Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1869
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

FINLANDIA: Pyrus - Tjing Tjang Tjing Empty FINLANDIA: Pyrus - Tjing Tjang Tjing

Pon 22 Kwi - 0:50
Ode mnie na tę edycję będzie propozycja mocno... nieszablonowa muzycznie. Sięgnąłem po piosenkę pochodzącą oryginalnie z :denmark: duńskiego świątecznego serialu dla dzieci Alletiders Jul z 1994 roku, którego głównym bohaterem jest elf Pyrus, zgłębiający wraz z przyjaciółmi historię Danii w kontekście Bożego Narodzenia. Program miał formę kalendarza adwentowego, a trzy kolejne odsłony świątecznych przygód Pyrusa ukazały się w analogicznej formie także w latach 1995, 1997 i 2000.

Utwór Tjing Tjang Tjing pochodzi właśnie z tej pierwszej serii z 1994 roku i przedstawia opowieść o szlachcicu, który pojechał do swojej panny. Po drodze jego koń padł w wyniku śniegu i zawiei, a on sam następnie zamarzł na śmierć, bo nie założył na drogę czapki. Na koniec jego wybranka z rozpaczy rzuciła się z wieży i połączyli się ze sobą po śmierci. Tytułowa fraza "tjing tjang tjing" nic natomiast nie znaczy - jest to rodzaj niewyartykułowanej przyśpiewki.

Utwór pozostałby pewnie po dziś dzień bardzo niszowy, gdyby nie to, że został użyty jako muzyczny motyw przewodni Danii w 20. sezonie South Parku, który w całości skupiał się na temacie Danii oraz trollingu internetowego. Ja również właśnie tam tę piosenkę poznałem i uważam za fascynujące jak bardzo pozwoliło to po latach tchnąć w nią drugie, absurdalnie bardziej światowe życie.


Skrót: 0:37 - 1:07

---


Liver lubi ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach