Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

V seria PdF - ogólna dyskusja

+12
Bzyku
Liver
Yngwie / admin
KarolStark
Dastame
CB93
Drover
Daniell
Łosoś
Wilk
Darka
hawk21cmb
16 posters
Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 29 Mar - 19:24
V seria PdF - ogólna dyskusja Seria511


Dobry Wieczór Drogim Uczestniczkom! Uśmiech

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy ogólną dyskusję nad V serią PdF (szybko rośnie to maleństwo, dopiero co raczkowało Łezka ). Czasu jest jeszcze mnóstwo, dlatego też chcę, abyśmy wykorzystali go na ogólne zastanowienie się i refleksję pod tytułem "co mogę wymyślić nowego, jeśli chodzi o zbliżającą się serię". Wink

Na wstępie tradycyjnie poruszę kwestię zmian w gronie prowadzących konkurs, których tym razem nie uświadczymy. W nowej serii powita Was stare (ale jare Uśmiech) grono prowadzących: @Aleks, @Liver i @Morison. Bardzo się cieszę Panowie, że dalej będziemy mogli ze sobą współpracować. Szeroki uśmiech

Przechodzimy do równie trudnego co zawsze tematu, jakim jest wybór edycji na nową serię konkursu. Zaczniemy od pakietu podstawowego, co do którego jest pewność, że takowe edycje się odbędą, tj. 2x normalna, 1x ogólnoświatowa i 1x krajowa. Tym razem temat ten będzie jeszcze trudniejszy, bo czeka nas jubileusz konkursu (50. edycja) - sama edycja oczywiście będzie nosiła nazwę "jublieuszowej". Tutaj czekam na Wasze propozycje dotyczące przeprowadzenia tej wyjątkowej edycji i podsuwam swoją propozycję. Wpadłem na pomysł organizacji w ramach jubleuszu edycji "podwójnie anonimowej" z ćwierćfinałami. Każdy wystawiałby po 2 piosenki anonimowo (w tym jedną związaną w jakiś sposób z konkursem, np. inne piosenki wykonawców, którzy stanęli przez pozostałe 49. edycji na podium). Taka edycja wymagałyby większej ilości pracy, toteż prowadziłoby ją dwóch lub trzech "wtajemniczonych" prowadzących (w zależności od jej ostatecznego kształtu). Piszcie co sądzicie o tym pomyśle, z niecierpliwością czekam na Wasze opinie i idee. Zawstydzony

Tym razem nie będzie żadnych szablonów - dyskusja będzie w pełni otwarta, prosiłbym jedynie jako obligo o przedstawianie pomysłów na edycje "do rozegrania" w kolejnej serii oraz wypowiadanie się na temat edycji jubileuszowej. Wszystko później ułożymy oczywiście w ankietę, jednakże tym razem postaram się by była ona bardziej miarodajna i sprawiedliwa wobec poszczególnych Waszych propozycji, jeśli chodzi o jej konstrukcję. Wink

A więc startujemy - dyskusję na temat V serii PdF czas zacząć! Jeśli będziecie mieli jakieś nurtujące pytania dotyczące tej tematyki, nie bójcie się ich zadać - najlepiej oznaczcie mnie lub wyślijcie mi je na priv. Będę odpowiadał regularnie, czasami mogę jednak potrzebować więcej czasu na konsultację z pozostałymi prowadzącymi przy bardziej skomplikowanych sprawach. Wink

Liver lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 29 Mar - 21:04
JESTES WSPANIALA

Fenistil and Aleks lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 29 Mar - 21:57
Pomysły na edycje

- BEZ ZASAD / ŻADNYCH GRANIC - autorem pomysłu był @hawk21cmb na jednym z wieczorków. W skrócie wszystko co łamie regulamin lub prawie wszystko... do dogadania, chociaż może niech Hawk coś doda do tego czy dobrze to zrozumiałem ale sama idea mega.

- Zwierzęca - czyli wystawiamy piosenki o @Łosoś @Wilk @Hawk21cmb oraz innych zwierzątkach żyjących w wodzie na lądzie i w powietrzu. Dla przykładu Fenistil jakiś czas temu wystawił song Jelen - "Jelen". Da się? Da! Jeśli jednak temat jest zbyt okrojony dla niektórych (chociaż nwm bo ja np. na wejściu mam już co najmniej dwie propozycje) można poszerzyć tą edycję i połączyć tak jak zostało połączone joke entry z guilty pleasure tylko tutaj np. zwierzęca z liczbową.

- Polscy artyści lub Polskojęzyczna - po tym jak usłyszałem "Chewing Gum" mam ochotę poznać więcej takich perełek.

- Covery - nie pamiętam kiedy były.

- Europejska - może w końcu się doczeka.

- lata 80 lub 90 - jeśli chcemy klasykę lub Lata 2010–2019 jeśli chcemy kontynuację obecnej edycji czyli lat 00. Oczywiście bez stref.

Więcej pomysłów nie mam, tzn mam swoją autorską edycję ale to dopiero na 69 się nada :v Oczywiście anonimowej nawet nie wpisuje bo to chyba już stały punkt? nie wyobrażam sobie już serii bez niej.

Jubileuszowa 50
Podwójna anonimowa na jubileusz brzmi niby super i hardkorowo ale nie wiem czy to nie zbyt dużo, sama pojedyncza anonimowa dostarcza sporo emocji a przy dwóch zobaczcie ile piosenek będzie do ogarnięcia przy typowaniu - może nam poważnie zbrzydnąć wtedy zabawa z obstawianiem więc raczej jestem na nie jeśli chodzi o podwójną anonimową. Na pewno jestem przeciwny jeśli chodzi o piosenki wykonawców którzy stanęli na podium PdF, nie wiem czy to nie jest zbyt duże narzucanie a dodatkowo powtarzać aż tylu artystów... no nwm, nie wystarczy wam że ja powtarzam swoich artystów co chwile? xd Czy to musi wgl być coś "special" na 50 jubileuszową? Ja bym walnął pojedynczą anonimową na 50 i gitówa bo będzie gwarantowany mega poziom, mega emocje i zabawa ale to może dlatego że nie mam konkretnego pomysłu... może ta edycja Hawkowa o której wspomniałem na początku by się nadała?

Aleks lubi ten post

hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 29 Mar - 23:09
Skoro zostałem wywołany przez Wilka do tablicy to napiszę o co biegało mi z edycją Bez Zasad.

Czyli mówiąc najprościej - wystawiamy piosenki, które w normalnej edycji by łamały regulamin. Czyli można by było wystawić zarówno coś co już było w konkursie, covera, hita eurowizyjnego, hita z preselekcji, kawałek 20 minutowy,  inną wersją językową, wystawionego już kawałka, itd, itp.

Oczywiście tylko piosenki łamiące regulamin byłyby dopuszczone do edycji, kawałki zgodne z regulaminem byłby zabronione Szeroki uśmiech

Ot takie połączenie eurowizyjnej, drugiej szansy, preselekcyjnej i coverowej by z tego zapewne wyszło.

Aleks and Wilk lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 29 Mar - 23:59
Ja szczerze mówiąc bardzo bym chciał, żeby z kolejnej serii NIE odbywała się edycja Anonimowa. To świetny format i mieliśmy z nim dużo zabawy przez dwie serie z rzędu, ale jednak co za dużo, to niezdrowo. Zamiana Strefami też była fajna do pewnego momentu, ale teraz wiele z nas marszczy nos z niesmakiem, gdy pomyśli o jej ewentualnym powrocie. Anonimowa ma się co prawdę dużo lepiej, ale wciąż jest szansa, że nam zbrzydnie, jeśli będzie się odbywać za często. Nie chciałbym też, żeby obecność którejś tak specyficznej edycji w każdej serii była punktem obowiązkowym. W przyszłości oczywiście znów można do niej wrócić, gdy zatęsknimy. Tymczasem można pomyśleć nad jakimś innym sposobem na urozmaicenie edycji bez ograniczeń, choć coś czuję, że lobby Anonimowej będzie jednak zbyt mocne. Wink

Ja sam mam jeden pomysł na edycję o tematyce ogólnej, która mogłaby wejść w miejsce Anonimowej (choć niekoniecznie, ale podobnie jak ona bawi się formatem, a nie tematyką). Byłaby to edycja Pucharowa/Pojedynkowa. Opiera się ona na przeprowadzeniu na tę jedną edycję dość drastycznych zmian w zasadach:
1. Zamiast dzielić piosenki na dwa półfinały, z których połowa awansuje do finału, konkurs byłby przeprowadzony w całości systemem pucharowym, opartym o bezpośrednie pojedynki dwóch użytkowników. Jeden z nich wygrywa i przechodzi do kolejnej rundy, a przegrany odpada. W kolejnych rundach bierze udział odpowiednio 32, 16, 8, 4 i wreszcie 2 uczestników - oczywiście z wyjątkiem pierwszej, kiedy prawie na pewno w celu wyrównania tej liczby niektórzy trafią na tzw. "wolny los" i bez walki awansują dalej.
2. W pojedynku piosenek danych dwóch użytkowników mogliby głosować wszyscy inni, wskazując w swoich głosach na PW lepszą z każdej pary. Być może warto uczynić to głosowanie opcjonalnym, szczególnie na początkowych etapach, kiedy piosenek wciąż będzie dużo (choć niby wybranie lepszej z pary to dość łatwa ocena). W przeciwieństwie do tradycyjnych edycji, tutaj brak głosu wcale nie pomaga naszej piosence w rankingu, działa to w pełni neutralnie.
3. Trochę nie mam pomysłu, komu przyznać awans w przypadku remisu. Na późniejszych etapach mogą decydować rezultaty z rund wcześniejszych, ale co gdy trafi się coś takiego w pierwszej rundzie? Chyba tylko losowanie lub decydujący głos organizatora, nie widzę innych opcji. Temat do przemyśleń.
4. W tego typu formacie losowanie par odgrywa jednak dość spore znaczenie i może się zdarzyć, że dwie najlepsze piosenki trafią na siebie na start i jedna będzie musiała odpaść z mizernym wynikiem. W pełni się tego nie wyeliminuje, ale można pomyśleć nad jakimś rozstawieniem na podstawie rankingu serii, by najmocniejsi się za szybko nie spotkali (fanki tenisa wiedzą, o czym mówię). Można też pomyśleć nad porzuceniem zwykłego systemu pucharowego na rzecz mniej krzywdzącego systemu do dwóch przegranych, co niestety podwaja liczbę rund potrzebnych do rozegrania.
5. Trzeba też jakoś na potrzeby rankingu serii rozstrzygnąć wszystkie miejsca 1-10, a nie tylko zwycięzcę. W tym celu konieczne byłyby dodatkowe pojedynki dla przegranych, np. mecze o miejsca 5-8 równolegle z półfinałami, mecze 3-4, 5-6, 7-8 równolegle z finałem, itp.
6. Nie mam pojęcia, czy z taką edycją wyrobiliśmy się w standardowe dwa tygodnie, czy też musiałaby być ona dłuższa. To wszystko zależy od ustalonego czasu na głosowanie w pojedynczej rundzie. W przypadku oczekiwanej liczby uczestników w granicach 17-32 potrzeba 5 rund dla turnieju do jednej przegranej, a 9 rund dla turnieju do dwóch przegranych. Jeżeli końcowe rundy trwałyby np. po 2 dni, to wtedy spokojnie można się w te 2-4 tygodnie wyrobić. Wtedy pod koniec oczywiście znalibyśmy już praktycznie na pamięć te piosenki, natomiast w początkowych rundach tego czasu musiałoby być jednak ciut więcej. Przy czym żeby zdecydować o lepszej piosence z pary zazwyczaj nie trzeba się w nie wsłuchiwać nie wiadomo jak długo, a polityka opcjonalnego głosowania znowu wydaje się dobrym pomysłem, żeby nikogo nie karać, że nie jest na forum codziennie.
7. Wymagałoby to wszystko regularnych update'ów ze strony organizatora, więc oznacza to albo brak wieczorków dla każdej rundy wyników, albo wieczorki bardzo okrojone. No chyba, że ktoś to jakimś cudem udźwignie.

Dobra, sporo tych komplikacji... i zrozumiem, jeśli przez to pomysł zostanie odrzucony. Uważam jednak, że w pojedynkach 1 na 1 jest coś dużo bardziej osobistego i angażującego niż w rywalizacji z kilkunastoma losowymi piosenkami. W głowie mam taki obraz:
Wieczorek na w2g: wszyscy zebrani, oczekują w napięciu. Przed chwilą spłynęły ostatnie zgłoszenia i mamy już 27 uczestników tej edycji. Teraz czas na losowanie. Czy będę jednym z tych pięciu szczęśliwców, którzy w pierwszej rundzie trafią na wolny los? A jednak nie, właśnie mnie wylosowali. Ciekawe, kto będzie moim rywalem? O nie, to Aleks, trudny przeciwnik. Moje samoańskie unga-bunga może i jest oryginalne, ale jego piosenka jest po prostu dobra, pewnie przekona do siebie większość. Jeśli jednak jakimś cudem uda się wygrać, to w kolejnej rundzie wygrany naszego pojedynku spotka się ze zwycięzcą pary Liver-Poland. Ogólnie moja część drabinki wygląda dość przyjaźnie. Żeby tylko pokonać tę pierwszą przeszkodę... Z zamyślenia wyrywa mnie lawina wiadomości ekscytujących się naszym pojedynkiem, a także ta od Aleksa, w której się cieszy ze spotkania sisek. Również odpisuję, po czym przechodzę myślami do tego, na kogo zagłosuję w każdej z rozlosowanych już par.
No dobra, wracamy na ziemię. Uśmiech Dajcie znać, co sądzicie. W razie czego mogę pomóc z ułożeniem drabinki turniejowej i innymi technikaliami.

----------

Jeśli chodzi o inne pomysły na edycję, to nie będę tu wymieniał z nazwy żadnych edycji ograniczonych geograficznie ani z określoną kategorią słowa w nazwie - oba tematy są zasadniczo spoko, dość neutralne i sprawdzały się ostatnio nieźle. Jakaś edycja gatunkowa może być, trzeba dać im szansę w końcu. Pomysł Hawka z edycją Bez Zasad jest szalenie intrygujący, choć jednocześnie przeraża mnie, że pewnie nawet sobie nie wyobrażam do jakiego spustoszenia to może doprowadzić. Szeroki uśmiech

No i mój ostatni pomysł: Preselekcyjna, ale NIE związana z Eurowizją, tylko polegająca na tym, że każdy użytkownik musi przed wystawieniem piosenki zrobić choćby krótkie preselekcje z wiążącym wynikiem. Myślę, że nadawałoby się to na ostatnią edycję strefową, kiedy i tak zazwyczaj mamy kilka pomysłów na tylko jedno miejsce. Sam nie jestem w 100% przekonany, bo nie jest to jakieś niesamowicie ekscytujące, ale nic mi nie szkodzi zarzucenie tym pomysłem.

Liver and Aleks lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 2:12
Dastame napisał:JESTES WSPANIALA
OBOSSSS, TY TEŻ - OBYDWIE JESTEŚMY WSPANIAŁE KRÓLOWE Całus

Fenistil napisał:Z zamyślenia wyrywa mnie lawina wiadomości ekscytujących się naszym pojedynkiem, a także ta od Aleksa, w której się cieszy ze spotkania sisek. Również odpisuję, po czym przechodzę myślami do tego, na kogo zagłosuję w każdej z rozlosowanych już par.
Hahahahahah wiadomo Sis Zakochany

Pomysł jest świetny oraz - co ważne jak na nasze PdFowe standardy - innowacyjny i na pewno wzbudziłby ogromne emocje - musielibyśmy jednak (my, prowadzący) dostać porządne szkolenie z całości, bo mimo że wszystko wydaje się być jasne i czytelne, to można łatwo poplątać się w szczegółach. Zawstydzony

Trzeba by było również wszystkie losowania par prowadzić przez jakąś platformę na żywo - mimo że skojarzenia mojej osoby z łapówkami (dziaaa Sis - materiał z czasów, gdy byłem gościem specjalnym Karakoze był wyborny Serce ) i manipulacjami wywołują u mnie uśmiech i przynoszą swoistą satysfakcję, chciałbym jednak zapewnić jak najlepszą jakość przeprowadzenia tej edycji (niezależnie od tego kto ostatecznie by ją prowadził) i posiadać psychiczny komfort braku oskarżeń o oszustwa, w przypadku gdybym to ja ostatecznie prowadził, a mój utwór awansowałby do jakichś dalekich etapów. Zawsze ktoś może bowiem stwierdzić, że ustawiłem sobie pary, żeby zajść daleko, a tak to będę miał święty spokój. Anioł

Do pomysłów drogich @Wilk i @hawk21cmb oraz innych uwag Sis @Fenistil odniosę się, gdy przybędzie trochę więcej odzewu. Uśmiech

Fenistil lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 15:18
Na pewno to nie jest mój ostatni post, ale spiszę obecne myśli, aby nie zapomnieć. Do spraw organizacyjnych póki co nie mam nowych pomysłów. Wrócę tylko do starej kwestii uniknięcia zarzutów o manipulejszyn. Istnieje banalna stronka https://pastebin.com/ która służy do robienia notatek. Wystarczy wkleić swoją topkę, zapisać notatkę i skopiować sobie link. Zapisana jest data ostatniej modyfikacji i po edycji wystarczy na to spojrzeć jakby były wątpliwości. Wilk syty, owca cała. Wykorzystam ten sposób podczas Izabeli 2021, którą będę prowadził. V seria PdF - ogólna dyskusja 1f46e

Co do edycji to tylko prośba, aby nie zamykać się w żadnych klatkach. Poza koniecznością w postaci 1xKrajowa i 2xNormalna możemy zrobić absolutnie wszystko. Balans między strefowymi i bezstrefowymi musi być, ale nie narzucajmy z góry dokładnych proporcji.

V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Anonimowa - jest bardzo fajna, ale to jest jednak specyficzna edycja i byłoby słabo jakby nam się znudziła. Zrobiłbym pauzę tym razem i wrócił do niej na początku VI serii.
V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Lata '10 - wciąż w konkursie piosenek z tych lat nie brakuje, chyba troszkę za wcześnie.
V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Covery, Polskojęzyczna - były w przeszłości i się nie udały. O ile polskie piosenki chciałbym usłyszeć to znów obawiam się o poziom. Covery za to od razu zwiastują tragedię, Część to będą pół-amatorskie nagrania z youtube; profesjonalne covery to jednak wąska i specyficzna grupa. Na pewno nie optuję za tą propozycją.
V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Edycja z ograniczeniem regionalnym - chyba wszystkie najważniejsze regiony już na przestrzeni PdF zaliczyliśmy. Fanem Europejskiej nie jestem, bo to jednak mocno zbliżony temat do normalnej. Zarzucam luźnym pomysłem edycji "mikropaństwa", w którym dostępni byliby artyści z państw poniżej pewnego pułapu mieszkańców. Edycje, w których trzeba pogrzebać przeważnie mają lepszy poziom niż normalna (i jej wariacje). Przykładowo z tej listy lub tej listy można wybrać wszystkie poniżej 3mln mieszkańców (ewentualnie usunąć większe europejskie, aby nie zaburzyć idei odkrywania nowych rejonów muzycznych i nie powtórzyć rzadkojęzykowej). Poddaję pomysł dalszej dyskusji.
V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Bez zasad - O NIE!!! Wy ludzie nie wiecie na co się piszecie XD Takie absurdalne posunięcie można  zrobić w ramach dodatkowej edycji, ale nie powinna ona być wpisana w kanon obok reszty. Niektórzy na forum mają już duże doświadczenie z Konkursu Piosenki Rock-Metalowej, gdzie przez 5 lat było oszałamiające 10 edycji. Wrzucam stawkę ostatniej z nich, nie zróbmy aż takiego śmietnika w PdF xD
Dla ludzi o mocnych nerwach!:
V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Rap/Hip-Hop - n-ty raz zaproponuję tę edycję. Chciałbym, aby wróciły gatunkowe edycje. Przy odrobinie chęci na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a granice gatunków nie są jakoś strasznie wyraźne, więc w stereotypy nie wpadniemy.

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Jubileuszowa - na temat nie mam pomysłu, ale TAAAAAAAAAAAK, @Fenistil, system pojedynkowy totalnie megaśny pomysł! Zupełne odswieżenie formuły konkursu, a mając takie panie analityczki na forum to na pewno się uda. Ja bardzo chętnie zgłaszam się do przypilnowania drabinki i ogólnie organizacji. System pojedynczej eliminacji byłby mocno krzywdzący, więc zdecydowanie System Podwójnej Eliminacji to dobry pomysł, każdy będzie miał jeszcze drugą szansę po pierwszej przegranej.
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Głosowanie opcjonalne, ale mimo wszystko przydałby się jakiś wymóg, że minimum trzeba spełnić (żeby nie było sytuacji, że ktoś zgłasza piosenkę i nie wchodzi nawet na forum).
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Dużo tutaj zależy też od ilości uczestników, najlepiej jakby było ich dokładnie 32, ale pewnie będzie trzeba się zmierzyć z drobną nierównością. Automatyczne pierwsze zwycięstwo powinien mieć wtedy zwycięzca poprzedniej edycji + osoby najwyżej sklasyfikowane w rankingu serii.
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Dobrze byłoby mieć jednak pełne wyniki, a nie samo Top10. Pierwszy sposób na usunięcie remisów to po prostu liczba punktów zdobytych w pojedynku, potem można się cofnąć do poprzednich pojedynków jeżeli byłby dalej problem. Remisy przy piosenkach, które od razu odpadną można jakąś szybką dogrywką rozbić.
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Najtrudniejsze remisy czyli te w pojedynkach trzeba dobrze przemyśleć, ale chyba też jakaś forma szybkiej dogrywki byłaby najlepsza (np. o konkretnej godzinie organizator czeka na pierwsze 7 głosów na PW). Wpadł mi też do głowy banalny pomysł, że gdy zdarzy się remis to głos osoby, która zagłosowała jako ostatnia będzie miał mniejszą wartość i to rozwiąże remis (proste zachęcenie do niezwlekania z głosowaniem, hehe).
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Remisów nie powinno być dużo, więc to raczej nie będzie duży problem. Ogólnie edycja tylko na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowaną. Wystarczy sobie tylko przed startem rozpisać wszystko i trzymać się planu. Wyniki ułożą się wtedy same.
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f380 Wygenerowałem prostą drabinkę zakładajac, że będzie 27 uczestników. OBRAZEK. Tak jak Fenistil wspomniał - dla 27 osób mamy 9 rund, ale umówmy się, że rundy gdzie będa tylko 2 czy 4 pojedynki można zdecydowanie skrócić w porównaniu do najliczniejszych pierwszych. Końcowa klasyfikacja tak by wyglądała OBRAZEK.

Fenistil and Aleks lubią ten post

hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 16:32
Dawid

V seria PdF - ogólna dyskusja 25b6 Bez zasad - O NIE!!! Wy ludzie nie wiecie na co się piszecie XD Takie absurdalne posunięcie można  zrobić w ramach dodatkowej edycji, ale nie powinna ona być wpisana w kanon obok reszty. Niektórzy na forum mają już duże doświadczenie z Konkursu Piosenki Rock-Metalowej, gdzie przez 5 lat było oszałamiające 10 edycji. Wrzucam stawkę ostatniej z nich, nie zróbmy aż takiego śmietnika w PdF xD

Yyyyyy, chyba nie za bardzo skminiłeś o co ma chodzić w tej edycji, skoro wylatujesz tutaj z tekstami typu śmietnik.

Zgodnie z regulaminem, w każdej edycji jest  5-6 sztywnych zasad, które blokują na dzień dobry jakąś tam grupę piosenek, m.in. dłuższe niż 7minut, kawałki preselekcyjne, eurowizyjne, covery, zmienione wersje językowe, piosenki które już byłby w konkursie, itd.  W każdej edycji te zasady funkcjonują, to dlaczego nie zrobić jednej edycji, gdzie ich nie będzie?

Jak pisałem wcześniej, było by to połączenie kilku edycji, coverowej, drugiej szansy, eurowizyjnej, preselekcyjnej itp. Więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego ma się niby zrobić syf, gdyby można było wybierać z tej stawki?

Piosenki, które były w tym śmietnikowym konkursie (w którym notabene sam uczestniczyłeś), zapewne mogłyby się również pojawić w zwykłych edycjach PDFu, bo z tego co widzę po tytułach, to oprócz tego, że są prześmiewcze, regulaminu PDFu nie łamią. Co jak również pisałem, uniemożliwiałoby ich wystawienie w tej edycji Bez Zasad.

Dawid, Aleks and Wilk lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 16:48
Akurat Anonimowa to coś, dla czego wiele osób wraca i zostaje i nie widzę żadnego argumentu dobrego, żeby się z niej wycofać, skoro mocno trzyma konkurs. Resztę poczytam jak bede mial czas kocham was

Daniell, Aleks and Wilk lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 17:24
Ok, rzeczywiście się zapędziłem w takim razie, niemniej te zasady (tudzież brak zasad) są mocno konfundujące. Zrozumiałem, że chodzi o łamanie całego regulaminu, a wtedy dochodzimy do filozoficznych refleksji nt. czym W OGÓLE jest piosenka. Czy samo wystawienie utworu nie byłoby już sprzeczne z regulaminem? W tym co podrzuciłem były zarówno covery, remixy jak i w ogóle rzeczy, które nie wiadomo jak określić. Zasugerowałem więc jak taka edycja mogłaby wyglądać.

hawk21cmb napisał:Piosenki, które były w tym śmietnikowym konkursie (w którym notabene sam uczestniczyłeś)
Taaaak i jestem mega dumna z tego konkursu. @Siwa Im od roku robi plebiscyt Kongratulacja: 10 eyidycji KPRM. Zapraszamy do udziału xD Niemniej nieważne, bo to offtopic.

Zatem korekta mojej opinii, bo chodzi jednak tylko o konkretne wycinki regulaminu.
Mieliśmy niedawno joke entry, które w pewien sposób pokrywa się z tym pomysłem. Zupełnie nie wyobrażam sobie "To nie ja" w walce z godzinnym utworem; jak w ogóle mają wyglądać wieczorki z takim repretuarem, przecież niegrzeczne byłoby przewiniecie takiego HIT-u. Na pewno zdarzą się takie skrajne przypadki. Aż taka dekonstrukcja konkursu to chyba nie na moją głowę. Fanem drugiej szansy też nigdy nie byłem, bo wprowadza to trochę chaosu w statystykach. Eurowizyjne i preselekcyjne utwory też niemile widzane. Niemniej rozumiem teraz koncept chociaż zupełnie do mnie nie przemawia.

Aleks lubi ten post

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 256
Płeć : Female
Wiek : 25

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 19:01
Super, że już powstał post na pomysły dotyczące następnej edycji. Kilka dni temu myślałam nad tym, co ja chciałabym zobaczyć w konkursie, więc pozwolicie, że najpierw zacznę od tych pomysłów.

EDYCJA ZESPOŁOWA: mam wrażenie, że w PDF przeważają piosenki, które są wystawione przez solistów. Taka edycja byłaby poświęcona grupom muzycznym. Osobiście myślę, że teamt pasowałby do jednej z edycji strefowych

EDYCJA NA DOBRY DZIEŃ (wesoła): edycja dla piosenek, które zawsze poprawiają nam humor, bije z nich pozytywna energia

EDYCJA Z PIOSENKAMI Z FILMÓW I SERIALI: piosenki, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej w filmach i serialach

EDYCJA OCEANICZNA: piosenki z Australii i Oceanii, bo ten region jeszcze nie miał swojej edycji geograficznej

EDYCJA ULUBIEŃCÓW: edycja w której wystawiamy piosenki od naszego ulubionego artysty. Pewnie większość z nas ma takiego ulubieńca, którego karierę śledzi na bieżąco i który jest mu bardzo bliski.

EDYCJA ZAMIANKA: w tej edycji wszyscy chętni uczestnicy powinni zgłosić się do organizatora i później następowałoby losowanie. Każda osoba by wylosowała innego uczestnika PDF. W tej edycji chodziłoby o to, aby wystawić taką piosenkę jaką według losujące mogłaby wystawić wylosowana osoba,

EDYCJA ANTYROMANTYCZNA: edycja z piosenkami, które nie są o miłości

A co do waszych propozycji:
V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a bez zasad/żadnych granic: Tak, to byłby zdecydowanie bałagan. Edycja gdzie 25-minutowa piosenka mogłaby konkurować z coverem jakiejś piosenki, a aby nie było nudno to wszystko zakończmy Hatrid Mun Sigra. Większego misz-maszu w życiu nie wiedziałam, ale jako, że lubię bałagan to chętnie wzięłabym udział w czymś takim. Morał i tak będzie taki, że regulamin w PDF to jednak bardzo potrzebna rzecz.

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a zwierzęca: kolejna edycja tematyczna. Brzmi fajnie, choć ja bym połączyła to z roślinną i wyszłaby nam fauna i flora

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a polskojęzyczna: bardzo lubię nasz polski rynek muzyczny i skrywa on wiele rewelacyjnej muzyki, więc ja jestem na tak

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a edycje dekadowe: na lata 10 jest moim zdaniem zbyt szybko bo nie różniłoby się to zbytnio niczym od edycji normalnej lub ogólnoświatowej. Poszłabym jednak dekadami wstecz i bardzo podoba mi się pomysł na edycję z piosenkami z lat 90. To bardzo różnorodna dekada w muzyce, więc byłoby ciekawie

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a pojedynkowa jak najbardziej na tak, moim zdaniem idelna na jubileuszową

V seria PdF - ogólna dyskusja 1f33a mikropaństwa: pomysł bardzo fajny ale wymagający dużej ilości czasu, aby znaleźć coś ciekawego

Co do anonimowej: jestem na tak ale jako pojedyncza anonimowa, a nie podwójna. Dałabym tą edycję gdzieś pod koniec serii, aby zbyt szybko edycje się nie powtarzały.

Dawid, Aleks and Wilk lubią ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 597
Płeć : Male
Wiek : 28

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 22:08
Off topic, moje zdanie o V serii pozniej:

Dawid, Daniell, Jasiek, Darka, Fenistil, Łosoś, Sebek and lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Mar - 23:15
Tutaj przykład jak system turniejowy wyglądałby z piosenkami z poprzedniej edycji. https://challonge.com/tpuzebgi Głosowali Aleks i Łosoś, a ja usuwałem tylko remisy.

Liver, Fenistil, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 9 Kwi - 20:01
Zapomniałem jeszcze wpisać edycji Umpa-Umpa która miała się przecież odbyć w obecnej serii :p jest to idealne zastąpienie wakacyjnej bo jako punkt jej regulaminu można dać że musi to być up-tempo song i wtedy pozbędziemy się wystawiania wolniejszych piosenek które właśnie wspomniana wakacyjna dopuszczała. Myślę że nawet można ją na spokojnie ze strefami zrobić.

Poprawka co do zwierzęcej, bo tak jak napisała Darka idealnie będzie połączyć ją z roślinną a nie liczbową i wtedy ładnie wyjdzie nam edycja "fauna i flora" - mega idea.

Podoba mi się także pomysł Darki w kwestii edycji ulubieńców - ale jest to idealny temat na edycję właśnie jubileuszową, jeśli nie na 50 to zakonserwowałbym to na 100 Lol bo w sumie serio szkoda tak osobisty temat marnować dla jakiejś zwykłej edycji.

Edycja zamianka jest dość ciekawym pomysłem, jednak dla nowych uczestników którzy dołączyli do konkursu i nie znają jeszcze dobrze naszych zboczeń muzycznych może to być trochę problematyczne. Tak samo albo nawet bardziej problemowe gdy ktoś będzie się musiał zmuszać do wystawienia czegoś co nie do końca mu odpowiada bo np. wylosuje osobę z którą kompletnie gusta jemu/jej się rozmijają, dlatego nie jestem pewien czy to wypali ale jak najbardziej można ten pomysł poddać ankiecie.

Po namyśle, faktycznie zgadzam się z wami że na lata 10 jest za wcześnie, lata 80 z kolei są obecnie mocno eksploatowane więc najbardziej odpowiednią edycją wydają się być lata 90. Oczywiście bez stref jeśli chcemy mieć wysoki poziom.

Edycja na dobry dzień - wyczuwam że część użytkowników zrobi z tego drugie joke entry xd nie wiem, nie przeszkadza mi to w sumie i wole bardziej to niż filmową czy antyromantyczną.

Dastame napisał:Akurat Anonimowa to coś, dla czego wiele osób wraca i zostaje i nie widzę żadnego argumentu dobrego, żeby się z niej wycofać, skoro mocno trzyma konkurs. Resztę poczytam jak bede mial czas kocham was
Dokładnie, nie rozumiem czemu mamy odrzucać anonimową i wracać do zwykłej ogólnoświatowej gdy anonimowa jest jej świetną alternatywą. Odbyła się drugi raz i jakoś emocje były na takim samym poziomie jak za pierwszym razem albo nawet i większe, samo to że nie wiemy komu przyznajemy punkty raz na serię jest bardzo dobre. Wystarczy po prostu starać robić jak najdłuższą przerwę między tą edycją i wtedy nie będzie żadnego problemu organizować ją minimum raz na serię.

Aleks lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Kwi - 18:39
Hwasowa

Przemek, Darka and Fenistil lubią ten post

Sponsored content

V seria PdF - ogólna dyskusja Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach