Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

LIBAN: Mashrou' Leila - Djin Empty LIBAN: Mashrou' Leila - Djin

Pon 9 Paź - 16:58
LIBAN: Mashrou' Leila - Djin GettyImages-875272206

Zastanawiałem się, co zgłosić w tej edycji, bo mam dwa ulubione libańskie zespoły. Ostatecznie padło na Mashrou' Leila, którzy już pojawili się w PdF, ale było to kilka lat temu, więc myślę, że warto o nich przypomnieć. Szeroki uśmiech Postawiłem na ,,Dijin", która jest jednym z moich faworytów w ich dyskografii. Warto tutaj zwrócić uwagę na piękny tekst.

Przetłumaczona interpretacja ze strony songtell:

Piosenka „Djin - الجن” Mashrou’ Leili - مشروع ليلى przedstawia głęboką i introspekcyjną eksplorację relacji z samym sobą i nocą. Tekst przedstawia bohatera, który szuka ukojenia i wyzwolenia poprzez spożycie „serca gazeli”, symbolu oddawania się ziemskim przyjemnościom.

Początkowe wersy opisują przebudzenie w nocy w lesie i oddanie się konsumpcji serca gazeli, co można zinterpretować jako aluzję do poszukiwania przyjemności i satysfakcji niezależnie od norm i oczekiwań społecznych. Akt „kopania ziemi buntem” oznacza zerwanie z konwencjonalnymi granicami i normami, aby wziąć udział w upojeniu tajemniczym i uwodzicielskim urokiem wina. Obecność zarówno mężczyzn, jak i kobiet, odzianych w zwierzęce skóry, oczekujących śmierci i powrotu, sugeruje eksplorację śmiertelności i cykliczności życia. Odniesienie do mądrości winogron (أعناب) sugeruje odnalezienie wglądu i oświecenia poprzez spożycie wina. Oznacza odejście od ograniczeń społecznych i pożądane zanurzenie się w stan wyzwolenia i połączenia z boskością. Teksty przekazują również poczucie porzucenia obecnego stanu istnienia, jak śpiewa bohater: „Porzucimy siebie, ale Bóg jest z nami”. Powtarzające się stwierdzenie: „Nie piję al-Qazzuzy ani herbaty” oznacza odrzucenie znanych i przyziemnych wygód. Zamiast tego bohater pragnie utopić swoje smutki i zapomnieć swoje imię, oddając się nocy. Można to rozumieć jako tęsknotę za katharsis i uwolnieniem od osobistych ciężarów. Wzmianka o „imamie mojej wątroby” i taniec w poszukiwaniu ochrony przed dżinami (الجن) symbolizują znalezienie duchowego pocieszenia i przewodnictwa. Zanurzając w dżinach swoją wątrobę, bohater szuka ulgi w bólu i utożsamia się z siłą wyższą. Odniesienia do chrztu i Trójcy Świętej sugerują pragnienie oczyszczenia i połączenia z siłami boskimi. Tekst dodatkowo wyraża poczucie buntu i wyparcia, wspominając o niezdolności Berlina do przeciwstawienia się ich pragnieniom. Polecenie „podaj mi butelkę i zejdź” oznacza poddanie się tęsknotom i chęć zgłębienia emocji.

Ogólnie rzecz biorąc, „Djin - الجن” ukazuje głębokie pragnienie ucieczki, samopoznania i duchowego połączenia. Zagłębia się w tematykę pobłażania, wyzwolenia i poszukiwania pocieszenia wśród osobistych zmagań i ograniczeń społecznych.




2:33-3:03

Fenistil lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2125
Wiek : 24

LIBAN: Mashrou' Leila - Djin Empty Re: LIBAN: Mashrou' Leila - Djin

Nie 22 Paź - 11:59
Utwór mi znany. Brałem pod uwagę, gdy wystawiałem ten zespół, ale "Roman" spodobało mi się zdecydowanie bardziej. #FreePalestine
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach