Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2004 - nasze rankingi Empty ESC 2004 - nasze rankingi

Pon 20 Lip - 22:35
Epickie:
1. :turkey: Athena - For Real
Świetne:
2. :ukraine: Ruslana - Wild Dances
3. :serbia: Željko Joksimović & Ad-Hoc Orchestra - Lane moje
4. :unitedkingdom: James Fox - Hold On to Our Love
5. :sweden: Lena Philipsson - It Hurts
Fajne:
6. :albania: Anjeza Shahini - The Image of You
7. :andorra: Marta Roure - Jugarem a estimar-nos
8. :germany: Max - Can't Wait Until Tonight
9. :russia: Julia Savicheva - Believe Me
10. :belgium: Xandee - 1 Life
11. :cyprus: Lisa Andreas - Stronger Every Minute
12. :malta: Julie and Ludwig - On Again... Off Again
13. :netherlands: Re-Union - Without You
14. :poland: Blue Café - Love Song
Przyzwoite:
15. :france: Jonatan Cerrada - À chaque pas
16. :denmark: Tomas Thordarson - Shame on You
17. :belarus: Aleksandra and Konstantin - My Galileo
18. :bosnia: Deen - In the Disco
19. :estonia: Neiokõsõ - Tii
20. :finland: Jari Sillanpää - Takes 2 to Tango
21. :portugal: Sofia Vitória - Foi magia
22. :israel: David D'Or - Leha'amin
23. :croatia: Ivan Mikulić - You Are the Only One
24. :lithuania: Linas and Simona - What's Happened to Your Love?
25. :macedonia: Toše Proeski - Life
26. :iceland: Jónsi - Heaven
27. :greece: Sakis Rouvas - Shake It
28. :norway: Knut Anders Sørum - High
29. :spain: Ramón - Para llenarme de ti
30. :ireland: Chris Doran - If My World Stopped Turning
Nie dla mnie:
31. :monaco: Maryon - Notre planète
32. :austria: Tie Break - Du bist
33. :latvia: Fomins and Kleins - Dziesma par laimi
34. :slovenia: Platin - Stay Forever
35. :switzerland: Piero Esteriore & The MusicStars - Celebrate
36. :romania: Sanda - I Admit
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

ESC 2004 - nasze rankingi Empty Re: ESC 2004 - nasze rankingi

Nie 27 Gru - 18:28

Epickie:
1. Rosja
2. Łotwa
3. Ukraina
4. Polska
5. Białoruś
6. Szwecja
7. Albania
8. Grecja
9. Słowenia
10. Rumunia
Świetne
11. Bośnia i Hercegowina
12. Szwajcaria
13. Estonia
14. Litwa
15. Belgia
16. Portugalia
17. Cypr
Fajne:
18. Monako
19. Andora
20. Hiszpania
21. Malta
22. Islandia
23. Holandia
24. Norwegia
25. Irlandia
26. Niemcy
27. Serbia i Czarnogóra
Przyzwoite:
28. Izrael
29. Dania
30. Finlandia
31. Chorwacja
32. Północna Macedonia
Nie dla mnie:
33. Francja
34. Wielka Brytania
35. Austria
36. Turcja
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 172
Płeć : Male
Wiek : 29

ESC 2004 - nasze rankingi Empty Re: ESC 2004 - nasze rankingi

Sro 31 Mar - 8:23
Zabrałem się do ponownego przesłuchania tego rocznika z przekonaniem, że to bardzo słaby rok. Teraz myślę, że może nie bardzo słaby, ale nadal bardzo szybko kończy się u mnie lista utworów, które mnie interesują.

1. 🇮🇪 Chris Doran - If My World Stopped Turning
Od paru lat uważałem, że to bardzo niedoceniony utwór, nie sądziłem jednak, że po przesłuchaniu całej 36 dojdę do wniosku, że jest najlepszy. Uwielbiam tego słuchać, nie przeszkadza mi fakt, że w górnych rejestrach Doran brzmi trochę dziwnie. Zastanawiam się ile jest rankingów w Internecie, które mają to na pierwszym miejscu?
2. 🇵🇹 Sofia Vitoria - Foi magia
A ile jest rankingów, które zawierają zarówno Irlandię jak i Portugalię w Top 2? Tak, wywindowałem swoje guilty pleasure do srebrnego medalu. Tak, wiem, że ta piosenka to w 75% tytuł wyśpiewywany na różne sposoby. Nic nie poradzę, zakochałem się od pierwszego przesłuchania.
3. 🇧🇪 Xandee - 1 Life
Choreografia jest, bębny są, co nie zagrało? Wokal Xandee jest chyba specyficzny, ale mi nie wadzi, najwidoczniej Europa musiała jeszcze rok dojrzeć do safriduopodobnych dźwięków.
4. 🇳🇱 Re-Union - Without You
Spore zaskoczenie, bo zawsze ten kawałek był u mnie w rejonie "kojarzę, wiem, że niezły", ale nie spodziewałem się go tuż za pudłem. Bardzo fajny klimat przy słuchaniu, zastanawiam się czy na ich wynik nie wpłynęły Niemcy występujące tuż po nich.
5. 🇺🇦 Ruslana - Wild Dances
Pierwsza czwórka poszła gładko, miejsca 5-16 to była już trochę zagwozdka. Tak samo jak w 2005 dałem tu zwyciężczynię, Rusłana miała świetny gimmick, który umiała sprzedać. Bardzo fajnie się tego słuchało w GTA IV.
6. 🇸🇪 Lena Philipsson - It Hurts
Mając dylemat z uszeregowaniem tych propozycji postawiłem stary dobry szwedzki szlagier. Bardzo ciekawa gimnastyka przy użyciu statywu.
7. 🇪🇸 Ramon - Para llenarme de ti 
Mam z jakiegoś dziwnego powodu problem z rozróżnianiem hiszpańskich męskich wokali z przełomu wieków, więc możliwe, że wcześniejsze piosenki wpłynęły na ten wysoki ranking.
8. 🇨🇾 Lisa Andreas - Stronger Every Minute
Podchodziłem z nastawieniem "doceniam, lecz nie uwielbiam", ale tego docenienia wystarczyło na top 8. Świetny występ 16-latki (ale nie taki jak Joe z Irlandii).
9. 🇮🇸 Jonsi - Heaven
Kiedyś mi się wydawało, że to straszne nudy, ale hej, to ma całkiem fajną strukturę. Zasadniczo tu mamy po sobie dwa razy zwrotka + prechorus i po 2 minutach punkt kulminacyjny. Może to jakiś "recency bias" z mojej strony, ale na dzisiaj będzie miejsce w dziesiątce.
10. 🇵🇱 Blue Cafe - Love Song
Ehhh, ile ja bym dał, żeby Love Song brał udział w preselekcjach w 2003, a You May Be In Love było do wystawienia w 2004. Wracając, nastawiony na rozczarowanie zostałem pozytywnie zaskoczony. To jest kawał fajnego utworu. Rzadko doceniam nasze propozycję, więc tutaj zrobię wyjątek.

11. 🇷🇸 🇲🇪 Zeljko Joksimović & Ad-Hoc Orchestra - Lane moje
Tylko nie bijcie. Niestety z Joksimoviciem mam jak uczeń ze Słowackim w "Ferdydurke" - no mnie nie zachwyca. I to nie wynika z mojego nastawienia do bałkańskich ballad, mam parę ulubionych, no nie ma wśród nich Zeljko. Napiszę klasyk w moim wykonaniu - doceniam, nie uwielbiam. Jak może dojdę do 2012 to jeszcze bardziej się będę kajał.
12. 🇲🇹 Julie and Ludwig - On Again... Off Again
W pierwszym szkicu miałem to nawet w top 10, ale jednak trochę to zbyt cheesy na taką wysoką pozycję. Można przyjąć, że to takie moje guilty pleasure, nawet teraz już mi ten głos Ludwiga nie uwiera.
13. 🇹🇷 Athena - For Real
Szczerze spodziewałem się nawet, że dam to niżej, ale zbyt nisko cenię resztę tego roku, żeby Athena się ponad nią nie wybiła.
14. 🇲🇰 Tose Proeski - Life
Zawsze jak tego słucham to mam poczucie, że to jest bardzo dobre wyprodukowane jak na Eurowizję 2004, potem to daję na 14 miejscu i dumam nad tym jak jest skonstruowany mój mózg i czemu dopuszcza do takich paradoksów...
15. :unitedkingdom: James Fox - Hold On to Our Love
Po parokrotnym przesłuchaniu pamiętam tylko refren, ale tutaj tego nie zganię jak w 2005 przy Bułgarii. 2004 to dobry rok dla gitar akustycznych.
16. 🇬🇷 Sakis Rouvas - Shake It
Ostatni kawałek w kategorii "Ogólnie jestem na tak", chociaż szczerze to wolę jego propozycję z 2009. W ogóle zaczynam podejrzewać, że Sakis nie umie kupować sobie ubrań, bo T-shirt zawsze założy za krótki...
17. 🇦🇱 Anjeza Shahini - The Image of You
Moim zdaniem trochę przehajpowany numer, chociaż szanuję, że Anjeza złapała wiatr w żagle w trakcie wykonania (pierwsze wersy ledwo było słychać, ale potem już się ukazał demon sceniczny).
18. 🇫🇷 Jonatan Cerrada - A chaque pas
Przyjemny refren, dziwnawy, ale intrygujący staging.
19. 🇧🇦 Deen - In the Disco
Oglądałem finał z komentarzem nieodżałowanego Terry'ego i powiedział po Bośnii coś w stylu "Niektóre utwory mają bardzo subtelny przekaz, nieprawdaż?". Nie sposób się z nim tu nie zgodzić. Nadal jestem pod wrażeniem, że Deen w ten sposób zdobył top 10.
20. 🇲🇨 Maryon - Notre planete
Był lekki Isaiah, ale przy jednej nucie, więc wybaczam.

21. 🇦🇩 Marta Roure - Jugarem a estimar-nos
Mikropaństwa umieściłem koło siebie, bo i podobne mam odczucia do nich. Sympatyczne piosenki, Monako trochę wyżej, nie wiem nawet czemu.
22. 🇱🇻 Fomins and Kleins - Dziesma par laimi
Panowie kupili mnie swoją stylówą, jestem w stanie uwierzyć, że są rockmanami z jakimś tam stażem. Refren nawet podbudowuje na duchu (chociaż łotewskiego ni w ząb nie rozumiem), pod koniec nawet widać, że wokalista umie zawyć.
23. 🇮🇱 David D'Or - Leha'amin
Mam z tym tak, że czasem mi przeszkadza głos Davida, a czasem nie. Teraz mi akurat nie przeszkadzał, chociaż to nadal nie kwalifikuje tego utworu do pozycji wyższej niż dwudziesta trzecia. Motyw z refrenu bardzo przyjemny, no i szacunek dla artysty, że dał radę w trudnym osobiście momencie.
24. 🇱🇹 Linas and Simona - What's Happend to Your Love?
W rankingu par mieszanych nadal znacznie przegrywa z Maltą, ale po przyjęciu pewnych założeń (ubiór Linasa sugeruje, żeby wyobrażać sobie występ na Statku Miłości) nawet jestem w stanie lubić ten utwór, spodziewałem się większego sera. Gdybym robił ten ranking z tydzień później mogłoby to zawędrować parę lokat wyżej.
25. 🇩🇰 Tomas Thodarson - Shame on You
No jest trochę feeling takiej eurowizyjnej piosenki początku lat dwutysięcznych i raczej nie żal przepadnięcia w półfinale, ale na osłodę pozostaje wygrana w latynoskim pojedynku z Finlandią!
26. 🇪🇪 Neiokoso - Tii
Trochę zawód, bo zwrotka jest wystarczająco tajemnicza, by dać nadzieję na jakiś niezły refren, a ten jest trochę zbyt... ludowy? To znaczy nie, żebym miał coś przeciwko ludowym dźwiękom, po prostu nie umiem dobrać odpowiedniego określenia.
27. 🇷🇴 Sanda - I Admit
Ogółem dużo na tej Eurowizji było przypadków, gdzie wokal znikał pod głośnością muzyki, nie wiem czy to źle ustawiona głośność, czy niekompetencja wokalistów, Rumunia na tym polu cierpiała. Refren nawet wpada w ucho.
28. 🇳🇴 Knut Anders Sorum - High
Wogan powiedział "No, raczej się nie skończy nul pointsami". Miał rację - skończyło się 3 punktami xD Refren przyzwoity i to w sumie tyle.
29. 🇩🇪 Max - Can't Wait Until Tonight
Występował tuż po Re-Union, klimat utworu całkiem podobny i tak jak w rzeczywistości Niemcy zdystansowały Holandię, tak u mnie zupełnie na odwrót. No nie umiem się w to wciągnąć, a chciałbym, bo cenię sobie Stefana Raaba.
30. 🇫🇮 Jari Sillanpaa - Takes 2 to Tango
Pamiętam, że fiński finał był tego samego dnia co nasz, bo TVP łączyło się z Finami w trakcie preselekcji. To może być najciekawsza rzecz jaką tu napiszę, bo poza tym ciężko mi naskrobać coś więcej. No ewentualnie mogę przytoczyć komentarze z YT zastanawiające się nad tym czy Jari jest dobrze "wyposażony" na podstawie wybrzuszeń na jego białych spodniach...

31. 🇭🇷 Ivan Mikulić - You Are the Only One
Może i przesadziłem z surowością oceny, ale mało mi się tutaj dodaje. Są jakieś interesujące dźwięki, ale ten refren... brzmi jak natańszy model ze sklepu z refrenami. Przepraszam wielbicieli Ivana, po prostu tak musiało być.
32. 🇨🇭 Piero Esteriore & The MusicStars
Byłbym potworem, gdybym umieścił go na 36 miejscu. Gdy sobie wyobrażę, że ta banda urwała się z programu dla pięciolatków to wszystko staje się jasne, kawałek przestaje być tragiczny, ból po uderzeniu mikrofonem ustaje. Z drugiej strony który pięciolatek utrzyma swoją uwagę na 3 minuty...
33. 🇷🇺 Julia Savicheva - Believe Me
Wokal ledwo słychać, a to co dociera do uszu nie napawa optymizmem. Staging przekombinowany, z drugiej strony nie zasługuje na notkę w kąciku lepika, no nie...
34. 🇧🇾 Aleksandra and Konstantin - My Galileo
Słyszałem w głowie szepty, żeby dać to wyżej, ale im nie uległem. Interesująca propozycja na debiut w Konkursie, co do słów to się nie odniosę, bo nie umiem ich wychwycić. Uwielbiam to, że tam każdy jest ubrany totalnie inaczej - Aleksandra trochę country, trochę jakby chciała się wbić na występ do Rusłany, Konstantin bardziej elegancki, głosy wspomagające: garnitur, ubiór na luzie do Żabki, trzeciego nawet nie pamiętam, ale też był z zupełnie innej parafii, jakiś muzyk chyba też tam był (albo tancerz?). Jeżeli coś miałoby trafić do kąciku to pewnie to, ale ustalmy, że w tym roku obejdziemy się bez niego.
35. 🇦🇹 Tie Break - Du bist
Tak jak mam zazwyczaj zaskakującą słabość do boysbandów, tak ten do mnie w ogóle nie trafia. Bardzo mdłe, jak utwór, którym musisz zapychać płytę, żeby czas się zgadzał.
36. 🇸🇮 Platin - Stay Forever
Z trojga par mieszanych zdecydowanie najgorsi. Piosenka jak z "Koncertu Życzeń" na TVS, ale taka bardzo niechętnie puszczana. Poza tym pani chyba próbuje naśladować Cher, interesujący wybór jak na występ w Eurowizji.

Fenistil lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

ESC 2004 - nasze rankingi Empty Re: ESC 2004 - nasze rankingi

Czw 28 Paź - 22:41
01 :turkey: Athena - For Real
02 :germany: Max - Can't Wait Until Tonight
03 :cyprus: Lisa Andreas - Stronger Every Minute
04 :serbia: Željko Joksimović & Ad-Hoc Orchestra - Lane moje
05 :unitedkingdom: James Fox - Hold On to Our Love
06 :albania: Anjeza Shahini - The Image of You
07 :latvia: Fomins and Kleins - Dziesma par laimi
08 :france: Jonatan Cerrada - À chaque pas
09 :portugal: Sofia Vitória - Foi magia
10 :netherlands: Re-Union - Without You

11 :croatia: Ivan Mikulić - You Are the Only One
12 :ireland: Chris Doran - If My World Stopped Turning
13 :poland: Blue Café - Love Song
14 :norway: Knut Anders Sørum - High
15 :sweden: Lena Philipsson - It Hurts
16 :spain: Ramón - Para llenarme de ti
17 :greece: Sakis Rouvas - Shake It
18 :bosnia: Deen - In the Disco
19 :ukraine: Ruslana - Wild Dances
20 :russia: Julia Savicheva - Believe Me

21 :monaco: Maryon - Notre planète
22 :switzerland: Piero Esteriore & The MusicStars - Celebrate
23 :andorra: Marta Roure - Jugarem a estimar-nos
24 :belarus: Aleksandra and Konstantin - My Galileo
25 :estonia: Neiokõsõ - Tii
26 :denmark: Tomas Thordarson - Shame on You
27 :slovenia: Platin - Stay Forever
28 :belgium: Xandee - 1 Life
29 :macedonia: Toše Proeski - Life
30 :austria: Tie Break - Du bist

31 :finland: Jari Sillanpää - Takes 2 to Tango
32 :israel: David D'Or - Leha'amin
33 :iceland: Jónsi - Heaven
34 :romania: Sanda - I Admit
35 :lithuania: Linas and Simona - What's Happened to Your Love?
36 :malta: Julie and Ludwig - On Again... Off Again

Dawid lubi ten post

Sponsored content

ESC 2004 - nasze rankingi Empty Re: ESC 2004 - nasze rankingi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach