Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 21, 2024 4:27 pm
Słowenia weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 w szwedzkim Malmö. Słoweński nadawca narodowy telewizja RTV Slovenija wybrała :slovenia: Raiven do reprezentowania tego bałkańskiego kraju w 68. edycji konkursu w utworze Veronika.



VERONIKA

Piosenka opowiada o Veronice Desenišce, lepiej znanej jako Veronika z Desenice. Historia z XV wieku o miłości hrabiego Friderika II i Veroniki z Desenice jest jedną z najbardziej znanych w historii Słowenii. Veronika miała niższy status, a ojciec Fryderyka, Hermann II, był bardzo przeciwny temu małżeństwu. Kroniki hrabiów Celje sugerują, że kazał aresztować swojego syna, a podczas przetrzymywania go w więzieniu wszczął proces przeciwko Veronice, oskarżając ją o czary. Została uniewinniona przez sąd. Pomimo wyroku sądu została uwięziona w zamku Ojstrica w pobliżu Taboru i zamordowana (rzekomo na rozkaz Hermanna II) przez utopienie w 1425 roku.


:slovenia:

Sara Briški Cirman (ur. 26 kwietnia 1996 r.) lepiej znana pod pseudonimem scenicznym Raiven, to słoweńska piosenkarka, autorka tekstów i harfistka. Po raz pierwszy zdobyła szerokie uznanie, rywalizując o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 dla Słowenii podczas krajowego finału Evrovizijska Melodija (EMA) z piosenką "Črno bel", gdzie zajęła drugie miejsce. Raiven powróciła na EMA w 2017 roku, zajmując trzecie miejsce z piosenką "Zažarim" i ponownie rywalizowała w 2019 roku z piosenką "Kaos", zajmując drugie miejsce.

notka biograficzna napisał:Sara rozpoczęła swoją muzyczną drogę w wieku czterech lat, kiedy zapisała się do Ljubljana Music Matica. W latach 2002-2011 uczęszczała na lekcje gry na harfie do Szkoły Muzycznej w Lublanie. Kontynuowała edukację w programie Gimnazjum Artystycznego, do którego uczęszczała w Konserwatorium Muzycznym i Baletowym w Mariborze, specjalizując się w harfie u profesora Dalibora Bernatoviča, śpiewie jazzowym u Any Bezjak i śpiewie solowym u profesorów Leony Bašoviča i Tiny Bohak. Była wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie muzyki klasycznej. Wśród innych nagród, w 2013 roku zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Harfowym Antonio Salieri we Włoszech oraz złotą plakietkę na konkursie Temsig Solo Singing Country Competition. W 2015 roku ukończyła studia w zakresie śpiewu solowego i kontynuowała edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Lublanie (śpiew solowy - opera), gdzie w 2018 roku ukończyła studia w klasie profesor Alenki Dernač Bunta i zapisała się na studia magisterskie w zakresie śpiewu solowego u profesor Piji Brodnik. W 2021 roku otrzymała tytuł magistra śpiewu solowego - opery.

Opera i teatr:

W 2017 roku wydała swój debiutancki album Magenta, a następnie otrzymała nagrodę przyznawaną przez słoweńskie stowarzyszenie kulturalne i artystyczne za osiągnięcia w słoweńskiej muzyce popularnej Zlata piščal w kategorii płyta roku. W drugiej połowie 2018 roku rozpoczęła współpracę z autorami piosenek i producentami w Metropolis Studios (Londyn). W wyniku swojej pracy wydała album EP REM, który spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności. 4 lipca 2019 r. wystąpiła na scenie Fusion Stage podczas Exit Festival w Nowym Sadzie, wieczorem, kiedy organizatorzy odnotowali największą liczbę odwiedzających w historii festiwalu - ponad 56 000. Pod koniec 2019 roku wystąpiła na wielu prestiżowych wydarzeniach, w tym jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną RTV Słowenia, RTV Słowenia Big Band, Słoweńską Orkiestrą Barokową i Słoweńską Orkiestrą Policyjną. W lutym 2020 r. wystąpiła ze swoją oryginalną kompozycją Ti z Orkiestrą Symfoniczną RTV Slovenia w Słoweńskim Teatrze Narodowym Opery i Baletu w Lublanie pod batutą i adaptacją Matiji Krečiča.

Dawid and Łosoś lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 929
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 21, 2024 4:38 pm
musi sie osluchać z tym utworem ale jak na pierwszy odsluch nie umywa sie do raiven bops z EMA... troche za bardzo monotonna ta piosenka, obawiam się że zginie w tlumie. Na pewno ładnie można ją obronić przez występ sceniczny na co liczę.
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 594
Płeć : Male
Wiek : 28

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 21, 2024 4:53 pm
KarolStark napisał:musi sie osluchać z tym utworem ale jak na pierwszy odsluch nie umywa sie do raiven bops z EMA... troche za bardzo monotonna ta piosenka, obawiam się że zginie w tlumie. Na pewno ładnie można ją obronić przez występ sceniczny na co liczę.

Dokładnie, podpisuję się pod Panią Ministrą…

KarolStark lubi ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 929
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 21, 2024 4:56 pm
Daniell napisał:
KarolStark napisał:musi sie osluchać z tym utworem ale jak na pierwszy odsluch nie umywa sie do raiven bops z EMA... troche za bardzo monotonna ta piosenka, obawiam się że zginie w tlumie. Na pewno ładnie można ją obronić przez występ sceniczny na co liczę.

Dokładnie, podpisuję się pod Panią Ministrą…

a ja wlasnie podpisuje dekret muwiacy o tym ze jestes ZAJEBISTA Bakłażan Bakłażan Bakłażan

Daniell lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 21, 2024 8:55 pm
Veronika to utwór w 100% w stylu dotychczasowej twórczości Raiven i to mnie najbardziej cieszy, bo miałem olbrzymie oczekiwania i ani trochę się nie zawiodłem. Całość ma dla mnie dla mnie perfekcyjnie wyważony poziom dramaturgii. Słuchając Veroniki czuję wypełnienie ARTem, a te charakterystyczne dźwięki w zwrotkach i refrenie doprawione momentalnym szumem wody sprawiają, że moja wig odlatuje do Ljubljany. Generalnie zwłaszcza warstwa instrumentalna tegoż utworu to absolutne cudo. Serce
Wynik na ESC może być dla Słowenii rozczarowaniem, bo system 100% televoto sprawia, że flop w półfinale jest niestety realny, gdyż Veronika może okazać się zbyt artystyczna dla widzów przy pierwszym odbiorze. Liczę jednak, że Raiven da czadu na żywo, a występ w Malmo będzie wspaniałą trzyminutową podróżą. Ręce ku niebu

Kupuję to w całości, także chyba nie ma co czekać, 12/12. Lol Najwyżej mi się znudzi za jakiś czas.

Dawid lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 673
Płeć : Male
Wiek : 20

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 28, 2024 12:00 am
Ekspertem od repertuaru Raiven nie jestem, ponieważ oprócz jej preselekcyjnych utworów znam może ze 3 piosenki, ale wydaje mi się, że artystka pozostaje w Veronice w zgodzie ze swoim wizerunkiem i stylem muzycznym. I takie coś to ja szanuję. Ja osobiście żadnej monotonii tu nie odczuwam, wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że song jest wyważony i dobrze buduje napięcie. Zgadzam się, że czuć nutkę dramaturgii, ale nie ma tu miejsca na patos, wszystko jest na swoim miejscu. Na plus muszę też zaliczyć wszelkie subtelne "wodne" odniesienia w instrumentalu - zagłębiając się w historię tytułowej bohaterki okazuje się, że nie są one w żadnym stopniu przypadkowe. Fajny smaczek.

Wspominając o Veronice, koniecznie trzeba też napomnieć kilka słów o warstwie lirycznej. Raiven z tym utworem reprezentuje Słowenię na arenie międzynarodowej. Świetnym zabiegiem jest więc dla mnie sięgniecie po ciekawą historię z przeszłości Słowenii i przedstawienie ofiary społeczeństwa stanowego.

Potencjał sceniczny jest naprawdę wysoki, liczę że na scenie w Malmö wycisną z tego 150% i trzymam kciuki za dobry wynik.

Dawid, Skrzeczek, marjuz and iguś lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Nie Sty 28, 2024 11:11 am
Nie bez przyczyny w pierwszym poście wspomniałem oddzielnie o teatrze i operze, bo Veronika niesie w sobie ładunek artu, który może rozwinąć się w pełni dopiero na Eurowizyjnej scenie i widać, a raczej słychać, że piosenka została przygotowana z myślą o Eurowizji. W sumie nie mam się do czego przyczepić, może więcej ognia w końcówce chociaż i tak jest dobrze - jest to jedyny do tej pory utwór, który podoba mi się w tegorocznej stawce (jak na ten moment). Trzeba pochwalić za bardzo ładny teledysk i ogólnie produkcje na wysokim poziomie, bo instrumental w tej piosence to też klasa sama w sobie.

Skrzeczek lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Sob Lut 03, 2024 12:40 pm
Fajne RRRRRRRrrryyyYYYY, a poza tym jest... w porządku? Początkowo mnie nie porwało, ale czuję potencjał, żeby trochę mi się wkręcić. W sumie Raiven już tyle razy próbowała, że cieszę się, że w końcu sobie na ESC pojedzie.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Sro Lut 14, 2024 7:45 pm
Niby ta piosenka jest ok, ale nie wyobrażam sobie puszczać tego na słuchawkach dla własnej satysfakcji. Dla mnie brzmi zbyt "eurowizyjnie" i pompatycznie, rozumiem założenie, bo w końcu to konkurs, ale ja nigdy nie jestem wielkim fanem takich propozycji. Ale przedstawienie może być epickie.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Wto Mar 12, 2024 10:31 pm
Z Raiven pierwszy raz spotkałem się w 2016. Z ciekawości słuchałem, kto zajął drugie miejsce w preselekcjach słoweńskich w tamtym roku. "Črno bel" zdaje się być dosyć prostym utworem, ale bardzo mnie urzekł. "Veronika" nie porwała mnie tak bardzo, ale też jest to bardzo dobry, do którego zdarza mi się powracać, ma interesujący instrumental i dosyć intrygującą dramaturgię. Sprawia mi wrażenie takiego, który faktycznie podczas występu na żywo może jeszcze więcej zyskać.
Sponsored content

SŁOWENIA: Raiven  (Veronika) Empty Re: SŁOWENIA: Raiven (Veronika)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach