Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2078
Wiek : 24

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Nie 05 Mar 2023, 22:55
Fenistil napisał:W zeszłym roku o ile mi wiadomo też nie poznaliśmy szczegółowych ocen jurorów, a wręcz było gorzej - jedynie tajemnicze procenty będące kombinacją jury i televotingu oraz dodatkowe ogłoszenie kto wygrał oba głosowania. Ale wtedy rezultat był zgodny z wolą fandomu, więc jakoś nikogo to nie obchodziło...

Wtedy nic nie wskazywało na to, aby przekręty istniały. Może dobrze ukryte? Ostatecznie wygrał też faworyt widzów, więc jak tu węszyć ustawkę jurorską? A własnie o jury się rozchodzi tym razem. Zeszłoroczny system uznałby Janna za zwycięzcę. Niestety ktoś 3 dni przed finałowym koncertem na prędce przeliczanie procentowe skasował. Po co? Dlaczego?

edit. co prawda nie znamy poszczególnych zestawów każdego jurora. ale procenty były wyjaśnione w regulaminie, więc raczej nie wzięły się znikąd.

iguś, Drover, Wilk, Versus and CB93 lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Pon 06 Mar 2023, 17:42
Fenistil napisał:Śmieszy mnie bardzo takie podejście, że "jak zwycięzca ma honor, to się powinien wycofać, bo nie wygrał televotingu, a to w końcu WOLA LUDU". xD Przecież w każdym systemie z głosowaniem jury istnieje ono między innymi właśnie po to, żeby zwycięzca televotingu niekoniecznie musiał wygrać całość. Tak więc samo nie wygranie televotingu to dość dziwny powód, żeby na kogoś nagabywać, żeby się wycofał. Zresztą trudno mi sobie wyobrazić jak wielkie manipulacje by się musiały dziać, żeby w podobnej sytuacji w głowie zwycięzcy faktycznie pojawił się choć cień myśli o wycofaniu się ze szlachetnych pobudek. Do Blanki nic nie mam i nawet mi jej trochę szkoda, że nie może się w spokoju cieszyć swoją eurowizyjną przygodą (chyba że osobiście siedzi głębiej w przekrętach, ale nic na to nie wskazuje).

Swoją drogą nasuwa mi się jeszcze jedno przemyślenie co do tej transparentności, o której było ostatnio tyle krzyku. W zeszłym roku o ile mi wiadomo też nie poznaliśmy szczegółowych ocen jurorów, a wręcz było gorzej - jedynie tajemnicze procenty będące kombinacją jury i televotingu oraz dodatkowe ogłoszenie kto wygrał oba głosowania. Ale wtedy rezultat był zgodny z wolą fandomu, więc jakoś nikogo to nie obchodziło...

Moim zdaniem w przyszłości powinni zaprosić międzynarodowe jury i zrobić może system proporcjonalny punktowania.

Versus lubi ten post

avatar
Versus
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 16
Płeć : Male

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Pon 06 Mar 2023, 17:51
Dawid napisał:
Fenistil napisał:W zeszłym roku o ile mi wiadomo też nie poznaliśmy szczegółowych ocen jurorów, a wręcz było gorzej - jedynie tajemnicze procenty będące kombinacją jury i televotingu oraz dodatkowe ogłoszenie kto wygrał oba głosowania. Ale wtedy rezultat był zgodny z wolą fandomu, więc jakoś nikogo to nie obchodziło...

Wtedy nic nie wskazywało na to, aby przekręty istniały. Może dobrze ukryte? Ostatecznie wygrał też faworyt widzów, więc jak tu węszyć ustawkę jurorską? A własnie o jury się rozchodzi tym razem. Zeszłoroczny system uznałby Janna za zwycięzcę. Niestety ktoś 3 dni przed finałowym koncertem na prędce przeliczanie procentowe skasował. Po co? Dlaczego?

edit. co prawda nie znamy poszczególnych zestawów każdego jurora. ale procenty były wyjaśnione w regulaminie, więc raczej nie wzięły się znikąd.

W zeszłym roku na koniec przedstawiciel TVP stwierdził, że nie spodziewali się, że fandom może dać aż taką przewagę w głosowaniu widzów - co świadczyłoby jednak, że mieli nadzieję na innego zwycięzcę. tylko głosowanie proporcjonalne im pokrzyżowało plany;) W tym roku pewnie widząc ostatecznie co dzieje się z popularnością Janna i jego piosenki szybko przed finałem zmieniali regulamin. Postawienie Janna na 4 miejscu przez sędziów moim zdaniem też nie jest przypadkowe - wszak w obowiązujacycm ostatecznie systemie głosowania Grommee'mu udało się wygrać z 3 miejsca u sędziów. Ale fakt - było trzeba w zeszłym roku podnosić mocniej kwestię ogłoszenia wyników - bo też było to spartaczone (szczególnie w superfinale).

Iker napisał:
Moim zdaniem w przyszłości powinni zaprosić międzynarodowe jury i zrobić może system proporcjonalny punktowania.
Byłoby super, ale TVP nie miałaby wpływu na wyniki - przy tej władzy to się nie zdarzy.

Dawid, iguś, Fenistil, Drover and CB93 lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 783
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Pon 06 Mar 2023, 19:38
Rok temu TVP miało nadzieje na zwycięstwo Darii tak jak w 2016 roku gdy liczyli na Margaret.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 677
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Wto 07 Mar 2023, 20:41
Fenistil napisał:Śmieszy mnie bardzo takie podejście, że "jak zwycięzca ma honor, to się powinien wycofać, bo nie wygrał televotingu, a to w końcu WOLA LUDU". xD Przecież w każdym systemie z głosowaniem jury istnieje ono między innymi właśnie po to, żeby zwycięzca televotingu niekoniecznie musiał wygrać całość. Tak więc samo nie wygranie televotingu to dość dziwny powód, żeby na kogoś nagabywać, żeby się wycofał.

Przecież tu nie chodzi o samo nie wygranie televotingu tylko też o to w jakich okolicznościach Blania wygrała głosowanie jurorów, myślałem że już nie muszę wspominać o takich oczywistościach no chyba że ktoś uznaje to głosowanie za normalne  Oczy Ogólnie to w jury powinny zasiadać osoby młode lub w średnim wieku, będące w temacie NOWOCZESNEJ Eurowizji czyli zupełne przeciwieństwo tych wszystkich "speców" którzy zaserwowali nam to piekło.

Ciekawe czy głosy w maju też będą tak kupowane jak teraz followersi na insta i komentarze na Pudelku Świnia

Drover lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 758
Płeć : Male
Wiek : 23

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Wto 07 Mar 2023, 22:19
Zacznijmy od tego, że w ogóle w jury powinni zasiadać profesjonaliści, a nie jakaś baba z TVP, Augustin, od którego Blanka miała tancerzy (sorry, ale trudno tutaj nie być biased i dziwię się, że nadali mu taką rolę) czy Edyta Górniak, która od kilku lat odkleiła się całkiem i na swoich instastory wrzuca teksty typu, że Gaga jest satanistką i pije krew niemowląt. xd Ale jaki kraj, takie preselekcje...

vestmann, Wilk and Luna lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 783
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Sob 25 Mar 2023, 12:46
Tymczasem z pozytywnych wieści Blanka dostała swój Europops:
POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Screenshot-20230325-124154-Instagram
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Nie 26 Mar 2023, 15:34
W kontekście obrzydliwej ustawki TVP chyba wszystko co możliwe zostało w mediach już napisane. Najbardziej boli jednak fakt, że nasza rodzima telewizja reżimowa zadała sobie tyle trudu z organizacją ustawionych preselekcji tylko po to, aby ostatecznie do Liverpoolu wysłać coś tak żadnego jak Szolo.
Jestem daleki od traktowania Janna z Gladiatorem jako Mesjasza Polski na Eurowizji, ale nie da się ukryć, że miałby szansę na naprawdę fajny wynik, a byłaby to też woda na młyn dla TVP, bo mieliby pole do miesięcy reportaży pt. "Nadawca publiczny odkrywa i promuje młode talenty!!!" czy "Europę zachwycił występ przygotowany przez Telewizję Polską!"

Sama Blanka jest w tym układzie bohaterką niemalże tragiczną, bo gdyby pisnęła słówko o prawdziwości ustawki, to miałaby przesrane u wytwórni, a będąc posłuszną marionetką (tak jak teraz) - jej kariera w Polsce jest skończona, smród będzie się za nią ciągnął bardzo długo. Pozostanie jej chyba jedynie udzielanie się na koncertach TVP. Jednocześnie w ogóle nie jest mi Blanki szkoda - nie wierzę, że nie wiedziała na co się pisze, a brnąc w kłamstwa i zgrywanie ofiary moja antypatia do tej dziewczyny tylko się zwiększa.
Samo Solo to utwór z serii "ni mnie ziębi ni grzeje", ale jest on przeznaczony do radia, a nie wielką scenę, a tym bardziej w pakiecie ze słabym wokalem i choreografią, zerową charyzmą i brakiem pomysłu na staging.

Pierwotnie dałem temu 4/12, zawsze staram się oddzielać piosenkę samą w sobie od kontekstu w jaki została wybrana na konkurs. W obecnej sytuacji, w obliczu tego wszystkiego co się wydarzyło, pozwolę sobie jednak jeden jedyny raz nie oddzielić samego utworu od sposobu wybrania go na ESC i przyznaję Blanci symboliczne 0/12 oraz wypi*rdalam reprezentację TVP na samo dno rankingu. Mam ogromną nadzieję, że TVP przejedzie się na tych machlojkach i zgnije w półfinale. Wink

Piszę ten post bez cienia smutku, bo rok 2018 i odpadnięcie Polski w semi był pierwszym momentem, który dobitnie uświadomił mi, że potrafię się fantastycznie bawić Eurowizją nawet jeśli emocji związanych z Polską nie ma. Jeśli tak mają wyglądać działania naszego nadawcy w kolejnych latach w kontekście ESC (dorzucając jeszcze ustawki jurorskie w trakcie samego konkursu xD) to już chyba lepiej, aby TVP odpuściło sobie tę zabawę.

marjuz, Łosoś, Sebek, Aleks, Luna, CB93 and justi578 lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 783
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Nie 26 Mar 2023, 22:14
W sytuacji gdy na TikToku wypłynęły te informacje nawet ja jako osoba będąca po stronie Blanki czuje się dziwnie:
https://www.tiktok.com/@depolari?_t=8ayNCpvLZUj&_r=1
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 226
Płeć : Male

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Sro 03 Maj 2023, 14:10
Bejba, czuje się dziwnie bo nie wiem jak to będzie brzmiało na żywo i czy Blanka poćwiczyła technikę śpiewu, ale widać że są pieniądze na staging i ktoś odrobił lekcję. Oby nie było głupich nakładek, które zazwyczaj wszystko psują. Ogólnie jak to będzie tak jak jest to widzę awans Blanki do finału.

Hot Hot Hot AVENGERS - CAPTAIN BEJBA!  Hot  Hot  Hot

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 230502_Sarah%20Louise%20Bennett_EBU_0723

CB93 nie lubi tego postu

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 914
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Sro 03 Maj 2023, 17:04
:poland: slava blance :ukraine:

CB93 nie lubi tego postu

Sponsored content

POLSKA: Blanka (Solo) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Blanka (Solo)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach