Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś izraelskiej propozycji?

1 - 13%
3 - 38%
3 - 38%
1 - 13%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Wto 4 Lut - 23:38
Zeszłoroczni gospodarze dokonali wyboru. Zwyciężczynią programu HaKokhav HaBa została młoda wokalistka Eden Alene, która tym samym będzie reprezentować :israel: Izrael w Rotterdamie, z utworem "Feker Libi" .

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Hero

Eden ma 19 lat. Urodziła się w rodzinie Etiopczyków. Karierę swoją rozpoczęła dwa lata temu i do tej pory największym sukcesem wokalistki było zwycięstwo w izraelskiej wersji programu X Factor. W tym roku zgłosiła się do udziału w izraelskich preselekcjach, gdzie zwyciężyła niemalże wszystkie duele. Głosami widzów oraz jury, pewnie zwyciężyła finał.

Utwór "Feker Libi" został wybrany poprzez preselekcje, które odbyły się 3 marca. Spośród 4 preselekcyjnych propozycji, utwór uzyskał największą ilość punktów od jury i telewidzów, pewnie zwyciężając finał. Piosenka zawiera słowa w czterech językach - angielskim, hebrajskim, arabskim i amharskim.

:israel: (AUDIO) :israel:
:israel: (LIVE) :israel:


TEKST:

Feker libi, wade halu, nawa dane, I love you
Feker libi, wade halu, nawa dane, I love you
(Yalla-la, Yalla-la)
(Yalla-la, Yalla-la)

Once upon a time, I was looking for a sign
Pachamama, Pachamama
Show the way, oh be my guide (I love you)
Love is on the mind
Close your eyes and you will find
Melodía, Melodía
Feel the energy inside (I love you)

Say all the people coming, coming my way
Love is on my way
Maka Lakuma de de, Maka Lakuma de masa
Maka Lakuma de de, Maka Lakuma

(Refren)
Feker libi, tonight is our story
We celebrate the glory
We have no shame
Feker libi, I'm not ashamed to love you
Tonight I'm gonna find you
I call your name

Feker libi, habib qalbi
Ahuv libi, otcha ani ohevet
Feker libi, habib qalbi
Ahuv libi, otcha ani ohevet

Look at us tonight
Color party side to side
Confetti ya, confetti ya
Falling on us from the sky

Say all the people coming, coming my way
Love is on my way
Maka Lakuma de de, Maka Lakuma de masa
Maka Lakuma de de, Maka Lakuma

Feker libi, tonight is our story
We celebrate the glory
We have no shame
Feker libi, I'm not ashamed to love you
Tonight I'm gonna find you
I call your name

Feker libi, habib qalbi
Ahuv libi, otcha ani ohevet
Feker libi, habib qalbi
Ahuv libi, otcha ani ohevet

Feker libi, wade halu, nawa dane, I love you (x6)


:sisrael: :sisrael: :sisrael: :sisrael: :sisrael:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Wto 3 Mar - 22:18, w całości zmieniany 7 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Czw 27 Lut - 18:19
Wszystkie propozycje dostępne są tutaj: KLIK
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Pią 28 Lut - 1:51
Obojętne mi co pojedzie byle nie Savior In The Sound. Preselekcje miłe, ale sam nie wiem. Rumunia wygrywa jeśli chodzi o ten rodzaj preselekcji. Izrael raczej z finałem
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Wto 3 Mar - 21:57
Oficjalnie. Utwór "Feker Libi" zwyciężył preselekcje i to z tym utworem Eden będzie reprezentować Izrael w Rotterdamie.



Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Wto 3 Mar - 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Wto 3 Mar - 22:04
Zachwycam się Eden, co za świetna dziewczyna, taka mała osóbka a tyle w niej energii. Co do piosenki to jedna z moich ulubionych z czterech dostępnych, po występie liczyłem że Feker Libi wygra. Ta piosenka łączy w sobie Afrykę, Azję i Europę, tyle się w niej dzieje a cały czas jest spójna. Jak na razie Izrael w moim top3. 12/12
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Wto 3 Mar - 22:27
Było mi obojętne, ale mega się cieszę, że jedzie Faker Libi <3 Na całego czuć w tym Africa, a wykonanie na żywo jest bez zarzutu. O dziwo w tym raczej słabszym niż lepszym roku półfinał Eden jest całkiem mocny, a jej połowa jeszcze bardziej. Strasznie liczę na awans
Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 306
Płeć : Male
Wiek : 23

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Wto 3 Mar - 23:01
Kibicowałem "Roots" ale "Feker libi" też jest fajne mimo troche kiczowatego refrenu i tego messu pod koniec piosenki
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Sro 4 Mar - 10:27
Wszystkie propozycje jakie do wyboru miał Izrael stały na bardzo wysokim poziomie. Szkoda mi jednak, że nie wygrało Roots, bo niesamowicie mi się wkręciło przez ostatnie dni.

Feker Libi to też rzecz jasna świetna propozycja i kompletnie różna od tego co do tej pory mamy w tegorocznej stawce. Z jednej strony wydaje się jakby było tu połączone ze sobą 4-5 piosenek, ale z drugiej całość zachowuje spójność i słucha się tego rewelacyjnie. Te arabskie rytmy w refrenie to cudo. Serce Plus też za to, że usłyszymy na Eurowizji nowy język. Szeroki uśmiech
Eden to petarda na scenie, jest mega charyzmatyczna. Staging w preselekcjach do Feker Libi podobał mi się, ale liczę, że w Rotterdamie będzie to wyglądało jeszcze lepiej.

Z Roots Izrael byłby w maju jednym z moich faworytów, Feker Libi daję na ten moment 8/12 i jak najbardziej życzę awansu do finału.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Sro 4 Mar - 22:27
Yngwie napisał:Zachwycam się Eden, co za świetna dziewczyna, taka mała osóbka a tyle w niej energii. Ta piosenka łączy w sobie Afrykę, Azję i Europę, tyle się w niej dzieje a cały czas jest spójna. Jak na razie Izrael w moim top3. 12/12

Zdecydowanie się zgadzam z powyższym, bardziej jednak liczyłem na Roots, bo Goshen z Begerem zrobili świetną robotę pisząc tego songa, chociaż trzeba przyznać, że cały ten finał selekcji to jeden sztos większy od drugiego, przede wszystkim jeśli chodzi o wykonanie, Roxen zawstydzona.

Mocne 7/12
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Sro 4 Mar - 22:41
Jeszcze nie nadrobiłem jej reszty występów w pre, ale "Feker Libi" to świetny wybór. Kocham Eurowizję za takie etniczne mieszanki. Wokalistka ma charyzmę w przeciwieństwie do gwiazdy tego samego formatu w Rumunii. Utwór jest bardzo obiecujący, ale trochę się gubi w tym mieszaniu kultur. Myślę, że o wiele lepiej by brzmiała całość gdyby pozbyć się hebrajskich fragmentów. Oczywiście kłóciłoby się to z konceptem, ale czysto muzycznie wyszłoby na plus. Motywy afrykańskie jak zawsze brzmią świetnie. Izrael na plus.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Czw 5 Mar - 20:54
Po zeszłorocznym koszmarku Izrael zaprezentował nam coś na poziomie! Feker Libi to świetna propozycja. Zwrotki mają genialny afrykański klimat, refreny mogą zostać przez niektórych uznane za tandetne, ale wpadają w ucho. Arabskie rytmy wręcz skradły moje serce Serce Utwór brzmi trochę jak połączenie kilku zupełnie różnych piosenek ale całość jest dosyć spójna, poza tym bardzo wyróżnia się na tle wybranych do tej pory propozycji. Eden wręcz kipi charyzmą na scenie i widać, że śpiewanie tego utworu sprawia jej dużo radochy. Wokalnie bez najmniejszego zarzutu. Wybór Izraela na spory plus, życzę awansu do finału.
10/12
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Nie 15 Mar - 11:13
Podoba mi się propozycja Izrael. Brzmi energicznie i na pewno urozmaici tegoroczną stawkę, w której trochę mało naprawdę dobrych, szybszych piosenek. Zwrotki są najlepsze, refren mógł wyjść IMO trochę lepiej.

7/12
Sponsored content

IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi) Empty Re: IZRAEL: Eden Alene (Feker Libi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach