Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

+19
KrystianESC
Luna
KarolStark
Aleks
mercator
rafalll
Dastame
Skrzeczek
Wilk
Łosoś
Drover
Poland
Dawid
anyone
lepik
Versus
vestmann
CB93
Yngwie / admin
23 posters
Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 12 Lut - 22:33
gdzieś w tej SuperSobocie i preselekcyjnych emocjach umknęła nam ostatnia piosenka polskich preselekcji:



jest w tej piosence coś co mi się podoba: lekkość, świeżość, nowoczesny bit, ale jest coś czego mi brakuje - głównie chyba emocji, jakiegoś mocniejszego akcentu. Ogólnie dobra propozycja, urozmaici stawkę preselekcji.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Czw 17 Lut - 23:09
Kolejność:

1. Kuba Szmajkowski
2. Ania Byrcyn
3. Siostry Szlachta
4. Lidia Kopania
5. Karolina Stanisławczyk & Chika Toro
6. Karolina Lizer
7. Unmute
8. MILA
9. Ochman
10. Daria

.....................................


Polska w Eurowizji 2022 Laura-poldvere-laura

Fenistil lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pią 18 Lut - 1:02
O dziwo naprawdę podobają mi się te preselekcje. Nie dość, że wszystkie piosenki prezentują niezły poziom (poza Lidią, ale rozumiem, że tu zaważyła obecność w stawce byłego reprezentanta), to na dodatek mamy zaskakująco zróżnicowaną stawkę, szczególnie jak na typowe polskie warunki. Swojego przedstawiciela zaliczyły folk, muzyka klubowa i latynoskie umpa-umpa, a Unmute jest już zupełnie unikatowe pod każdym względem. Nawet te obowiązkowe punkty programu jak ballady i radiówki występują tu w nieco różnych odmianach. Okazuje się, że robienie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję! Krajowych Eliminacji nie było jednak takim złym pomysłem.

Jeśli chodzi o potencjalne rozstrzygnięcia, to Ochman wyrósł na zdecydowanego faworyta - i dobrze. Uwielbiam pierwsze 40 sekund, które są naprawdę magiczne i choć do tego co następuje później mam pewne zastrzeżenia, to szerzej wypowiem się pewnie już po oficjalnym wyborze - bo wątpię, żeby sobotnia batalia skończyła się niespodzianką. Jest to na pewno piosenka, z którą moglibyśmy nie tylko być względnie spokojni o sam awans o finału, ale też mieć nadzieje na to, że będziemy się w tym finale jakkolwiek liczyć.

A kto jeśli nie on? O Darii dużo się od dawna mówiło i jej wygrana wciąż jest w granicach prawdopodobieństwa, ale w starciu na żywo z Ochmanem raczej polegnie. Piosenka oryginalnością nie grzeszy, ale zawsze sprawia mi przyjemność gdy leci sobie w radiu. Na Eurowizji to by było takie typowe 10-12 miejsce w semi. Pozostali już raczej bez szans - i chyba dobrze, bo wszystkim im byłoby trudno sięgnąć w Turynie po przyzwoity rezultat, nawet jeśli prywatnie miło mi się ich słucha.

Życzę nam wszystkim dobrego show w sobotę. Uśmiech

Dawid, Darka and Aleks lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pią 18 Lut - 10:24
Ja się max zgadzam że wszystkim co napisał Fen. Pierwszy raz od dawna jest w pre ktoś o kogo nie trzeba byłoby się martwić w semi, a dużo bardziej martwi czy jury nie przepcha paranoi na Eurowizję zamiast Krystiana xD Wydaje mi się że Anka do finału też by weszła

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pią 18 Lut - 17:25
No politycznie to można zarzucić TVP bardzo dużo i będzie to słuszna krytyka, jednak dla nas nadeszły dobre czasy kiedy to nasi eurowizyjni reprezentanci w końcu nie muszą martwić się o fundusze podczas samego konkursu (remind Mroziński i jego kredyt w banku na wyjazd do Oslo).

Mam wrażenie, że prezesowi Kurskiemu bardzo zależy na wygraniu lub chociaż top5 konkursu - podczas polskich preselekcji będzie obecny supervisor Eurowizji Martin Österdahl.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

CB93 lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pią 18 Lut - 20:21
Jestem przygotowany na to turbo show z 43838219 intervalami między uczestnikami, superfinałem z Top 3 i w ogóle na wszystko. Będę na widowni, postaram się Wam pomachać 8)

Darka, Fenistil and Sebek lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 19 Lut - 13:58
Będzie dzisiaj zabawa doprawiona mnóstwem emocji podczas wyników. Poziom preselekcji jest neutralny, ale piosenka z potencjałem na fajny wynik w Turynie jest tutaj jedna. Każda z pozostałych dziewięciu to byłoby standardowe drżenie o awans i molitva o głosy z diaspory.
Mam tylko nadzieję, że sami jurorzy nie pogubią się wśród punktów, które muszą rozdzielić, a samo TVP ogarnia wymyślony przez siebie system. Szeroki uśmiech
No i max dziwnie będzie oglądać preselekcje, które nie odbędą się w holu. xD Będzie mi brakowało windy i ruchomych schodów. Krokodyle łzy
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 19 Lut - 18:25
moja predykcja:
winner jury: Ochman
winner tele: Daria
winner: Ochman

Darka lubi ten post

mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 19 Lut - 20:47
Lidka to nieźle musi grzać. Jej występ to niezła masakra, jedynie chórek (to chyba były Perssonko) jako tako uratował ten występ. Myślałem, że zaraz się rozpłacze i ucieknie ze sceny...
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 19 Lut - 22:56
Dawid napisał:moja predykcja:
winner jury: Ochman
winner tele: Daria
winner: Ochman

Było odwrotnie, ale wynik ten sam Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Sob 19 Lut - 23:25
Do dalszej dyskusji zapraszam do tematu: POLSKA: Krystian Ochman (River)

.....................................


Polska w Eurowizji 2022 Laura-poldvere-laura

Skrzeczek lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Nie 20 Lut - 21:53
Udało mi się załatwić specjalne certyfikowane życzenia dla FORUM od niekwestionowanej gwiazdy wczorajszego show - Lidii Kopani!

Yngwie / admin, Daniell, Skrzeczek, iguś, Fenistil, Łosoś, Sebek and lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pon 21 Lut - 0:41
Jeszcze pokrótce o wczorajszym show oraz występach:
Kuba Szmajkowski - nic odkrywczego, ale występ bardzo dopracowany, a Kuba brzmiał zaskakująco dobrze gdy miał okazję sobie pośpiewać bez chórków
Ania Byrcyn - wykonanie rewelacyjne, ale występ bardzo klasyczny i chyba zabrakło mi u Ani jakiejś większej charyzmy scenicznej
Siostry Szlachta - ciekawa synchronizacja głosów dziewczyn przełożyła się na dość przyjemny występ
Lidia Kopania - moja pierwsza reakcja to niedowierzanie i rozbawienie, które jednak później ustąpiło miejsca głębokiemu dyskomfortowi gdy sobie wyobraziłem jak bardzo Lidia chciała uciec ze sceny... no ale skoro tak miało być to gratki, życzymy samych tak udanych interpretacji Uśmiech
Karolina Stanisławczyk & Chika Toro - to był aburdalnie chybiony pomysł, żeby takie latino umpa-umpa przedstawić w całości w czarno-białej oprawie i na dodatek z wysyconymi kolorami
Karolina Lizer - czerwień może trochę za bardzo waliła po oczach, ale występ bardzo przyjemny, a moment wyciszenia w bridge'u był moim zdecydowanie ulubionym fragmentem ze wszystkich występów
Unmute - występ dobry i jak widać po wyniku udało się przykuć uwagę
MILA - trochę się nudziłem
Ochman - o tym w osobnym temacie
Daria - nastawiałem się, że będzie dużo gorzej, a tu wyszedł naprawdę udany występ z fajną zmianą koloru na zielony we fragmencie "pa-pa-paranoia" oraz nieoczekiwanymi popisami wokalnymi Darii w końcówce

Mój głos w pierwszej fazie poszedł na Karolinę Lizer, w drugiej szczerze mówiąc miałem mętlik w głowie i nie mogłem się zdecydować. Jestem bardzo ciekawy jak się rozłożyły głosy (szczególnie u jurorów) i ostatecznie chyba dobrze, że ich potencjalne manipulacje w tym systemie na nic się zdały. Uśmiech

Jeszcze pokrótce o samej organizacji. To niesamowite ile różnego rodzaju intervali i wspominek udało się wepchnąć w absolutnie każdą wolną (albo i nie) przestrzeń harmonogramu. Zupełnie rozwaliło to tempo konkursu, ale z drugiej strony przynajmniej była w tym pewna regularność i człowiek wiedział czego się spodziewać. Zastanawia mnie tylko, co TVP zrobi jeśli przypadkiem za rok czy dwa znowu miałyby się odbyć preselekcje - w tym roku program był tak napakowany, że aż trudno będzie żadnego z tych pomysłów nie powielić. Dla mnie highlightem wieczoru był występ Justyny Steczkowskiej - cudownie było ponownie usłyszeć "Samą" i cieszę się, że Justyna została potraktowana właśnie jako główny punkt tego intervalowego programu.

Dawid lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Pon 21 Lut - 22:21
Przyznam się że zakochałem się w Darii i jej popisie wokalnym przy Pa-Pa-Paranoi ( Serce ) przez co mam nadzieje że OGAE wyśle ją na konkurs drugiej szansy a i TVP da jakąś fuchę jak na przykład podawajie punktów. Wysłałbym nawet ją do Turynu z Olkiem w roli komentatorki.
Co do reszty występów to dla mnie Szmajkowski był ochydny zaś Unmute niezrozumiały. Karolina Stanisławczyk i Chicka Toro w występie inspirowały się chyba zespołem Hurricane sprzed roku. Na plus też druga Karolina z występem a'la Mołdawia ale w pozytywnym tego znaczeniu.
Co do Lidki jalo osoba która ją spiknęła z Perssonkami trzymam stronę... konpozytorek uważając to jako efekt uboczny sukcesu z Moniką Urlik w 2018 roku.
Z występów specjalnych na plus Kasia, Justyna i Sara oraz częściowo Viki (za dopasowanie coveru do swojej piosenki) a z nich najbardziej ta pierwsza. Saea zdziwiła mnie wyborem „Toy" przez to ciekawe co Netta by o tym występie powiedziała. Organizacja świetna ale razi mnie pominięcie Ali Szemplińskiej w czołówce, materiałach i na scenie gdyż mix Empires+Love Shine a Light sprawdziłby się tu znakomicie. Doceniam grafikę ale w trakcie występóa konkursowych dodałbym podpis w lewym dolnym rogu ekranu. Prowadzący świetni - mamy nie jako redakcje eurowizyjną w TVP. Format głosowania ok ale ten przewodniczący komisji zamiast gadać powinien dać Idzie kopertę z wynikami dla TOP3 i rezultate widzów oraz jury. Pomysł ze scenami świetny ale ułatwiłbym prace dziennikarzom i nie lokował ich w innej części siedziby Telewizji Polskiej.

Fenistil and Wilk lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Wto 8 Mar - 1:37
Poland napisał:Przyznam się że zakochałem się w Darii i jej popisie wokalnym przy Pa-Pa-Paranoi ( Serce ) przez co mam nadzieje że OGAE wyśle ją na konkurs drugiej szansy a i TVP da jakąś fuchę jak na przykład podawajie punktów. Wysłałbym nawet ją do Turynu z Olkiem w roli komentatorki.
Co do reszty występów to dla mnie Szmajkowski był ochydny zaś Unmute niezrozumiały. Karolina Stanisławczyk i Chicka Toro w występie inspirowały się chyba zespołem Hurricane sprzed roku. Na plus też druga Karolina z występem a'la Mołdawia ale w pozytywnym tego znaczeniu.
Co do Lidki jalo osoba która ją spiknęła z Perssonkami trzymam stronę... konpozytorek uważając to jako efekt uboczny sukcesu z Moniką Urlik w 2018 roku.
Z występów specjalnych na plus Kasia, Justyna i Sara oraz częściowo Viki (za dopasowanie coveru do swojej piosenki) a z nich najbardziej ta pierwsza. Saea zdziwiła mnie wyborem „Toy" przez to ciekawe co Netta by o tym występie powiedziała. Organizacja świetna ale razi mnie pominięcie Ali Szemplińskiej w czołówce, materiałach i na scenie gdyż mix Empires+Love Shine a Light sprawdziłby się tu znakomicie. Doceniam grafikę ale w trakcie występóa konkursowych dodałbym podpis w lewym dolnym rogu ekranu. Prowadzący świetni - mamy nie jako redakcje eurowizyjną w TVP. Format głosowania ok ale ten przewodniczący komisji zamiast gadać powinien dać Idzie kopertę z wynikami dla TOP3 i rezultate  widzów oraz jury. Pomysł ze scenami świetny ale ułatwiłbym prace dziennikarzom i nie lokował ich w innej części siedziby Telewizji Polskiej.
Prowadzący nie byli świetni, ale żenujący. Ilekroć Ida otwierała usta ja miałem ciarki żenady, ta jej fałszywa ekscytacja wszystkim i lizanie dupy Brzozowskiemu. Scena, oświetlenie - brzydkie były jak cholera.

Drover lubi ten post

Sponsored content

Polska w Eurowizji 2022 Empty Re: POLSKA: Tu Bije Serce Europy 2022 (Krajowe Eliminacje)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach