Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna Empty POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

Pon 6 Mar - 18:08
Wraz ze zwycięstwem Rusłany 50. Konkurs Piosenki Eurowizji zawitał po raz pierwszy do stolicy Ukrainy, Kijowa - gdzie w polskich bawarach (dosłownie) zaprezentował się znany i popularny (w tamtym czasie) bywalec ruskich bani.. Ivan wraz z Delfinem w piosence Czarna Dziewczyna (chodziło o kolor włosów gwoli ścisłości). Jak na tamte lata Polska tradycyjnie nie zakwalifikowała się do finału (przy czym pozdrawiam byłą już HoD polskiej delegacji nie jaką Marisę - good job Marisa.. nope). Okraszony cygańskimi rytmami i akordeonem przy akompaniamencie Gosi Andrzejewicz występ, wszakże nie przyniósł awansu do finału, lecz pozwolił się o niego otrzeć (co i tak było sukcesem jak na tą kompozycję - to już mój prywatny komentarz). Ostatecznie Ivan i Delfin zajęli w półfinale 11 miejsce na 25 możliwych z dorobkiem 81 pkt (5 pkt więcej wystarczyłoby do awansu).


Ivan i delfin - czarna dziewczyna (tekst):


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sro 27 Cze - 19:13, w całości zmieniany 1 raz
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

Sro 8 Mar - 15:40
Jedna z moich większych eurowizyjnych "winnych przyjemności" Szeroki uśmiech Nie mogę się oprzeć swojskości, chwytliwości tego utworu, a jak pojawia się rosyjska zwrotka to jestem już kupiony.

Jakby nie patrzeć, wytypowanie Ivana na Eurowizję nie okazało się takim złym pomysłem. Trafiliśmy w okres, gdy narodowe/etniczne brzmienia były w cenie + jak już wspomniał Łukasz, do awansu zabrakło centymetrów.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

Czw 5 Gru - 14:02
Dodatkowo samo TOP5 wewnętrznych, polskich preselekcji nie było zbyt dobre. Na drugim miejscu mieliśmy pewien duet z przeciętną piosenką "First Kiss" a potem zespół Abra z Iwoną Węgrowską śpiewającą po po francusku (La Luxe) i kolejny francuskojęzyczny numer od państwa Torzewskich. Stąd dobrze że "Czarna Dziewczyna" pojechała bo nie licząc niskiej jakości stroju Ivana wstydu nie było.
Sponsored content

POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna Empty Re: POLSKA w Eurowizji 2005: Ivan i Delfin - Czarna Dziewczyna

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach