Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

+16
Jasiek
Fenistil
Radek
Aro
Daniell
Darka
KarolStark
Skrzeczek
Yngwie / admin
marjuz
Naar
Insiles
iguś
Łosoś
Nela_30
Liver
20 posters
Go down
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 23:18
Insiles napisał:Jestem za tym, że piosenki sprzed 2000 i lata 2000-2009 będą strefowe a młodzi wykonawcy nie Uśmiech
A mógłbyś jakoś uzasadnić swoje zdanie? Uśmiech Jak dla mnie każda z tych trzech edycji mogłaby być strefowa, bo sprawdza to, jak jest się muzycznie zapoznanym z danym rynkiem/regionem.
avatar
Gość
Gość

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Pon 3 Kwi - 23:25
Odnośnie automatycznym finałem, myślę, że użytkownicy będą szli w bardziej odważnym kierunku, czuli by na etapie półfinału w życiu by nie wystawili a tak to będzie okazja, ale to już od finalisty zależeć będzie co zrobi.
Jeśli miałaby być edycja piosenek przed 2000 to niech nie będzie strefowa :v większe możliwości plus łatwiej coś wyszukać.
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Wto 4 Kwi - 20:37
Liver napisał:
Insiles napisał:Jestem za tym, że piosenki sprzed 2000 i lata 2000-2009 będą strefowe a młodzi wykonawcy nie Uśmiech
A mógłbyś jakoś uzasadnić swoje zdanie? Uśmiech Jak dla mnie każda z tych trzech edycji mogłaby być strefowa, bo sprawdza to, jak jest się muzycznie zapoznanym z danym rynkiem/regionem.
W sumie.....może być Szeroki uśmiech
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Wto 4 Kwi - 22:54
Ok, każdy zwycięzca będzie automatycznie zakwalifikowany do finału następnej edycji (o ile oczywiście odbędą się wtedy półfinały). Może moje obawy co do tego rozwiązania, okażą się zbędne Uśmiech
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:19
To może ja dodam coś od siebie. Brałbym udział w takim konkursie na pewno, ale pod warunkiem że nie byłoby to KPESCForum, które szanuję i do którego (daj Bóg) za parę miesięcy wrócimy. Ale niestety poza miejscem rozgrywania konkursu, nazwą, ekipą prowadzących oraz kilkoma kwiatkami organizacyjnymi nie zmieniło się zupełnie nic. Nie wiem po co w ogóle zmiana nazwy była poczynana, skoro cały mechanizm konkursu jest zupełnie identyczny co KPESCForum. Podobieństwo jest aż zbyt widoczne i rozegranie tego konkursu zaburzy również przeprowadzanie kolejnych edycji KPESCForum -> nie obowiązuje tu żadna lista piosenek zajętych, a jeśli ktoś wystawi piosenkę, która niedawno pojawiła się w KPESCForum będzie to zapewne budziło duży niesmak. I analogicznie tyczy się to kolejnych edycji KPESCForum, podczas których podobnie będzie się patrzeć na piosenki, które wzięły udział tu. A wtedy już nawet samo branie udziału w KPESCForum straci sens jeśli wystawianie piosenek w tamtejszym konkursie ma być rozpatrywane pod względem tego czy nie powtórzyła się ona tutaj.

Osoby, które nie brały udziału w KPESCForum pewnie nie mają z tym problemu, ale te bardziej doświadczone powinny głębiej się zastanowić nad tym, jakie "korzyści" niesie organizacja tego samego tutaj. Jak najbardziej - poszerzajmy swoje horyzonty, ale nie zżynajmy z czegoś co traktujemy z nostalgią i szacunkiem; zróbmy coś innego i kreatywnego póki (jeszcze nie) jest za późno. 🇳🇴

monetta monetta monetta
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:30
Zgadzam się, dodatkowo organizacja pozostawia sobie wiele do życzenia, ustalane jest wszystko pod organizatora bo "tak mu się podoba", edycje wymyślone też nie wiadomo jak i kiedy, lista odrzucona, kraje z nikim nie skonsultowane.
Poza tym to głosowanie na tamte edycje miało trwać do 9 a jak wyczytałem na chatboxie zaczyna się już jutro. Gdzie tu logika ? Jak ze skrótami, wynikami ?
Nie wspomnę o negowaniu pomysłów, np. Naar'a. No i z tego co napisał Jasiek nie uważacie, że można to podpiąć pod plagiat KP Wink ?
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:31
Proszę mi wybaczyć, jeśli powiem coś za ostro, nie taki mój plan jest.
Ten konkurs z założenia miał być czymś, aby zapełnić czas przed ewentualnym powrotem forum i KP, osoby podjęły się zorganizowania tego, wszystko fajnie. Ale teraz niestety widzę, że to jest coś kompletnie innego...
Z góry zostały narzucone reguły, edycje, regulamin, państwa, wszystko skopiowane z KP z drobnymi zmianami i heja bawcie się. Jak tylko ktoś zaproponował coś fajnego to dostawał informację, że "już wszystko jest ustalone, za późno"... To kiedy do jasnej miały być składane propozycje jak nie w temacie z propozycjami?
Najgorsze jest i tak mieszanie tego z KP, że niby mają być zabronione te piosenki (nie wiem już na czym stanęło), ale to jest najgłupszy pomysł ever.
Strefy idealnym odwzorowaniem z dodatkiem wybranych europejskich państw (bo paru dalej brak, bo takie widzimisię).

Nie wiem... Ten konkurs nie ma dla mnie absolutnego sensu w obecnym wydaniu, może inni lepiej określą to co mam na myśli...

Edit. Na początku nie wypowiadałem się, bo miałem nie brać udziału tu w ogóle, ale skoro już to forum ma jakoś zapełnić brak ESCForum to czuję się jakoś członkiem tego.


Ostatnio zmieniony przez KP ESCMusic dnia Czw 6 Kwi - 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:35
Dla mnie to co tu się wyprawia to jest jedna wielka żenada, bo ewidentnie widać, że prowadzący próbują przywłaszczyć sobie ideę KP w postaci "nowego, autorskiego konkursu", który tak naprawdę w ponad 90% niczym się nie różni od zabawy, która obecna była na poprzednim, najjaśniejszym forum.

Sam chętnie wziąłbym udział w jakimś nowym konkursie, ale przede wszystkim takim, który znacząco różniłby się od Konkursu Piosenki - np. pomysły Naara bardzo przypadły mi do gustu, a w dodatku sam mam jedną propozycję, którą można byłoby wspólnie rozważyć. Ale niestety, na wszystko jest już "za późno" - chociaż pewnie nie za późno, tylko tak mi się wydaję, że ktoś tam z góry nam po prostu chce narzucić własne zasady, a nie o nich podyskutować, tak żeby wszyscy dobrze się bawili. Po co w ogóle temat sugestii?

Jeszcze jedno. Na jakiej podstawie powinniśmy bawić się bez starej listy piosenek, które brały już udział w KP? Popieram zdecydowanie to co napisał o tej kwestii Jasiek, a dodam od siebie, że nie widzę w tym sensu - przykładowo przyjdzie sobie taki nowy użytkownik jutro na forum i wystawi w konkursie Casi - Lion, bo przecież to uwielbia, a żadnych ograniczeń do tego przecież nie widać. I nagle obudzi się w wielkim bagnie wylanych na niego pomyj, bo możliwe, że ktoś (a możliwe że nawet tłum ludzi) będzie mu zarzucał, że wystawia coś co niedawno zajęło drugie miejsce w KP, a ten biedny nawet sobie z tego sprawy nie zdawał.

Jak na razie tyle.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:52
No nie powiem, fajnie się zorganizowaliście. Tylko po co robić taką szopkę i dlaczego dopiero teraz? Jak dla mnie słowa o zżynie, plagiacie itp. świadczą po prostu o zbyt dużym zaangażowaniu emocjonalnym w sprawę. Nie można mówić o skopiowaniu rozwiązań 1:1 + jak można mieć prawa autorskie do stref czy kształtu konkursu?

Nie chcecie to się nie bawcie.
Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:55
Liver napisał:dlaczego dopiero teraz?

Proszę cię, nawet jakbyśmy to napisali pół dnia po założeniu tego tematu przez ciebie, to odpowiedziałbyś, że jest już za późno. :lool:


Ostatnio zmieniony przez Brite dnia Czw 6 Kwi - 18:56, w całości zmieniany 1 raz
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:55
Liver napisał:No nie powiem, fajnie się zorganizowaliście.

No jak na razie lepiej niż PDF xD
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:56
Brite napisał:Proszę cię, nawet jakbyśmy to napisali pół dnia po założeniu tego tematu przez ciebie, to napisałbyś, że jest już za późno. :lool:
Pierwszy post Skrzeczka pojawił się dokładnie 21 marca, czyli ponad 2 tygodnie temu.
Radek
Radek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 88
Płeć : Male
Wiek : 34
Skąd : Łódzkie

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 18:59
Ej no nie za ostro, szanujmy się trochę, bo tak to nic nam nie zostanie, już straciliśmy forum, a tak jeszcze się pokłócimy.
Trochę więcej luzu, to tylko zabawa...
Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 19:02
Liver napisał:
Brite napisał:Proszę cię, nawet jakbyśmy to napisali pół dnia po założeniu tego tematu przez ciebie, to napisałbyś, że jest już za późno. :lool:
Pierwszy post Skrzeczka pojawił się dokładnie 21 marca, czyli ponad 2 tygodnie temu.

A to akurat ma mało do rzeczy, bo post z uwagami powstał 1 kwietnia. W sumie nie wiem po co, bo Naar złożył ci sugestię tego samego dnia, a według ciebie zrobił to za późno. Niby gdzie wcześniej miał o tym dyskutować? Na chatboxie?
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Czw 6 Kwi - 19:08
Brite napisał:
Liver napisał:
Brite napisał:Proszę cię, nawet jakbyśmy to napisali pół dnia po założeniu tego tematu przez ciebie, to napisałbyś, że jest już za późno. :lool:
Pierwszy post Skrzeczka pojawił się dokładnie 21 marca, czyli ponad 2 tygodnie temu.
A to akurat ma mało do rzeczy, bo post z sugestiami powstał 1 kwietnia. W sumie nie wiem po co, bo Naar złożył ci sugestię tego samego dnia, a według ciebie zrobił to za późno. Niby gdzie wcześniej miał o tym dyskutować? Na chatboxie?
No właśnie ma bardzo dużo do rzeczy, bo już wtedy pojawiła się idea PdF'u + zaczęły się dyskusje i jak ktoś jest nastawiony na "nie", mógł to wyrazić wcześniej. Naar się spóźnił, bo już wcześniej osoby zainteresowane tematem umownie przyjęły, że będą państwa i strefy + napisał to dzień po tym, jak pojawił się temat z listą krajów i ich podziałem.
Sponsored content

Piosenka dla Forum - pytania, uwagi - Page 4 Empty Re: Piosenka dla Forum - pytania, uwagi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach