Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Sro 5 Sie - 17:39


IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Wsi-imageoptim-israel-nf

Izraelski nadawca publiczny po raz kolejny uznał, że Eden Alene będzie godnie reprezentować swój kraj Izrael na Konkursie Eurowizji w Rotterdamie. Z tego też powodu zorganizowane zostały preselekcje mające na celu wyłonienie najlepszego eurowizyjnego utworu dla Eden.  

16. Września - telewizja KAN ogłasza nabór piosenek do preselekcji.
15. Października - nadawca publiczny kończy przyjmowanie zgłoszeń, w sumie nadesłano 220 propozycji.
Spośród nadesłanych piosenek, profesjonalne jury wybrało 9 utworów.
02. Grudnia - publikacja wersji demo 9 piosenek oraz otwarcie głosowania online.
Internauci mogli wybrać dwie najlepsze ich zdaniem propozycje.
13. Grudnia - koniec głosowania online. Dwie piosenki z najwyższą liczą głosów online przechodzą do "drugiego etapu preselekcji", profesjonalne jury wybiera jeszcze jedną piosenkę z siedmiu pozostałych. W sumie do drugiego etapu przechodzą trzy utwory.

Wyniki:
"La La Love" - głosami internautów
"Ue La La" - głosami internautów
"Set Me Free" - wybór jury

"Shoulders" - 12.1% głosów
"Spilling Magic" - 10.4%
"Can't Stop a Hurricane" - 8.9%
"Flying" - 8.7%
"Coming Out" - 7.3%
"Rise Up Today" - 7.2%


Trzy piosenki, które przeszły do drugiej rundy, zostaną ponownie zaaranżowane, nagrane i zaśpiewane przez Eden Alene.
Ostateczne wersje piosenek miały ukazać się 18 stycznia 2021 roku, jednak po wczesnej publikacji piosenek przez gazetę Israel Hayom, utwory zostały oficjalnie wydane 5 stycznia 2021 roku, 13 dni wcześniej niż pierwotnie planowano. Publiczność będzie mogła głosować online za pośrednictwem kan.org.il od 19 stycznia do 25 stycznia 2021 r. Zwycięska piosenka zostanie wybrana wyłącznie w drodze głosowania online i zostanie ujawniona podczas specjalnej transmisji telewizyjnej 25 stycznia 2021 r.


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sro 6 Sty - 10:41, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Nie 3 Sty - 15:45
Po zmniejszeniu selekcji do 10 utworów, ogłoszono dzisiaj trzy utwory, z których jeden Eden zaśpiewa w Rotterdamie. Są to: "Set Me Free", "La La Love" i "Ue La La"

Premiera utworów odbędzie się w dniu rozpoczęcia głosowania online - 19 stycznia. Zwycięski utwór zostanie ogłoszony - 25 stycznia.

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Nie 3 Sty - 20:48
Nie akceptuję tego wyboru, gdzie są "SHOULDERS" ?? jedyny prawilny song w tych dziwnych preselekcjach.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

marjuz and vestmann lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Pon 4 Sty - 20:01
Łosoś napisał:Po zmniejszeniu selekcji do 10 utworów, ogłoszono dzisiaj trzy utwory, z których jeden Eden zaśpiewa w Rotterdamie. Są to: "Set Me Free", "La La Love" i "Ue La La"

No to pozdro, w tym momencie Eden wydaje mi się murowaną kandydatką do flopa w semi. Znacznie lepsze Feker Libi moim zdaniem już miałoby spore problemy, bo wątpliwym na pewno byłaby góra punktów od jurorów, a przekonanie widzów na poziomie przynajmniej ok. 70 punktów przy obecności Malty, Rosji czy Azerbejdżanu nie byłoby takie proste. Niemniej było to "jakeś", każdy byłby wstanie o tej piosence powiedzieć dwa zdania, w przeciwieństwie do trójki finalistów tych selekcji.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Sro 6 Sty - 0:50
Wyciekły ostateczne wersje utworów. Piosenki można przesłuchać tutaj - https://www.israelhayom.co.il/article/837121

.....................................


IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Laura-poldvere-laura
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Sro 6 Sty - 10:47
Przeniosę ten temat do działu z preselekcjami, a temat w Europa Wybrała zostanie utworzony jako nowy - nie będą nam się mieszać wątki.

póki co, moje top:

1. La La Love
2. Ue La La
3. Set Me Free

Pierwsza piosenka jest fajna, bardzo chwytliwy refren, a Eden przeniesie całą pozytywną energię na scenę - jestem tego pewien.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Sro 6 Sty - 13:32
Po przesłuchaniu wszystkich piosenek muszę stwierdzić, że jedynie "La La Love" może bić się o awans - reszta raczej przejdzie zapomniana obok całej reszty i flopnie gdzieś w półfinałowej otchłani. Neutralny
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Pią 8 Sty - 3:59
(*) w poprzednim roku tak super a teraz sziety szkoda
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Pon 11 Sty - 16:48
Cóż, wokal Elene Aden trochę ratuje, ale szału wciąż nie ma. Ale potencjał jakiś jest:

La La Love - początek sympatyczny, szybko nadchodzi interesujący i zwiastujący mocne otwarcie przedrefren. Apetyty narastają, mija 1/3 piosenki i otrzymujemy wyczekiwaną kulminację - której oczywiście nie ma, a w zamian totalnie nijaki bicik, okraszony cudownie brzmiącymi dźwiękami szlifowania czy innej obróbki metalu. Co to w ogóle jest?!? Jakbym chciał sobie posłuchać takich dźwięków to bym poszedł do huty, a nie że otrzymuje coś takiego z zaskoczenia w sympatycznej skąd inąd radiówce. Zwrotko-refreny więc super, bicik przyprawia mnie o refleksję, na jak dużo wobec uszu słuchaczy mogą sobie pozwolić jeszcze twórcy paralel Fuego.

Set Me Free - zwrotki bardzo przypominają mi "On cherche encore" Gabrielli z selekcji we :france: w 2019. Zwłaszcza ostatnia minuta wymiata. No tyle że o ile tu refren o dziwo jakiś jest, to jest **ujowy. Ogółem ze wszystkich 3 piosenek, we zwrotkach artystycznie jest tu najciekawiej (fajnie użyte chórki, bardziej izraelski klimat niźli Africa) więc śmierdzi niewykorzystanym potencjałem.

Ue La La - no taka łupanka. Całą piosenkę tylko be be be, la la la, łe łe łe, ugabuga ugabuga. Ok, lubię etniczne wstawki, ale ja to wolę w instrumentalu, lub trochę dyskretniej, a tu jest po prostu bałagan. Jeszcze francuskiego mi tu brakowało. Ogółem piosenka be.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Pon 11 Sty - 21:36
Uwagi marjuza jak zawsze celne. Wink

Przesłuchałem w końcu te piosenki i faktycznie jest zawód gdy sobie to porównamy w poprzednim rokiem. Z tej trójki postawiłbym chyba na La La Love, z uwagi na najbardziej sympatyczne brzmienie oraz fakt, że nawet szczerze mi się podobało przez pierwsze pół minuty.
Sponsored content

IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion Empty Re: IZRAEL: Eden Alene HaShir Shelanu L'Eurovizion

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach