Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

+16
Przemek
KarolStark
Darka
Dastame
Liver
Fenistil
marjuz
Daniell
syguu
Yngwie / admin
Aro
Jasiek
Łosoś
Drover
Morison
Batiooo
20 posters
Go down
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pon 31 Sie - 21:37
Popieram @Fenistil, żeby edycje strefowe były bardziej zaakcentowane. Nie po to wybieramy kraje, żeby przydawały się nie więcej niż 3-4 razy. Do tego jakby miałaby się odbyć edycja z męskim wokalem, gatunkowa czy jakakolwiek "eurowizyjna" nie wyobrażam sobie, gdyby tego ograniczenia nie było. Dzięki temu dostalibyśmy wyrównanie co najmniej 5-5, przy założeniu dwóch krajówek. No ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - wybierzmy najpierw tematy, a potem zajmijmy się kwestią podziału.

vestmann, Fenistil, Drover and Aleks lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Pon 31 Sie - 21:41
yo od razu trzeba ustalać co wolno i co nie wolno w danej edycji, żeby [potem nie było jazd jak teraz, ale Morison to ogarnięta dupa to chyba nie będzie problemów

marjuz, Aro, Fenistil, Sebek and Aleks lubią ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 20:05
Przede wszystkim nie chciałbym powrotu takich sytuacji jak teraz mamy w imiennej i każdy wie o co chodzi. Niektórzy odebrali to jako atak - trudno, napisałem tylko co myślę i podzieliłem się swoją uwagą, trochę szkoda, że zostałem wyśmiany przez jednego z użytkowników, bo "tylko parę osób nagięło regulamin, a ja się czepiam". Patrząc, co się teraz dzieje, edycje takie jak "balladowa" czy jakakolwiek gatunkowa byłyby ryzykowne. Myślę, że po prostu zrobiłyby się z tego zwykłe, nietematyczne ogólnoświatówki (już widzę jak ktoś edytuje Wikipedię, żeby było, że "Hallelujah" to rap - been there, done that Szeroki uśmiech), dlatego jestem przeciw, jak już ciekawszym rozwiązaniem byłoby połączenie ich ze strefową/krajową.

Podobają mi się niektóre z pomysłów moich kolegów. Artystów eurowizyjnych dawno nie było, od biedy ujdzie (ale to pewnie dlatego, że nie należę do wielkich fanów ESC i mało znam piosenek tych eurowizyjnych artystów, więc musiałbym zrobić research, a to zawsze fun), a anonimowa świetnie sprawdziłaby się w zastępstwie za ogólnoświatową. Oldsy zawsze na tak. Szeroki uśmiech Męski wokal też by się przydał, bo bardzo go mało. Tęczowa brzmi kontrowersyjnie, ale nie tak jak "czarna", więc mogłoby przejść, tym bardziej, że nie ukrywajmy, znaczną społeczność forum stanowią ludzie homoseksualni. "Wspomnieniowa" i "krótkotrwała" brzmią oryginalnie i jestem jak najbardziej za. Chciałbym też coverową - niby jest to kolejna ogólnoświatówka, no ale to jedyna edycja, w której można wystawiać covery i trochę jej już nie było. Guilty pleasure może być (tylko żeby nie były to kotlety), ale joke entry mi się nie podoba. Zdecydowane NIE dla "artystów młodszych niż osoba ich wystawiająca" i jeśli takie coś powstanie, wątpię, że wezmę udział - już widzę te wszystkie Viki Gabor i Roksanki Węgiel, gdzie jedną z lepszych piosenek byłaby jakaś propozycja od My3. Nie widzę

Ja może wspomnę swoje starsze pomysły, które chciałbym zobaczyć:
Top of the Flops - zgłaszamy utwór wykonawców/zespołów, które zajęły ostatnie miejsca (w finale bądź półfinale) w PdF/KP. Moim zdaniem było dużo takich perełek, które zasługują na odkupienie. Ewentualnie można by było to jakoś zmodyfikować.
Nieznane oldsy - utwory wydane przed 2000 rokiem, które nie są kotletami (nie przekraczają 1 mln wyświetleń/odtworzeń). Czyli po prostu takie zmodyfikowane oldsy. Szeroki uśmiech
Z chęcią zobaczyłbym w końcu też instrumentalną. Można by też zrobić w grudniu wigilijną albo jeśli ludzie by się czepiali, że nie słuchają takiej muzyki to ewentualnie religijną, ale to byłoby moim zdaniem ryzykowne, bo ktoś mógłby zgłosić np. "God Is a Woman", bo przecież o Bogu!!1

Ja również jestem przeciwko edycjom podwójnym, moim zdaniem za bardzo one się ciągną. Krajowe edycje dwie - jedna z językiem, druga bez.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 20:25
Drover napisał:Tęczowa brzmi kontrowersyjnie, ale nie tak jak "czarna", więc mogłoby przejść, tym bardziej, że nie ukrywajmy, znaczną społeczność forum stanowią ludzie homoseksualni.
Nie powtarzajmy znowu tego samego błędu jak przy imiennej czy czarnej, która z edycji gatunkowej stała się jej parodią...

marjuz napisał:- Tęczowa - nazwa koloru w tytule, zróbmy w PDF prawdziwą tęczę!
Tak brzmiał pomysł i proszę go nie przeinaczać!

Drover napisał:Top of the Flops
Z części edycji nie ma pełnych wyników. Do tego dochodzi rozróżnianie DSQ, -50% i ostatnich miejsc. Awykonalny pomysł.

Drover napisał:Z chęcią zobaczyłbym w końcu też instrumentalną.
Taaaak.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 21:15
Dawid napisał:
Drover napisał:Tęczowa brzmi kontrowersyjnie, ale nie tak jak "czarna", więc mogłoby przejść, tym bardziej, że nie ukrywajmy, znaczną społeczność forum stanowią ludzie homoseksualni.
Nie powtarzajmy znowu tego samego błędu jak przy imiennej czy czarnej, która z edycji gatunkowej stała się jej parodią...

Zgadzam się, że ta edycja była dziwna i kontrowersyjna, zgłosić kogoś patrząc na kolor skóry, ale czarna z założenia nie miała być edycją gatunkową i to samo w sobie byłoby krzywdzące, jeśli chodzi ci tylko o r&b i hip-hop, bo to Czarnoskórzy stworzyli też gospel, reggae, country, jazz, rock, soul... a więc bardzo dużo gatunków, więc w takim wypadku trudno mówić o edycji "gatunkowej".

Aleks lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 21:19
Drover napisał:ale czarna z założenia nie miała być edycją gatunkową
Miała być. Nawiązuję do tego, że w tematach z propozycjami od zawsze "czarna" była przedstawiana jako r'n'b/hip-hop/rap, a nagle stała się czymś zupełnie innym.

Aleks lubi ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 21:38
Dastame napisał:yo od razu trzeba ustalać co wolno i co nie wolno w danej edycji, żeby [potem nie było jazd jak teraz

W tej edycji w sumie też wiadomo, co wolno, z tym, że wolno obiektywnie za dużo :P

Drover napisał:trochę szkoda, że zostałem wyśmiany przez jednego z użytkowników, bo "tylko parę osób nagięło regulamin, a ja się czepiam".

Bo się czepiasz, dostałeś jasne info od organizatora, że każde zgłoszenie jest zgodne z regulaminem, więc tak samo jak ty miałeś prawo się czepiać, tak samo inni mogli to skomentować.

Odpowiedź do obu cytatów - nie jestem osobiście wielkim fanem takich tematycznych edycji, bo zawężamy wybór piosenek do ilu procent? 0,5? 0,2? Tak wysoki poziom obecnej edycji to moim zdaniem cud nad Wisłą, bo geograficznej tak dobrze nie wspominam ale jeżeli już chcecie się bawić w tego typu edycje, to proponuję wybierać coś zerojedynkowego, na przykład był ostatni pomysł na tzw. "Interpunkcyjną" (nie popieram, nie proponuję, to tylko przykład do zobrazowania sytuacji), bo tu albo mamy w tytule znak specjalny albo go nie mamy i trudno jest coś zakombinować. W razie wszelkich wątpliwości potrzebujemy jasnego stanowiska od prowadzącego, że wszystkie naciągane zgłoszenia będą kwitowane komentarzem "do zmiany" co powinno wystarczyć, by trzymano się regulaminu.

Tym razem nie mam żadnych ciekawych propozycji od siebie, bo te, które chodziły mi po głowie, są już omawiane, osobiście widziałbym to tak:

1. Dwie strefowe
2 .Dwie krajowe, w tym jedna z opcją zamiany krajów (lub opcjonalnie zamiana krajów jako piąta "strefowa")
3. Jedna z konkretnego regionu - tu jestem mocno za dalekowschodnią - nie ma się czego bać, to nie tylko kpopy ale lud zadecyduje w głosowaniu
4. Jedna ogólnoświatowa anonimowa - pomysł sprawdził się świetnie i na razie nic bym tu nie ruszał, po jakimś czasie, jak pomysł spowszednieje, można będzie dalej manewrować
5. Jeżeli podwójna to druga piosenka powinna być z tym dodatkiem "krótkotrwała", o której wspominał marjuz
6. Jednogatunkowe bym sobie odpuścił, bo a) ciężko nad tym zapanować, b) może być strasznie monotonnie

No i w zasadzie resztę spotów mamy do obsadzenia Waszymi pomysłami, dam tylko pokrótce, które edycje podobają mi się najbardziej, które niekoniecznie

NA PLUS
- Oldsy - ale bez przesady, piosenki starsze niż 10 lat w zupełności wystarczą, bo nawet fani "świeżej" muzy znajdą coś w swoim stylu
- Męski wokal - osobiście nie odczuwam mizoandrii (tak to się nazywa?) w konkursie ale przy takiej tematyce nie trzeba poświęcać godzin na szukanie czegoś sensownego = poziom powinien być w porzo
- "Lekka" - coś, co zaproponował Fenistil, byłaby to kolejna ogólna ale docelowym zamiarem jest wystawienie czegoś, czego zawsze uczestnik się bał puścić publicznie Szeroki uśmiech

NEUTRAL
- Artyści eurowizyjni - często znamy repertuar tych ludzi, więc pewnie będzie sporo komentarzy że kotlet
- Rap & Arenbi - jak dla mnie spoko, bo lubię gatunek ale będzie sporo przeciwników takiej tematyki
- powrotowa, artyści KPDF - ciężko się szuka gdy nie masz w pamięci całego składu 130 poprzednich edycji a nikt poza Dawidem tego nie pamięta
- instrumentalna - mam kilka potencjalnych zgłoszeń, więc jestem bez zdania ale obawiam się o poziom

MEH
-joke entry - dla mnie niektóre songi z PDF to joke entry (tyle, że bez joke) więc może być sporo znaków zapytania
- Australijska/Oceaniczna - z autopsji nie polecam


Z tematycznych najbardziej podchodzi mi "tęczowa/kolorowa" tylko od razu stawiamy sprawę jasno - czy piosenka o tytule "Ciało niebieskie" jest ok czy nie? Mamy wymienioną nazwę koloru ale jest to część nazwy...wiecie o co cho
Czy bierzemy tylko podstawową paletę kolorów, czy możemy bawić się w coś takiego?

Liczbowa też jest ok ale musimy wiedzieć czy liczby pisane słownie też będą ok, czy w tytule ma być "11", "2020" itp.

Czy jesteś za rozegraniem jednej czy dwóch edycji krajowych: DWÓCH (opcjonalnie jedna z jakąś wariacją)
Którą edycję: krajową czy ogólnoświatową połączyć w podwójną edycję: ŻADNEJ a jeśli już to ogólnoświatową

Teraz piłka po Twojej stronie, Aleks, żeby to ładnie zebrać do kupy i zrobić jakieś sensowne głosowanie, żeby każdy miał jasny pogląd, czego chcą uczestnicy i czy nie były grane żadne manipulacje :P

Dawid, Aro, Fenistil and Aleks lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Wto 1 Wrz - 23:53
Drover napisał:
Z chęcią zobaczyłbym w końcu też instrumentalną. Można by też zrobić w grudniu wigilijną albo jeśli ludzie by się czepiali, że nie słuchają takiej muzyki to ewentualnie religijną, ale to byłoby moim zdaniem ryzykowne, bo ktoś mógłby zgłosić np. "God Is a Woman", bo przecież o Bogu!!1

Osobiście z chęcią bym tego typu edycję zobaczył, choć o przyzwoity poziom muzyczny mogłoby być wtedy ciężko.

Dawid napisał:
Drover napisał:ale czarna z założenia nie miała być edycją gatunkową
Miała być. Nawiązuję do tego, że w tematach z propozycjami od zawsze "czarna" była przedstawiana jako r'n'b/hip-hop/rap, a nagle stała się czymś zupełnie innym.

Chyba już kiedyś o tym pisałem, ale sprostuję raz jeszcze: właściwie to ja "popełniłem" pomysł na Czarną edycję w takiej formie, w jakiej się odbyła, w tym poście:
https://eurowizyjnie.forumpolish.com/t629-druga-seria-pdf-pomysly-i-sugestie#7838

Pomysł powstał w mojej głowie już wcześniej, niezależnie od pomysłów na edycje gatunkowe i w moim zamyśle w żadnym razie nie miał stać w kontrze do nich. Nie wiem, jakie były intencje ówczesnych organizatorów, gdy mój pomysł podchwycili, a Rap & R'n'B pominęli, ale jako autor pomysłu czuję się trochę niezręcznie za każdym razem, gdy wypływa temat Czarnej jako innej wersji waszego pomysłu, rzekomo zniekształconej i wypranej z tożsamości przez organizatorów.

Morison napisał:
2 .Dwie krajowe, w tym jedna z opcją zamiany krajów (lub opcjonalnie zamiana krajów jako piąta "strefowa")

Od której niby strony Zamiana Krajów jest strefowa!? Edycja strefowa to taka, w której wystawiamy piosenki na podstawie kraju i/lub strefy, które sobie wybraliśmy na początku serii. W moim odczuciu już Zamiana Stref NIE była strefowa - choć opierała się na podziale strefowym, to była zaprzeczeniem edycji strefowej, bo wystawialiśmy utwór spoza naszej strefy. Jeśli Zamiana Stref lub Zamiana Krajów jest strefowa (bo wystawiamy utwór z jakiejś konkretnej strefy), to równie dobrze Dalekowschodnia też jest strefowa - w końcu wszyscy wystawiają utwór ze strefy Środkowej.

Morison napisał:
5. Jeżeli podwójna to druga piosenka powinna być z tym dodatkiem "krótkotrwała", o której wspominał marjuz

Fakt, to byłby idealny kandydat do ewentualnej podwójnej, jeśli już musiałaby się odbyć.

Morison napisał:- "Lekka" - coś, co zaproponował Fenistil, byłaby to kolejna ogólna ale docelowym zamiarem jest wystawienie czegoś, czego zawsze uczestnik się bał puścić publicznie Szeroki uśmiech

To co zaproponowałem było bardziej ogólnym zamysłem i typem edycji niż konkretną propozycją na jej temat. Oczywiście może być też tak jak piszesz, tyle że wtedy koniecznie musiałoby stać za nią coś więcej: np. konieczność opisania w temacie z jakiego powodu dana piosenka się kwalifikuje, dlaczego uczestnik bałby się ją normalnie wystawić. W przeciwnym razie powstałaby kolejna Ogólnoświatowa. No i nazwa też musiałaby być inna, bo ta sugeruje coś a la wakacyjne rytmy. Może Odważna albo coś takiego?

Morison napisał:
nie jestem osobiście wielkim fanem takich tematycznych edycji, bo zawężamy wybór piosenek do ilu procent? 0,5? 0,2? Tak wysoki poziom obecnej edycji to moim zdaniem cud nad Wisłą, bo geograficznej tak dobrze nie wspominam

Nie wiem jaki to procent, ale śmiem twierdzić, że prawdopodobnie większy od całego rynku niektórych krajów pod edycję Krajową. Wink Ja akurat wspominam Geograficzną całkiem pozytywnie, ale pamiętajmy też, że mamy teraz w konkursie innych uczestników i jest ich więcej, a od tego też zależy poziom - nie tylko od samego tematu edycji. Gdy każdy się stara, to naprawdę może wyjść fajnie.

Morison napisał:
proponuję wybierać coś zerojedynkowego, na przykład był ostatni pomysł na tzw. "Interpunkcyjną" (nie popieram, nie proponuję, to tylko przykład do zobrazowania sytuacji), bo tu albo mamy w tytule znak specjalny albo go nie mamy i trudno jest coś zakombinować. W razie wszelkich wątpliwości potrzebujemy jasnego stanowiska od prowadzącego, że wszystkie naciągane zgłoszenia będą kwitowane komentarzem "do zmiany" co powinno wystarczyć, by trzymano się regulaminu.

No okej, wybranie czegoś zerojedynkowego na pewno ułatwiłoby sprawę i nie mam nic przeciwko. Ale nie oszukujmy się - oburzenie niektórych ludzi na to, co się w tej edycji dzieje, nie wynika wcale z trudności z rozstrzyganiem przypadków będących na granicy. Wtedy nikt raczej by z tym nie miał problemu. Oburzenie wzięło się stąd, że pojawiły się przypadki wykraczające bardzo daleko poza zdroworozsądkowe podejście co do tego, czym ta edycja powinna być. Nie winię tu jakoś szczególnie uczestników zgłaszających takie piosenki, ale już sam pomysł zrobienia edycji z konkretnymi regułami oraz dodaniem do tego furtki na niemal całkowite zignorowanie tych reguł jest absurdalny.

Morison napisał:Z tematycznych najbardziej podchodzi mi "tęczowa/kolorowa" tylko od razu stawiamy sprawę jasno - czy piosenka o tytule "Ciało niebieskie" jest ok czy nie? Mamy wymienioną nazwę koloru ale jest to część nazwy...wiecie o co cho
Czy bierzemy tylko podstawową paletę kolorów, czy możemy bawić się w coś takiego?

Liczbowa też jest ok ale musimy wiedzieć czy liczby pisane słownie też będą ok, czy w tytule ma być "11", "2020" itp.

Myślę, że gdy jakiś tego typu temat edycji już przejdzie, to wtedy można założyć osobny temat, w którym każdy chętny się wypowie co właściwie przez to rozumie i co jego zdaniem jest okej, a co jest już niedopuszczalnym nagięciem reguł i coś się na podstawie tego ustali. Wiem, że to dodatkowa rzecz do zrobienia, ale przynajmniej będzie jasność.

Dawid, Jasiek, Darka, Aro, vestmann and Aleks lubią ten post

Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 1:16
To czego zabrakło w regulaminie edycji Imiennej to zapis, że imię w tytule piosenki ma być użyte w tytule w takim właśnie kontekście. No i to samo powinno dotyczyć tych kolorów, no bo niby dlaczego kolory o rzadziej spotykanej nazwie mają być gorsze od tych najbardziej pospolitych? I tym sposobem uniknęlibyśmy Romanów Polańskich, Garści Muszelek i innych kwiatków tego pokroju. xD

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Colork10

Mega, że Zamiana Krajami spotkała się w większości z entuzjazmem. ❤
Co do losowania to myślę, że im szybciej tym lepiej Wink Być może na początku serii po zaklepaniu krajów zobaczyć ilu uczestników bierze udział, a potem wylosować ludziom z puli krajów największych powierzchniowo? Taki luźny pomysł z mojej strony, żeby uniknąć mega ciężkich rynków muzycznych z małych państw.

Podobają mi się pomysły z męskim wokalem, artystami z eurowizji, krótkotrwałą ale tylko jako edycje strefowe. Tęczowa mogłaby być bez stref. Mnie trochę przeszkadzała zbytnia wolnoamerykanka w tej serii, następna mogłaby być nieco bardziej restrykcyjna. Wink

A co do Zamiany Stref to ja tylko raz brałem udział w takiej edycji, dawno temu w KP i miło ją wspominam, ale w sumie rozumiem że dla większości jest to już przegrzany format więc nie będę próbować jej przeforsowywać. xD

vestmann, Fenistil and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 13:40
Jasiek napisał:Co do losowania to myślę, że im szybciej tym lepiej Wink Być może na początku serii po zaklepaniu krajów zobaczyć ilu uczestników bierze udział, a potem wylosować ludziom z puli krajów największych powierzchniowo? Taki luźny pomysł z mojej strony, żeby uniknąć mega ciężkich rynków muzycznych z małych państw.

Lepiej wg liczby ludności jak już. Osobiście ustawiłbym granicę na milion mieszkańców, czyli pozbywamy się mikropaństw, Czarnogóry, Islandii i Wysp Owczych. Zostają 44 państwa, więcej uczestników raczej się nie spodziewamy. Unikniemy potencjalnego pokrzywdzenia przez maszynę losującą.
IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 DgfQM65

Dodatkowo przygotowałem wstępną wersję programu losującego. Mogę go poprawić, aby wyglądał lepiej z perspektywy użytkownika. Klucz losowania będzie znał tylko organizator, a po edycji go odtajni. Jeżeli tylko będziecie chcieli go użyć to bd mega.

Oczywiście tylko jeżeli ta edycja w ogóle będzie rozgrywana, he he.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 15:23
ja jestem stanowczo przeciwny pomysłowi o edycji podwójnej - ani to ciekawe, ani ekscytujące, tylko [jak już ktoś słusznie to wcześniej zauważył] rozwlekające się w czasie. nawet propozycja dołączenia do zestawu z krajową tematyki krótkotrwałej wydaje mi się niezbyt pociągająca, bo w istocie problem nie leży w długościach utworów, tylko zwyczajnie w niepotrzebnym łączeniu ze sobą dwóch edycji. coverowa czy artyści eurowizyjni - jak dla mnie nudy i to oklepane w dodatku.

zamianę z bodajże 87KP wspominam dobrze. generalnie spoko koncepcja, bo w każdej strefie przy odrobinie wysiłku da się znaleźć perełki. jednak zamiana na kraje wydaje mi się już za dużym ograniczeniem. zresztą, jeżeli tutejsze pdfowskie zamiany strefami się zbytnio nie przyjęły, to łatwo wywnioskować, że zamiany państwami nie przyjmą się jeszcze bardziej. po co komplikować sprawę? lepiej poszukać alternatyw, tematów bardziej przyswajalnych dla ogółu, niż ryzykować rezygnacjami z udziału w edycji osób, którym wylosowały się Azerbejdżan, Mołdawia czy Cypr.

z podanych propozycji najchętniej zapatrywałbym się na anonimową (to był strzał w dziesiątkę), instrumentalną, azjatycką/dalekowschodnią czy nawet tęczową (lub inną tematyczną i ofc z dopracowanymi zasadami).

Aleks and Wilk lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 16:06
Początkowo byłem dość ambiwalentnie nastawiony do zamiany krajami, ale coraz bardziej zyskuje w moich oczach ten pomysł. Dotychczasowe trzy (?) zamiany strefami miały bardzo fajny poziom, a tu może wyjść jeszcze ciekawiej, a po odrzuceniu jakichś ekstremalnie trudnych państw (tu pomysł z liczbą ludność jest jak najbardziej rozsądny) powinno być w miarę możliwości okey.
(chociaż w sumie dość ironiczne, że wypada wtedy Islandia, nam wypada, a taka Łotwa, Słowenia czy Macedonia są w puli. Przecież ten kraj (:iceland: i  mean) jak na swoje warunki ma naprawdę potężny jak na swoje warunki rynek, co nie raz udowodnił niepowtarzalny @vestmann [czy ja w obecnej serii xddd]. Także tu odstąpiłbym od tej reguły i poddał tę sprawę głosowaniu)

Czasami warto wyjść ze swojej bańki i strefy komfortu i zmierzyć się z obcymi rynkami. A jeżeli ktoś miałby rezygnować bo nie dostał Polski, Szwecji czy Wielkiej Brytanii to będzie wiele o nim świadczyć.

do poprzednika^ (nie chce mi się cytować, sorry @Przemek xd) wydaję mi się, że zamiany strefami przyjęły się dobrze, ale po prostu po co je po raz kolejny organizować, skoro na horyzoncie pojawiło się ciekawsze odświeżenie formatu :P


Zauważyłem też sporo  H E J T U paskudnego w stronę artystów eurowizyjnych, więc jako pomysłodawca się wytłumaczę.Taka edycja w kppdf pojawiła się dotychczas całe dwa razy, w tym ostatni raz w 73. edycji (pięć lat temu besos). Co jak na konkursy organizowane na eurowizyjnym forum jest liczbą wręcz oszałamiającą. I tak wiem, można ich wystawić przy innych okazjach (sam miałem takie incydenty na koncie), ale zazwyczaj fajnie się podzielić czymś spoza konkursowej bańki. No i niektórzy mogą to uznać za pójście po linii najmniejszego oporu. Co do zarzutu o kotletowtości - no jak ktoś chciałby wystawić ABBĘ i Celinkę no to nie ma o czym gadać. Jednak raczej (nwm, opieram się na autopsji) słuchamy tych artystów z ESC, których piosenka z konkursu nam się podobała. Raczej nikt nie ma potrzeby zgłębiać dyskografii jakiegoś flopa, którego ma w bottom 3 rankingu. A taka edycja daje nam możliwość poznania twórczości ludzi z naszego kochanego wydarzenia od innej strony bez zarzutów "łeeeee, znowu Iveta z Armenii w krajowej, nuuuda".

Dlatego też proponowałem też modyfikację tego tematu i zrobić edycję ludzi z preselekcji, jednak prawie każdy olał ten pomysł, kc was :*

Jasiek, Fenistil and Aleks lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 16:44
Bardzo dziękuję Wam wszystkim za wysoką aktywność - niezwykle cieszy mnie to, że tyle osób stara się zaproponować coś dobrego na kolejną serię, aby konkurs (niczym koło fortuny) dalej się toczył. Szeroki uśmiech

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie - co będzie dalej? Jak połączyć tak różnorodne gusta uczestników względem rozgrywanych edycji i sprawić, żeby każdemu było jako tako dobrze? Nikt chyba nie wymyślił na takie okoliczności lepszego rozstrzygnięcia niż demokratyczny wybór, a jako że mamy jeszcze sporo czasu do końca obecnej serii, w sobotę pojawi się tutaj link do specjalnej ankiety w Google Docs, dzięki której albo dokonamy już sprecyzowanych wyborów co do przeprowadzanych w przyszłej serii edycji albo jeszcze bardziej ukierunkujemy się w stronę ostatecznego wyboru. Pozwolę sobie to Wam wyjaśnić - może się tak zdarzyć, że zdania w ankiecie będą na tyle podzielone, że nie będzie się dało ułożyć z jej rezultatów propozycji listy przeprowadzanych w przyszłej serii edycji (którą później zostanie Wam przedstawiona do zaaprobowania bądź zanegowania). W takiej sytuacji odbędą się dodatkowe, krótkie głosowania, które umożliwią stworzenie wspomnianej przed chwilą listy. Co do samej ankiety, postaram się uwzględnić w niej pomysły każdego (są one bardzo cenne), jednak w szczególności będę kierował się pomysłami, o których wspomniało najwięcej osób.

Teraz chciałbym wypowiedzieć się w kontekście kilku propozycji przyszłych edycji, które zostały tu przedstawione.

Anonimowa - podobnie jak moi przedmówcy jestem absolutnie przekonany, że pomysł przeprowadzenia tej edycji był jak najbardziej właściwy. Jednakże obawiam się, że jeśli ten format będzie pojawiał się w każdej serii, podobnie jak Zamiana Strefami dość szybko się "przeje" uczestnikom. W związku z tym, jako że nie chcę być kojarzony z autorytarnymi zapędami, poddam tą kwestię pod głosowanie w ankiecie (pyt. będzie najprawdopodobniej brzmiało: Czy jesteś za przeprowadzeniem edycji Anonimowej w przyszłej ("4") serii? W przypadku zwycięstwa opcji "TAK", edycja zostanie przeprowadzona w najbliższej serii, zaś w przypadku zwycięstwa opcji "NIE", poczekamy z nią do kolejnej ("5") serii. Macie wolny wybór. Szeroki uśmiech

Podwójna - nie będę ukrywał, że jestem zwolennikiem przeprowadzenia takowej edycji. Część uczestników skarżyła się na to, że tempo przeprowadzania serii jest zbyt wysokie, a takowa edycja pozwalałaby obniżyć tempo. Druga część uczestników jest jednak przeciwnego zdania, wobec czego ten spór ostatecznie rozstrzygniemy w ankiecie większością głosów. Jeśli zdecydujecie, by takową edycję przeprowadzić, wtedy dokonamy najprawdopodobniej połączenia: temat regionalny + temat ogólnoświatowy (co do drugiej wypowiedzieliście się tak w kwestionariuszu, zastrzegam jednak, że nie musi być to stricte ogólnoświatowa edycja - może być sprecyzowana, w każdym razie nie będzie w niej stref). Jeśli zdecydujecie przeciwnie, nie przeprowadzimy podwójnej edycji w najbliższej serii.

Zamiana Strefami & Zamiana Krajami - osobiście nie mam zdania w kontekście tych edycji, tak jak ze wszystkim o losach tych dwóch edycji zdecydujecie w ankiecie. Na pewno co do Zamiany Krajami trzeba byłoby wykluczyć kraje z najmniejszą liczbą ludności, by jednak nie było za trudno i była jakaś porządna frekwencja. Tutaj bardzo dziękuję @Dawid za zaangażowanie - w przypadku wyniku głosowania za przeprowadzeniem Zamiany Krajami, chętnie skorzystamy z usług Twojego programu. Uśmiech

Europejska, Australijska z Oceanią - jestem przeciwny przeprowadzeniu tych edycji, pierwsza (tak jak to wspomniał @Dawid) pojawia się przy każdej strefowej, a przy drugiej obawiam się niskiej frekwencji ze względu na mocno ograniczone pole manewru, ale na pewno coś ruszę w ankiecie, żebyście to jednak Wy mieli prawo wyboru. Wink

Tęczowa / Kolorowa - jestem jak najbardziej za przeprowadzeniem takiej edycji, pojawi się ona z pewnością jak wszystko inne w ankiecie. Uśmiech

Dalekowschodnia / Azjatycka - czemu nie, pole manewru jest dość duże, na pewno więc to w ankiecie umieszczę, za pewne w mniej więcej takowym pytaniu: "Który region ma być podstawą edycji regionalnej w najbliższej serii".

Nie będę wypowiadał się co do pozostałych tematów, po prostu jakoś umieszczę je w ankiecie. Pamiętajcie, że w serii musi znaleźć się również miejsce na dwie normalne, dwie krajowe (tak wypowiedziała się większość), jedną ogólnoświatową (lub też anonimową w jej miejsce) Szeroki uśmiech

Zauważyłem również, że pojawiły się dezaprobaty wobec zaburzenia równowagi 5 edycji strefowych i 5 edycji bez stref. Postaram się takową równowagę przywrócić. Wink

Na koniec chciałbym odnieść się do kwestii regulaminowych - nie planujemy żadnych głębszych zmian w regulaminie, nastąpią jednak doprecyzowania punktów, które obecnie budzą niejasności.

Dawid napisał:- stałego przestrzegania regulaminu, niezmieniania zasad pod byle pretekstem w trakcie gry
Regulamin oczywiście będzie przestrzegany - w razie wszelkich jego naruszeń, proszę nam to zgłaszać, nie jesteśmy robotami, tylko ludźmi i też czasami się zapędzimy, bądź o czymś zapomnimy. Uśmiech

Dawid napisał:- tematu z propozycjami/pytaniami, który jest aktywny przez całą serię i nie trzeba czekać 2 miesiące na odpowiedź. pytanie zadane publiczne służy od razu każdemu uczestnikowi
Wszelkie pytania będzie można zadawać bezpośrednio mi przez wiadomość prywatną, bądź tutaj publicznie w wątku. Postaram się, żeby odpowiedź na każde pytanie pojawiała się maksymalnie w ciągu tygodnia od jego zadania.

Co do zmiany zasad w trakcie gry i wszelkich kwestii budzących wątpliwości - postaramy się, aby na co najmniej dwie edycje przed (czyli jeśli odnosi się to np. do edycji 34', to do wielkiego finału edycji 32') były już ustalone wszystkie szczegóły co do przeprowadzanej edycji. Sądzę, że to rozwiąże problem.

Wyszedł mi z tego całkiem długi wywód, dlatego jeśli gdziekolwiek w tekście występują jakieś sprzeczności - proszę, dopytujcie się, chętnie je rozwiążę. Póki co, jeszcze do piątku czekam na kolejne propozycje bądź dalsze prowadzenie swobodnej dyskusji. Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Sro 2 Wrz - 17:18, w całości zmieniany 1 raz

Dawid, Aro and Fenistil lubią ten post

Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 17:03
Aro napisał:chociaż w sumie dość ironiczne, że wypada wtedy Islandia, nam wypada, a taka Łotwa, Słowenia czy Macedonia są w puli. Przecież ten kraj (:iceland: i  mean) jak na swoje warunki ma naprawdę potężny jak na swoje warunki rynek, co nie raz udowodnił niepowtarzalny @vestmann [czy ja w obecnej serii xddd]. Także tu odstąpiłbym od tej reguły i poddał tę sprawę głosowaniu)

+miljon

nie chciało mi się szczegółowo jeszcze wnikać w to jak przeprowadzić tę edycję, bo nie wiadomo czy w ogóle się odbędzie XD ale spis krajów według powierzchni jest moim zdaniem lepszy choćby z powodu że nie będziemy bezsensownie wykluczać Islandii XD + nie ma sensu losować spośród tak dużej liczby krajów, bo po 1. Po co skoro liczba ludzi na pewno nie wyniesie choćby 40 a po 2. Perspektywa szukania perełek na jakichś zadupiach nie jest przesadnie atrakcyjna i to myślę najbardziej zniechęca przeciwników tej edycji. Zakładając, że będzie ok. 35 osób w tej edycji to można losować z tej listy i siup https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_area Powiedzmy 32 kraje + Australia, Turcja i Belgia (mimo, że jest mniejsza od, hehe, Mołdawii). Moim zdaniem z każdego kraju da się w miarę bezboleśnie coś sensownego wybrać i nie będzie tego:

Przemek napisał:niż ryzykować rezygnacjami z udziału w edycji osób, którym wylosowały się Azerbejdżan, Mołdawia czy Cypr.

Bo tych krajów po prostu nie będzie w puli. XDDD
Także zwracam się do panów organizatorów o pojrzenie okiem na moje wywody monetta Zresztą, zawsze można tą kwestię poddać ankiecie i problem rozwiąże się sam.

Aro napisał:Czasami warto wyjść ze swojej bańki i strefy komfortu i zmierzyć się z obcymi rynkami. A jeżeli ktoś miałby rezygnować bo nie dostał Polski, Szwecji czy Wielkiej Brytanii to będzie wiele o nim świadczyć.

❤

Aro and Aleks lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro 2 Wrz - 17:12
Jasiek napisał:
Także zwracam się do panów organizatorów o pojrzenie okiem na moje wywody monetta Zresztą, zawsze można tą kwestię poddać ankiecie i problem rozwiąże się sam.

Spoiler:

Dawid, Jasiek, Fenistil, Sebek, Aleks, Dastame and Morison lubią ten post

Sponsored content

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 2 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach