Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

VI seria PdF - ogólna dyskusja

+14
Daniell
Drover
Aleks
Dastame
Liver
CB93
Yngwie / admin
Wilk
marjuz
Łosoś
Szymek79
Fenistil
KarolStark
Dawid
18 posters
Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty VI seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 12 Gru - 1:21
VI seria PdF - ogólna dyskusja Seria610


Dobry Wieczór Kochanym Uczestniczkom! Szeroki uśmiech

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dyskusję nad VI serią PdF (idziemy cały czas ku górze Modlitwa ). Myślę, że to najwyższy czas, aby porozmawiać o propozycjach na kolejne edycje - wszak tego czasu nie zostało już wcale tak bardzo wiele. Język 1

Jeśli chodzi o prowadzenie konkursu, w nowej serii będziecie mieli do czynienia ze sprawdzonym i doświadczonym gronem prowadzących: @Aleks, @Liver i @Morison. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej prowadzić dla Was konkurs - postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, żebyście mieli z niego dalej jak najwięcej zabawy. Całus

Jeśli chodzi o poszczególne edycje, pakiet podstawowy (minimum) jest dokładnie taki jak zwykle -  2x normalna, 1x ogólnoświatowa i 2x krajowa - oczywiście może być on na różne sposoby modyfikowany, jak to już się u nas przyjęło. Zakładamy przeprowadzenie edycji anonimowej - myślimy, że stała się ona na tyle nieodłącznym elementem konkursowej zabawy, że nie ma sensu umieszczać jej po raz kolejny w ankiecie. A takowa oczywiście będzie i będzie przeprowadzona w identycznej formule względem poprzedniej serii. Mamy otwartą dyskusję, propozycje, które zbierzemy do jednego worka i na końcu wybierzemy to, co będzie nam służyć przez następne 10 edycji. Wink

A więc zaczynamy - dyskusję na temat VI serii PdF czas zacząć! Jeśli będziecie mieli jakieś nurtujące pytania dotyczące tej tematyki, nie bójcie się ich zadać - najlepiej oznaczcie mnie lub wyślijcie mi je na priv. Będę odpowiadał regularnie, czasami mogę jednak potrzebować więcej czasu na konsultację z pozostałymi prowadzącymi przy bardziej skomplikowanych sprawach. Wink

Dawid, KarolStark, Liver and Rahei lubią ten post

avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 12 Gru - 1:37
ja i moja arabska siostra @KarolStark poprosiłybyśmy, aby Arabia Saudyjska, Bahrajn, Irak, Iran, Jemen, Jordania, Katar, Kuwejt, Oman, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Libia, Mauretania, Sudan i Somalia znalazły się w strefie arabskiej jako dodatkowe państwa


Ostatnio zmieniony przez Eyida dnia Nie 12 Gru - 13:24, w całości zmieniany 1 raz
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 12 Gru - 11:03
Proponowałbym więcej jak najogólniejszych edycji, żeby nie trzeba było wystawiać piosenki, która jest słaba, ale pasuje do edycji. Zaniża to poziom. Moje propozycje:

Cover/remix
Lata 80te
Wykonania Live
Zespoły
Edycja bekowa, czyli śmieszne piosenki albo chociaż teledyski.

I pytanie jak bardzo kojarzy większość z nas piosenki z początków KP? Bo może warto umożliwić ponowne ich wystawianie i sprawdzić jak sobie radzą po latach w nowym gronie fanów Esc.

Wilk lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 12 Gru - 11:30
Przede wszystkim proponuję wywalenie dwóch edycji tematycznych i wprowadzenie dodatkowych edycji:
- Ogólnoświatowej oraz Normalnej.
Pomysły na edycje tematyczne się wyczerpują a dodatkowo edycje te doprowadzają prawie za każdym razem do nieścisłości zasad jak w przypadku obecnie odbywającej się serii a i tak nadal zostaną aż trzy edycje tematyczne na całą serię, moim zdaniem wystarczy.

Daniell, Przemek and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 19:26
Nie obiecuję jeszcze udziału w całej następnej serii, gdyż czuję że mentalnie i muzycznie rozjeżdżam się z PdF, ale jakieś tam pomysły ofc dam.

Zgadzam się, że tym razem tematy powinny być jak najmniej udziwnione. Przeważnie zwykłe krajowe mają najwyższy poziom, więc właśnie na tego typu ograniczeniach bym się skupiał. Anonimowa niech bd. Jedna ogólnoświatowa poza tym.

CB93 napisał:Proponowałbym (...) Wykonania Live
Myślałem kiedyś o tym. "Na żywo" byłaby MEGA edycją.

Darka, vestmann and CB93 lubią ten post

avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 20:23
Dawid napisał:
CB93 napisał:Proponowałbym (...) Wykonania Live
Myślałem kiedyś o tym. "Na żywo" byłaby MEGA edycją.
mhm jak ja proponowalem kiedys to zostałem mega opluty, ale takie dodowe i manjolowe to chetnie sie dodawalo do glosowania
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 926
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 20:44
Propozycje:

- Erotyczna - elementy erotyczne, ordynarne nietuzinkowe i bezczelne.
- Kaukaska - iweta mukucian i przyjaciele
- Edycja drugiej szansy - jako dodatek do jakiejs EDYCJI chetnie bym to znowuz zobaczyla (pioesenki z miejsc od 5 wzwyz)
- Niesinglowa - chetnie bym ja znowuz zobaczyla
i na dodatek wjebalabym manjolową i dodową do listy

+ radzilabym się zastanowic nad zmianami w strefach i zrobienie cos z tym, żeby do ARABSKIEJ podczepione byly ARABSKIE panstwa bo np w syri sa mega wokalisci wokalistki itd duzo hituw he

ja nie uwazam ze zniesienie edycji tematycznych jest dobrym pomyslem. w moim odczuciu daja one pole do popisu osobom, którym nie idzie w konkursie za dobrze i prawde mowiac moga one w jakis tam sposob sie popisaci co przelozy sie na wygrana (slepym trafem lub nie) jednak popieram pomysl @Wilk na ograniczenie ich, moze do 3
avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 20:53
a moze edycja chrzescijanska
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 22:07
temporary_cryo napisał:
Dawid napisał:
CB93 napisał:Proponowałbym (...) Wykonania Live
Myślałem kiedyś o tym. "Na żywo" byłaby MEGA edycją.
mhm jak ja proponowalem kiedys to zostałem mega opluty, ale takie dodowe i manjolowe to chetnie sie dodawalo do glosowania
no akurat ja na cb i tą idee nie plulam Krople
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 14 Gru - 22:08
Obiecałem mojemu facetowi, że przy okazji dyskusji nad kolejną serią zaproponuję od niego edycję Polskiej Piosenki Żołnierskiej. Uśmiech

Sam na razie nie mam za bardzo pomysłów na edycje tematyczne. Z jednej strony rozumiem słuszne poniekąd argumenty osób, które tych edycji chciałyby jak najmniej - tematy stają się coraz bardziej wtórne lub wymyślane na siłę. Z drugiej strony dla mnie osobiście zdecydowanie zwiększają one ogólny poziom funu z udziału w konkursie. Myślę, że niezłym rozwiązaniem byłaby zmiana formatu głosowania na edycje tematyczne - zamiast układania topki byłoby głosowanie "tak/nie" za każdym z tematów i na tej podstawie organizatorzy oceniliby rzeczywisty popyt na każdy z nich oraz ich liczbę w serii.

Dawid, Darka, vestmann and Łosoś lubią ten post

avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 16 Gru - 10:03
Zrobmy jeszcze gatunkowa jakas nw techno/electronica. Za dodaniem kolejnych strefowych jestem na NIE nikt wam nie broni dania jakiegos pazdzierzs z waszej strefy w jakiejs tematycznej edycji nara
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 533
Płeć : Male

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 16 Gru - 16:37
Antypodowa (Artyści z Australii, Nowej Zelandii i Oceanii)
Animal (utwory z nazwą zwierzęcia w tytule)
Francuskojęzyczna
Pride (artyści LGBTQ+)
MTV Unplugged/ BBC Live Lounge
wiem, że było ale chyba można już powtórzyć edycję z piosenkami z roku urodzenia uczestnika.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 24 Gru - 14:56
Na wszystkie propozycje dotyczące przyszłej serii czekam do 2 stycznia 2022 r.

Następnie zorganizujemy ankietę, z którą planuję się urobić do połowy stycznia tak, aby wszystkie edycje zostały już wtedy wybrane.

Fenistil napisał:Myślę, że niezłym rozwiązaniem byłaby zmiana formatu głosowania na edycje tematyczne - zamiast układania topki byłoby głosowanie "tak/nie" za każdym z tematów i na tej podstawie organizatorzy oceniliby rzeczywisty popyt na każdy z nich oraz ich liczbę w serii.

To dobry pomysł, przemyślę to przed organizacją ankiety. Wink

Nie ukrywam, że sam także jestem zwolennikiem zwiększenia liczby edycji normalnych i ogólnoświatowych - również myślę, że wpłynęłoby to korzystnie na poziom konkursu, jednakże zobaczymy jakie ostatecznie będą propozycje i co zdecydujecie we wspomnianej już kilkukrotnie ankiecie. Uśmiech

Pozdrawiam cieplutko i życzę Wesołych Świąt Choinka

Fenistil and Wilk lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 27 Gru - 17:27
Kiedyś o tym wstępnie dyskutowaliśmy, więc proponuję już oficjalnie wprowadzenie na stałe możliwości głosowania w przeciwnym półfinale. Uczestników nie przybywa, a półfinały są dość skromne. Zwiększenie liczby głosujących ograniczy przypadkowość wyników związaną z niską frekwencją. Zawsze to też kolejna forma aktywizacji. Głosowanie w drugim z półfinałów byłoby nieobowiązkowe.
Za -  VI seria PdF - ogólna dyskusja 1f44d

Dawid, Skrzeczek, marjuz, Darka, Fenistil and Morison lubią ten post

Daniell, KarolStark, Drover, Aleks, Dastame and Wilk nie lubią tego postu

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 27 Gru - 22:07
Nie chciałbym aby osoba która nie jest z mojego semi była decyzyjna w kwestii mojego awansu do finału i tak samo ja nie chciałbym decydować w nie swoim półfinale o awansie innych (nawet jeśli byłaby tam sama Królowa Doda) bo owszem mogę dzięki temu przepchnąć swoją lub swoje ulubione piosenki ale tym samym udupić kogoś kto będzie miał potem zupełnie słuszne pretensje więc uważam to za mega niesprawiedliwe, albo wszyscy głosują w obu półfinałach albo tylko tam gdzie mają swój utwór. Pomysł ten moim zdaniem prędzej czy później przyczyni się bardziej do kolejnych dram niż do zmniejszenia przypadkowości wyników. Może osoby które zdążyły to już poprzeć jeszcze zastanowią się nad tymi argumentami ^^

Osobiście wolałbym się tutaj zastanowić nad losowaniem półfinałów aby były przeprowadzane rzetelnie i losowane na serio, za każdym razem jakąś konkretną metodą bo mam wrażenie że tutaj czasami to nie wygląda tak jak powinno i nikt na to nie zwraca uwagi... i to od dłuższego czasu.

CB93 lubi ten post

Sponsored content

VI seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach