Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

+16
Jasiek
Fenistil
Radek
Aro
Daniell
Darka
KarolStark
Skrzeczek
Yngwie / admin
marjuz
Naar
Insiles
iguś
Łosoś
Nela_30
Liver
20 posters
Go down
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Nie 2 Kwi - 15:49
A, to zmienia postać rzeczy. Mi też się takie logo podoba.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Nie 2 Kwi - 18:11
Zamiast edycji joke entry widziałbym bardziej guilty pleasures - utwory, które uwielbiamy, a nie do końca chętnie się do tego przyznajemy Szeroki uśmiech
Edit: Też jestem za banem dla preselekcyjnych utworów. Można by je potraktować jak covery czy intrumentale i mogły by brać udział tylko w edycji preselekcyjnej. I pokusiłbym się o dodanie Australii - może zostać w strefie bałkańskiej, ale niech będzie można ją wziąć jako kraj do prowadzenia.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Nie 2 Kwi - 22:21
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji. Z zebranych tu 11 tematów wybierzemy 3, które zrealizujemy w najbliższej serii. W tym celu proszę Was o wysłanie do mnie prywatnej wiadomości, w której przyznacie 10 propozycjom od 1 do 12 punktów, jak w systemie eurowizyjnym. 3 najlepiej ocenionych, rzecz jasna, zrealizujemy. Czas do 9 kwietnia o 20:00.
Oto one:
- Piosenki sprzed 2000,
- Edycja folkowa,
- Lata 2000-2009,
- Joke Entry,
- Europejska,
- Nieangielskojęzyczna,
- Muzyka z gier wideo,
- Miłosna,
- Młodzi wykonawcy,
- Rockowa,
- Muzyka poważna/utwory instrumentalne (jako jedna)
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Nie 2 Kwi - 23:29
Zgodnie z Waszymi prośbą, piosenki prselekcyjnie nie będą mogły być wystawiane. Przy okazji, postanowiliśmy ze Skrzeczkiem, że Azja jest na tyle dużym i bogatym muzycznie kontynentem, że powinna być w całości uwzględniona w strefach (a nie częściowo). Zmieniło się to, że:

- Do strefy nr 2 dołączyła Azja Środkowa.
- W strefie nr 5 Indie zastąpił cały subkontynent indyjski.
- Do strefy nr 7 zawitał region Azji Południowo-Wschodniej.

Reszta bez zmian. Mam nadzieję, że nie pokrzyżuje to nikomu planów na nadchodzącą pierwszą serię, a może nawet poszerzy wachlarz wyboru Szeroki uśmiech
Radek
Radek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 88
Płeć : Male
Wiek : 34
Skąd : Łódzkie

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 17:31
Ja też się włączę do dyskusji Uśmiech
Podoba mi się pomysł przywrócenia do życia konkursu, ale mam pytanie, co z listą piosenek, będziemy od nowa wałkować wszystkie piosenki? Może chociaż warto zrobić listę tych wszystkich piosenek z podium KP, one by już nie brały udziału, a tą listę mamy.

I taki pomysł przyszedł mi do głowy, że może zwycięzca miałby automatycznie awans do finału, tak jak w realu, naturalnie głosował by w półfinale.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 18:25
Jestem za tym, co mówi Radek, żeby był automatyczny awans zwycięzcy w nast edycji.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 18:28
Radek napisał:Ja też się włączę do dyskusji Uśmiech
Podoba mi się pomysł przywrócenia do życia konkursu, ale mam pytanie, co z listą piosenek, będziemy od nowa wałkować wszystkie piosenki? Może chociaż warto zrobić listę tych wszystkich piosenek z podium KP, one by już nie brały udziału, a tą listę mamy.

I taki pomysł przyszedł mi do głowy, że może zwycięzca miałby automatycznie awans do finału, tak jak w realu, naturalnie głosował by w półfinale.

1) Oczywiście wszystkie utwory, które są znane nam z zachowanych statystyk nie mogą ponownie wziąć udziału w Forumvision - PdF, co więcej apelowałbym o zachowanie czujności i jak ktoś wystawi piosenkę która już była w KP i to pamięta (sam trochę piosenek pamiętam) to aby napisać o tym fakcie w temacie, wtedy byłoby np. 3 dni na zmianę utworu.

2) Bardzo dobry pomysł, zwycięzca powinien być automatycznie w finale (i tutaj jak w edycji którą wygrał był np. w 1 półfinale to w następnej edycji miałby prawo oddania głosów w 2 półfinale i vice versa).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 18:35
Proponuję aby w każdej edycji pojawiał się oddzielny temat z organizacją tzn. osoba która zwycięży wskazuje, miasto, halę, prowadzących, scenę, interval act, final act i opcjonalnie statuetkę.

Co wy na to?
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 18:54
KarolStark napisał:Proponuję aby w każdej edycji pojawiał się oddzielny temat z organizacją tzn. osoba która zwycięży wskazuje, miasto, halę, prowadzących, scenę, interval act, final act i opcjonalnie statuetkę.

Co wy na to?


Jak dla mnie dobry pomysł. Pracy przy tym zbyt wiele nie ma, a efekty mogą być naprawdę ciekawe :P
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 19:24
@Radek @Yngwie

Niestety, mylisz się Łukasz Uśmiech Lista piosenek z KP nie będzie mieć tutaj żadnej mocy, zaczynamy "od zera". Oczywiście otwiera to furtkę do chodzenia na łatwiznę i wystawiania piosenek, które przewinęły się ostatnio przez konkurs na starym ESCForum, ale liczę na rozsądek uczestników. Jeżeli ktoś rzuci kotletem z ziemniakami i szmurowaną kapustą, świadczy to tak naprawdę tylko o nim samym Wink

Pomysł z automatycznym finałem dla obrońcy tytułu ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Z jednej strony faktycznie, coś się należy triumfatorowi, a z drugiej może to zmniejszyć motywację do wystawienia równie dobrego (jeżeli nie lepszego) utworu w kolejnej edycji. Nie mogę jednak przejść obojętnego wobec Waszego entuzjazmu i na pewno omówię to ze Skrzeczkiem Szeroki uśmiech

@KarolStark @Aro

Przykro mi, ale nie ma na to szans. Będzie oczywiście tak, że zwycięzca wybiera miejsce następnego konkursu, jednak takie rzeczy jak obiekt, prowadzący itd. nie wnoszą zbyt wiele do zabawy. Skupmy się na muzyce Uśmiech
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 19:44
@Liver

ale w niczym to przecież nie wadzi i nijak to ma się do utworu jaki wybieramy Wink
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 19:57
Nie uważam, że przeszkadza, ale poza tym nieprzeszkadzaniem nie podnosi wartości konkursu + byłoby to narzucanie sztucznego obowiązku, który nie każdemu potencjalnemu zwycięzcy musi się podobać.

To zabawa muzyczna, polegająca m.in. na poznawaniu gustów, porównywaniu swojego z innymi, otwieraniu się na nowe gatunki/style muzyczne. Wiem, że Eurowizja składa się również z różnych pierdół, jednak nam to nie jest potrzebne.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 21:11
Mam pytanie w kontekście głosowania na te 11 propozycji na edycje tematyczne. Czy mają one być strefowe, niestrefowe, czy też różnie w zależności od konkretnej propozycji?
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 21:44
Fenistil napisał:Mam pytanie w kontekście głosowania na te 11 propozycji na edycje tematyczne. Czy mają one być strefowe, niestrefowe, czy też różnie w zależności od konkretnej propozycji?
Zależnie od konkretnej propozycji. Niestrefowe byłyby: Europejska, muzyka poważna/utwory instrumentalne, muzyka z gier wideo, nieanglojęzyczna i joke entry.
Folkowa, miłosna i rockowa jako strefowe

Pozostałe (Piosenki sprzed 2000, lata 2000-2009, młodzi wykonawcy) jeszcze do ustalenia Uśmiech.
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 22:30
Skrzeczk napisał:
Fenistil napisał:Mam pytanie w kontekście głosowania na te 11 propozycji na edycje tematyczne. Czy mają one być strefowe, niestrefowe, czy też różnie w zależności od konkretnej propozycji?
Zależnie od konkretnej propozycji. Niestrefowe byłyby: Europejska, muzyka poważna/utwory instrumentalne, muzyka z gier wideo, nieanglojęzyczna i joke entry.
Folkowa, miłosna i rockowa jako strefowe

Pozostałe (Piosenki sprzed 2000, lata 2000-2009, młodzi wykonawcy) jeszcze do ustalenia Uśmiech.
Jestem za tym, że piosenki sprzed 2000 i lata 2000-2009 będą strefowe a młodzi wykonawcy nie Uśmiech
Sponsored content

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 3 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach