Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Nie 22 Paź - 11:02
Silia Kapsis została reprezentantką :cyprus: Cypru na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 w Malmö, gdzie wykona swój utwór Liar




LIAR

Piosenka Silii mówi o tym, jak ludzie utknęli w fałszywym świecie i próbie uwolnienia się od wszystkich stereotypów, które ich ograniczają. Piosenka zawiera odniesienia do takich kwestii, jak body-shaming i seksualność. Silia otwarcie mówi o znaczącym wpływie mediów społecznościowych na młode dziewczyny i ma nadzieję, że jej piosenka przyniesie prawdę, pozostawiając za sobą fasadę fałszu. W teledysku Silia Kapsis reaguje na te sytuacje, kołysząc łodzią i ośmielając się żyć swoją prawdą, jednocześnie inspirując innych do naśladowania jej w celebracji wyzwolenia się z kłamstw współczesnego świata.


:cyprus:

Silia Kapsis to 16-letnia cypryjska piosenkarka pop, aktorka i prowadząca programy Nickelodeon w Australii. RIK, cypryjski nadawca narodowy, wewnętrznie wybrał Silię do reprezentowania Cypru na Eurowizji 2024; czyniąc śródziemnomorski kraj wyspiarski drugim po Belgii, który ogłosił swojego reprezentanta. Ogłoszenie reprezentanta Cypru nastąpiło po tygodniach długotrwałych kwestii dotyczących wcześniejszych planów kraju dotyczących wyboru artysty. Potwierdzono, że Dimitris Kontopoulos pracuje nad piosenką, którą Silia Kapsis zaśpiewa dla Cypru w Malmö.


notka biograficzna napisał:Kapsis urodziła się w Sydney jako córka cypryjskiego piosenkarza Giorgosa Kapsisa oraz greckiej prawniczki i byłej tancerki Despiny "Rebecca" Saivanidis z Salonik. Spędziła tam dzieciństwo, dorastając w środowisku artystycznym i występując od 4 roku życia. Była główną wokalistką Australian Youth Performing Arts Company (AYPAC) oraz na wielu wydarzeniach na całym świecie.Jej debiutancka piosenka "Who Am I?", którą napisała i skomponowała w wieku 12 lat, została wydana w 2022 roku. W marcu i maju 2023 roku wydała dwa kolejne single "No Boys Allowed" i "Disco Dancer". Kapsis została wybrana do ImmaBeast Dance Company w Los Angeles. Współpracowała ze Stephenem "tWitch" Bossem w The Jennifer Hudson Show i wystąpiła w tanecznym filmie dokumentalnym wyprodukowanym przez rapera Taboo. Kapsis zadebiutowała jako główna bohaterka w filmie krótkometrażowym Pearly Gates z 2022 roku i pracowała przy różnych projektach telewizyjnych dla australijskiego Nickelodeon, pojawiając się jako regularny gospodarz w lokalnej wersji Nick News. Wraz z innymi gospodarzami była nominowana do nagrody Aussie/Kiwi Legend of the Year na Nickelodeon Kids' Choice Awards w 2023 roku.


Kontrowersje związane z wyborem:

Początkowo ogłoszono, że zwycięzca Fame Story, długoletniego programu reality show, zdobędzie prawo do reprezentowania wyspy na scenie Eurowizji w Malmö w Szwecji. Jednak decyzja CyBC o koprodukcji Fame Story z greckim STAR wywołała poważne kontrowersje. ERT, grecki kanał odpowiedzialny za Eurowizję, twierdził, że Cypr nie może zorganizować krajowego finału w innym kraju. Po dyskusjach między nadawcami a Europejską Unią Nadawców (EBU) ogłoszono nowe zasady, które bezpośrednio blokowały RIK wykorzystanie Fame Story do wyboru piosenki na Eurowizję w 2024 roku. Skłoniło to producentów Fame Story do rezygnacji z Eurowizji jako nagrody za zwycięstwo w programie, a CyBC do ponownego wewnętrznego wyboru swojego występu.


Ostatnio zmieniony przez yngve dnia Sro 27 Mar - 22:21, w całości zmieniany 2 razy
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Nie 10 Mar - 23:21
Kolejny utwór o rozstawaniu się/zdradzie z Cypru, będący nienajgorszym, ale jednak mało ciekawym utworem pop, w którym nie za bardzo widzę jakąś wartość dla siebie. Przynajmniej nie ma tu raniących moje uszy partii "UUUUUuuuuuuu", jak w zeszłym roku. Małym elementem, który trochę mi się spodobał są te dźwięki jakby rozentuzjazmowanej publiki odtworzone od tyłu (?). Jest zdecydowanie najsłabszym punktem pierwszej połówki pierwszego półfinału.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 673
Płeć : Male
Wiek : 20

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Czw 14 Mar - 22:18
Minęły ponad dwa tygodnie od premiery tego dzieła i poza moim przedmówcą nikt na forum nie miał ochoty nawet tego songa kijem tknąć. I wcale się nie dziwię bo tu po prostu nie ma o czym tu mówić. Po dwóch odrobinę innych utworach z Cypru wracamy do tego co eurofanki uwielbiają najbardziej. Roznegliżowana wokalistka: jest, słaby tekst miłosny: jest, beznadziejny bit (tym razem jako bridge, a nie refren nowość wow): proszę bardzo. W tekście zabrakło motywu ognia, ale pewnie będzie na scenie. Zdarzało mi się narzekać na Tamtę czy Elenę, ale ich piosenki przynajmniej budziły we mnie jakiekolwiek emocje, a tu jest absolutnie nic. Przed napisaniem tego posta specjalnie włączyłem sobie ten twór i po około minucie zapomniałem, że tego słucham. Nuda.

Bardzo bawi mnie również gest wykonywany przez wokalistkę w teledysku. Silia egzamin z symboliki oblała koncertowo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Loser_(hand_gesture)
Nie lubię nikomu życzyć źle, ale oby ten gest i jego znaczenie dla tegorocznego :cyprus: Cypru okazały się prorocze.

marjuz lubi ten post

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 141
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Nie 24 Mar - 10:49
jaka nuda, a co najgorsze to to że mamy 2024 a eurogays(tm) dalej sie podniecaja takimi rzeczami.. nie rozumie.. błąd w matrixie

Sebek lubi ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Sro 27 Mar - 22:27
Aktualizując temat Cyprus trochę byłem zaskoczony, że za utworem stoi gość który wyprodukował “Shady Lady” dla Ani Lorak, chociaż minęło tyle lat to ukraińska piosenka bije na głowę Liar. Co tu więcej napisać, jest mega średnio, bity i rytm są jakby ściągnięte z jakiegoś gotowego sampla i sklejone nieporadnie w jedną całość, ni jak to mi się łączy z bardzo ważnym przesłaniem utworu - no ale zobaczymy co Cypr pokaże w Malmo, Silia jest najmłodszą uczestniczką tegorocznej Eurowizji i tym samym w jakiś sposób wzbudza we mnie sympatię, a nóż może nas pozytywnie zaskoczy.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Sro 3 Kwi - 21:05
Kraje trzeciego świata w formie. Jak wiemy na Cyprze powstało w tym roku 0 utworów, więc była konieczność zapożyczyć się u Wielkiego Brata. Pchnięty jak psu odpad z zeszłorocznych selekcji to wybór pozbawiony jakiekolwiek smaku - nieregulaminowy, bezgustny, bezwartościowy girlbop z wokalistką z łapanki. To się nazywa prawdziwy full package na początek konkursu.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Sebek lubi ten post

Sponsored content

CYPR: Silia Kapsis (Liar) Empty Re: CYPR: Silia Kapsis (Liar)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach