Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SŁOWACJA: Kristina (Horehronie) Empty SŁOWACJA: Kristina (Horehronie)

Czw 4 Mar - 0:50



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 74


Twórczość Kristiny zawsze całkiem nieźle mi podchodziła. Zresztą najwyraźniej nie jestem na tym forum jedyny, sądząc po tym jak często pojawiała się dotąd w KPdF (i nawet miewała dla siebie całe rozbudowane preselekcje Wink ). To właśnie eurowizyjne "Horehronie" było jednak moim pierwszym zetknięciem się z jej postacią.

Uwielbiam mistyczny, folkowy charakter tej piosenki. Sam początek jest spokojny, a potem wchodzą bardzo mocne bębny, które są dla mnie najbardziej charakterystycznym elementem utworu i już do końca stale przebijają się na pierwszy plan. Nadają też kształt choreografii scenicznej, która zdaje się wręcz pulsować tym rytmem.

Piosenka ma dość banalny tekst: po prostu wychwala piękno natury jednego z regionów Słowacji, Doliny Górnego Hronu. Na swój sposób jednak ujmuje mnie tego rodzaju eurowizyjna reklama turystyczna oraz fascynuje mnie jak na tak trywialnym temacie dało się zbudować tak tajemniczą piosenkę z wyraźną tożsamością. Bardzo podobają mi się te "leśne" stroje Kristiny i tancerzy, przez co sprawiają wrażenie jakichś mistycznych strażników natury. A pani od "Hallelujah" zawsze wyglądała mi jak jakaś wróżka. Język 3

Szkoda, że skończyło się tak brutalnym flopem. Owszem, wokal Kristiny na żywo można określić co najmniej jako mocno chwiejny, ale i to i tak powinien być przynajmniej finał, bo sama piosenka i cała reszta jej prezentacji zdecydowanie się bronią.

Skrzeczek lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

SŁOWACJA: Kristina (Horehronie) Empty Re: SŁOWACJA: Kristina (Horehronie)

Pią 10 Lis - 21:10
SŁOWACJA: Kristina (Horehronie) FB-IMG-1699138034472
To co można zapamiętać pozytywnego po Słowacji to jej wspólne zdjęcie z Polską. Piosenka jest zacna przez co mam jalą na bodajże na 3 miejscu w mojej topce ESC 2010 oraz ma 33 miejscu w swojej Topce Wszechczasów.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach