksualna.

Nie jestem za wprowadzaniem edycji Religijnych itp. Moje wyznanie to Dodyzm i nie chciałbym się tak obnosić z tym...

Warto zwrócić uwagę na ankietę przeprowadzaną ileś serii temu i zaczerpnąć może z tamtych pomysłów? czyli jakie edycje były tam wysoko a zabrakło miejsca. Chyba była wysoko Rockowa a Polscy artyści oraz Polskojęzyczna wspólnie zgromadziły sporo pkt więc któraś z tych "polskich" mogłaby się teraz odbyć.

Edycja która nie dostała swojej szansy wtedy w ankiecie czyli naginająca regulamin "BEZ ZASAD" ale z zachowaniem jednego podpunktu czyli 3.5 (limit czasowy do 7:00 min)

Poza tym Europejska, Bałkańska, Covery, Ogólnoświatowe oraz jak najbardziej Wokal Żeński. O Anonimowej chyba wspominać już nie trzeba? Zawstydzony

Dawid, marjuz, Fenistil and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 09 Wrz 2022, 19:07
Wilk napisał:Edycja która nie dostała swojej szansy wtedy w ankiecie czyli naginająca regulamin "BEZ ZASAD" ale z zachowaniem jednego podpunktu czyli 3.5 (limit czasowy do 7:00 min)
Mówimy o wersji, że trzeba obowiązkowo złamać regulamin czy łagodniejszej - można, ale nie trzeba złamać regulaminu?
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 09 Wrz 2022, 20:45
Dawid napisał:
Wilk napisał:Edycja która nie dostała swojej szansy wtedy w ankiecie czyli naginająca regulamin "BEZ ZASAD" ale z zachowaniem jednego podpunktu czyli 3.5 (limit czasowy do 7:00 min)
Mówimy o wersji, że trzeba obowiązkowo złamać regulamin czy łagodniejszej - można, ale nie trzeba złamać regulaminu?

Obowiązkowo złamać bo jak część złamie a część nie to w sumie bez sensu to będzie wyglądało ale z tego co pamiętam byłeś mocno sceptycznie nastawiony do tego pomysłu więc nie łudzę się jakoś aczkolwiek byłbym też ciekawy jakby sobie to poradziło w głosowaniu, poprzednim razem na pewno o wiele lepiej niż część propozycji z dołu tabeli która dla przypomnienia poniżej

VII seria PdF - ogólna dyskusja  57665910

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 09 Wrz 2022, 21:41
@Wilk
Pomysł znajdzie się w ankiecie. Lud zdecyduje. Prywatnie pozostaję antyfanką.

Wilk lubi ten post

Sponsored content

VII seria PdF - ogólna dyskusja  Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach