Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

+16
Przemek
KarolStark
Darka
Dastame
Liver
Fenistil
marjuz
Daniell
syguu
Yngwie / admin
Aro
Jasiek
Łosoś
Drover
Morison
Batiooo
20 posters
Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 21:36
Dobry Wieczór wszystkim Forumowiczkom! Uśmiech

Chciałbym teraz, w dniu dzisiejszym rozpocząć już ogólną dyskusję nad IV serią PdF - w szczególności nad tematami nowych edycji. W związku z głębokim żalem niektórych uczestniczek wobec dobranych na aktualnie toczącą się serię edycji, postanowiliśmy odpowiedzieć na ten problem dając więcej czasu i licząc na Waszą wysoką aktywność w jego kontekście.

Zanim jednak do tego przejdę, chciałbym poruszyć kwestię zmian w gronie prowadzących konkurs. Z naszego grona odchodzi bowiem główny (pod względem organizacyjnym) prowadzący @Wonder, któremu pragnę najserdeczniej podziękować za całokształt pracy wykonanej dla dobra tego konkursu. Wobec tego faktu, od nowej serii to ja będę zajmował się kwestiami organizacyjnymi i będę starał się udzielać jak najwłaściwszych odpowiedzi na Wasze nurtujące pytania (oczywiście po konsultacji z pozostałymi prowadzącymi). Wink

Właśnie w tym momencie, zamierzam Wam przedstawić nowe (częściowo stare) grono prowadzących na kolejną serię: @Aleks, @Liver i @Morison. Temu ostatniemu bardzo serdecznie dziękuję za przyjęcie propozycji - jestem głęboko przekonany, że to właściwy i najlepszy wybór z uwagi na dotychczasowe zaangażowanie na rzecz konkursu. Szeroki uśmiech

Teraz przejdę do najtrudniejszego tematu, jakim niewątpliwie jest wybór edycji na nową serię konkursu. Zaczniemy od pakietu podstawowego, co do którego jest pewność, że takowe edycje się odbędą, tj. 2x normalna, 1x ogólnoświatowa i 1x krajowa (planowane jest połączenie jednej z tych dwóch edycji w edycję podwójną - druga edycja byłaby edycją wybraną przez Was w głosowaniu). A skoro ruszyłem temat wyboru edycji przez Was - no właśnie, chciałbym żebyście podejmując dyskusję odpowiedzieli na kilka punktów (szablon), dzięki któremu lepiej rozeznamy się co do Waszego zdania i na podstawie którego ułożymy proces wyborczy (czyt. głosowania w niewiadomo jakiej jeszcze formule) nad tematami pozostałych (bodajże 6) edycji.

Kod:
Moje propozycje tematów edycji:
Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych:
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję:

Oczywiście, jesteśmy otwarci również na swobodną dyskusję. Pragnę jednak zaznaczyć, że powyższy szablon nie ma jeszcze na tym etapie charakteru decyzyjnego, a jedynie opiniodawczy. Wszelkie decyzje będziemy podejmować dopiero później (wspólnie), w związku z czym wyrażone przez Was zdanie na pewno zostanie wzięte pod uwagę. Wink

Cóż mogę więcej dodać - dyskusję na temat IV serii PdF czas zacząć! Na pierwszy etap (tzn. szablon + swobodne dyskusje) daję nieco ponad dwa tygodnie czasu (tj. do piątku, 4 września 2020 roku). Jeśli potrzeba byłoby jego więcej, dawajcie mi znać w postach. Uśmiech
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 22:07
nawet w belorussia udają demokracje falszuja wybory a w pdf co?? monarchia dziedziczna XVII wiek w środku internetu mskr

Dawid, Daniell, iguś, Fenistil, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 22:36
Tylko nie edycja podwójna

Przemek, Fenistil, Drover and Wilk lubią ten post

KarolStark and marjuz nie lubią tego postu

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 22:43
Darka napisał:Tylko nie edycja podwójna

mhm argument?????????
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 23:01
Bo te edycje są długie i męczące

Przemek, Fenistil, Drover and Wilk lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 23:28
Moje propozycje tematów edycji:
- artyści eurowizyjni (z włączeniem 2020, ale wyłączenie 2021 jak jakiś kraj zdąży wybrać kogoś nowego). I w przypadku np: Eleni Foureiry będzie można ją wziąć z dwóch stref (bałkańskiej bo urodziła się w Albanii, południowej bo reprezentowała Cypr) itd.
- liczby, cyfry, daty itd w tytule / przyrodnicza (roślinki, zwierzątka, tęcza i inne ustrojstwa w tytule)
- hity lat '00
- dwie wariacje na temat edycji normalniej:
a) wystawiamy piosenki ze strefy, ale z wyłączeniem własnego kraju
b) tylko w językach urzędowych państw ze strefy (ale z wyłączeniem kogoś z Francji po angielsku UK, Serbii po ang. bo Australia) Wiecie o co chodzi XD
- Europejska/Australijsko-oceaniczna
- rap & R'n'B
- powrotowa (ludzie, którzy byli wystawieni w KPDf)
- piosenki ludzi z preselekcji do ESC, ale którzy na nią nie pojechali
- pomysł @Jasiek z zamianą krajami jest mega
- pewnie jeszcze na coś wpadnę.

Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: 2
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję: W ogóle, podpisuję się pod argumentami @Darka


Ostatnio zmieniony przez Aro dnia Pią 21 Sie - 0:05, w całości zmieniany 3 razy

Aleks lubi ten post

Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw 20 Sie - 23:39
To ja napiszę pomysły, które mi na spontanie przychodzą do głowy:

1. Zamiana strefami
Wiadomo o co chodzi.

2. Zamiana krajami
Skoro można ze strefami to czemu nie zrobić tego samego z krajami? Można z puli krajów powiedzmy wyłączając mikropaństwa odpowiednio wcześnie wylosować ludziom inne i zrobić z tego drugą krajową obok tej z narodowym językiem.

3. Anonimowa
Był to spoko format i ja bym przy tym pozostał, ale może nie w ramach osobnej ogólnoświatówki tylko jakiejś edycji bez stref... Przeszła mi przez myśl anonimowa zamiana krajami, to byłby już w ogóle kosmos organizacyjny XDDD

4. Joke entry/guilty pleasure
Brakuje mi takiej edycji w stylu 69. KP [*] A widać, że prawie co edycję trafia się coś w tym stylu, sam bym wystawił coś dla beki totalnie i jakby była jedna taka edycja w serii to nie zaszkodziłoby. Ewentualnie to mogłaby być anonimowa też  Zakochany

5. Azjatycka/Afrykańska
Były 100 lat temu w KP i wypadły bardzo spoko, why not?

6. Oldsy
Utwory starsze od nas, czyli to co kiedyś w kp. Mimo że ta edycja była dość kotletowa to i tak zawsze jest to jakaś miła odmiana od "indie alternativ spotifyy music" i można zawsze odkryć jakąś perełkę.

Krajówki bym dał dwie bez względu czy w takiej formie jak teraz, czy np. z jedną losowaną.
Mnie edycje podwójne zawsze się podobały i jestem "za".
Kiedyś się organizowało na każdą okrągłą edycję zestaw krajówka w języku + coś i było to spoko połączenie zawsze więc wolę krajówkę. Wink

Aro and Aleks lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pią 21 Sie - 1:04
Moje propozycje tematów edycji:

- ANONIMOWA - jako druga ogólnoświatówka, anonimowa przyciągnęła największe zainteresowanie, najwięcej komentarzy, najwięcej zabawy w kwestii obstawiania a potem odkrywania tego kto co wystawił, uważam że powinna być stałym elementem każdej serii bo wprowadza element zaskoczenia do konkursu a poza tym dobrze jest chociaż raz w serii nie wiedzieć komu się przyznaje noty Uśmiech
- EUROPEJSKA - ostatnio była w KP 82... a powinna się pojawiać częściej moim zdaniem.
- JOKE ENTRY lub jakaś DZIWKARSKA -  Brzoskwinia  Bakłażan  Oh shit
- ARTYŚCI EUROWIZYJNI -
- KOMERCYJNA LUB KOTLETOWA - wiadomo, przeciwieństwo antykotletowej.
- MĘSKI WOKAL
- COVEROWA
- BALLADY - brakuje mi totalnie klasycznych ballad w konkursie ale mam wrażenie że ten pomysł nie przejdzie bo zacznie się pisanie jak przy wakacyjnej że wszystkie piosenki brzmią tak samo...
- AZJATYCKA jakieś k-popy itd.

Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: Nie mam zdania.
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję: Żadną, myślałem że już od takich edycji odeszliśmy, popieram Darkę i Aro.

Jasiek napisał:5. Azjatycka/Afrykańska
Były 100 lat temu w KP i wypadły bardzo spoko, why not?
Afrykańska była dokładnie w lutym tego roku, już dosyć. Wolę Azjatycką.

Jasiek napisał:2. Zamiana krajami
Skoro można ze strefami to czemu nie zrobić tego samego z krajami? Można z puli krajów powiedzmy wyłączając mikropaństwa odpowiednio wcześnie wylosować ludziom inne i zrobić z tego drugą krajową obok tej z narodowym językiem.
Nie wiem jak inni ale ja tam nie po to chcę sobie wybierać kraj żeby na krajówkę mi go zabierano i dawano nie wiadomo co Bardzo smutny

Aleks lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pią 21 Sie - 1:21
Nie beda sam wymyslal to tylko to podam to co od innych mi sie podoba

Anonimowa edycja wedlug mnie byla super i po prostu zrobiłbym w tej formie ogólnoświatową jak było teraz i dwie krajowe
Zamiana krajami to ciekawe bardzo, bo podoba mi sie pomysl zamiany, a w tej formie jeszcze nie bylo
hity lat 00/Joke entry/guilty pleasure/kotletowa moze byc smieszna wiec za
meski wokal jest podawany chyba od poczatku pdf i ja chcetnie bym te edycje zobaczyl, bo sam nie wystawilem faceta ani razu




Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: tak bo trafia sie na perelki od innych na ktore by sie nie trafilo
podwoja tak

Dawid and Aleks lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pią 21 Sie - 1:41
Moje propozycje tematów edycji:
Przede wszystkim liczyłbym że nie będziemy nadto dublować pomysłów na edycje z ostatnich edycji KP i PDF. Jak ktoś mi zrobi zamianę strefami (@Jasiek brr) to zatłukę; była już w pierwszej i drugiej serii i za drugim razem wzięło w niej udział porażające 18 osób. Sama edycja też zajmuje miejsce edycjom strefowym, choć istotnie nie wystawia się piosenki ze strefy, tylko zustawionegolosowania. Liczę zatem na kreatywność!

A i zdecydowanie jestem za tym żeby edycje nie narzucały gatunków ani nastrojów muzycznych. Bo każdy wystawia to samo i są nudy xd

- Debiuty - piosenki z pierwszych płyt danych artystów
- Nostalgiczna - piosenki powstałe w czasie pierwszych 10 lat życia uczestnika (alternatywa za OLDSY)
- Tęczowa - nazwa koloru w tytule, zróbmy w PDF prawdziwą tęczę!
- Artyści z selekcji - pomysł Ara, też mi się podoba
- Wspomnieniowa - artyści zmarli (choć tu się obawiam że poszukiwania mogłoby być niesmaczne)
- Australijska z Oceanią jako regionalna
- Męski wokal, strefowa
- Krótkotrwała - piosenki poniżej 2,5 minuty, strefowa

jak coś mi wpadnie do głowy jeszcze to dodam

Zamiana krajami - spoko pomysł, ale raczej zbyt hardkorowy, za dużo zależy od losu i obawiam się absencji.

Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: dwóch (jak ostatnio), no chyba że przejdzie pomysł Jaśka
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję: ogólnoświatową!

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Aleks lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pią 21 Sie - 13:25
Dzia @Wonder za reaktywację/odnowienie/kontynuowanie/unowocześnienie KP, aby dalej można było się bawić.

marjuz napisał:nawet w belorussia udają demokracje falszuja wybory a w pdf co?? monarchia dziedziczna XVII wiek w środku internetu mskr

Chociaż z przyzwoitości możnaby ogłosić wybory... @Morison oczywiście jest doskonałym kandydatem, a przez ostatnią serię był zaangażowany bardziej niż część organizatorów, więc look forward.

Czego sobie życzę na IV serię?
- stałego przestrzegania regulaminu, niezmieniania zasad pod byle pretekstem w trakcie gry
- tematu z propozycjami/pytaniami, który jest aktywny przez całą serię i nie trzeba czekać 2 miesiące na odpowiedź. pytanie zadane publiczne służy od razu każdemu uczestnikowi
- braku manipulacji, organizatorzy powinni oddawać głosy zanim zaczną przeglądać punkty od reszty

Edycje:
- Krajowe chętnie dwie, tak jak w obecnej serii - jedna z językiem, druga bez wymogu. Państw nikomu nie zabraknie, więc można spokojnie wybrać sobie atrakcyjnego.
- Ogromnie mi się nie podoba, że znowu chcecie włączyć krajowe do podwójnej. Krajowa jest jednym z trudniejszych tematów i zestawienie jej z drugim prostym tematem jest po prostu krzywdzące dla tych utworów. Do podwójnej można zobie wrzucić każdy inny temat, ale nie krajową. Podkreślam mocno, że to zły pomysł.
- Na pewno żadnej zamiany strefami! Ani to ciekawe, ani wymagające.
- Zamiana państwami to już pomysł o wiele ciekawszy, jestem za, ALE nie kosztem zwykłych krajowych, może spokojnie stać obok nich...
- Anonimowa - jak najbardziej tak, pomysł wypadł świetnie. Połączenie jej z zamianą państwami byłoby potężne. Nie mam nic przeciwko, ale nie wiem czy po prostu ogólnoświatowa tematyka nie byłaby tutaj lepsza. Wtedy już nie robić drugiej ogólnoświatowej skoro anonimowa by nią była.
- Joke entry można robić kiedy się chce i kiedy pasuje do tematyki. Imo ta edycja jest na siłę, ale może i nie jestem odpowiednia osobą do dyskusji w tej kwestii, he he.
- Afrykańska była, Bliskowschodnia była, mnie na nich nie było, ale nie ma co dublować edycji tak szybko. Ostatnio podobał mi się pomysł Dalekowschodniej i uważam, że to jest najlepsze rozwiązanie przy edycjach regionalnych. Europejska jest przy każdej strefowej, od Australijskiej wolę Dalekowschodnią. Nie oszukujmy się - rynek Oceanii to Australia i Nowa Zelandia, a tej pierwszej nam nigdy nie brakowało za sprawą krajowych.
- Pomysł z artystami eurowizyjnymi nie jest moim ulubionym. W ostateczności jak musiałby być to łączony z uczestnikami preselekcji. Osobno te edycje będą nudne.
- Liczbowa, Lata '00, Oldsy, Debiuty, Tęczowa, Wspomnieniowa - zrozumiałe i przyjemne tematy, jak będzie miejsce na którąś z nich to jestem za.
- Powrotowa - co edycję połowa artystów już kiedyś była... Komercyjna, kotletowa - błagam... odpalcie sobie rmf czy coś.
- Coverowa - absolutnie tragiczny poziom miała ostatnia coverowa, najlepiej nie powtarzajmy jej już nigdy.
- Męski Wokal - ten temat to przewija się już dobre kilka lat i wciąż nie może dojść do skutku. Może w końcu czas, aby zwalczyć androfobię... Ta edycja mogłaby też być zamiast jednej normalnej.
- Rap & R'n'B - poniżenie pomysłodawcy i zmasakrowanie idei "czarnej" edycji w II serii przelało czarę goryczy, myślę że to pora aby odkupić błędy i koniecznie zorganizować ją.
- Krótkotrwała - chyba najlepszy z nowych pomysłów.

W skrócie:
Krajowe: 2
Podwójna: tak, ale nie w połączeniu z krajową
Moje edycje: Anonimowa (zamiast Ogólnoświatowej), Męski Wokal, Rap & R'n'B, Krótkotrwała, Dalekowschodnia
Od biedy mogą być: Zamiana państwami, Liczbowa, Lata '00, Oldsy, Debiuty, Tęczowa, Wspomnieniowa

Dzia za uwagę.

vestmann, Fenistil and Aleks lubią ten post

Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 306
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pią 21 Sie - 14:31
Jasiek napisał:
6. Oldsy
Utwory starsze od nas, czyli to co kiedyś w kp. Mimo że ta edycja była dość kotletowa to i tak zawsze jest to jakaś miła odmiana od "indie alternativ spotifyy music" i można zawsze odkryć jakąś perełkę.
A ja proponuję edycję Artystów młodszych niż osoba ich wystawiająca , czegos takiego jeszcze nie było. Takie Oldsy tylko w drugą stronę

Aleks lubi ten post

Drover nie lubi tego postu

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pon 24 Sie - 22:22
marjuz napisał:Moje propozycje tematów edycji:

- Debiuty - piosenki z pierwszych płyt danych artystów

Podoba mi się ten pomysł, ale bym rozszerzył/zamienił to na debiutanckie single/piosenki artystów.

A, i żeby nie było wątpliwości - z edycji z artystami preselekcyjnymi odrzucamy osoby, którym się udało jechać na Eurowizję. To znaczy: taka Loreen czy Kasia Mosia startowały kilka razy w Melfeście/KE zanim im się udało wygrać, więc takie osoby byłyby zakazane.

Aleks lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pon 31 Sie - 20:59
@Wonder, wielkie dzięki za cały czas i wysiłek włożony w prowadzenie konkursu.

- - - - -

Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: dwóch (chyba że będzie jakiś ciekawy pomysł na zagospodarowanie tej zaoszczędzonej edycji, w sposób inny niż jako kolejną normalną strefową)
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję: najlepiej żadną (a jeśli koniecznie musi być podwójna, to mnie wszystko jedno która)

Dlaczego nie przepadam za edycjami podwójnymi?

- jest niepotrzebnie rozwleczona w czasie (w tym samym czasie można zrobić dwie pojedyncze)
- zatraca się wtedy unikalny charakter tematyczny obu połączonych w ten sposób edycji
Edycje podwójne są moim zdaniem do zaakceptowania kiedy:
- jest jakiś jubileusz i chcemy zrobić edycję z większą pompą
- są wakacje i chcemy wszystko spowolnić zamiast robienia przerwy na czas urlopów
Oczywiście zwolennicy edycji podwójnych też są, więc w razie czego przeżyję. Wink

- - - - -

Swoich tematów na edycję nie mam, nie będę się bawił w wymyślanie na siłę czegoś przeciętnego. Na pewno jednak za dobrą praktykę uważam przeprowadzanie w serii edycji takich jak:
- tematyczna wg tytułu
Wszystko jedno czy będzie to liczbowa / zwierzęca / roślinna / tęczowa czy inne ustrojstwo. Zarówno Geogaficzna jak i Imienna wyszły moim zdaniem bardzo pozytywnie, ten temat można ciągnąć w nieskończoność.
- regionalna
Wszystko jedno jaki region. Wydaje mi się jednak po głosach niektórych ludzi, że w tej serii powinno to dążyć w kierunku Dalekowschodniej.
- anonimowa
To był hit i przełom, jakiego PdF potrzebowało. Za jakiś czas pewnie też nam się ta formuła znudzi, ale na razie nie widzę powodu, żeby takiej edycji sobie odmówić - czy to w ramach Ogólnoświatowej (tzn. zamiast niej), czy też w ramach innej (dopasowanej z głową).

W najbliższej serii bardzo chętnie zobaczyłbym też edycje takie jak:
- coś lekkiego i nie do końca na serio
Nie musi być koniecznie Joke Entry ani Guilty Pleasure (chociaż może), ale w PdF dotąd nie było ani jednej edycji nastawionej na więcej luzu. Niby każdy może wystawić piosenkę z przymrużeniem oka w którejkolwiek edycji, ale wtedy najczęściej z góry wiadomo, że flopnie. W edycji z założenia lekkiej postrzeganie takich utworów byłoby pewnie nieco inne.
- Męski Wokal
Tyle było gadania o tej edycji swego czasu, a ostatecznie nie doszła wtedy do skutku. Tylko najlepiej gdyby była w formie strefowej, bo to jednak bardzo małe ograniczenie w wyborze.
- gatunkowa
Jakakolwiek, może być ten rap / R&B. Edycja może oczywiście pójść śladami Wakacyjnej i być jednostajna, ale nawet jeśli, to przynajmniej utnie to dyskusje powracające co serię.

Jeśli chodzi o pomysł Zamiany Krajami (anonimowej lub nie), to jestem rozdarty:
- to chyba jedyny pomysł z tych wymienionych w tym temacie, który ma w sobie "to coś", ten powiew świeżości i zabawy (szczególnie w połączeniu z anonimową :P )
- ...mimo to jest to po prostu Zamiana Strefami na sterydach, więc z tą świeżością to bym nie przesadzał :P
- ryzyko absencji niektórych uczestników jest jednak bardzo duże, bo edycja byłaby bardzo wymagająca - to nie takie łatwe wybrać coś sensownego z kraju, o który się nie prosiło
- wyrzucenie mikropaństw może nie wystarczyć, bo jeśli ktoś wbrew własnej woli dostanie jakąś Czarnogórę albo Albanię, to i tak spora szansa, że oleje edycję; trudno jednak określić, które kraje byłyby okej, a które już za trudne
- losowanie musiałoby się odbyć duuuużo wcześniej biorąc pod uwagę trudność edycji, a jednak przez ten czas mogą dochodzić i odchodzić uczestnicy, więc organizatorzy musieliby tę sytuację szczególnie ostrożnie monitorować na bieżąco
Być może warto spróbować, ale szczegóły wymagają zastanowienia.

Uwagi do niektórych pozostałych pomysłów, które padły:
- piosenki ze strefy, ale spoza kraju - większość z nas właśnie to wystawia w ramach Normalnej Wink, więc temat trochę bez sensu, chyba że po prostu ma zastąpić którąś Normalną i być małym utrudnieniem dla posiadaczy Australii, Francji czy UK
- lata '00 - niedoceniana dekada, jestem za Wink jakieś nostalgiczne, oldsy, itp. też w porządku
- powrotowa - to jest raczej trend niespecjalnie lubiany, nie wiem czy jest sens poświęcać temu całą edycję i to już teraz
- debiuty - bardzo spoko
- krótkotrwała - też spoko
- wspomnieniowa - sam kiedyś o tym myślałem, pasowałoby bardzo na okolice listopada
- artyści młodsi niż osoba wystawiająca - obecnie nie mamy chyba w konkursie nikogo bardzo młodego, ale teoretycznie taki 15-latek mógłby mieć tutaj bardzo mocno ograniczone pole wyboru, podczas gdy dla starszych forumowiczów to będzie niemal ogólnoświatówka

Jakich edycji nie chcę:
- Zamiana Strefami - pomysł już się mocno zużył
- Europejska - najnudniejszy region, mniej więcej od tego są strefowe

- - - - -

Co jeszcze? Chciałbym zwrócić uwagę na to, że edycje strefowe były w PdF dość mocno zaniedbywane.

Po pierwsze: dotychczas w każdej serii były tylko po 4 edycje strefowe. W dwóch pierwszych seriach tą piątą pseudo-strefową edycją była Zamiana Stref (choć jest wręcz przeciwieństwem strefowej), natomiast w serii trzeciej już nikt nawet nie pomyślał o tym, że zwyczajowa równowaga 5-5 już dawno została zaburzona. Moja propozycja: przywróćmy pięć edycji strefowych.

Po drugie: dotąd w PdF nie było jeszcze żadnej tematycznej edycji strefowej (nie, Zamiana Strefami się nie liczy Wink ). A niektóre mało ograniczające tematy (takie jak przede wszystkim Męski Wokal) bardzo fajnie by się tutaj nadawały.

Dawid napisał:Czego sobie życzę na IV serię?
- stałego przestrzegania regulaminu, niezmieniania zasad pod byle pretekstem w trakcie gry
- tematu z propozycjami/pytaniami, który jest aktywny przez całą serię i nie trzeba czekać 2 miesiące na odpowiedź. pytanie zadane publiczne służy od razu każdemu uczestnikowi
- braku manipulacji, organizatorzy powinni oddawać głosy zanim zaczną przeglądać punkty od reszty

Podpisuję się pod tym. Do tego dodałbym jeszcze trochę większe trzymanie się przez organizatorów tych zamysłów stojących za tematami danych edycji - w kontekście Imiennej chyba wiadomo o czym mówię. Wink

Dawid, Aro, vestmann, Drover, Sebek, Aleks, Dastame and Morison lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pon 31 Sie - 21:26
Ja napiszę tylko jaką edycję bardzo bym chciał, a jakiej bym nie chciał:

Chciałbym - Anonimowa
Nie chciałbym - Zamiana Strefami

do reszty się dostosuje.

Dawid and Aleks lubią ten post

Sponsored content

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach