Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

+40
Kuba
Versus
Łosoś
Nela_30
Yngwie / admin
Poland
Alpaka
pierniczek
Zaan Able
marjuz
Liver
Dawid
Skrzeczek
Sebek
iguś
Drover
Luna
Dastame
monkeyy
Contratiempo
Ilona
Iker
magou
Aleks
Bluee
Wilk
IgorBielak
Charmoiselle
Straciatelad
Justi
MaSza
simonwolfi
Fenistil
Finpo
Szafa
CzerwonePaznokcie
Cheb
Blue
Blue1998
fan
44 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś polskiej kompozycji?

1 - 7%
2 - 13%
6 - 40%
1 - 7%
0 - 0%
2 - 13%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 15
 
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 20:03
fan napisał:Brawo TVP. Wybraliście oryginalnego artystę, zamiast monotonnego bezpłciowca. Bardzo dobrze, że Orzech nie był w komisji. Bardzo dobrze, że TVP daje czas Tulii na zrobienie/ulepszenie piosenki! Reakcje z zagranicy są pozytywne, pewnie ze względu na donatana i cleo. Nic tylko czekać na utwór

Ja tam wolę poczekać na piosenkę, a potem chwalić lub krytykować wybór TVP. W sumie to jestem ciekawy na czym polegał wybór TVP. sądziłem ze artyści wysłali piosnkę lub kilka piosenek, a szanowne jury miało dokonać. TVP wybrało zespół (wg mnie wybór TVP jest spóźniony o jakąś dekadę), a piosenki nie znamy. Ja się pytam o co chodzi??
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 20:05
mercator napisał:
fan napisał:Brawo TVP. Wybraliście oryginalnego artystę, zamiast monotonnego bezpłciowca. Bardzo dobrze, że Orzech nie był w komisji. Bardzo dobrze, że TVP daje czas Tulii na zrobienie/ulepszenie piosenki! Reakcje z zagranicy są pozytywne, pewnie ze względu na donatana i cleo. Nic tylko czekać na utwór

Ja tam wolę poczekać na piosenkę, a potem chwalić lub krytykować wybór TVP. W sumie to jestem ciekawy na czym polegał wybór TVP. Sądziłem że artyści wysłali piosnkę lub kilka piosenek, a szanowne jury miało dokonać. wyboru spośród zgłoszonych piosenek. TVP wybrało zespół (wg mnie wybór TVP odnośnie ESC jest spóźniony o jakąś dekadę),  a piosenki nie znamy. Ja się pytam o co chodzi??
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 20:32
mercator napisał:W sumie to jestem ciekawy na czym polegał wybór TVP. sądziłem ze artyści wysłali piosnkę lub kilka piosenek, a szanowne jury miało dokonać. TVP wybrało zespół (wg mnie wybór TVP jest spóźniony o jakąś dekadę),  a piosenki nie znamy. Ja się pytam o co chodzi??

Gdybym miał strzelać, to bym powiedział, że piosenka jeszcze nie doczekała się pełnej oprawy w postaci teledysku (a Tulia wyraźnie stawia na to spory nacisk) i nie chcieli przedwcześnie wypuszczać takiego półproduktu. Tylko dlaczego w takim razie nie poznaliśmy choćby tytułu piosenki? Chyba tylko żeby zostawić więcej miejsca na nasze domysły i spekulacje.

A z wyboru Tulii jestem na razie zadowolony, choć do czasu publikacji piosenki tak naprawdę wciąż niewiele wiadomo. Lubię jednak, gdy elementy folku pojawiają się na Eurowizji i na pewno łatwiej mi będzie sympatyzować z piosenką w tych klimatach, niezależnie od ostatecznego wyniku.
avatar
Blue1998
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 1

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 21:32
Nie wiem w sumie Tulia to nie jest moja muzyka. Nie mam jakiś wielkich oczekiwań co do utworu.
avatar
Blue
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 1

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 21:38
TVP postawiło na kogoś wyróżniającego się. W sumie czytając zagraniczne komentarze to w zasadzie raczej pozytywne są, tylko z Polski jakiś hejt. Tulia to nie muzyka dla mnie więc nie mam wielkich oczekiwań co do ich Eurowizyjnej propozycji.
avatar
MaSza
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 35

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 15 Lut - 23:32
W komentarzach tutaj często czytam, że Tulia to "muzyka nie dla mnie". I tego się właśnie boję - że to nie będzie muzyka dla większości ludzi oglądających Eurowizje. I nikt na nas nie zagłosuje. Iriao też dobrze śpiewali a jak skończyli to wiemy. Nie spodziewam się po Tulii dobrego wyniku. Właściwie każde miejsce wyższe od ostatniego będzie dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 8:25
Piosenka podobno to jedna z tych która znajduje się na reedycji album wydanego w listopadzie. Dreszcze, Pali się, Trawnik, Nie zabieraj, Nasza kołysanka. Liczyłem na coś więcej...
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 9:35
MaSZa napisał:W komentarzach tutaj często czytam, że Tulia to "muzyka nie dla mnie". I tego się właśnie boję - że to nie będzie muzyka dla większości ludzi oglądających Eurowizje. I nikt na nas nie zagłosuje. Iriao też dobrze śpiewali a jak skończyli to wiemy. Nie spodziewam się po Tulii dobrego wyniku. Właściwie każde miejsce wyższe od ostatniego będzie dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

Cóż za okropne dramatyzowanie... Nie wykluczam, że ostatnie miejsce w semi może nam przypaść, ale świetny wynik też nie wykluczony. Nie znamy nawet piosenki, a tu już takie opinie. Na zagranicznym forum ESCUNITED z kolei na razie same pozytywne opinie widziałem, choć to tylko kwestia czasu, a negatywne niedługo również będzie można ujrzeć.
http://escunited.com/forum/threads/17375-POLAND-2019-Tulia/page17

magou napisał:Piosenka podobno to jedna z tych która znajduje się na reedycji album wydanego w listopadzie. Dreszcze, Pali się, Trawnik, Nie zabieraj, Nasza kołysanka. Liczyłem na coś więcej...

Skąd takie przypuszczenie?
avatar
pierniczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 25

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 9:39
Lubię covery Tulii, ich własne piosenki zdecydowanie mniej. W obecnej sytuacji trzymam kciuki za "Pali się". To jedyna piosenka z "powerem" i klimatem, reszta jest raczej nijaka.
Ale z tym, że na poznanie piosenki, która nawet nie jest nowa, musimy czekać kolejny tydzień to już są jaja. :v
avatar
pierniczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 25

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 9:41
Skrzeczek napisał:

Skąd takie przypuszczenie?

http://radioszczecin.pl/1,384669,szczecinski-zespol-bedzie-reprezentowal-polske-w&s=1&si=1&sp=1

"Dziewczyny nie chciały zdradzić, którą piosenkę zaśpiewają podczas konkursu. Poinformowały tylko, że to jeden z utworów z ich debiutanckiej płyty."
avatar
Cheb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 10:25
beka, gdy wczesniej myslalem kogo moze tvp wybrac to moj pierwszy strzal to byla tulia.
no dziewczyny sa raczej popularne teraz, maja sporo wyswietlen na yt, w duzym nakladzie sie ich plyta sprzedala i ludzie nawet wiedza kim one sa i to na plus
ogolnie to ten wybor ma sens biorac pod uwage sukces filmu zimna wojna na arenie miedzynarodowej, to jest taka kontynuacja motywu promowania polskiej ludowszczyzny za granica, nawet teledysk "pali sie" jest inspirowany zimna sojna
A tak wogolnie to tulia to taki eklektyczny folk, nosza kiece w paski i wianki do tego spiewaja takim niby bialym glosem, nie jest to inspirowane zadmym specyficznym regionem (wszak ziemie odzyskane) i jest to folk bardzo spopularyzowany,,. Chyba polacy slysza ze to taka bardziej wariacja na temat folkloru nadzego ale zagranicznym widzom co o polsce wiedza tyle ze krakow i pierogi to sie moze wydac autentyczne i egzotyczne
Nie lubie zbyt ich kowerow bo polaczenie folk chor i piosenki wspolczesne jest dziwne XD Wolalabym zeby ogarnely se nowa piosenke jakas, bo w ich dotychczasowym autorskim dorobku nie ma top10 material, chyba najsensowniejsxy wybor to pali sie, jeszcze cie nie ma niestety za wczesnie wydane
Dobra kij, co sie nie wtdarzy to bede za nie szczerze trzymac kciuki, raczej bedxiemy sie wyrozniac ze stawki
Czekam na piosrnke
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 10:33
Ja jeszcze dodam od siebie, że osobiście czuję, że Tulia to mój (może nie wymarzony) ale reprezentant, bo niestety w zeszłym roku tego mi brakowało, Lukas był naprawdę ok. i bardzo sympatyczny ale jakoś nie miałem poczucia, że to polski reprezentant.. a Tulia? wystarczy na nie spojrzeć Uśmiech Serce :poland:

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
avatar
Cheb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 10:35
Szafa napisał:Folk to nie moje klimaty. Jak dla mnie to znacznie ładniejsza i młodsza wersja zespołu Jarzębina od ko ko ko ko euro spoko.
Sorry ale to niedorzeczne i ignoranckie stwierdzenie XDDDD ich jedyny wspolny mianownik to gatunek folk. Rownie dobrze mozna je porownac do eneju albo kurde nie wiem golcow. Mimo wszystko jarzebina miala raczej podchodzsca pod disco polo przyspiewke a piosenki tulii cdluja w inny klimat- mroczny, budujacy napiecie.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 11:02
Ja jestem zadowolony z wyboru. Może, wiadomo takiej muzyki nie słucham, ale według mnie pozytywnie będziemy się wyróżniać. Nawet jeśli będzie flopik, to wciąż lepiej flopnąć z czymś własnym, wyróżniającym się, niż z randomowym songiem, który mógłby wysłać każdy kraj na Eurowizji (ekhm.. Grumi)

Nioo i porównywanie do ETHNO-JAZZ BAND Iriao - bez przesady, są spore różnice, już od czasu wyboru, było wiadomo, że to będzie bieda Salavdor :') Tu, raczej wątpie, żeby dziewczyny chciały podjąć taką próbę. Ja jestem pozytywnie nastawiony, opinie z zagranicy są bardzo dobre, będzie dobrze Uśmiech

.....................................


POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Laura-poldvere-laura
avatar
Szafa
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 6

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 11:06
A ja przejrzałem ich wszystkie piosenki i można powiedzieć, że ciągle ten sam typ śpiewania. Żadnych solówek i zero wariacji. Po prostu jak usłyszało się jedną piosenkę to już wiadomo czego się spodziewać w kolejnych.
Rozumiem, że każdemu co innego się podoba, ale ja jednak wolałbym Clodie.
Sponsored content

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 2 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach