Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś szwajcarskiej propozycji?

5 - 50%
2 - 20%
1 - 10%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 10%
1 - 10%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 10
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 4 Mar - 14:28
Po zeszłorocznym sukcesie odniesionym z Luca Hännim, :switzerland: telewizja szwajcarska ponownie zdecydowała się na wybór wewnętrzny. W tym roku Helweci będą reprezentowani przez wokalistę Gjon's Tears, z utworem "Répondez-moi".

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Gjon-muharremaj

Gjon Muharemmaj urodził się w Szwajcarii, lecz ma albańsko-kosowskie pochodzenie. Wokalista śpiewał od dziecka - jego pseudonim pochodzi z momentu, kiedy piosenkarz grając swojemu ojcu jeden z utworów Elvisa Presleya, doprowadził go do łez.
Tym samym Gjon stwierdził, że ma magiczną moc i dodał "Tears" do jego pseudonimu. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął od udziału w 2010 roku, w albańskiej edycji "Mam Talent", w której zajął 3 miejsce. Po sukcesie w programie, wyjechał do Kanady, gdzie wydał swoje single takie jak "Tu Me Plais (Baby)" czy "Si Parfaite". Później ponownie wrócił do Szwajcarii, gdzie wziął udział w tamtejszej wersji programu "Mam Talent". Wokaliście nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed paru lat i doszedł tylko do półfinału.
W zeszłym roku ponownie spróbował swoich sił w programie talent show - tym razem w francuskim "The Voice", gdzie również zakończył swój udział na etapie półfinałów.

Wokalista został wybrany poprzez panel 100 członków, wybranych w aplikacji online. Głos również miała 21-osobowa grupa międzynarodowych ekspertów (w grupie m.i.n znajdowały się takie osoby jak Ruth Lorenzo, Tinkara Kovac). Utwór prezentuje ważną dla wokalisty tematykę swojego pochodzenia.

:switzerland: (AUDIO) :switzerland:

TEKST:

Pourquoi la pluie
Et les nuages aussi?
Et les nuages aussi?
Pourquoi le soir
Tu t'endors dans mon lit?
Tu t'endors dans mon lit? Oh-oh
Pourquoi on dort
Si loin de la famille
Dans un autre pays? Oh-oh
Pourquoi la mort
Vient après la vie?
Vient après la vie?

(Refren)
J’donne ma langue au chat
Répondez-moi
Oh-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Pas de langue de bois
Répondez-moi
Oh-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Ohh

Pourquoi on court
Sans jamais s'arrêter?
Sans jamais s'arrêter?
Pourquoi on prie
Chacun de son côté?
Chacun de son côté? Oh-oh
Pourquoi je suis
Ici étranger?
Là-bas étranger? Oh-oh
Pourquoi mon fils
Grandira sans été?
Grandira sans été?

J'donne ma langue au chat
Répondez-moi
Oh-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Pas de langue de bois
Répondez-moi
Oh-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Ohh

J'donne ma langue au chat
Répondez-moi

(Refren..)


:sswitzerland: :sswitzerland: :sswitzerland: :sswitzerland: :sswitzerland:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Sro 4 Mar - 15:05, w całości zmieniany 1 raz
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 4 Mar - 14:49
.


Ostatnio zmieniony przez Dastame dnia Sro 11 Mar - 22:46, w całości zmieniany 1 raz
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 4 Mar - 17:00
Może nie jest to aż tak powalające jak She Got Me, ale Szwajcaria zdecydowanie nie zawiodła. *-*

Répondez-moi to świetna ballada. Jest nowoczesna, a napięcie w propozycji jest genialnie stopniowane. Wokal Gjona to dodatkowy atut, nadaje on całości jeszcze bardziej intymny i wyjątkowy klimat. Wysokie dźwięki nie irytują jak w przypadku hiszpańskiej propozycji.
Trzy minuty słuchania mijają bardzo szybko, wręcz mam wrażenie, że utwór urywa się za wcześnie, chciałbym słuchać tego dłużej, toteż mam ochotę wcisnąć replay.
Największym pozytywem tegorocznej propozycji szwajcarskiej jest jednak to, że słuchając Répondez-moi po prostu czuję, że jest to prawdziwe, a sam utwór dużo znaczy dla Gjona.

Dobra robota, 10/12.

Edit: No nie będę ukrywać, pochłonął mnie ten song, daję 12. Serce


Ostatnio zmieniony przez iguś dnia Pią 6 Mar - 9:15, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 4 Mar - 17:22
Nie wiem czy nie za wcześnie popadam w zachwyt, zwłaszcza że wczoraj otrzymaliśmy świetną piosenkę z Izraela, ale ludzie Szwajcaria jest w tym roku fenomenalna. Nie wiem czy po Arcade w tym roku wygra kolejna ballada, ale jeśli tak to proszę oto Repondez Moi !!! Mógłbym tu wymieniać co mi się w tym utworze podoba, ale zajęłoby mi to trochę czasu - jak dla mnie faworyt, jak nie w televotingu to na pewno u jury. Dziękuję Szwajcario za pana Jana (Gjon to albańska wersja tego imienia) spisałaś się na medal!!! 12/12
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Pią 6 Mar - 0:30
Nie chcę się tu oszukiwać, wielce zachwycony nie jestem. W żadnym odsłuchu nie poczułem ciarek na plecach, co zdarzyło mi się w przypadku kilku ballad w tym roku. Utwór też nie wpada mi w ucho - nie jest to oczywiście celem i może się wydawać dziwne to określenie dla tego typu piosenek, lecz moim zdaniem i dobre ballady powinny zawierać interesujące momenty, do których chce się wracać. Po prostu nie czuję flow.

Ja też jestem daleki od podniecania się piosenką po francusku tylko i wyłącznie ze względu na język, który mi się osobiście podoba i fajnie że na Eurowizji go jednak nie brakuje, niemniej moim zdaniem nie powinien być on główną zaletą piosenki. Podobny problem miałem z 'Tous Les Deux". Utwory bardzo podniosłe, w moim odczuciu mające formę swego rodzaju hymnu granego na defiladzie. Lecz nie dla mnie.

Natomiast oczywiście rozumiem osoby na których ta piosenka zrobiła wrażenie, bo jestem w podobnej sytuacji z np. piosenką włoską. Doceniam ten utwór, który obiektywnie jest bardzo dobry. Nie nazwałbym tej piosenki, jak kolega wyżej "szitem" i z poczuciem nieomylności twierdził że "w tym songu nie ma absolutnie nic oprócz nudy", tylko dlatego, że mi się nie podoba. Inną rzeczą jest ogólna ocena piosenki, a czym innym kwestia własnego gustu. Tej granicy fani często nie widzą. 6/12
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Nie 8 Mar - 7:12
Nagle skoczył u mnie mocno w górę i będę nawet kibicował w półfinale po cichu 7/10 lubie <3
avatar
Blainers
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 17

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 11 Mar - 21:47
Zakochałem się od pierwszego odsłuchania, co zdarza mi się rzadko w przypadku ESC. Szwajcaria wyraźnie ma parcie na organizację kolejnej Eurowizji. Uśmiech
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sro 11 Mar - 22:34
Nie jestem w stanie oderwać się od "Répondez-moi". Słucham maniakalnie po kilka razy dziennie od premiery. Nic nie wskazuje na to, aby Gjon miał mi się znudzić w najbliższym czasie.

Kompozycja utworu nie jest może jakaś szczególnie odkrywcza, ale ma kilka nietypowych zabiegów, które sprawiają, że nie słucha się Szwajcarii jak kolejnej generycznej eurowizyjnej ballady. Ta płynąca baśń w genialny sposób budowana jest głosem. Język francuski dodaje mistycyzmu i pozwala skupić się na samych emocjach. Niesamowita charyzma bije od wokalisty, a o walorach wokalnych można przekonać się z wielu nagrań. Teledysk jest jeszcze jednym walorem, który świadczy o sile "Répondez-moi", genialny.

Tekst też chyba podwyższa moją ocenę. To trochę odrealniona historia tak jak w moim zeszłorocznym faworycie - "Telemoveis". Nikt tu niczego nie udaje, to po prostu jest wielowarstwowy utwór, który nie trafi do absolutnie każdego odbiorcy. Słuchając Szwajcarii czuję się po prostu doceniony (nie sądziłem, że można mieć takie odczucia po utworze muzycznym).

Nieco w opozycji do poprzedniego akapitu stoi fakt, że szwajcarska propozycja jest przeważnie ciepło przyjęta przez fanów. Bardzo mnie cieszy, że również w takich wyborach można upatrywać swoich ulubieńców. Dla mnie obok Ukrainy to jest tegoroczny faworyt. Chyba nie potrafię póki co wskazać jednego, bo są to zupełnie inne światy.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Czw 12 Mar - 12:08
Dawid napisał:Nie jestem w stanie oderwać się od "Répondez-moi". Słucham maniakalnie po kilka razy dziennie od premiery. Nic nie wskazuje na to, aby Gjon miał mi się znudzić w najbliższym czasie.

Kompozycja utworu nie jest może jakaś szczególnie odkrywcza, ale ma kilka nietypowych zabiegów, które sprawiają, że nie słucha się Szwajcarii jak kolejnej generycznej eurowizyjnej ballady. Ta płynąca baśń w genialny sposób budowana jest głosem. Język francuski dodaje mistycyzmu i pozwala skupić się na samych emocjach. Niesamowita charyzma bije od wokalisty, a o walorach wokalnych można przekonać się z wielu nagrań. Teledysk jest jeszcze jednym walorem, który świadczy o sile "Répondez-moi", genialny.

Tekst też chyba podwyższa moją ocenę. To trochę odrealniona historia tak jak w moim zeszłorocznym faworycie - "Telemoveis". Nikt tu niczego nie udaje, to po prostu jest wielowarstwowy utwór, który nie trafi do absolutnie każdego odbiorcy. Słuchając Szwajcarii czuję się po prostu doceniony (nie sądziłem, że można mieć takie odczucia po utworze muzycznym).

Nieco w opozycji do poprzedniego akapitu stoi fakt, że szwajcarska propozycja jest przeważnie ciepło przyjęta przez fanów. Bardzo mnie cieszy, że również w takich wyborach można upatrywać swoich ulubieńców. Dla mnie obok Ukrainy to jest tegoroczny faworyt. Chyba nie potrafię póki co wskazać jednego, bo są to zupełnie inne światy.

Pięknie to wyraziłeś w słowa. Mam podobne zdanie na ten temat. Szeroki uśmiech
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Sob 28 Mar - 9:59
avatar
denis
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 34
Płeć : Male

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Pią 8 Maj - 17:50
Boska ballada na miarę następcy Arcade ❤ Przepiękny, przejmujący utwór z jeszcze piękniejszym tekstem. 12/12
Sponsored content

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Répondez-moi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach