Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pią 2 Sie - 12:17
Jako że mamy już znaną większą część stawki polskich preselekcji do Junior Eurowizji 2019 po raz pierwszy w ramach "Szansy na Sukces" otwieram poświęcony im odrębny temat:
Dziennik Eurowizyjny/Junior-Eurowizja.pl napisał:Szansa na Sukces - lista uczestników polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Junior Eurowizji 2019 wraz z ich coverowymi piosenkami:
Półfinał (Odcinek) 1. – 8 września (Majka Jeżowska)
1. Swietłana Boguska „Laleczka z saskiej porcelany” -  uczestniczka The Voice Kids 1
2. Nikola Fiedor „Od rana mam dobry humor”
3. Piotr Klima „A ja wolę moją mamę”
4. Zosia Szuca „Najpiękniejsza w klasie”
5. Amelia Kurantowicz „Margarita”
6. Maja Mazurek „Wszystkie dzieci nasze są”
7. Maciej Golian „Na raz, na dwa”

Półfinał (Odcinek) 2. – 15 września (Blue Cafe)
1. Maksymilian Wysocki „Buena”
2. Marianna Józefina Piątkowska „Do nieba”
3. Wiktoria Gabor „You may be in love” (Preselekcje do ESC 2003) -  jedno z miejsc na podium The Voice Kids 2, faworytka programu wg. fanów Eurowizji
4. Oliwia Kopiec „To Ty” - uczestniczka The Voice Kids 1
5. Krzysztof Kwaśny „Czas nie będzie czekał”
6. Oliwia Stefanowska „Zapamiętaj”
7. Zuzia Janik „Kochamy siebie” - uczestniczka The Voice Kids 1

Półfinał (Odcinek) 3. – 22 września (Papa D)
1. Gabriela Katzer „Panorama Tatr”
2. Anna Chwałczyńska „Ocean wspomnień”
3. Eryk Waszczuk „O-la-la” - uczestniczka The Voice Kids 1
4. Karolina Bajer „Maxi singiel”
5. Adam Bartkiewicz „Nasz Disneyland”
6. Natasza Sieradzka „Pocztówka z wakacji”
7. Zosia Kwaśna „Naj – story”

Brak uczestnictwa: AniKa Dąbrowska (zwyciężczyni The Voice Kids 2) (kwestie kontraktowe)

Do finału planowanego na 29 września przejdzie po jednej osobie z każdego półfinału. Tam trzej młodzi wokaliści zaśpiewają najpierw covery a później piosenki pod Junior Eurowizję 2019. W finale jurorami będą widzowie głosujący na swojego faworyta.
Co ciekawe to będzie de facto pierwsza rozbudowana forma wyboru reprezentanta - ewentualnie druga jeżeli uznamy pierwszą edycje The Voice Kids za zeszłoroczne preselekcje, zresztą tak je uznaje sama Telewizja Polska wraz z jej prezesem Jackiem Kurskim.
Dodam jeszcze że wszystkie części selekcji prowadzi Artur Orzech - polski komentator eurowizyjny i prowadzący dorosłych preselekcji (Krajowych Eliminacji a wcześniej także Piosenki dla Europy w 2007 roku) oraz dorosłej odmiany "Szansy na Sukces" dedykowanej opolskim debiutom.
Co myślicie ogólnie o pomyśle na preselekcje i komu z przedstawionej listy będziecie kibicować?


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Pią 20 Wrz - 15:16, w całości zmieniany 3 razy
Triss
Triss
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 38
Płeć : Female

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Wto 6 Sie - 13:49
Z tych osób, które tutaj są wymienione, moje serduszko skradła Zuzia Janik. Poza tym, widowisko może zapewnić Oliwia Kopiec, chyba każdy pamięta jej przeuroczy występ "Mam tę moc"... Wink Z Voice Kids 1 pamiętam też Nataszkę Kolarską i jej przepiękny, czysty głos. A w tym szumie gdzieś jest Wiktoria Gabor. To fantastyczne, że jest taka konkurencja i że jest w czym przebierać. Z pewnością dokonamy dobrego wyboru i pozostanie już tylko napisać fajny utwór. Tylko Szeroki uśmiech
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Sob 7 Wrz - 10:16
W związku z tym że pełna lista jest już znana poczyniłem powyżej pewną aktualizacje danych Uśmiech
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 9 Wrz - 21:11
Skoro znamy już uczestników dziecięcej wersji "Szansy na Sukces" wraz z informacji na temat poszczególnych odsłon tevo programu to przyszła pora na pewne podsumowania. Całość jest przedstawiona w niniejszej rozpisce:
Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019 - Półfinał 1 (8 września 2019 r.) :
Gość i zarazem juror tego półfinału: Majka Jeżowska
Uczestnicy 1 półfinału i piosenki, które wylosowali:
Swietłana Boguska „Laleczka z saskiej porcelany” FAWORYTKA
Nikola Fiedor  „Od rana mam dobry humor” FINALISTKA
Piotr Klima  „A ja wolę moją mamę”
Zosia Szuca „Najpiękniejsza w klasie” WYRÓŻNIENIE
Amelia Kurantowicz „Margarita” FAWORYTKA
Maja Mazurek „Wszystkie dzieci nasze są”  WYRÓŻNIENIE
Maciej Golian  „Na raz na dwa”


Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019: Półfinał 2 (15 września) :
Gość i zarazem juror tego półfinału: Zespół Blue Cafe (ESC 2004, Polska)
Uczestnicy 2 półfinału. i piosenki, które wylosowali:
Maksymilian Wysocki „Buena”
Marianna Józefina  Piątkowska „Do nieba, do piekła” WYRÓŻNIENIE
Wiktoria "Viki" Gabor „You May Be In Love” FINALISTKA
FAWORYTKA
Oliwia Kopiec „To Ty” WYRÓŻNIENIE
Krzysztof Kwaśny „Czas nie będzie czekał”
Oliwia Stefanowska „Zapamiętaj”
Zuzia Janik „Kochamy siebie” FAWORYTKA


Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019: Półfinał 3 (22 września) :
Gość i zarazem juror tego półfinału: Zespół Papa D
Uczestnicy 3 półfinału i piosenki, które wylosowali:
Gabriela Katzer  „Panorama Tatr” FINALISTKA
Anna Chwałczyńska  „Ocean wspomnień” WYRÓŻNIENIE
Eryk Waszczuk  „O-La-La” FAWORYT WYRÓŻNIENIE
Karolina Bajer „Maxi singiel”
Adam Bartkiewicz  „Nasz Disneyland”  FAWORYT
Natasza Sieradzka „Pocztówka z wakacji”
Zosia Kwaśna  „Naj – story”


Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019: Finał (29 września) :
Uczestnicy finału i piosenki, z którymi to zwyciężyli podczas półfinałów:
Nikola Fiedor  „Od rana mam dobry humor”
Wiktoria "Viki" Gabor „You May Be In Love”
Gabriela Katzer "Panorama Tatr"


Objaśnienie:
FAWORYTKA / FAWORYT - informacja na podstawie głosowania czytelników Dziennika Eurowizyjnego i typowania fanów Eurowizji.

Teraz pora na nieco więcej informacji na temat tego co wiemy po pierwszym półfinale Szansy na Sukces.
Pierwszą finalistką juniorskiej "Szansy na Sukces" jest 11 letnia Nikola Fiedor. Wygrała ona z coverem piosenki Majki Jeżowskiej pt. "Od rana mam dobry humor".
Tutaj znajduje się pełny zapis pierwszego półfinału Szansy na Sukces:

Tak na chłodno uważam że te wykonanie było najlepsze podczas pierwszego półfinału - start od 4:05 :

Wyróżniłbym z kolei Amelię Kurantowicz i tego chłopaka co śpiewał jako ostatni choć Maja Mazurek też dała radę.


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Pon 23 Wrz - 11:08, w całości zmieniany 4 razy
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Nie 15 Wrz - 13:40
Szkoda że z każdego odcinka do finału awansuje tylko jedna osoba. A tak po za tym to fajny format preselekcji wymyśliło TVP...

Drugą finalistką juniorskiej "Szansy na Sukces" jest Wiktoria Gabor. Wygrała ona z piosenką "You me be in love" zespołu Blue Cafe...

Zapis drugie odcinka:


https://www.youtube.com/watch?v=krSSzRNkFlE

Jak dla mnie ten odcinek, jeżeli chodzi o poziom, był gorszy od pierwszego odcinka.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 16 Wrz - 10:12
Tak brzmiała Viki podczas minionego półfinału "Szansy na Sukces" :

Kluczem do jej zwycięstwa okazało się wyciąganie wysokich dźwięków choć momentami było ich za dużo.
Swoją drogą szczerze mówiąc na miejscu TVP użyłbym "Szansy na Sukces" także wobec Eurowizji 2020 skoro sam nadawca nie chce do tego użyć innego formatu czyli The Voice of Poland. Po Juniorze są odcinki dedykowane KFPP 2020 choć jednak bardziej pasowałaby Eurowizja 2020 gdyż odcinki dedykowane opolskim debiutom są też na wiosnę.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 23 Wrz - 6:30
Trzecia finalistką została Gabriela Katzer, która w 3 odcinku wykonała piosenkę "Panorama Tatr":


Jak dla mnie awans Gabrieli do finału zasłużony, choć miejsca piosenkę bardziej wykrzyczała, niż wyśpiewała Wink ...
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 23 Wrz - 11:09
Viki w sumie też awansowała dzięki powiedzmy wprost wykrzyczaniu piosenki.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 23 Wrz - 13:26
Obejrzałem same występy finalistek i jest średnio. :|

Nikola Fiedor to sympatyczna dziewczynka z fajnym, głębokim głosem. Z tak nieszczególnej, dziecinnej piosenki wycisnęła ile się dało i słuchało mi się jej przyjemnie, choć bez fajerwerków, ale i tak jest moją faworytką z tej trójki.

Wiktoria Gabor ma moim zdaniem praktycznie pewny wyjazd na Eurowizję - pod pewnymi względami mocno przypomina mi Roksanę Węgiel, do tego mamy mocną tendencję do wysyłania na Juniora nastolatek, a nie dzieci. Wiktoria ma bardzo fajny głos i świetną kontrolę nad nim, ale jej zmanierowanie i mocno przesadzona ilość ozdobników wokalnych odbierają mi sporo przyjemności z jej słuchania.

Gabriela Katzer zaśpiewała moim zdaniem niezbyt dobrze, nie rozumiem dlaczego wygrała. Czyżby konkurencja była jeszcze słabsza?
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 23 Wrz - 13:32
Z tego co widzę, na razie śpiewają tylko covery. Była mowa o tym, co z utworem na jESC?
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Pon 23 Wrz - 18:47
Chyba podczas finału poznamy piosenkę na JESC.
Jak dla mnie format SNS jako preselekcji jest ciekawy. Ale dobór piosenek powinien być ciekawszy. O ile rozumiem zaproszenie M. Jeżowskiej i Blue Cafe, to nie wiem kto wpadł na pomysł zaproszenie Papa Dance, przecież to disco polo.
Wiktoria Gabor wydaje się murowaną faworytką, tym bardziej że jej największe konkurentki wg mnie już odpadły. Może warto było zaprosić jakieś bardziej profesjonalne jury lub do finału z każdego odcinka przechodziłyby dwie osoby. Jedna jak dotychczas, a o drugiej decydowałaby publiczność przed telewizorami...
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Wto 24 Wrz - 14:04
Tak. Wybór piosenki ma mieć miejsce podczas finału- nie wiem tylko czemu TVP trzyma wszystko w tajemnicy zamiast puścić do obiegu wersje studyjne.Co do jury to tylko Blue Cafe było sensowne gdyż oni znają temat Eurowizji i faktycznie jakieś wskazówki przekazali także jurorzy powini być eurowizyjni. Co do typowania finalistów to nawet dałbym Orzechowi głos decydujący.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Wto 24 Wrz - 18:27
Poland napisał:Tak. Wybór piosenki ma mieć miejsce podczas finału- nie wiem tylko czemu TVP trzyma wszystko w tajemnicy zamiast puścić do obiegu wersje studyjne.Co do jury to tylko Blue Cafe było sensowne gdyż oni znają temat Eurowizji i faktycznie jakieś wskazówki przekazali także jurorzy powini być eurowizyjni. Co do typowania finalistów to nawet dałbym Orzechowi głos decydujący.

Piszesz, tak jakbyś nie znał TVP Szeroki uśmiech . Nie pamiętasz już jaką tajemnicę w tym roku, zrobiło z piosenki Tulii??
A poza tym nigdy nie powinna decydować jedna osoba o wyborze reprezentanta na ESC czy JESC. Orzech lepiej sprawdziłby się jako juror przy wyborze reprezentanta na JESC 2019, bo jako prowadzący nie sprawdza się...
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Sro 25 Wrz - 10:20
Z tym wyborem jednej osoby to zapewnie pijesz do wyboru Roksany rok temu na JESC. Prawda tu jest taka że ją w zasadzie wybrali widzowie gdyż Prezes TVP czyli pan Jacek Kurski już po zwycięstwie Polski, tuż przed Sylwestrem w wywiadzie dla TVP3 Kraków powiedziałnl że preselekcjami do JESC 2018 była pierwsza edycja The Voice Kids a on tylko zatwierdził decyzję widzów i powiedział Konradowi Smudze że Junior Krajowych Eliminacji nie będzie bo były już na wspomnianym talent show. Tutaj zapis tej rozmowy - o JESC 2018 jest od około 2:35 : https://krakow.tvp.pl/40621108/28122018
Co do tajemnicy to pamiętam ale wtedy zamiast normalnego sposobu wyboru przed ESC 2019 mieliśmy coś pomiędzy preselekcjami a wyborem wewnętrznym czyli takie popłuczyny.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Sob 28 Wrz - 20:02
W jutrzejszym finale dziewczyny najpierw zaśpiewają w duecie z gościem odcinka, w którym brały udział. Nie będzie jednak to piosenka, z którą wygrały odcinek, tylko inna piosenka gościa odcinka.
Następnie zaśpiewają drugą piosenkę, specjalnie przygotowaną dla każdej z dziewczyn i Eurowizję junior.
Sponsored content

Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje) Empty Re: Szansa na Sukces - Junior Eurowizja 2019 (polskie preselekcje)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach