Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 13 Wrz - 13:21
Zapraszam do wypełnienia ankiety nt. tematów edycji. Głosujemy Tak/Nie na każdy z pomysłów. Czas do niedzieli, 22:00.

Chcemy uściślić punkt 2.5 regulaminu dotyczący utraty państw ze względu na nieobecność. Od teraz państwo będzie się tracić po 3 nieobecnościach (niezależenie czy jest to dsq czy dobrowolny brak udziału). W ankiecie znajduje się pytanie - czy po utracie państwa powinna być możliwość, aby znów wybrać to samo państwo (obecnie jest to zabronione).

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 YqKcbfb

Ankieta ma charakter konsultacyjny, a nie decyzyjny.

Fenistil lubi ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 263
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 13 Wrz - 14:58
Spoznilem się ale może na przyszłość wtedy - Ludowa, Afrykańska, Bekowa, LGBT.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 20:28
ANALIZA WYNIKÓW ANKIETY

Z całego heart ( VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 1f496 ) dziękuję za wypełnienie ankiety. Obywatelskiego obowiązku dopełnili: @Dawid @marjuz @Fenistil @Aleks @Morison @KarolStark @Eyida @Darka @Daniell @Wilk @Batiooo @Łosoś @Cb93 @justi578, czyli 14 uczestników.

Pytanie 1.
Czy weźmiesz udział w nadchodzącej serii PdF?
Tak - 11 głosów
Oczywiście - 3 głosy

100% głosujących w ankiecie weźmie udział w nadchodzącej serii! Super!

Pytanie 2.
Czy po utracie państwa powinno być możliwe ponowne wybranie tego samego kraju?
Tak - 10 głosów
Nie - 4 głosy

Spytaliśmy Was o drobną zmianę regulaminową. Wyrażona została aprobata, dlatego od nowej serii ten punkt regulaminu będzie brzmiał następująco:

Regulamin napisał:2.5 Opuszczenie konkursu podczas 3 edycji w trakcie serii (dobrowolnie lub z powodu dyskwalifikacji) powoduje utratę posiadanego państwa. Dozwolony jest późniejszy powrót do konkursu wybierając inne lub to samo państwo.

Pytania otwarte.
Poprosiliśmy o uwagi dotyczące funkcjonowania PdF, zalety, wady, sugestie, a także komentarz dotyczący tematów edycji. Pozwolę sobie to podzielić na kilka kategorii i przeanalizować. Uwagi o konkretnych osobach zostały ocenzurowane, ale dotarły do wiedzy organizatorów.

Terminarz
- Nie podoba mi się że głosowania trwają ile chcą, raz piątek, raz niedziela, raz czwartek- koniec z tym! Niedziela dzień święty dla Boga i pdf.

- Może jedynie dobrze by było, by zawsze dane etapy konkursu odbywały się w te same dni, np. głosowanie do powiedzmy niedzieli, bo jak czasami to jest zmienione, to zdarza się zapomnieć.

- dzień tygodnia do kiedy jest głosowanie powinien być stały

Pojawiły się aż 3 niezależne komentarze w tej kwestii, a w gronie organiatorskim też o tym myśleliśmy. Dlatego ustalamy, że wszystkie terminy ustawione teraz będą na niedzielę. Zgłoszenia będą zaczynać się o 0:00 w poniedziałek, a kończyć o 23:59 w niedzielę. Koniec głosowania finałowego i wieczorki też w niedzielę. Jedynie w przypadku organizacji półfinałów możliwe, że głosowanie będzie się kończyć w sobotę, aby mieć zapas czasu na zrobienie filmów z wynikami. Oczywiście musicie wybaczyć jeśli coś się kiedyś z przyczyn losowych przesunie.

Wyrazy wsparcia i miłe słowa
- Podoba mi się sama organizacja, solidność prowadzących, tematy edycji też fajne, ale jestem też świeżakiem, wiec jeszcze niczym nie zdążyłam się znudzić.

- lubię syguu queen

- j'adore

- Sorka, że większość na tak, ale wszystko mi się podoba :(

- mega tematy, licze na db wybór

- bardzo ładna ankieta kotuś

- Pozdrawiam cieplutko

Ok  Modlitwa

Krytyka
- wieczorki wynikowe zdominowane dziwny humorem uczestników:)

- nie podobalo mi sie ze niektorzy prowadzacy nie potrafili robic filmikow z wynikami

- nudne te edycje w wiekszosci

Wieczorki pozostaną nieformalne, ale będziemy mieć na uwadze, żeby wypraszać przeszkadzających lub obrażających. Filmy powrócą, a jeśli tylko się uda to będą przy okazji każdej edycji (przynajmniej w formie skrótu).

Podejście neutralne
- dostosuje sie ;pp

- Wszystko jest ok, choć konkurs jest troszkę monotonny i mało osób bierze udział.

- Nie wiem czy wezme udziau, może heheh

- Na dużo edycji daję "tak", bo chciałbym, żeby chociaż niektórym z nich się powiodło - niekoniecznie którejś konkretnej bardziej od innych.

O słabym zaangażowaniu uczestników
- unikanie preselekcji

- nie podoba mi się brak zaangażowania uczestników, kilka serii wcześniej mieliśmy dużo więcej komentarzy pod piosenkami, były dramy, teraz odnoszę wrażenie że mało komu jakkolwiek zależy na konkursie.

Zachęcamy do aktywności wszelakiej. Jakaś premierowa drama nie zaszkodzi.

O poziomie muzycznym konkursu
- bezgustne głosowanie, niedocenianie artu, brak dobrej muzy

- Z pozytywnych aspektów trzeba wymienić, że po tylu edycjach nadal jestem pozytywnie zaskoczony wieloma zgłoszeniami, jest to jeden powodów moich ciągle zmieniających się preferencji muzycznych

- W ostatnich edycjach jest dosyć mała różnorodność muzyczna (nie, nie chciałbym powrotu pseudo rockku, ale czegoś więcej niż typowy smęt:3 ) Piosenki zwracające na siebie uwagę zazwyczaj kończą gdzieś w połowie stawki. W konkursie na ten moment trzyma mnie głównie możliwość poznania tych paru perełek xd

Kochani, poziom konkursu można podwyższyć lub obniżyć samodzielnie. Ogłaszam niemniej dekret organizatorski - zakaz wystawiania słabej muzy! Mam nadzieję, że problem rozwiązany.

O zbyt małej dowolności w wyborze utworu
- Za dużo edycji o zawężonym wyborze piosenek

- Jak najmniej udziwnionych, jak najwięcej ogólnych. Jestem przeciw dzieleniu edycji na męskie, żeńskie etc, bo fajniej jak jest różnorodność a każdy wystawia najlepsza swoim zdaniem.piosenke Uśmiech

- Dopiero była Romańskojęzyczna, więc Latynoamerykańska jest prawie taka sama. Na resztę jestem otwarty, oby nie za bardzo przekombinować, żeby na wystawienie jakiejś jednej piosenki, na którą w danym momencie mam vibe nie musiał czekać po 5-6 edycji, a tak nie raz się zdarzało, bo po drodze były jakieś mocno ograniczone edycje, gdzie trzeba było wystwiać trochę coś na siłęWink

Dyskusja na ten temat trwała jeszcze przed ankietą, więc jest to ważne. Odnosząc się do komentarzy decydujemy, że zorganizowana zostanie bonusowa (trzecia) edycja Normalna. Jednocześnie też rezygnujemy z kontrowersyjnego pomysłu edycji 69. jako podwójnej. Oznacza to, że tylko 3 edycje będą mieć niestandardowe ograniczenia.

Wypowiedzi ekscentryczne
- a gdzie Dodowa?!

-"A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą,
Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz."
Ps 3,4
Księga Psalmów

- .

- ;×

To tyle. Dziękuję za każdy komentarz, bo były bardzo przydatne.

Tematy edycji.
Najważniejszy punkt ankiety. Wybieramy tematy, które pojawią się obok standardowych:
3x Normalna
1x Krajowa
1x Krajowa (z językiem)
1x Ogólnoświatowa
1x Anonimowa

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 GfC2dIa

Wola forum jest jasna. W kolejnej serii odbędą się: Lata 80, Erotyczna i Słowiańskojęzyczna. Dokładne zasady będą podane już na starcie serii, ale myślę że obejdzie się bez większych kontrowersji. W przypadku Erotycznej zasada jest prosta - piosenka ma być o tematyce erotycznej. Interpretacja dowolna, organizatorzy będą ingerować tylko przy ewidentnie naciąganych wyborach. Tak jak napisałem już wyżej - Religijna nie będzie na siłę zestawiona z Erotyczną. Na uwagę w kolejnej serii zasługują Lata 60 & 70 oraz Polscy Artyści - duże poparcie.

Proponowana kolejność edycji (może ulec zmianie):
61 Normalna
62 Krajowa
63 Słowiańskojęzyczna
64 Normalna
65 Lata 80
66 Ogólnoświatowa
67 Krajowa (z językiem)
68 Normalna
69 Erotyczna
70 Anonimowa

Obwieszczenia organizatorskie.

Fragmenty piosenek w skrótach będą trwały 30 sekund.

Drobne korekty w regulaminie oraz termin zaklepywania państw ogłosimy wkrótce.

thx za przeczytanie

marjuz, Darka, vestmann, Fenistil, Wilk and justi578 lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 21:02
poziom konkursu można podwyższyć lub obniżyć samodzielnie.
To taki pusty slogan. Jedna osoba może się postarać, ale jeżeli reszta pójdzie na łatwiznę i będzie festiwal piosenek podjebanych z Eurosongs to niczego to nie zmieni. Taki jest tutaj klimat, był czas się przyzwyczaić.

Chociaż widać, że problem jest, skoro dostrzega go nawet osoba odpowiedzialna za tą niską różnorodność.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 21:18
Liver napisał:Chociaż widać, że problem jest, skoro dostrzega go nawet osoba odpowiedzialna za tą niską różnorodność.

Możesz doprecyzować bo

Spoiler:

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Sebek lubi ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 21:26
Po stylu pisania i awersji do czegokolwiek z gitarą obstawiam, że to Daniell, ale on ani Dawid mi tego nie potwierdzi (zresztą słusznie, bo to anonimowa ankieta).

No ale nawet jeśli to nie Daniell to na "rocka" i tak najwięcej narzekają ci, którzy sami muzycznie nie wnoszą zbyt dużo do konkursu.

marjuz lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 22:09
Dyskusje o piosenkach, gatunkach, zarzuty o gust i brak gustu to temat stary jak świat. Nie znam systemowego rozwiązania, które sprawi, że będą pojawiać się wyłącznie interesujące propozycje. Poziom muzyczny to coś nad czym organizator nie ma pieczy. Mam nadzieję, że szybko uda się rozkręcić PdF i na nowo zaangażować uczestników. Niedawno Konkurs był na skraju upadku, sam też wypisywałem do ludzi, aby w ogóle uzbierać te marne 12 osób. Znacznie ważniejsze było symboliczne wzięcie udziału, aby w ogóle mieć co poprawiać w kolejnych edycjach. Alternatywą dla braku różnorodności było w tamtym momencie zamknięcie konkursu. Zapraszam do udziału, do wystawiania ciekawych utworów i do głosowania na ciekawe utwory, aby ciekawe utwory wygrywały.

Nie wiem czy komentarz o eurosongs miał być też do mnie, ale przez całą moją karierę świadomie wziąłem stamtąd cały jeden song (w anonimowej w ramach kamuflażu). Reszta to były albo moje songi albo po fakcie się okazało, że tam też startowały w przeszłości.

Wilk lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 19 Wrz - 22:18
Na różnorodność piosenek najwięcej wpływu ma liczba i różnorodność uczestników. Dlatego zamiast oceniać kto ile wnosi muzycznie, lepiej postarać się, żeby jak najwięcej osób wniosło do konkursu cokolwiek swojego w postaci udziału - do czego gorąco zachęcamy. Uśmiech

Dawid, marjuz and Wilk lubią ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 20 Wrz - 16:27
Terminarz
- Nie podoba mi się że głosowania trwają ile chcą, raz piątek, raz niedziela, raz czwartek- koniec z tym! Niedziela dzień święty dla Boga i pdf.

- Może jedynie dobrze by było, by zawsze dane etapy konkursu odbywały się w te same dni, np. głosowanie do powiedzmy niedzieli, bo jak czasami to jest zmienione, to zdarza się zapomnieć.

- dzień tygodnia do kiedy jest głosowanie powinien być stały

jak przychodziłem do pdf to tym dniem był piątek, dopiero potem coś się popsuło i zaczęły się pojawiać terminy głosowania do soboty, zgłoszeń do niedzieli itp., ze swojej strony dodam że terminy ustalam tak, by każdy etap edycji był jak najbardziej zbliżony do siebie czasowo, tzn. z uniknięciem takiej sytuacji jak teraz, że zgłoszenia trwają od piątku do następnej niedzieli a na głosowanie jest 5 dni.

Dawid and Fenistil lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 24 Wrz - 21:32
Zaklepywanie państw będzie 9 października w godzinach wieczornych. Dokładne okienko zostanie podane.

Fenistil and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 2 Paź - 21:05
Zaklepywanie dokładnie za tydzień, w niedzielę 9 października. Post pojawi się w godzinach 21:30-22:00.
pzdr
Sponsored content

VII seria PdF - ogólna dyskusja  - Page 2 Empty Re: VII seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach